Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

wizytówka - Bangladesh

 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
 Rap graffiti grafiti grafitti breakdance Hip-Hop  
Shondrae Crawford (ur. 14 marca 1978 w Des Moines), lepiej znany jako Bangladesh, to producent, DJ i raper z Atlanty. Zaczął produkować bity w 1998 roku. W 1999 kilka jego bitów znalazło się na płycie "Incognegro" Ludacrisa. W 2000 jeden z wyprodukowanych przez niego kawałków - "What's Your Fantasy" - stał się hitem, gdy trafił na oficjalny debiut Ludy "Back for the First Time". W kolejnym roku Bangladesh ponownie współpracował z raperem z Atlanty - tym razem nad jeszcze lepiej przyjętym albumem "Word of Mouf".

W 2002 zapewnił bit na kompilację "Golden Grain" wytwórni Ludacrisa - Disturbing Tha Peace. 2004 przyniósł współpracę z innymi południowymi wykonawcami, takimi jak 8Ball & MJG, Petey Pablo, Yung Wun i Ciara. W kolejnych latach Bangladesh podjął współpracę także z reprezentantami wschodniego i zachodniego wybrzeża.

W 2005 Bangladesh zapewnił bity takim osobom jak Missy Elliott, Young Gunz i N2U. W latach 2006-2007 na jego bitach nagrywali Tha Dogg Pound, Lil Scrappy, Kelis, M.I.A., 8Ball & MJG i One Chance. Kolejne dwa lata przyniosły duże sukcesy komercyjne za sprawą singli "A Milli" Lil Wayne'a, "Video Phone" i "Diva" Beyoncé oraz "Lemonade" Gucci Mane'a. W międzyczasie z jego bitów korzystali także Busta Rhymes, Fabolous, Shawnna, Lil Keke, Willy Northpole, Dem Franchize Boyz.

Kolejne hity stworzył w 2010 roku - "6 Foot 7 Foot" Lil Wayne'a i "Sleazy" popowej piosenkarki Keshy. Poza tym do 2014 roku zapewnił bity takim osobom jak Ludacris, Ice Cube, Bad Meets Evil, E-40, R. Kelly, 2 Chainz, Usher, Nicki Minaj, Rihanna, Brandy.
Kruku4444, 29 lat
mężczyzna, Ełk