Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Andergrandowy Strzał #2 : Bedoes, PGR, Folku, Egon, Galik.

zobacz też!
Przedpremierowy unboxing O.S.T.R. "GNIEW" WERSJA B, news, rap Hip-Hop
28 lutego 2019 będzie miała swoją premierę 18 solo...
Przedpremierowy unboxing O.S.T.R. "GNIEW" WERSJA A, news, rap Hip-Hop
28 lutego 2019 będzie miała swoją premierę 18 solo...
Rasmentalism feat. Jan-Rapowanie "Mucha" - premiera, news, rap Hip-Hop
Nowy album Rasmentalism pt. "GENIUSZ" zbliża się w...
ReTo i Zuza Jabłońska w kampanii marki PUMA, news, rap Hip-Hop
14 lutego 2020 r. ruszyła lokalna kampania promują...
"Karmagedon" ze statusem Złotej Płyty!, Tede, news, rap Hip-Hop
Niespełna rok po premierze TEDE & SIR MICH "Karmag...

Andergrandowy Strzał #2 : Bedoes, PGR, Folku, Egon, Galik.

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Andergrandowy Strzał #2 : Bedoes, PGR, Folku, Egon, Galik., rap Hip-Hop
Czas na kolejny artykuł z serii "Andergrandowy strzał".
Obecnie istnieje sformułowanie że w polskim hip hopie jest przesyt, któremu nie zaprzecza starsze pokolenie raperów.
Mówią o tym, że jest więcej adresatów niż samych odbiorców. Dlatego bardzo ciężko jest wyróżnić kilku artystów z tak dużej grupy. W dobie dzisiejszych czasów młodym artystom jest zdecydowanie łatwiej się wybić niż kiedyś. Mam na myśli internet. Swoje utwory można wrzucać na kanał youtube, na soundcloud lub spotify. Nie chodzi tu już nawet o samych raperów. Jednak ja postaram się Wam przedstawić przynajmniej takich, którzy są godni uwagi oraz z tak licznej masy potrafią się czymś wyróżnić. O to pierwszy z nich:

#1
Galik to właściwie Kamil Galij z Bielawy (rocznik 93') Jak sam mówi: "Rap traktuję jako formę wyżycia się, najczęściej rapuje o tym co mnie po prostu wkurwia. Za swoje mocne strony może uznać swoją bezpośredniość, chamstwo i punche. Swoje pierwsze zwrotki zaczął kłaść już na przełomie 2008-2009 roku, ale dopiero teraz usłyszało o nim szersze grono słuchaczy. Raper miał już okazję współpracować z takimi graczami jak Filipek czy Edzio. Jeżeli chodzi o samą warstwę muzyczną to jest to raper nienaganny technicznie z bardzo ciekawym flow. Obecnie Galik pracuje razem z Fuso nad swoją solową płytą pt: "Nikt W Polsce Jak Galik", którą już teraz bardzo serdecznie Wam polecam.
(Galik - "Nikt w Polsce jak ja" )

#2
Kolejnym nowym zawodnikiem, który coraz pewniej przebija się przez konkurencję jest Folku. Raper z Krakowa rocznik 93', w swoich utworach mówi o rzeczach, które zmuszają człowieka do myślenia chociażby przez minutę. Jego głównym atutem jest łączenie gatunków czy jak sam wspomina "tworzenie czegoś nowego".
Pierwsze nagrywki powstawały już w 2004 roku ale były to amatorskie zabawy. Inspiruje się raczej muzyką zza oceanu a jego celem jest "rozjebać grę". Dwa lata temu jego zwrotkę można było usłyszeć na płycie "KODEX5" produkcji White House Records. Moim zdaniem jest to bardzo niedoceniany raper ze względu na swoją agresję w utworach
i bardzo krzykliwego wokalu.
(White House Records ft. Lou, Aereka, Folku - "Konsekwentnie")

#3
A teraz człowiek o którym można by było pisać a pisać. Chłopak dla którego najważniejsza jest rodzina o czy mówi w swoich utworach. Jest najmłodszym członkiem SB miffiji. Swoją edukacje zakończył na gimnazjum ale to bardzo inteligentny gość. Po prostu postawił na muzykę i jak się okazuje zrobił to bardzo trafnie. Mowa tu oczywiście o Bedoes'ie. Wychowany w Bydgoszczy współtworzy także ekipę 2115. W jego utworach można zauważyć że nie boi się mówić prawdy i w ogóle się jej nie wstydzi.Jest to po prostu małolat z bloków goniący swoje marzenia. Białas na niego postawił i jak się okazuje bardzo słusznie. W tym roku wydał swój nowy album "squadshit" na którym możemy usłyszeć takie utwory jak "Jumpman" czy "Beddy soprano". Ma dopiero 18 lat a już jest mocno kojarzony w swoim środowisku. Polecam sprawdzić tego typa bo naprawdę warto na niego postawić.
(Bedoes - "A ty?")

#4
Pora na reprezentanta białostockiej sceny. Egon to właściwie Dariusz Sienkiewicz (83'r.) i nagrywał już m.in. z takimi raperami jak DudekP56, Bonus RPK, Nizioł, Lukasyno czy Bilon. Niedawno bo 17 czerwca wyszedł jego drugi solowy album "Bez odwrotu". Płyta ukazała się nakładem Banita Records przy współpracy z Step Dystrybucją. Odsłuch całego albumu możemy usłyszeć na kanale Step Records TV. Jest to mocna dawka ulicznego rapu i ukazuje prawdziwe, codzienne życie. Nawija o tym jak jest ciężko w prawdziwym dorosłym świecie. Jest także współzałożycielem białostockiej ekipy N.O.N. Jest to raper dobry technicznie z bardzo ciekawym wokalem, który od razu wpada w ucho słuchacza. Nie jest to młody raper, ale z pewnością dopiero teraz przybywa mu najwięcej fejmu i samych fanów co na pewno równa się z wyświetleniami na Youtube.
(Egon - "Moje życie")

#5
PGR to raper z podziemia, który pochodzi z okolic Stargardu. Jego kawałki najczęściej są opisem wydarzeń z jego życia, subiektywne przemyślenia lub nie mające nic wspólnego z rzeczywistością teksty. Występował już gościnnie kilka razy na kanale SB Maffiji. W tym roku ma zamiar wydać jeszcze dwa albumy. Szymon Cybulski bo tak się naprawdę nazywa, lubi mieszać różne gatunki muzyczne i próbuje stworzyć coś sam, coś co będzie nowe a nie powielone. Rapuję od niemal 2010/2011 roku. W 2015 wydał płytę "Golden Butterfly" na której możemy usłyszeć takie kawałki jak: "Zbyt szczery" czy "Dla rodziców". Jak sam przyznaje jego marzeniem jest nagranie wspólnego kawałka z takimi raperami jak ( VNM, Quebonafide, Mes czy Białas). Polecam tego gościa bo jest to człowiek któremu warto przyjrzeć się w najbliższej przyszłości.
(PGR - "Zbyt Szczery")Tekst: Michał StasiowskiZobacz również Andergrandowy Strzał #1


Subskrybuj nasz kanał
Obserwuj na na Instagramie
Wbijaj na nasz FB
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.