Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl ť

wizytówka - Beatowsky

 Beatowsky rap graffiti breakdance video Beatowsky, beatowsky.hip-hop.pl
Rodowód grupy producenckiej Beatowsky sięga 2005 roku. Do współpracy doszło podczas produkcji dla zespołu Efektu Działania, w którego składzie jest Capish (oprócz niego również Juhas aka Mon i Siódmy). Oprócz niego Beatowsky to również Kubix (młodszy...
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Rodowód grupy producenckiej Beatowsky sięga 2005 roku. Do współpracy doszło podczas produkcji dla zespołu Efektu Działania, w którego składzie jest Capish (oprócz niego również Juhas aka Mon i Siódmy). Oprócz niego Beatowsky to również Kubix (młodszy brat Capisha) oraz Wodzu. Dwaj ostatni poznali się w liceum, gdzie ich muzyczne gusta okazały się podobne.

Muzyką w formie twórczej zajmują się od 2000 roku. Jak to zawsze bywa przy produkcji hip-hopowej swoje bity opierali na programach komputerowych (Making Waves). Później instrumentarium poszerzyło się o inne programy jak MWStudio czy Fruity Loops Studio. Do tego beatmaszyna MPC 1000, Kaoss Pada oraz klawiatury sterujące Rolanda z licznymi wtyczkami brzmień (m.in. Korg, Moog czy Arp).

Swoje brzmienie opierają na cięciu sampli. Są to głównie nagrania z klasycznej muzyki: soul, jazz, rock oraz folk. Kubix jest "sample diggerem" (wyszukiwaczem sampli), a Capish oprócz tego specjalizuje się w układaniu perkusji i brzmień perkusyjnych w ogóle. Wodzu jest natomiast specjalistą od brzmień klawiszowych, które sam dogrywa.

Beatowsky to jak do tej pory głównie współpracownicy licznych wykonawców z podziemia jak wspomniani już Efekt Działania czy Echo.

Przed erą MySpace Capish poznał drogą internetową Wordsmitha. Wysłał mu swoją demówkę, która zapoczątkowała jego współpracę z międzynarodowym kolektywem Nu Revolution Camp, którego liderem jest właśnie Wordsmith. W 2006 roku Capish staje się jego oficjalnym członkiem. Jego bity oraz Kubixa i Wodza, pomagających mu wówczas współproducentów znalazły się na wielu albumach i mixtape'ach artystów związanych z NRC. Capish również zajmuje się miksowaniem większości numerów Wordsmitha ukazujących się na licznych amerykańskich, francuskich oraz angielskich produkcjach dj'skich.

Bity Beatowsky również znajdą się na wspólnym albumie Wordsmith z legendarnym, nowojorskim emcee Chubb Rockiem.

Album "Beatowsky" to świeży powiew na lokalnej scenie hh. Znaleźć tu możemy zarówno mocne, uliczne produkcje, jak również spokojne, bardziej refleksyjne numery. Wszystko to w duchu muzyki soul, funk i rock z lat 70.

Muzyka do projektu Beatowsky powstała w domowych studiach: Capisha, Kubixa i Wodza. Oparta jest głownie na krótko pociętych samplach ze starych nagrań funkowych, soulowych, rockowych, ale również przy użyciu syntezatorów nagrywanych przez Wodza.

Nagrania, miks i mastering płyty odbyły się w legendarnym studio S4 Polskiego Radia.
Na płytę zaproszeni zostali goście zarówno Polski, USA oraz Kuby, stanowiący bezpośrednie zaplecze oficjalnej hiphopowej sceny, jak i jej gwiazdy i weterani: Chubb Rock, Pezet, Eldo, Wigor, Ero, Łysol, Kosi, Foster, Dizky, Echo, Arty, Juhas aka Mon, Dezinte, Woje, Młodziak, Sophie, Tony Junior BIG, Wordsmith, Black Knight, Sol the Analyst, Kontakt, Magdalena Supeł, Ziarek, DJ DFC, DJ Bidikostu.
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin
Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?