Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Śliwka Tuitam

 Śliwka Tuitam rap graffiti breakdance video Śliwka Tuitam, sliwkaTuitam.hip-hop.pl
Fascynacja czarną muzyką rozpoczęła się w okresie podstawówki. Już jako 14-latek, wraz z kolegą z bloku, zakłada pierwszy zespół – 2cih. Kolejnym krokiem była współpraca ze składem Awangarda, a jej efektem debiutancki wytęp sceniczny w 1999 r.

Niedługo później oba zespoły łączą się w jeden skład o nazwie Ego. Ich pierwszy utwór ukazuje się szerszej publiczności na składance „SC 034”, a w 2000 roku powstaje debiutancki album p.t. „Nibylandia”.

W tym okresie dochodzi do spotkania i bliskiej współpracy z Paktofoniką. Owocuje to powstaniem Pijanych Powietrzem i albumu pt. „Zawieszeni w czasie i przestrzeni”. Niesie to także za sobą setki koncertów jako PFK Kompany.

2003 rok przynosi drugi album Ego, który nosi tytuł „Nie ma takiego dugiego”. Niedługo po jego wydaniu następuje rozwiązanie zespołu. Śliwka zostaje wolnym strzelcem i wciąż nagrywa pojedyńcze tracki z zaprzyjaźniomymi artystami.

W 2007 roku nagrywa utwór “SinuSoida” na producencką płytę Straho Instrumentals. Piosenka odbija się tak dużym echem, że trafia na soundtrack do filmu “Senność”.

Od 2008 roku Tuitam zasila szeregi naszej wytwórni. Obecnie pracuje nad płytą solową, którą muzycznie ma przygotować Straho.


Ponadto Śliwka współpracował przy następujących produkcjach:
- Paktofonika “Jestem bogiem” EP
- Punkt Widzenia “Eksploracje”
- Godziny Szczytu “Zanim minie czas”
- Ciąg Dalszy “Zagadka”
- Larifari “Dusza”
- Projektor “Miraż”
- Rahim/Straho Instrumentals “Experyment: Psyho”
- Pokahontaz “Receptura”
- Rahim/Straho Instrumentals “DynamoL”
- Fokus “Alfa i omega”
- Soundtrack “Senność”