Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - 40 Glocc

 40 Glocc rap graffiti breakdance video 40 Glocc, 40_glocc.hip-hop.pl
40 Glocc urodził się 16 Grudnia 1979 roku jako Lawrence White w Galaveston w Teksasie. W wieku 8 lat przeprowadził się wraz z matka do Kalifornii, gdzie zamieszkał w Inland Empire. Tam został on członkiem lokalnego Crip-Gangu. W czasie kiedy gang Crips chylił się ku upadowi a członkowie grupy zaczęli być wyłapywani przez policje, 40 Glocc postanowił skończyć z życiem gangstera.

W 1997 roku zaczął on wraz z przyjaciółmi swoja przygodę z rapem, czego następstwem było założenie składu  "Zoo Crew". Wspólnie wydali album "Migrate, Adapt or Die".  

W 2002 roku jego Menager  Perfect Storm załatwia mu kontrakt z wytwórnia Empire Misicwerks, która  współpracuje z BMG. W tym samy roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy solowy album zatytułowany "The Jakal". Na płycie pojawiło się wiele zacnych gości takich jak Bad Azz, Tray Deee, Ras Kass, Kurupt, Mac Minister, Spice 1. Produkcja albumu zajęli się Battlecat i Dr. Dre. Po wydaniu tego albumu raper zakończył współprace z wytwórnia Empire Misicwerks. 

W 2003 raku 40 Glocc przenosi się do Nowego Jorku gdzie podpisuje kontrakt z wytwórnią Infamous Records która należy do raperów z Mobb Deep. 40 Glocc współpracuje z producentami takimi jak Dr.Dre, The Alchemist i Havoc. W tym samym roku wyrusza również we wspólna trasę koncertowa po USA z Mobb deep a także z raperami z G-Unit.    

Do dzisiaj z pod jego ręki wyszło sześć Mixtapów oraz trzy Ep wydanych w podziemiu. Aktualnie 40 Glocc pracuję nad swoim drugim solowym albumem, a także nad wspólną płytą ze starym składem  Zoo Crew zatytułowaną  „Zoo Babies”.
Odwet_1, 30 lat
mężczyzna