Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - DeWuA Mafia

 DeWuA Mafia rap graffiti breakdance video DeWuA Mafia, 14 lat, DeWuAMafia.hip-hop.pl
DeWuA Mafia to skład powstały w 2005 roku z inicjatywy rapera i producenta Deeiovoo Jaco do którego dołączył Danyielek i wspólnie zaczęli działać jako Hiphopowy skład od nazwie DWA...
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
DeWuA Mafia to skład powstały w 2005 roku z inicjatywy rapera i producenta Deeiovoo Jaco do którego dołączył Danyielek i wspólnie zaczęli działać jako Hiphopowy skład od nazwie DWA.

Deeiovoo miał już wcześniej przygotowany warsztat do nagrywania - od 2003 eksperymentował z nagraniami, robiąc to tylko dla siebie i w międzyczasie stworzył w domu ministudio przez okres lata zarabiając na sprzęt. Danyielek wcześniej realizował się w subkulturze hiphopowej jako B-Boy i dzięki temu był rozpoznawalny w liceum w którym to się poznali i tam też zapadła decyzja o powstaniu składu.

Pierwsza płyta DWA dziś nie jest dla chłopaków niczym szczególnym, ale dzięki niej udało im się zdobyć sporą grupę słuchaczy na lokalnym rynku muzycznym. Kawałek "To Jest Lublin" w wersji z 2006r. doczekał się około 400 000 przesłuchań (!), a kawałek "Blachary" około 200 000! Gdy DWA pojawiło się w Dzienniku Wschodnim a następnie pokazali się w radio Centrum w audycji "Rapsesja", dzień później udało im się sprzedać cały nakład wydanych własnym sumptem płyt.

W 2007r. DWA miało już na koncie trochę koncertów i wywiadów, ale postanowili nie spocząć na laurach. Deeiovoo zaczął interesować się brzmieniem ze stanów, a konkretnie z ich południa. W stanach rozwijał się trend zwany "Dirty South", a w Polsce artystów którzy go wykonywali można byłoby policzyć na placach. "Poszliśmy krok do przodu" - postanowiliśmy, że zabierzemy się za kwitnący już w stanach Crunk, a którego na ówczesny moment w Polsce nie było. Owocem tego pomysłu była płyta "Gangsta Crunk" (2008), która również odbiła się dużym echem wśród słuchaczy, już nie tylko w Lublinie. Wtedy też postanowili zmienić nazwę na DeWuA Mafia - żeby od razu kojarzyć się z trendem Dirty South.

Rok 2009 stworzył DeWuA Mafii sporą szanse na zaistnienie. Południowe brzmienia w stylu Lil'Jon'a czy Three 6 Mafii zarejestrowane na płycie demo zostały rozesłane po różnych wytwórniach w Polsce. Na szczęście pojawił się odzew od wytwórni Electrum Production, z którą to DeWuA zaczęło współpracować niemal od razu. Dzięki tej współpracy pojawił się pierwszy profesjonalny klip DeWuA Mafii - "Crunk, Hajs, Południowy - Wschód", z gościnnym udziałem Cukraza  (ze składu Wbrew Regułom), Producenta Lisa (m.in. autora bitu "Zarys Zdarzeń - Do Fury") i Tancerzy z Klubu UDS Studio - Finalistów 3 edycji "Mam Talent".

Całość bitów jest produkowana przez Deeiovoo Jaco, poza gościnnymi udziałami producentów.  Co przyniosą następne lata - to zobaczymy! Crunk w Polsce raczkuje, ale jeżeli uda się nam pokazać światu tą energie i dobrą zabawę zawartą w tej muzyce świat stoi przed nami otworem!