Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Ludwik

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Zespół LudwiK prawdopodobnie powstał na południu u schyłku roku 2007. Poszczególni członkowie zespołu ujawniali się stopniowo. Kronikarze nie są zgodni co do szczegółów tych wydarzeń, a sam LudwiK nie potwierdza i nie zaprzecza żadnej z wersji. Źródła najczęściej przedstawiają zatem członków załogi w następującym porządku alfabetycznym:

LudwiK to:
LudwiK C - wokalizator,
LudwiK D - gitar chipset,
LudwiK M - basetla
LudwiK P - garoforytm
LudwiK W - płytorysamplizacja,


Wymienione osoby nie pojawiły się z nikąd. Posiadały niezbędne instrumentarium i wielką pasję do jego użycia.
I stało się... Interakcja pięciu postaci o różnych, często bardzo odległych od siebie horyzontach muzycznych musiała zaowocować i zaowocowała powstaniem świeżej i mocnej stylistycznie formy. Wspólny cel: realizować muzykę opartą na przekazie i przekaz oparty na muzyce.

Jesienią 2008 roku LudwiK wypuścił na rynek limitowaną ilość pierwszego studyjnego dema, które rozeszło się w przeciągu kilku dni. Światło ujrzały 4 kompozycje: "Czas", "Bas", "Doceniaj to co masz" oraz "Polska". Wysmakowane brzmienia, odważne połączenia gatunków oraz przemyślane aranżacje to tylko niektóre elementy wyróżniające LudwiK'a na rynku muzycznym.
Wysiłki zostały docenione nie tylko przez publiczność, ale i przez fachowców z branży. Wiosną 2009 roku zespół zwycięża XX edycję przegląd zespołów "Rock noc" wygrywając sesję nagraniową w renomowanym studiu nagrań. Owocem zmagań w studiu są trzy kolejne numery "Fuj", "Co za dzień" oraz "Leń Niedaminic"

11 lutego 2012 - ukazuje się pierwszy oficjalny video klip do utowru "Bas"
Marzec 2012 - zespół bierze udział w III edycji "MUST BE THE MUSIC"
Kwiecień 2012 - udział w europejskim przeglądzie zespołów EMERGENZA

Debiutancki album grupy LudwiK ukaże się nakładem RPS Enterteyment w drugiej połowie 2012.
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin