Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

FAQ

FAQ to skrót od angielskich słów Frequently Asked Questions, czyli Często Zadawane Pytania. Nasze FAQ to zbiór najczęściej zadawanych nam przez Was pytań.

Pytania staraliśmy się pogrupować w działy. Będziemy się starali tutaj umieszczać odpowiedzi na pytania, abyśmy nie musieli powtarzać ich miliony razy. Po kliknięciu na pytanie uzyskasz odpowiedź.

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie to wyślij je nam pocztą.

Regulamin Forum Hip-Hop.pl

 

Regulamin forum Hip-Hop.pl

§1 - Postanowienia ogólne i definicje:


 1. Definicje ważniejszych pojęć:
  • Redakcja Hip-Hop.pl/ Moderatorzy - zespół osób wybranych przez właściciela portalu zarządzających serwisem społecznościowym Hip-Hop.pl, którego właścicielem jest firma Hip-Hop.pl spółka cywilna z siedzibą w Szczecinie przy ul. Madalińskiego 8.

  • Użytkownik - osoba korzystająca z forum Portalu Hip-Hop.pl.

  • Punkty Hip-Hop.pl - jednostka rozliczeniowa na Portalu Hip-Hop.pl służąca jako forma zapłaty za zakupione na stronie produkty i usługi oraz jako forma gratyfikacji za współtworzenie serwisu przez Użytkowników.

  • Ban - czasowe (stałe) zablokowanie konta na Portalu Hip-Hop.pl.

 2. Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i zobowiązuje się go przestrzegać. Równocześnie akceptuje wszystkie postanowienia niniejszego Regulaminu.

 3. Użytkownik zobowiązuje się do nieudostępniania hasła do konta osobom nieupoważnionym. Jeżeli hasło zostanie przekazane osobom trzecim z winy Użytkownika, Hip-Hop.pl nie ponosi za to odpowiedzialności.

 4. Moderator ma prawo skasować wypowiedź lub cały temat bez podania przyczyny.

 5. Decyzje moderatora forum w żadnym wypadku nie podlegają odwołaniu albo zaskarżeniu.

 6. Hip-Hop.pl nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Za treść każdej wypowiedzi odpowiada jej autor.

 7. Łamanie regulaminu może zakończyć się dla użytkownika zablokowaniem hosta lub konta oraz utratą Punktów Hip-Hop.pl.

 8. Użytkownik którego wizytówka z powodu złamania regulaminu zostanie czasowo zablokowana, założy sobie nowe konto, może otrzymać bana na czas nieokreślony na pierwsze konto oraz każde kolejne przez niego założone.

§2 - Dodawanie postów na forum Hip-Hop.pl:


 1. Usuwane będą wypowiedzi, które nie będą pokrywały się z tematem Forum lub charakterem tematu, w którym zostały umieszczone. Forów tematycznych jest siedem i nie ma potrzeby wpisywania czegoś w niewłaściwe Forum. Ostatecznie zostaje zawsze Forum "Loośne Gatki", w które należy wpisywać wszystkie nie pasujące do reszty tematy.

 2. Wypowiedź nie może naruszać dóbr osobistych innych osób, czy to członków redakcji, czy to innego użytkownika, rapera, muzyka. W szczególności nie może naruszać: dóbr Hip-Hop.pl, żadnej osoby z redakcji Hip-Hop.pl, żadnej własności ani pracownika właściciela Hip-Hop.pl.

 3. Wypowiedź nie może także naruszać w żaden sposób prawa.

 4. Usuwane będą wypowiedzi zawierające linki lub jasne informacje skąd można pobrać nielegalnie publikowane nagrania lub teledyski.

 5. Usuwane będą wypowiedzi, które swoją treścią i wyrazem łamią prawo, np. szerzą faszyzm.

 6. Usuwane będą wypowiedzi zawierające treść lub linki do stron o tematyce pornograficznej.

 7. W przypadku umieszczenia wypowiedzi naruszających czyjeś dobra, na wniosek poszkodowanej osoby za okazaniem nakazu wydanego przez odpowiednie organa, mogą zostać wydane wszelkie dane dotyczące użytkownika i połączenia, z którego korzystał dodając taką wypowiedź.

 8. Dodatkowo na forum została wprowadzona blokada wyświetlania kodu HTML - oznacza to, że kod wpisany przy wypowiedzi zostanie wyświetlony w takiej postaci w jakiej był wpisany, bez interpretowania znaczników. Proszę wziąć to pod uwagę.

 9. Wypowiedzi prosimy formułować w formie wyraźnej i zrozumiałej dla wszystkich. Posty zawierające jakiekolwiek młodzieżowe interpretacje znaków (np. "sh" zamiast "sz", RóŻnEj WiElKoŚcI lItEeKi, "sieu" zamiast "się", itp.) będą usuwane!

 10. Usuwane będą również wypowiedzi napisane niegramatycznie, niestylistycznie i z duża ilością błędów.

 11. Usuwane będą wypowiedzi napisane w sposób nieczytelny, w których duża części tekstu jest przekreślona (tekst przekreślony).

 12. Usuwane będą wypowiedzi zawierające duża ilość niepotrzebnie wstawionych 'enterów', które powodują, że przeglądanie wypowiedzi jest utrudnione.

 13. Usunięte mogą być wypowiedzi zawierające dużą ilość znaków kodu ASCII, jeżeli utrudniają korzystanie z forum innym osobom, szczególnie gdy zmuszają innych użytkowników do znacznego przesuwania strony z góry na dół lub na boki.

 14. Usuwane będą tematy i posty zamieszczone wielokrotnie. Jeżeli jest już dyskusja prowadzona na jakiś temat, nie ma potrzeby zakładania nowego.

 15. Usuwane będą posty reklamujące serwisy lub wydawnictwa konkurencyjne względem działań Hip-Hop.pl i jego właściciela, w tym strony z forami i czatami.

 16. Zabrania się podszywania pod osoby powszechnie znane oraz posiadanie więcej niż jednego konta. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji wszystkie konta takiego użytkownika będą blokowane.

 17. Moderatorami na forum są tylko osoby związane umową z właścicielem portalu Hip-Hop.pl. Jakiekolwiek podszywanie się pod te osoby może być karane zablokowaniem konta, hosta i usunięciem takiej wypowiedzi oraz utratą Punktów Hip-Hop.pl.

 18. Moderator może bez podania przyczyny zamknąć dyskusję w dowolnym temacie i dowolnym momencie. Tematy, w których dyskusja zakończyła się przed rokiem będą zamykane automatycznie.

 19. Frazy, które często będą użyte w wypowiedziach łamiących regulamin, zostaną dodane do cenzora i nie będą się wyświetlać na forum.

 20. Za stworzenie wizytówki w znacznym stopniu przypominającej istniejącą w danym momencie i od dłuższego czasu inną wizytówkę pod względem ikony, nicka, imienia i nazwiska (na przykład różniącą się tylko jedną lub dwoma znakami) i podszywanie się pod daną osobę na forum grozi blokada konta lub hosta.

§3 - Dodatkowe zasady korzystania z for tematycznych:

 1. Forum O Portalu i Gazecie Hip-Hop.pl:

  • Usuwane będą wszelkie tematy będące prośba o zbanowanie innego użytkownika lub usunięcie jakiejś wypowiedzi lub tematu. Tego typu sprawy prosimy kierować na redakcja@hip-hop.pl.

  • Usuwane będą tematy, których tytuł nie będzie związany z treścią tematu.

  • Zabrania się podawania fałszywych informacji co do funkcjonowania portalu oraz zasad na nim panujących w szczególności sugerowanie w jakikolwiek sposób, że informacje podawane są w imieniu redakcji portalu lub jego właściciela. Wypowiedzi takie będą usuwane a w rażących przypadkach konta i hosty osób dodających takie wypowiedzi będą blokowane.

  • Usuwane będą tematy zawierające pytania o prywatne sprawy redakcji i właścicieli portalu.

  • Usuwane będą tematy zawierające pytania typu 'dlaczego usunęliście mój post lub temat'. Przypominamy - moderator ma prawo skasować wypowiedź lub cały temat bez podania przyczyny.

  • Usuwane będą posty nie wnoszące nic do tematu i mające jedynie na celu spamowanie forum oraz zaznaczenie przez użytkownika swojej obecności. Na przykład: kopiowanie wcześniejszej wypowiedzi, posty typy: beka, yo, patrz nick wyżej, up, najpóźniej po weekendzie, wklejanie linków do zdjęć z bezsensownym komentarze itp.

 2. Forum O Muzyce Rap i Hip-Hop:
  • Usuwane będą wszelkie tematy/ posty:

   • niezwiązane z tytułem tego forum,

   • obrażające i wyśmiewające wykonawców i ich fanów,

   • które choć dotyczą muzyki, są jedynie bezsensownymi gimbogierkami, mającymi na celu nabijanie postów i nie mające nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.

   • typu: 'poleć jakąś muzę na wieczór', 'uwielbiam ten kawałek', 'kupiłem sobie płytę x wykonawcy', 'kawałek na dziś', 'utwór a > utwór b' itp.,

   • wtórne, w przypadku gdy toczona jest dyskusja na ten sam temat w wielu watkach.

   • odsyłające czytelników na inne fora, profile myspace, konkurencyjne serwisy,

   • zawierające nieprawdziwe informacje.

  • Pamiętaj aby sensownie tytułować tematy, tak aby tytuł był związany z treścią wątku. Innymi słowy zatytułowane tematu np. 'o kur**', 'ale beka' itp. spowoduje jego usunięcie.

 3. Forum O Produkcji:
  • Jeżeli chcesz zaprezentować swoje produkcje czytelnikom Hip-Hop.pl, dodaj utwory do swojej wizytówki na Portalu i dopiero wtedy wklej na forum link do tego albumu. (Zobacz jak dodać mp3 do swojej wizytówki.)

  • Wyjątek stanowią blendy, remixy, mixtape'y do powstania których wykorzystano instrumentale, a cappelle i utwory do których autor nie ma majątkowych praw autorskich - takie utwory nie mogą być zamieszczane na łamach Hip-Hop.pl.

  • Usuwane będę posty i tematy zawierające:

   • linki do profili myspace, youtube, mybeat itp.,

   • linki do serwisów typu wrzuta,

   • linki do serwisów z darmowym hostingiem plików typu wyslijto, rapishare, sendspace, yousendit itp.,

   • linki do nielegalnego oprogramowania,

   • reklamę sklepu internetowego, studia nagraniowego itp.,

   • oferty sprzedaży sprzętu i bitów, w szczególności zawierające linki do serwisów aukcyjnych,

   • obraźliwe komentarze,

   • komentarze nic nie wnoszące do dyskusji.

  • Usuwane będą tematy, których tytuł nie będzie związany z treścią wątku. Nadawaj tematom tytuły adekwatne do ich treści.

§4 - Czasowe ograniczenia w dodawaniu wypowiedzi:


 1. Ograniczenia w dodawaniu wypowiedzi nałożone zostały w zależności o rodzaju konta:
  • nowi użytkownicy lub użytkownicy których konto zostało właśnie odblokowane po banie mogą zamieszczać wypowiedzi co 30 sekund oraz zakładać tematy co 1 godzinę w ramach jednego forum.

  • użytkownicy ze stażem większym niż 1 miesiąc mogą zamieszczać wypowiedzi co 15 sekund oraz zakładać tematy co 30 minut w ramach jednego forum.

  • użytkownicy VIP, PRO, Gwiazdy mogą zamieszczać wypowiedzi bez ograniczeń oraz zakładać tematy co 15 minut w ramach jednego forum.

  • Użytkownicy niezalogowani mogą zamieszczać wypowiedzi co 3 minuty, nie mogą natomiast zakładać tematów.

 2. Otrzymanie bana jest równoznaczne z nałożeniem, po upływie terminu kary, takich samych ograniczeń jak dla konta nowego, bez względu czy konto było VIP, PRO, Gwiazdą.

§5 - Postanowienia końcowe:


 1. Hip-Hop.pl zastrzega sobie prawo do zmian Regulaminu.

 2. Hip-Hop.pl udostępnia Regulamin na stronie Hip-Hop.pl/faq.

 3. Zmiany w Regulaminie nie wymagają uzgodnień z Użytkownikami.

Pozostałe pytania z działu: Forum


Pokaż wszystkie działy FAQ
Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies