Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Chance the Rapper

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Chancelor Bennett (ur. 16 kwietnia 1993), lepiej znany pod pseudonimem Chance the Rapper, to raper z Chicago. W 2011 nagrał pierwszy mixtape pt. "10 Day". Wypuścił go w 2012 roku. Do dziś został pobrany ponad 300 tysięcy razy. Wschodzący talent dostrzegł m.in. Childish Gambino, który zaprosił Chance'a do współpracy przy okazji nagrywania mixtape'u "Royalty".

W kwietniu 2013 roku Chance wypuścił mixtape "Acid Rap". Wystąpili na nim gościnnie m.in. Action Bronson, Twista, Ab-Soul, Childish Gambino, Vic Mensa, BJ the Chicago Kid. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i recenzentów. Pismo "Rolling Stone" umieściło ją na 26. miejscu zestawienia najlepszych 50 płyt 2013 roku. W popularnym serwisie DatPiff mixtape został pobrany ponad 900 tysięcy razy.

W maju 2014 roku Chance znalazł się w gronie freshmenów pisma "XXL" na 2014 rok. Chicagowska scena była licznie reprezentowana w tym roku - na okładce znaleźli się także Vic Mensa, Lil Durk i Lil Bibby. Do 2015 roku Chance współpracował z takimi raperami jak Joey Bada$$, Lil Wayne, Wale, Rapsody, Hoodie Allen, Lil Herb, czy gwiazdami muzyki pop jak Madonna i Justin Bieber, nie mając na koncie jeszcze oficjalnego solowego albumu.

Dyskografia:
"10 Day" (2012)
"Acid Rap" (2013)