Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Ścięty Mikołaj

 Ścięty Mikołaj rap graffiti breakdance video Ścięty Mikołaj, 39 lat, scietyMikolaj.hip-hop.pl
Muzyka rap hip-hop mp3 O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych,
Âśrednia ocena: 8.66 (29)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z O.S.T.R. - Tylko dla dorosłych
(2010, Asfalt Records , Album)
Ostry jest obecnie najpopularniejszym polskim raperem. Świadczą o tym liczne złote płyty, świetne recenzje oraz komplety na koncertach. Jednak wielu ludzi uważało, że nie ma już nic ciekawego do zaoferowania. Artysta tym albumem udowodnił, że potrafi swoją inwencją wybić się daleko poza schematy przyjęte w naszym Hip-Hopie.

"TDD" trafiło do sklepów nakładem Asfalt Records 26 lutego 2010 roku, poprzedzone wydanym 18 stycznia singlem "Spij spokojnie". Krążek już po 3 dniach przekroczył próg wymagany do zdobycia złotej płyty, a już 26.03 stał się platynowy. Jest to 2 platynowa płyta XXI wieku w kategorii Hip-Hop ("Na legalu" Peja) i pierwsza zdobyta w tak rekordowym czasie.

O.S.T.R szczególnie zadbał o estetykę i klimat płyty. Interesująca okładka i komi...

Muzyka rap hip-hop mp3 Eldo - Zapiski z 1001 nocy,
Âśrednia ocena: 8.60 (42)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Eldo - Zapiski z 1001 nocy
(2010, My Music, Album)
Reprezentant Warszawskiej sceny jest w formie - to przychodzi mi na myśl, gdy słuchamy "Zapiski z 1001 nocy" - bo taką nosi nazwę  album Eldoki. Bez wątpienia były lider "Grammatika" poczynił mega progres pod względem techniki.

Za warstwę muzyczną odpowiedzialny był duet The Returners, który to włożył ogrom pracy w szósty już album warszawskiego rapera. Klasycznie brzmiące bity rodem z lat 90tych to zdecydowanie wielki plus tego albumu. Z pewnością nie jest to plastikowy chłam, który będzie grany na "bankietach pod kotlety". Znany z bardzo dobrych,przemyślanych tekstów Eldo, tym razem zaskoczył nas czymś innym. Prowadzi słuchacza w świat swoich przemyśleń, spostrzeżeń, marzeń i codziennego życia w Warszawie. Wielkim zaskoczeniem jest imprezowy kawałek "Kieliszki...

Przeczytaj recenzje Eldo - Zapiski z 1001 nocy
Eldo uważany jest za jednego z najlepszych polskich MC. Działa już od 1997 roku. Do tej pory wydał 5 płyt solowych. Był członkiem zespołu Grammatik. Jego ostatni krążek "Nie pytaj o nią" już przeszedł do klasyki polskiego rapu, jako poważne dzieło dojrzałego człowieka. Potem Eldoka zaangażował się w dziecinny beef z Peją. Zostawiam słuchaczom dyskusje, kto wygrał tę wojnę, ale moim zdaniem, takie kłótnie nie wpływają najlepiej na wizerunek Eldo. Bitewnym emce raczej nie jest i powinien robić to, co naprawdę mu wychodzi fantastycznie. Czyli wydawać płyty, bo jego albumy to poezja XXI w.

"Zapiski 1001 nocy" mają w sobie bunt i radość z życia jednocześnie. Leszek zaszczepił nowemu albumowi optymizm, którego tak brakowało na poprzednich płytach. Połączenie intelige...

Przeczytaj recenzje Eldo - Zapiski z 1001 nocy
Muzyka rap hip-hop mp3 Brama 88 - DalejBezZmian,
Âśrednia ocena: 9.53 (15)
Zaloguj siĂŞ aby oceniĂŚ album.
PosÂłuchaj utworĂłw z Brama 88 - DalejBezZmian
(2010, Nielegal)
Brama 88 to wałbrzyski duet mc/producent, który powstał w 2001 roku. Tworzą go Dayson vel Daya - odpowiedzialny za część  liryczną oraz Zizi aka ZG-producent. Działają w podziemiu już 9 lat. Ich debiutancki krążek charakteryzował się mocnym hardcore'owym  brzmieniem i typowo osiedlowymi tekstami. Drugi album "Dalej bez zmian" ujrzał światło dzienne 7 lipca 2010 roku.

Osobiście spodziewałem się, że płyta będzie solidna, lecz nie wybitna. Krążek w większości potwierdził moje przypuszczenia, a w niektórych kwestiach przyjemnie zaskoczył. Już mając w ręku płytę, należy dostrzec sprytną prowokację odnoszącą się do nazwy zespołu. Chodzi o graffiti przedstawiające Easy'ego z gnatami, przekreśloną swastykę i podpis "88-znaczy Hip Hop". Jest to odpowiedz na zaczepki wszy...

Przeczytaj recenzje Brama 88 - DalejBezZmian