Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Chakuza

 Chakuza rap graffiti breakdance video Chakuza, chakuza.hip-hop.pl
Chakuza - Austriacki raper mieszkający w Berlinie, należący do labelu Ersguterjunge. Urodzony 22 lutego 1981 w mieście Linz jako Peter Pangerl. Chakuza jest wyuczonym kucharzem i założył razem z DJ Stickle'm i MC J, formację Verbale Systematik, która...
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Chakuza, a właściwie Peter Pangerl urodził się 22.lutego 1981 roku w Linz. Jest austriackim raperem i producentem, który od 2006 roku mieszka w Berlinie. W chwili obecnej ma podpisany kontrakt w berlińskiej wytwórni erstguterjunge.

Chakuza krótko po wyuczeniu zawodu wraz z Dj Sticklem i MC J założył grupę Verbale Systematik, która w 2002 roku zmieniła nazwę na Beattlefield. Krótko po tym MC J postanowił opuścić grupę. To duo producentów jest od 2005 roku odpowiedzialne za większość bitów, które wykorzystują raperzy związani z wytwórnią erstguterjunge. Chakuza występuje na wielu tych produkcjach gościnnie i jak sam mówi, widzi się bardziej jako raper, niż jako producent. Współpraca Beatfield z wytwórnia erstguterjunge została nawiązana w 2005 roku podczas koncertu Bushida w Austrii. Chakuza razem z Sticklem po koncercie dał Bushidowi swoją demówkę, która od razu trafiła w gust rapera i odpowiedzią z jego strony była propozycja podpisania kontraktu w jego wytwórni, na która obydwaj przystali. Pierwszy bit jaki wyprodukował Chakuza dla wytwórni był na albumie Bushida "Staatsfeind Nr.1". Kolejne ukazały się na samplerze, gdzie też Chakuza udzielał się wokalnie. W kwietniu 2006 wyszedł ich pierwszy album pt. "Suchen und Zerstören", na którym możemy usłyszeć większość artystów związanych z egj. Sześć miesięcy później ukazał się kolaboracyjny album Chakuzy i Bizzy Montany pt. "Blackout". Płyta zdobyła dość wysokie notowania i wysokie miejsce w niemieckich listach muzycznych. 14.8.2007 roku ukazał się jego pierwszy solowy album pod nazwą "City Cobra". Krążek w bardzo krótkim czasie zdobył wielką popularność w Niemczech, oraz Austrii. Na niemieckiej liście notowań muzycznych wspiął się aż na dziesiąte miejsce. Sukces ten jest w większości przypisywany singlowi pt. "Eure Kinder", na którym wystąpił Bushido. Na dalsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. 29.10.2007 Peter otrzymał nominację do MTV Music Awards w kategorii New Sound of Europe, gdzie o nagrodę musiał walczyć z takimi konkurentami jak berliński raper Sido, czy berliński skład hip-hopowy K.I.Z. 16. maja 2008 roku ukazała się jego kolejna płyta pt. "Unter der Sonne", która jest jak na razie ostatnią jaką wydał ten raper.

Dyskografia:
Suchen und Zerstören- 2006
Blackout- Chakuza & Bizzy Montana- 2006
City Cobra- 2007
Unter der Sonne- 2008
ZMIENIŁAM KONTO ZNÓW   rap graffiti breakdanceZMIENIŁAM KO...
mężczyzna, Warszawa