Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Da Blaze

 Da Blaze rap graffiti breakdance video Da Blaze, da_blaze1.hip-hop.pl
Da Blaze - zespół hip-hopowy założony w 1996 roku przez Medi Top Glona i Lamzaza.Początki Medi Top Glon swoją przygodę z muzyką zaczął w 1994 roku. Założył wraz z Lamzazem Da Blaze i nagrali pierwszy kawałek "Hip-Hop Juana". Współpraca z Slums...
FOTO_2 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_3 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_4 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Da Blaze - zespół hip-hopowy założony w 1996 roku przez Medi Top Glona i Lamzaza.

Początki

Medi Top Glon swoją przygodę z muzyką zaczął w 1994 roku. Założył wraz z Lamzazem Da Blaze i nagrali pierwszy kawałek "Hip-Hop Juana".

Współpraca z Slums Attack i projekt Lutawhiuklik.
W 1997 roku, Medi Top Glon bierze udział w sesji nagraniowej "Slums Attack-Zwykła Codziennośc". Na płycie Slums Attack "Całkiem Nowe Oblicze", jako Da Blaze Medi i Lamzaz udzielają się gościnnie w kawałku "Coś Niedokończone". Nagrywają również kawałek "Tak Ma Być" jako "Lutawhiuklik" razem z Anymaniakh oraz Slums Attack. Kawałek również jest na płycie "Całkiem Nowe Oblicze". W 1999 roku wychodzi płyta "Slums Attack-I Nie Zmienia Się Nic". Medi Top Glon bierze gościnny udział w utworze "Widzieli Swoje", a Lamzaz udziela się gościnnie w kawałku "Zawsze Odbić Się Od Dna, Trzeba Radę Dać".

Album "Pierwszy Oddech"
W 1999 roku, chłopaki wydają w studiu Camey swój pierwszy album "Pierwszy Oddech". Na płycie znajduje się również kawałek z 1996 roku "Hip-Hop Juana'96". Płyta jest bardzo surowa, dominują ponure podkłady, refleksyjne teksty oraz gardłowy głos Medi Topa.

Sukces Medi Topa
W 2001 roku Peja wydaje kolejną płytę "Peja/Slums Attack-Na Legalu?", gdzie "Głucha Noc" jest utworem i klipem promocyjnym. Utwór zawojował polski rynek muzyczny plasując się ostatecznie na drugim miejscu najpopularniejszych polskich utworów w roku 2002 (tuż za "Baśką" Wilków na VIVA Polska!). Sam teledysk do "Głuchej nocy" w efekcie przyniósł Peji sprzedaż blisko 30 tysięcy płyt i to za sprawą Medi Topa!

"Ski Skład, Blaze"
W 2003 roku Da Blaze na "DJ DECKS Mixtape vol.3" wraz ze Ski Składem oraz Icemanem nagrywa kawałek "Cały Ten Rap".

Solówka Medi Topa
W 2005 Medi Top wydaje swój solowy album "Nieznośny Luz Bycia NLB". Gościnnie można usłyszeć: Peje i Gandziora. Do kawałku "Jestem stąd" został nagrany teledysk.

Rozpad Da Blaze
W około 2004 roku Da Blaze zawiesza działalność, Medi jednak nie chce żegnać się z rapem.

Wskrzeszenie projektu "Lutawhuiklik"(2007)
Peja-podobnie jak Lamzaz wieloletni kompan Medi Topa, w wywiadzie dla "zmiasta.pl" wspomina o tym, że planuje wraz z Medim Topem wskrzesić projekt "Lutawhiuklik" jaki zapoczątkowali w 1998 roku. W projekt ma wejść również Iceman, który oficjalnie jest w szeregach SLU, choć w skład Slums Attack obecnie nie wchodzi. Peja podobnie, jak Iceman aktualnie jest zajęty pracą nad solowym albumem, oraz jeszcze jednym projektem, który ma współtworzyć jak sam mówi "chyba każdy wie, z kim". Pozostaje nam tylko czekać...

Tapczan, 28 lat
mężczyzna