Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Gala Popkillery 2020 - zagłosuj w nagrodach roku i dekady

zobacz też!
Bilon HG x Kaczy Proceder ft. Bob One - "Chodź ze mną"  klip, news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od Bilon...
Opał ft. Szymi Szyms - "Drop" - klip, news, rap Hip-Hop
Voodoo wraz z Brain Dead Familia prezentują pierws...
Qry x ZetHa ft. Szpaku "Kadr" klip z nowej płyty "Resoraki", news, rap Hip-Hop
Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku od raper...
Skorup x Młody ft. Joka - "Jacy my" - klip, news, rap Hip-Hop
MaxFloRec prezentuje teledysk "Jacy my" Skorupa i ...
23. splash! 2021: A$AP Ferg, BBNO$, sido w Ferropolis!, news, rap Hip-Hop
Line up 23. edycji splasha! nabiera rumieńców. Po ...

Gala Popkillery 2020 - zagłosuj w nagrodach roku i dekady

Autor: ikona konta PRO Hip-Hop.pl, wiarygodność wysoka
Dodane:
Gala Popkillery 2020 - zagłosuj w nagrodach roku i dekady, rap Hip-Hop
Pierwsza gala nagród branży hip-hopowej Popkillery 2019 odbiła się wielkim echem. Wśród największych wygranych wieczoru znaleźli się PRO8L3M, Szpaku, Sokół, Sarius, Paluch, Taconafide oraz Bogna Świątkowska, która otrzymała nagrodę Złoty Popkiller za całokształt dokonań na rzecz polskiej kultury hip-hop, nie brakowało gorących słów oraz reakcji ogólnopolskich mediów, dostrzegających do jakiej skali urósł polski hip-hop.

Idea jest kontynuowana, a tegoroczna gala Popkillery 2020 organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbędzie się już 25 marca w tym samym miejscu, warszawskim Teatrze Capitol. Będzie to gala wyjątkowa, bo oprócz nagród za rok 2019 przyznane zostaną też statuetki za lata 10'te, które dla polskiego rapu były niesamowicie barwne - wszystko w specjalnych kategoriach Album Dekady i Singiel Dekady. Głosowanie ruszyło w ubiegłym tygodniu, dzień po dniu odsłaniając kolejne kategorie - na ten moment oddano już ponad 180 000 głosów, co blisko dwukrotnie pobija finalny wynik 108 000 głosów w roku 2019! Fani głosować mogą pod adresem do czego żywo zachęcają w swoich mediach społecznościowych nominowani artyści.

Popkillery - czym są?
Popkillery to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który postanowił do tematu podejść ponad jakimikolwiek podziałami, zapraszając do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego.
Zwycięzcy wybierani są na dwa sposoby - w głosowaniach publiczności a także w głosowaniach gremium, złożonego z dziennikarzy Popkillera oraz wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia, różne media i różne spojrzenia na muzykę. W jego składzie znajdują się zarówno przedstawiciele prasy, radia i telewizji, jak reprezentanci internetowych portali, serwisów ogólnomuzycznych i lifestyle'owych, serwisów hip-hopowych, największych rapowych festiwali a także muzyczni influencerzy, youtuberzy i komentatorzy. "Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość. Dziękujemy każdemu z członków gremium i każdemu ze wspierających mediów za to, że zgodzili się połączyć siły w tej szczytnej idei" - pisali organizatorzy.

Popkillery 2019 - mówili:
"Jestem trochę wzruszony, bo nigdy nie przypuszczałem, że doczekam dnia kiedy będą takie nagrody" - mówił ze sceny Hirek Wrona, a wtórował mu autor najlepiej sprzedającej się płyty w historii polskiego rapu, dziś poseł na Sejm RP Liroy - "Stoję tutaj tak jakby mi się urodziło kolejne dziecko". "Polski hip-hop rozwija się znakomicie, w sposób, którego inne gatunki muzyczne mogą tylko pozazdrościć. Jako nieco emerytowany rockman bardzo wam - tak pozytywnie - zazdroszczę, też bym chciał by inne gatunki rosły tak jak wy, gratulacje" - mówił pan Andrzej Puczyński, prezes Związku Producentów Audio Video, wręczający statuetkę za najlepszy album roku w głosowaniu publiczności.

"Trzymam kciuki za ten projekt i mam nadzieję, że rozwinie się to w kolejnych latach (...) Rap jest najmocniejszym gatunkiem muzycznym w kraju i powinien mieć własne poważne wyróżnienia" - napisał dzień po gali Paluch, który odebrał tego wieczoru 3 statuetki, swoją dla Rapera Roku w głosowaniach gremium (z rąk Liroya) oraz 2 w imieniu wydawanego przez siebie Szpaka, którego nagrodami Album Roku i Raper Roku nagrodziła publiczność.


anonim
Autor: ZENON TROMBKA   Link do posta
16:58:40, 09-03-20
NIE MA RENATKI NIE MA IMPREZY

Zioło OG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:16:14, 12-03-20
Ostatnie rozdanie <cenzura>ów to był jakiś kiepski dowcip mam wrażenie. Jedyne co pamiętam to fakt, że wszyscy gadali o cyckach Admy i jeszcze to, że pod sceną zasiedli głównie panowie ze starej szkoły po 40 lat na karku minimum i jak puścili Young Igiego w nominacjach to nikt nie wiedział co się dzieje. Oby w tym roku było to wszystko nieco ciekawsze, a nie tylko Czarny Hifi odbierający nagrody za 90% kolegów bo sami nie chcieli przyjść.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-62-151.compute-1.amazonaws.com (3.235.62.151). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.