Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - 88-Keys

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Charles Misodi Njapa znany lepiej pod pseudonimem 88-Keys to amerykański producent oraz raper. Urodził się na Long Island w Nowym Jorku.

Pierwszy raz 88-Keys zainteresował się hip-hop'em po usłyszeniu produkcji Prince Paul'a na płycie "3 Feet High and Rising" grupy De La Soul. Na początku lat 90. 88 spotkał Q-Tip'a z ATCQ, Pete Rock oraz Large Professor'a. To właśnie Large Pro dał młodemu producentowi pseudonim 88-Keys po dostrzeżeniu jego dużych umiejętności na syntezatorze Ensoniq ASR-10.

Rodzice Keys'a przykładali dużą wagę do edukacji dzieci. Zarówno rodzice jak i rodzeństwo 88'a pracują w służbie zdrowia. Rodzice oraz starszy brat usiłowali nakłonić Keys'a do studiów medycznych. Charles krótko uczęszczał do szkół Hofstra University oraz Queens College. Rzucił jednak studia, by zrealizować marzenia o karierze producenta muzycznego. Zdecydował się na taki krok, ponieważ otrzymał możliwość nagrywania w Kalifornii z grupą The Pharcyde.

Od roku 1998 wyprodukował bity m.in. na albumy:
1998 - Mos Def & Talib Kweli "Mos Def and Talib Kweli Are Black Star"
1998 - VA "Lyricist Lounge, Volume One"
1998 - Scarface "My Homies"
1998 - Yukmouth "Thugged Out: The Albulation"
1999 - Macy Gray "On How Life Is"
1999 - Mos Def "Black On Both Sides"
2000 - DJ Spinna "The Beat Suite"
2001 - Beanie Sigel "The Reason"
2001 - J-Live "The Best Part"
2002 - Musiq Soulchild "Juslisen"
2003 - Musiq Soulchild "Soulstar"
2004 - The Pharcyde "Humboldt Beginnings"
2004 - Mos Def "The New Danger"

W sierpniu 2008 ukazał się mixtape Keys'a pt. "Adam's Case Files", jako zapowiedź studyjnego debiutu pt. "The Death of Adam". Debiutancki album trafił do sklepów 11 listopada 2008 nakładem Decon Records. Na krążku Keys pokazał się nie tylko jako producent, lecz także jako raper oraz wokalista. Na płycie gościnnie wystąpili tacy wykonawcy jak Redman, Kid Cudi, Phonte z Little Brother, J Davey i Bilal. Album promował singiel pt. "Stay Up! (Viagra)", w którym gościnnie wystąpił Kanye West. Ponadto powstał klip do utworu "The Friends Zone" z gościnnym udziałem zespołu rockowego Shitake Monkey. W październiku 2009 88-Keys udostępnił do darmowego pobrania utwór "Baggage Claim" na bicie Needlz'a, który jest poświęcony serialowi "Lost", którego Keys jest wielkim fanem.

Obecnie 88-Keys mieszka w Nowym Jorku z żoną i dwoma córkami.