Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Abart

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Abart (właściwie Nico Jucker) - szwajcarski raper należący do bazylejskiej wytwórni Triple Nine Recordings.

W 1997 roku Nico zaczął swoją przygodę z muzyką. Łącząc swoje siły z raperem MC Salamander, założył grupę Taktpakt. Swoje pierwsze nagrania zarejestrowali w studiu w Oberwil, na kradzionych bitach. Wkrótce artyści dostali okazję pokazania się przed większą publicznością na festiwalu Hip Hop Night w Bazylii. Taktpakt zaprezentowali wtedy swój najnowszy utwór, za którego produkcję odpowiedzialny był Def Cut.

Do składu Taktpakt dołączył nieco później DJ Tho, który zajął się cutami. Zasiloną nowymi artystami grupę coraz częściej można było oglądać na żywo, na mniejszych, jak i większych festiwalach muzycznych. Dopiero w 2007 roku ukazał się debiutancki album Juckera pt. "Wäggselspil". Za promocję i dystrybucję odpowiedzialna była jego aktualna wytwórnia Triple Nine Recordings.

Po dwuletniej przerwie (nie licząc kilku tracków i darmowego mixtapeu "Netzteil", który składał się głównie z remixów starych utworów) ukazał się 2 solowy album Abarta pt. "Anderscht unterwäggs", który jak na razie zamyka jego dyskografię.

Dyskografia:
2007: Wäggselspil
2008: Netzteil (Online-Mixtape)
2009: Anderscht unterwäggs