Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Action Bronson

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Action Bronson (ur. 2 grudnia 1984), to raper albańskiego pochodzenia z nowojorskiej dzielnicy Queens. Pseudonim artystyczny pochodzi od dwóch postaci - chicagowskiego gangstera Williama "Actiona" Jacksona i aktora Charlesa Bronsona.

Zanim na dobre rozpoczął karierę rapera był cenionym szefem kuchni w Nowym Jorku. Nawiązuje do tego tytuł pierwszego mixtape'u z 2010 roku pt. "Bon Appetit....Bitch!!!!!". W marcu 2011 do sklepów trafił debiutancki krążek rapera "Dr. Lecter". Płyta okazała się przełomową dla Bronsona. W listopadzie tego samego roku ukazał się wspólny krążek rapera oraz cenionego producenta Statik Selektah. Na "Well-Done" pojawili się także bardziej znani goście jak Lil Fame z M.O.P. czy wokalistki z duetu Nina Sky. Action Bronson jest wielokrotnie porównywany stylem do Ghostface Killah z Wu-Tang Clanu, choć sam jako największego rapowego idola wymienia Kool G Rapa.

Do maja 2012 roku miał okazję współpracować z takimi wykonawcami jak Saigon, Kool G Rap, Large Professor, Cormega, Roc Marciano, Ras Kass, Bun B, Termanology, Lil Fame (M.O.P.), Marley Marl, Necro, N.O.R.E., Reks, Kno (CunninLynguists), F.T., Domingo, Heems (Das Racist), Scram Jones, Freddie Gibbs, Meyhem Lauren.

Dyskografia:
2011: "Dr. Lecter"
2011: "Well-Done" (z Statik Selektah)