Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Toony

 Toony rap graffiti breakdance video Toony, Toony.hip-hop.pl
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
TOONY - Biografia

Toony urodził się w Kędzierzynie-Koźlu na Śląsku Opolskim.
W wieku kilku lat wyjechał z rodziną do Niemiec. Dorastał w Düsseldorfie mając kontakt z polskimi i niemieckimi rówieśnikami. Dzięki temu Toony biegle posługuje się zarówno niemieckim jak i polskim językiem.

Już jako młody chłopak postawił na rap. Z czasem jego kawałki zyskały popularność w Düsseldorfie, a wkrótce docenili go także inni raperzy. Kollegah, jeden z najsłynniejszych na tamtejszej scenie, zaprosił Toony’ego do jednego ze swoich kawałków na płycie „Alphagene” (2008).

Szersze grono odbiorców poznało Toony’ego po premierze jego pierwszego klipu „Deine Stärke” („Twoja siła”) na YouTube. Kawałek stał się czymś więcej dla młodych Polaków mieszkających w Niemczech. Dzięki swoim patriotycznym tekstom zjednoczył całe pokolenie.

W 2009 roku Toony rozpoczął  intensywną pracę nad albumem „Ehrencodex”, który ukazał się z początkiem 2010 roku. Była to wspólna płyta nagrana wraz z DJ Tomekk. Znalazły się na niej polskie i niemieckie kawałki.

W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta na scenie niemieckiej – Over The Top. Płyta okazała się wielkim sukcesem. Koncerty odbywały się zarówno w Niemczech jak i w Chicago (USA). W tym samym czasie rozpoczęły się prace nad debiutancką płytą w Polsce. Toony nagrał kilkanaście kawałków i zaprosił na płytę znanych polskich raperów m. in.: PIH, LUKASYNO, HST, BRAHU, FU, Miuosh, Young Noble. Obecnie trwają prace nad klipami, które zaprezentowane w formie filmu, stworzą nową jakość na polskiej scenie rap / hip-hopowej. Patronat medialny nad płytą objął portal Hip-Hop.pl oraz polsko - niemieckie konsorcjum medialne, mające na w celu promocję Polaków i Polonii na emigracji -  Polonia Entertainment.

www.toony.pl