Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Seniorzy tańczą hip-hop!

zobacz też!
23. splash! 2021: A$AP Rocky, Jack Harlow i Shoreline Mafia, news, rap Hip-Hop
Do 23. edycji splash! Festivalu dołączają gwiazdy ...
FKA twigs ekskluzywną headlinerką Melt Festivalu 2021!, news, rap Hip-Hop
Melt Festival dopiero co ogłosił powrót w nowym cz...
Bilon HG x Kaczy Proceder ft. Bob One - "Chodź ze mną"  klip, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od Bilon...
Opał ft. Szymi Szyms - "Drop" - klip, news, rap Hip-Hop
Voodoo wraz z Brain Dead Familia prezentują pierws...

Seniorzy tańczą hip-hop!

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Seniorzy tańczą hip-hop!, rap Hip-Hop
"Yoł Yoł Seniorzy" to formacja taneczna, złożona przez wolontariuszy 60+ w ramach projektu"Wolontariat w rytmie hip-hop" pod czujnym okiem instruktora Seweryna "Sewia" Obałki. W skład ekipy wchodzi 15-cie osób, m. in. emerytowana urzędniczka, nauczycielka, sprzedawczyni i jeden przedstawiciel płci męskiej. Wszystkich połączyła miłość do tańca, zainteresowania do kultury hip-hop, wyniesione z poprzednich projektów oraz chęć niesienia pomocy innym.

Spotykają się raz w tygodniu na treningach w Stowarzyszeniu "Pomost", gdzie oprócz nauki kroków, uczą się muzykalności,poznają przedstawicieli świata ulicznego oraz wymieniają się najnowszymi trendami z tanecznego świata.Jak mawiają sami zainteresowani, taniec łączy pokolenia i dzięki temu można pokazać, że też coś się potrafi. Każde warsztaty zaczynają się od rozgrzewki i prezentacji kroków, a następnie seniorzy uczą się krótkiej choreografii, po której przychodzi czas na streaching i wyciszenie. Zdaniem Sewia "taniec hip-hop jest dla każdego, ale trzeba potrafić go dostosować do grupy wiekowej". Duże znaczenie ma też muzyka, która wywołuje odpowiednie reakcje, buduje relacje w grupie oraz wyznacza tempo ćwiczeń."Lubię te zajęcia, ponieważ ruchy są spowolnione i gimnastyczne", dodaje wolontariuszka Aurelia.Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy chcą zerwać ze stereotypami seniora, aktywnie spędzić czas oraz nauczyć się nowych rzeczy. Nie chcą tańczyć tanga, czy walczyka, a słuchać rapu, chodzić w luźnych strojach i bounce'ować do hip-hopowych beatów. Tak, aby swoimi umiejętnościami pochwalić się przed znajomymi, bliskimi oraz wnukami. Dlatego ćwiczą nie tylko na sali, ale i w domu, podczas wolontariatu oraz każdej wolnej chwili!

Determinacja i zaangażowanie seniorów zostało już uchwycone przez lokalne media oraz społeczne otoczenie, ale na tym nie koniec! Pierwszy pokaz, który sfinalizuje prace w ramach projektu, zostanie zrealizowany 02.12. br podczas Gali Wolontariatu w Teatrze DOM, a potem w planach kolejne występy i prezentacje podczas ważnych wydarzeń i okoliczności i kto wie??? może czas na profesjonalne, uliczne turnieje??? Dlatego, od przyszłego roku liczą na zaangażowanie kolejnych członków oraz wsparcie,dzięki któremu będą mogli kontynuować swoją przygodę z tańcem oraz móc rozwijać swoje zainteresowania kulturą hip-hop.

Tekst: Mariusz Kołodziejski
Zdjęcia: Anna Jędrzejak
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-241-200.compute-1.amazonaws.com (3.234.241.200). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.