Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Birdman

 Birdman rap graffiti breakdance video Birdman, birdman.hip-hop.pl
Birdman, a właściwie - Bryan Williams urodził się w Nowym Orleanie w 1989 roku. W 1991 roku wraz z jego bratem Ronaldem założył wytwórnie "Cash Money Records".Zwerbował takich artystów jak Lil wayne Juvenile, Turk, i B.G z i wypromował je na wielkie...
FOTO_3 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_4 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
FOTO_1 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Birdman, a właściwie - Bryan Williams urodził się w Nowym Orleanie w 1989 roku. W 1991 roku wraz z jego bratem Ronaldem założył wytwórnie "Cash Money Records".

Zwerbował takich artystów jak Lil wayne Juvenile, Turk, i B.G z i wypromował je na wielkie gwiazdy. Po kłopotach związanych z wypłacaniem należnych pieniędzy artystom większość po prostu odeszła a Babiego wspierał jedynie Lil Wayne.

Birdman nagrał kilka krążków wspólnie z producentem Mannie Freshem z którym założył zespół Big Tymers.

Kolejny raz o Birdmanie zrobiło się głośno gdy na internecie można było zobaczyć zdjęcie w którym Baby usiłuje pocałować Weeziego (ksywka Wayna). Jednak szef Cash Money wszystkiemu zaprzeczył.

W 2006 roku wraz ze swoim adoptowanym synem(Lil Waynem) nagrał album "like father like son". Singiel "Stunnin Like My Daddy" który promował ową płytę stał się wielkim hitem i bardzo często można było go usłyszeć w radiu czy telewizji.Płyta sprzedała się w ponad 760 tysiącach kopi co dało całkiem niezły rezultat.

Pod koniec 2007 roku artysta wydał nową płytę "Five Star Stunna". Do dnia dzisiejszego sprzedał 270 tysięcy płyt. Na krążku gościnnie pojawiają się m.in. Jadakiss,Young Jezzy,Rick Ross,Dj khaled.

Niedawno można było usłyszeć plotki jakoby Baby miał nagrać wspólną płytę z Rick Rossem lecz żaden z raperów tego nie potwierdził.

Albumy studyjne
2002: Birdman
2005: Fast Money
2007: Five Star Stunna Kolaboracje
1998: How You Luv That (Big Tymers)
1998: How You Luv That Vol. 2 (Big Tymers)
2000: I Got That Work (Big Tymers)
2002: Hood Rich (Big Tymers)
2003: Big Money Heavyweight (Big Tymers)
2006: Like Father, Like Son (razem z Lil' Wayne'm)
Wielbłąd, 30 lat
mężczyzna, Pokój