Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Diam's

Diam's, właściwie Mélanie Georgiades (ur. 27.07.1980, Nicosie, Cypr).

Jedna z bardziej znanych raperek we Francji. Dorównuje męskim przedstawicielom rapu w sprzedaży płyt, ale i w pisaniu rymów, jako nie liczna z kobiet w rapie zyskała sobie szacunek męskiej części rap sceny.

Wychowywana tylko przez matkę. Mieszkała w południowej części Paryża, gdzie ciężko było jej znaleźć znajomych. Od wczesnego wieku już interesowała się czarną muzyką. Po czasie sama postanowiła coś stworzyć. Nawiązała współpracę z  Yannick'iem, który zaprosił ją na album swojej grupy.

1999r.-Wychodzi pierwszy solowy album Diam's, płyta miała kłopoty z przyjęciem lecz młoda dziewczyna nie poddawała się. Tworzyła dalej. Tak w 2003r. wydała drugi album "Brut De Femme". Płytę poprzedziły dwa single "Pogo" i "1980". Trzeci singiel, który pojawił się już po wydaniu płyty nosił tytuł "DJ" (szybko stał się hitem w radio).

W 2006 r. wyszedł kolejny album Melanie "Dans ma bule"-płyta zyskała największą sprzedaż w 2006 r. we Francji. Krążek łączy w sobie spokojne, melancholijne teksty jak: "Par Amour" czy "Car Tu Portes Mon Nom" i szalone, rytmiczne jak: "Big Up".
Teledyskiem promującym CD był hit "Ma France A Moi" (opowiadający o braku tolerancji wśród białych Francuzów do ludności etnicznej tam mieszkającej).

W 2006r. Diam's dostaję nagrodę MTV Europe Music Awards za najlepszego francuskiego wykonawcę.

W 2007r. raperka otrzymuję trzy nagrody L'Année Du Hip Hop
- najlepszy utwór "La Bulette"
- najlepszą płytę "Dans ma bule"
- jako najlepsza raperka

W 2008 r. raperka wydaję kolejną płytę: "Confessions Nocturne",album promuję singiel o tym samym tytule, gdzie oprócz Diam's występuję Vitaa(francuska wokalistka R&B).

Sizlipstick Beata Pastuszenko rap graffiti breakdanceSizlipstick, 21 lat
kobieta, Olsztyn