Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - mobilizacja

 mobilizacja rap graffiti breakdance video Mobilizacja, mobilizacja.hip-hop.pl
Magazyn MOBILIZACJA jest projektem, którego idea zrodziła się w połowie 2004 roku. Od tamtego czasu, zebraliśmy zespół młodych twórców – dziennikarzy rozsianych po całej Polsce i nie tylko (Dublin, Londyn), którzy w styczniu 2005 roku dostali możliwość publikowania swoich tekstów na stronie serwisu www.mobilizacja.pl. W zamyśle miało to być pismo w klasycznej – papierowej formie. Idąc jednak z duchem czasu, dzięki możliwościom jakie daje dzisiaj Internet, zespół skupił się na stworzeniu strony internetowej, będącej miejscem naszych rekomendacji oraz serwisem informacyjnym.

Stawiamy na konkretne wydarzenia, skupiamy się tylko - na rzeczach według naszej opinii - wartych zainteresowania. Wywiady i relacje są autorstwa tylko i wyłącznie naszych dziennikarzy. Na koncie mamy wywiady z takimi artystami i składami jak: MC Blade, Yarah Bravo, Masta Ace, Rasco, Black Eyed Peas czy The Beatnuts. Przeprowadziliśmy rozmowy również z rodzimymi twórcami – dla przykładu: Numer Raz, DJ 600 Volt, DJ Krime, O.S.T.R., Łona, Patr00, DJ Eprom.

Nasi fotografowie są na najciekawszych koncertach w całej Europie, na naszych łamach znajdują się fotoreportaże z koncertów takich artystów jak: De La Soul, WWO, DJ Vadim, Rocca, Afrika Bambaataa, Skalpel czy Killah Priest.

Patronowaliśmy też ciekawym imprezom. Wymienić tu trzeba wrocławską Fuzję Dźwięku oraz toruński TurnTable Contest. Współpracujemy stale z licznymi agencjami i wytwórniami m.in. z Bump Sound Records, Agencja EL Paso, Moment.

W serwisie znajdują się również recenzje płyt. Dobór recenzowanych tytułów przebiega pod surowym okiem naszych redaktorów. Staramy się być niezależni pod kątem zamieszczanych przez nas materiałów. Dlatego odcinamy się od wszelkich instytucji w polskim rapie, które psują go od środka.

Jedynymi tekstami, które nie wyszły spod piór naszych dziennikarzy to przedruki z gazet i czasopism, – tych spoza branży – dotyczące kultury hiphopowej (Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój itp.). Jest to celowy zabieg z naszej strony, aby ukazać siłę zjawiska rapu, które już dawno zostało dostrzeżone przez media.

Na początku 2007 roku z tzw. przyczyn niezależnych zespół redakcyjny zawiesił działalność. Po kilku miesiącach zaczęliśmy pracować nad nowym designem strony. Powstało nowe logo, a wokół redakcji skupiły się nowe osoby, które wniosły świeże spojrzenie na projekt.

Wiosna 2008 roku jest oficjalnym powrotem magazynu.
Zapraszamy do zapoznania się z zawartością www.mobilizacja.pl.