Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
, B.O.K (BiszOerKay DjPaulo), rap Hip-Hop
W minioną sobotę przed spotkaniem Legia Warszawa - Lech Poznań gospodarze, tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli "Pokaż mi język". Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest "używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka". Akcja została zauważona m.in. Przez dziennikarzy  Trójki, którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej "Trzecia strona medalu".

Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany -  ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom. - mówią muzycy.

Utwór "Pokaż mi język" z właśnie wydanej płyty "Duch oporu", która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty:

"Duch Oporu" to kompedium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na "Wilczym humorze". Ta płyta brzmi doskonale! - Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.
Duet Bisz/Radek wymyka się gatunkowym klasyfikacjom i fascynuje wielością stylistyk. Płyty takie jak "Duch oporu" przechodzą do historii. - Marcin Cichoński, Wprost

"Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób" - Piotr Metz - Trójka Polskie Radio.

"Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (...) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (...) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem" - Bartek Chaciński - Polifonia, Polityka.

"Duch oporu" to manifest naszych czasów - Jacek Skolimowski, Newsweek

Przypominamy, że utwór jest także częścią kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.


najbliższe koncerty:
8.11 / Warszawa / Hydrozagadka
1.12 / Bydgoszcz / MCK
13.12 / DK Luksus / Wrocław
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-52-3-228-47.compute-1.amazonaws.com (52.3.228.47). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.