Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Kendrick Lamar

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Kendrick Lamar - znany również jako K-Dot, amerykański raper urodzony 17 czerwca 1987 roku w Compton w stanie California. Jego muzyka inspirowana jest nagraniami takich artystów jak: Tupac Shakur, Nas, Jay-Z, Kanye West czy też DMX. Jeden z członków grupy Black Hippy, do której również należą Jay Rock, Ab Soul i Schoolboy Q. W 2009 roku zrealizował EP pt. "The Kendrick Lamar EP" oraz w 2010 mixtape "O(verly) D(edicated)" - albumy które były zapowiedziami wydanego 2 lipca 2011 roku jego solowego debiutu pt. "Section. 80".

W lipcu 2011 roku, na jednym z koncertów na scenie wraz z nim wystąpili: Kurupt, Snoop Dogg oraz The Game. W trakcie koncertu okrzyknęli go "Nowym królem zachodu".

Kendrick nagrał swój pierwszy mixtape "Youngest Head Nigga In Charge" w wieku zaledwie 16 lat pod pseudonimem K-Dot. Dwa lata później wypuścił w świat kolejny mixtape "Training Day", na którym znalazło się aż 26 utworów. W 2008 roku Kendrick
wystąpił gościnnie na płycie Jay Rock'a "Follow Me Home" w utworze promującym ten album pt. "All My Life (In the Ghetto)". Po nawiązaniu współpracy z Lil Wayne'm, Kendrick nagrał kolejny mixtape "C4". Po tym albumie dotychczasowy K-Dot postanowił zmienić swój pseudonim na imię i nazwisko: Kendrick Lamar.

W 2010 roku wraz z Jay Rock'iem oraz Tech N9ne prowadził trasę koncertową 'The Independent Grind tour'. 23 września 2010 roku ukończył prace nad albumem "O(verly) D(edicated)", który został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy. Była to
przełomowa płyta dla Kendrick'a, ponieważ zainteresowała ona samego Dr. Dre'a, co doprowadziło do współpracy pomiędzy tymi dwoma artystami. Ostatecznie Lamar został zaproszony "Detox" Dre'a.

2 lipca 2011 roku wydał swój legalny album pt. "Section. 80", na którym znaleźli się tacy wykonawcy jak: GLC, Colin Munroe, Schoolboy Q, Ab-Soul, Sounwave, Wyldfyer, Terrace Martin, J. Cole i wielu innych. Płytę promował utwór "HiiiPower" wyprodukowany przez J. Cole'a. W pierwszym tygodniu sprzedano 5000 egzemplarzy tego albumu bez promocji w telewizji i radio.

W 2011 roku Kendrick Lamar wystąpił gościnnie na "The R.E.D. Album" The Game'a oraz na "All 6's and 7's" Tech N9ne.

Albumy:
Section.80 (2011)

EP:
Kendrick Lamar EP (2009)

Mixtape:
Youngest Head Nigga in Charge(2003)
Training Day (2005)
C4 (2009)
Overly Dedicated (2010)
Untitled (z J. Cole)

Kolaboracje:
Black Hippy (z Black Hippy)
Felt, 27 lat
mężczyzna, Ełk