Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - KOŽANOV

 KOŽANOV rap graffiti breakdance video KOŽANOV, 16 lat, KOANOV.hip-hop.pl
CZEŚĆ
Muzyka rap hip-hop mp3 Firma - Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad,
Âśrednia ocena: 6.74 (38)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
(2008, wytwórnia nieznana, Album)
Płyta "Przeciwko Kurestwu i Upadkowi Zasad" to album studyjny krakowskiej grup Firmy, w składzie Tadek, Bosski, Kali, Pomidor i Popek. Krążek, który ukazał się w październiku 2008, został nagrany w studiu w Krakowie przez rok 2008. Produkcją bitów zajął się głównie czołowy producent krakowski - Piero. Płytę promuje kilka teledysków - "Przeciwko kurestwu i upadkowi Zasad", z gościnnym udziałem Hemp Gru, "Po tej samej stronie" i "Reprezentuje JP II". CD ukazało się nakładem wytwórni PROSTO.

Płyta nawiązuje do twórczości Firmy z poprzednich lat. Rap na płycie to mieszanka dance'hallu z rapem ulicznym, z przewagą tego drugiego. Tematyka - no jak to Firma, odnoszenie się do systemu, policji i palenia. Częste odwołania się do zasad ulicy, honoru to esencja tej płyty....

Muzyka rap hip-hop mp3 Peja - Styl życia G'N.O.J.A - Solufka,
Âśrednia ocena: 8.81 (95)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Peja - Styl życia G'N.O.J.A - Solufka
(2008, Fonografika, Album)
Płyta Rycha Peji "Styl Życia G'N.O.J.A" ukazała się 6 grudnia nakładem wydawnictwa Fonografika. Na dwupłytowym albumie znalazły się dwadzieścia dwa kawałki. Są wśród nich  naprawdę dobre kawałki, ale i co tu dużo mówić niewypały, chociażby "Tak bardzo chcę" - sztuczne szukanie fejmu w kontrowersyjnym refrenie nie mający nic wspólnego z prawdziwym rapem.

Widać postęp techniczny Rycha, poprawa jego flow, bogatsze słownictwo. Jednak wydaje się, że tej płycie czegoś brakuje. Brakuje kawałka, który stanie się klasykiem, jak to było na poprzednich płytach - N.O.J.A - "Życie Kurewskie" czy Szacunek Ludzi Ulicy i "Slu 3 Litery", które przeszły do kanonu polskiego rapu.

To nie jest wybitne dzieło Peji, porównując je z poprzednimi jego kompaktami. Na wysokim ...

Recenzja:
"Styl życia G'N.O.J.A" to kolejna płyta Peji, jednego z najpopularniejszych raperów w Polce, raper ten ogromną popularność zdobył dzięki występowi w filmie dokumentalnym "Blokersi" Sylwestra Latkowskiego, wkrótce potem wydał płytę, której słuchali praktycznie wszyscy i to nie tylko słuchacze rapu. Hit Rycha Peji "Głucha noc" można było usłyszeć wszędzie: W vivie, w esce i w oknach bloków.

Wszyscy dobrze pamiętamy skromnego, ale bardzo ambitnego chłopaka opisującego życie w szarych barwach, jednak Peja z roku 2008 ma niewiele wspólnego ze starym Peją sprzed kilku lat. Teksty Rycha są teraz pełne agresji, cwaniactwa i pozbawione przekazu. Jak więc wygląda jego najnowsza produkcja?

"Styl życia G'N.O.J.A" to dość zabawna płyta. Dlaczego? B...

Muzyka rap hip-hop mp3 Dj Decks - Mixtape vol. IV,
Âśrednia ocena: 6.58 (12)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Dj Decks - Mixtape vol. IV
(2008, Fonografika, Mixtape)
Mixtape IV - dzieło poznańskiego producenta i członka Slums Attack - DJ Decksa. Krążek ukazał się 5 września 2008 roku nakładem wydawnictwa Fonografika. Płytę nagrywano w latach 2007-2008.

Promowały ją do tej pory trzy teledyski - Peja, Gural i Kaczor - "Dla moich ludzi" oraz Płomień 81 - "Płomień + Decks = Czysty hip-hop", które nagrała grupa "13", Mr. Krugga - "You can have it all" (teledysk kręcony w Nowym Jorku) oraz K8 - "Snake song". Na krążku rapowała czołówka polskich raperów, amerykański gracz z podziemia - Mr. Krugga, beatboxer Blady Kris, poza tym śpiewu użyczyła wokalistka K8.

Decks udanie wybrał gości na swoją produkcję. Nie można być zawiedzionym. Goście nagrali zdecydowanie udane zwrotki, kapitalnie komponujące się z bitami. Jedynie He...

Przeczytaj recenzje Dj Decks - Mixtape vol. IV
Zawartość:
01. Intro
02. Kaczor & Gural & Peja - Dla moich ludzi
03. Płomień 81 - Płomień + Decks = Czysty Hip-Hop
04. Ramona 23, Paluch, Oldas, Pele, Kobra, Gandzior, Sheler, Medi Top Glon - Od świtu do zmierzchu
05. OSTR - Hip-Hop
06. Hemp Gru & Żary & K8 - Reakcja łańcuchowa
07. Blady Kris - Beatbox 1
08. Kołcz - Ostatni
09. Mr. Krugga - You can have it all
10. WWO - Lojalność i przyjaźń
11. Kajman & Borixon - Praż albo giń
12. Cne & Wsz - Spontan
13. 2Cztery7 - Rozpoznaj
14. Blady Kris - Beatbox 2
15. Skazani Na Sukcezz - Rzucasz Ręcznik Na Ring
16. TDF - IV RP
17. Zipera & Juras - A jednak
18. PTP - Na mixtejpie u Decksa
19. K8 - Snake song

Przeczytaj recenzje Dj Decks - Mixtape vol. IV
Muzyka rap hip-hop mp3 CHADA - Proceder,
Âśrednia ocena: 9.01 (130)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z CHADA - Proceder
(2009, Step Records, Album)
"Proceder" Chady to jedna z niewielu płyta, której czas oczekiwania przez słuchaczy przekraczał kilka lat. Ale na szczęście wszyscy się jej doczekaliśmy i osobiscie uważam ją za jedną z lepszych produkcji tego roku. Nie ma na tym krążku takiego utworu, który nie wpadłby w ucho i za to wielkie brawa i szczere propsy dla Chady. Szczery rap z oczywistym przekazem - tego mi brakowało od dawna w polskim hip-hopie.

Do tej pory myślałem, że przekaz skończył się wraz z płytą Molesty "Ewenement". "Ej kolo! Chada puszcza w miasto solo. Możesz już powoli zamawiać nekrolog..." i rozpoczynając w ten sposób, mógłbym na tym skończyć. Aczkolwiek postaram napisać coś więcej na temat tej płyty. Przedstawię na początek utwór "Dramat". Oczywiście jest moim faworytem na t...

Przeczytaj recenzje CHADA - Proceder
Album warszawskiego rapera Chady ukazał się 19 czerwca 2009 w nakładzie 2000 sztuk prze Step Records. Jest to jego pierwsza solowa płyta. Produkcją bitów zajęli się Fabser(WTM), Donatan, L-PRO, Ariel, Szczur, Tymek i Kościk. Obróbką zajął się Dominik Kuśmierczyk z 300 STUDIO z Gdańska. Na płycie gościnnie wystąpili Mes, Pih, Ero, Fu, Onar, Pyskaty, Chwedo, Helena i Gabi.

Płyta to zdecydowanie uliczny hardkor. Nie usłyszymy tu kawałków do relaksu ani kawałków imprezowych. Chada bez ogródek ujawnia swoje bezkompromisowe poglądy. Nie szczędzi panczlajnów. Charakterystyczny głos Chady potęguje mroczny klimat tej płyty. Jednak najbardziej w oczy rzuca się autentyczność człowieka z przeżyciami, jakim na pewno jest Chada. Tematyką jest głównie ciężkie życie, jakiego C...

Przeczytaj recenzje CHADA - Proceder
Muzyka rap hip-hop mp3 donGuralesko i Matheo - Inwazja porywaczy ciał,
Âśrednia ocena: 7.60 (67)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
(2009, wytwórnia nieznana, Mixtape)
Rok 2009 owocował wieloma produkcjami, które wręcz zasypały słuchaczy. Był "Pogrzeb" Miuosha, była "Kronika Remix" Młodego M, a nawet kolejne dzieło Ostrego - "O.C.B". Trzy lata wstecz powstał też drugi wspólny projekt Donguralesko i Mateho, któremu przypieczętowano nazwę "Inwazja Porywaczy Ciał". Kompozycja 21 numerów wyprodukowanych dla Szpadyzor’a. Pamiętacie to? - "To nie rap, to jest czarnoksięstwo".

Udanym duetem można nazwać połączenie Gurala z Matheo, którzy wspólnie zgrywają się ze sobą w jedną, spójną całość. Drugie dzieło - Inwazja Porywaczy Ciał to tylko kolejne potwierdzenie na to, że chłopaki razem tworzą prawdziwy kosmos: "To jest Szpadyzor Crew, robie manewry tu". Dwadzieścia-jeden numerów, dosłownie p...

Krążek "Inwazja porywaczy ciał" ukazał się 1 lipca nakładem wytwórni Szpadyzator Records w całości nagrane w studiu o tej samej nazwie. Jest to efekt wspólnej pracy dwóch poznaniaków - Gurala i Matheo. Produkcją zajął się wyłącznie Matheo, gościnnie wystąpili Tede, RY 23, Rafi, Wall-E, Grubson, Metrowy oraz Pezet. Na płycie oprócz 19 premierowych kawałków znajdziemy dwa remixy.

Najpierw o poziomie rapu. Na "Inwazja porywaczy ciał" Gural udowodnił, że jest jednym z najlepszych polskich raperów. Rozpoznawalny przez swój styl - bragga, zapisał się na dobre w historii polskiego rapu. Raper posiada ogromną paletę słów i rymów. Potrafi połączyć kilka bardzo odmiennych słów w dobry wers. Nie szczędzi panczy i bezkompromisowych tekstów. Imponuje techniką i flow. Znakom...

"Inwazja Porywaczy Ciał" jest już drugim owocem współpracy Gurala z Matheo. Pierwszy ich wspólny projekt "Manewry Mixtape" wprowadził wiele zamieszania w polskim Hip-Hopie, zwłaszcza tytułowy kawałek "Manewry".

A co dostajemy na nowej płycie? 20 zajebiście bujających kawałków na świetnych bitach Matheo. Lirycznie płyta jednak nie zaskakuje. Zawiera to samo co zazwyczaj od "Drewnianej Małpy Rock" czyli zabawy słowne i porównania - " Gural jak..." itp. Ci którzy myśleli, że na tej płycie będą kawałki skłaniające nas do refleksji na pewno się zawiedli. Na krążku są same kawałki bragga oraz zabawa słowem, a w tematyce wakacje, czas wypoczynku, imprez oraz relaksu.

Jak zwykle nie mogło zabraknąć gości, a jest ich tu wielu: Tede, Pezet, Grubson, Metrowy, Ra...

Muzyka rap hip-hop mp3 Słoń / Mikser - DEM6N6L6GIA,
Âśrednia ocena: 9.25 (44)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Słoń / Mikser - DEM6N6L6GIA
(2010, wytwórnia nieznana, Album)
Album "Demonologia" ukazał się nakładem wytwórni Unhuman 24 września. Swoją premierę miał w sklepie firmowym Unhuman w Poznaniu. Jest to wydawnictwo dwupłytowe - pierwsza płyta to wspomniana "Demonologia", na drugiej są instrumentale oraz niepublikowany klip do "Chorych Melodii" z albumu o tym samym tytule. Produkcją i masteringiem w całości zajął się Mikser, gościnnie głosu użyczyli tacy artyści jak: Tomasz Struszczyk (wokalista zespołu Turbo), Pih, Shellerini, Koni, Mrokas, Młodziak, Pyskaty, Trzeci Wymiar, Fabuła oraz DJ - DJ Simo, DJ Taek, DJ Decks i DJ Show. Bardzo mocna obsada.

Dawno nie było tak oczekiwanej płyty przez tak wiele osób, artysty, który stosunkowo niedawno dał o sobie poznać szerszej publiczności. "Chore melodie" rozbudziły apetyty słuchaczy....

Przeczytaj recenzje Słoń / Mikser - DEM6N6L6GIA
Muzyka rap hip-hop mp3 Shellerini - PDG Gawrosz,
Âśrednia ocena: 8.00 (25)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Shellerini - PDG Gawrosz
(2011, Szpadyzor Rec., Album)
Solowy debiut poznańskiego członka ekip takich jak PWS, PDG czy WSRH - Shelleriniego miał miejsce 19 lutego. Płytę wydała wytwórnia Szpadyzor Records, która swoim zwyczajem już dała płytę do odsłuchu na youtube.com.

Na album składa się 17 tracków nagrywanych w studiu La Bomba, gdzie urzęduje DJ Decks. Za produkcję odpowiedzialni są: Donatan, Grant, RX, DJ Story, Muggin, Julas, DNA i Mikser, czyli mamy do czynienia z wielorakimi stylami, podobnie jak z featuringami. Na płytce zwrotek użyczyli AIFAM, Koni, RR Brygada, Kaczor, Onar no i oczywiście przyjaciel Shelmy z WSRH - Słoń.

Album jest naprawdę wart polecenia. Shellerini, mimo, że nigdy nie wydał solowej produkcji, to nie był nigdy anonimową postacią na scenie ogólnopolskiej. Naprawdę widać, że jes...

Przeczytaj recenzje Shellerini - PDG Gawrosz
Muzyka rap hip-hop mp3 Slums Attack - Reedukacja,
Âśrednia ocena: 8.89 (123)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Slums Attack - Reedukacja
(2011, RPSEnterteyment, Album)
Po 4 latach czekania na wspólny album Peji i Decksa jako Slums Attack 5 marca ukazał się album Reedukacja. Wzorem poprzednich płyt ukazała się ona w jednej z największych wytwórni w naszym kraju - Fonografice. Album w całość wyprodukował DJ Decks, zmiksował płytę duet White House - L.A i Magiera.

Warto wspomnieć, że płyta jeszcze przed premierą okryła się złotem, a kilka dni po premierze platyną, co jest chyba ewenementem w polskim rapie, bo chyba jedynym raperem, któremu udała się ta sztuka w tych chudych latach dla sprzedaży płyt był OSTR. Na płycie gościnnie udzielili się Paluch, Kali (Firma), Śliwa, Kubiszew,, Gandi Ganda, Medi Top Glon, Kobra, RY 23, OSTR, Flako, Clasho, 3 credits i prawdziwa legenda, członek Gangstarr Foundation Jeru de Jamaja.


Przeczytaj recenzje Slums Attack - Reedukacja
5 marca 2011 roku to data, która miłośnikom rapu w Polsce miała przynieść album, który wniesie coś, o czym będziemy mówili w przyszłości. Peja chciał w końcu odciąć się od porównań każdego kolejnego albumu do legendarnego "Na Legalu?!", Decks natomiast pokazać, że po kilkuletniej przerwie potrafi zaserwować podkłady, które przysporzą nam ciarek na plecach. Czy duetowi Slums Attack udało się zrealizować założenia? Czy zdobycie statusu Złotej Płyty już przed premierą i obecnie dobijanie do platyny, to zasłużone wyróżnienia? Zapraszam do sprawdzenia recenzji.

Płytę rozpoczyna Re-Intro. Klimatyczny podkład, niosący pozytywną energię i fragmenty wypowiedzi Peji, w których odnosi się do własnych korzeni, fanów, pokazuje jak bardzo zależy zarówno Ryszardowi jak i Darko...

Przeczytaj recenzje Slums Attack - Reedukacja
Muzyka rap hip-hop mp3 Pih - Dowód rzeczowy nr. 1,
Âśrednia ocena: 7.08 (12)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Pih - Dowód rzeczowy nr. 1
(2010, Step Records, Album)
Dowód rzeczowy nr. 1 to czwarta solowa produkcja białostockiego rapera Piha. Płyta ukazała się nakładem opolskiej wytwórni Step Records 6 listopada 2010, niedługo po premierze okryła się złotem. Co jest pewną ciekawostką, na okładce płyty, gdzie widzimy odciski palców, są autentyczne odciski palców Piha.

Premiera płyty była kilkukrotnie przesuwana - Pih tłumaczył to dużą ilością koncertów i ogólnym brakiem czasu. Produkcją bitów zajęli się DNA i Pawbeats. Gościnnie udzielili się tacy raperzy jak: Peja, Pezet, Chada, Kaczor, Słoń i Shellerini. Płytę promowały teledyski do utworów: Brutalna Leksyka, Gloria Victis, Śniadanie Mistrzów, Szatańskie Wersety, Puszka Pandory i Zasznurowane Usta, Zaciśnięta Pięść. Tracklista:

Na pierwszy rzut...

Przeczytaj recenzje Pih - Dowód rzeczowy nr. 1
Muzyka rap hip-hop mp3 Firma - Nasza broń to nasza pasja,
Âśrednia ocena: 6.36 (14)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Firma - Nasza broń to nasza pasja
(2011, Fonografika, Album)
3-płytowy album krakowskiego zespołu rapowego Firma "Nasza Broń To Nasza Pasja" ukazał się 26 marca. Pierwotnie miał się ukazać tydzień wcześniej, lecz kilka spraw spowodowało jego poślizg. Album nagrywano na przełomie 2010 i 2011 nakładem wydawnictwa Fonografika. Pierwsze dwie płyty to płyty z muzyką, trzecia to Live in Fonobar - muzyczny zapis koncertu w klubie Fonobar. Podkładów dostarczyli Piero, Paff, Zich, DJ Decks, Tom Corman. Gościnnie pojawili się Paluch, Peja, Hemp Gru (Bilon) Gandzior, Śliwa, Lukasyno, Kali, Berezin, Daddy Freddy, Bob One, Tempa T, Virus Syndicate, HiJack, DJ Feel-X, Miuosh, Dixon 37, Dobryt Towar, Razem Ponad Kilo, Emblemat, Sabot, Juras i krakowska Szajka. Bardzo bogata lista.

W sumie to do tej pory samo wspomnienie o twórczości Fir...

Muzyka rap hip-hop mp3 Sokół & Marysia Starosta - Czysta Brudna Prawda,
Âśrednia ocena: 7.55 (11)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
(2011, Prosto Label, Album)
Wspólny album rapera Wojciecha "Sokoła" Sosnowskiego i piosenkarki Marysi Starosty został wydany 13 maja 2011 nakładem wytwórni muzycznej PROSTO. Płyta zawiera 19 utworów, do których bity w głównej mierze zostały wyprodukowane przez zagranicznych bitmaker'ów, z wyjątkiem dwóch tracków - tytułowego "Czysta Brudna Prawda", do którego podkład zrobił Siwers z Bez Cenzury oraz "Wspólna gałąź", którego produkcją zajął się Magiera. Rozszerzona wersja albumu wzbogacona została o CD "Czyste Brudne Remixy", na którym udzielili się m.in. duet producencki The Returners oraz WhiteHouse.

Sokół, który od dawna kojarzony jest z dobrą liryką i mocnymi, dosadnymi wersami, po nagraniu w ostatnich latach serii płyt pod szyldem TPWC, postanowił wypuścić kolejną produkcję, którą w p...

Płyta Sokoła i Marysi Starosty pt. "Czysta brudna prawda" ukazała się 13 maja 2011 nakładem wytwórni artysty - Prosto. Płyta zawiera 19 kawałków, a bonusowe wydanie 2 CD zawierało remixy 10 tracków. Za produkcję odpowiadają tacy muzycy jak: Jimmy Ledrac, Shuko, Hustle Heart, PH7, Drumkidz, Brall Beats, DJ Wich i Siwers. Za remixy odpowiadają rahu, Bob Air, White House, Czarny HIFI, Mike Trafik, DJ B, DJ Krime, The Returners i Siwers. Gościnne zwrotki nawinęli HiFi Banda, Chada, Ero, Pokój ...