Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Die Fantastischen Vier

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Die Fantastischen Vier, znani też jako Fanta4, to hip-hopowy skład ze Stuttgartu (Niemcy), w którego skład wchodzą: Michael Bernd Schmidt alias Smudo(raper), Thomas Dürr alias Hausmeister Thomas D(raper), Michael Beck alias Michi Beck(raper, DJ, perkusista) i Andreas Rieke alias And.Ypsilon(producent).

Pod koniec 1980 roku, Michael Bernd Schmidt wraz z Andreasem Rieke założyli grupę o nazwie Terminal Team. W 1989 roku dołączyli do nich Michael Beck i Thomas D. Ich pierwszy publiczny występ, jako Fanta4 odbył się tego samego roku, na prowizorycznie zbudowanej przez nich scenie, w jednym z miejscowych przeszkól. Jako jeden z pierwszych niemieckich składów hip-hopowych, rapujących po niemiecku, to właśnie Die Fanstasischen Vier podbili niemieckie listy przebojów, utworem 'Die Da'. Poza  wspólnymi projektami, pojawiały się też ich solowe albumy, które otrzymały również dobre opinie i wysokie miejsca w notowaniach. Między 1993/94 prowadzili swój cotygodniowy program w telewizji pt. 'Die Vierte Dimension', której nazwa pochodzi od ich trzeciego albumu.

W 1996 grupa ogłosiła swoją niezależność od dużych wytwórni i założyła własną o nazwie Four Music, której nakładem ukazywały się ich późniejsze płyty. Na ich kolejny wspólny krążek pt. '4:99' fani musieli czekać aż cztery lata. Album został jednak ciepło przyjęty i przez długi czas single promujące go gościły na listach przebojów. Pod koniec września 2004 roku, ukazała się ich kolejna płyta pt. 'VIEL', po której premierze ruszyła jak do tej pory ich największa i osiągająca największy sukces trasa koncertowa 'VIEL-Unterwegs'. Rok później wyszedł też na DVD film dokumentujący  koncerty i trasę od zaplecza. Poza występami muzycznymi, wykonawcy użyczyli swoich głosów w niemieckojęzycznej wersji filmu animowanego 'Madagascar' i 'Madagascar 2'.  7 kwietnia 2007 roku ukazała się ich kolejna wspólna płyta pt. 'Fonika', która była promowana dwoma singlami, a trasa koncertowa poza Niemcami i Austrią, objęła też  Londyn, Paryż i Mińsk. Jak do poprzedniego albumu, tak też do tego pojawił się film dokumentujący trasę. 25 lipca 2009 roku odbył się koncert z okazji dwudziestolecia grupy, na którym pojawiło się aż 60.000 fanów. Za stronę muzyczną odpowiedzialna była orkiestra, która przyjechała z Mińska. W 2010 roku wydali ostatnią jak na razie płytę pt. 'Für Dich Immer Noch Fanta Sie'.  

Dyskografia:
Jetzt geht's ab- 1991
4 gewinnt- 1992
Die 4. Dimension- 1993
Lauschgift- 1995 4:99- 1999
VIEL- 1994
Fonika- 2007
Für Dich Immer Noch Fanta Sie- 2010
sztu, 31 lat