Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Cali Agents (Planet Asia & Rasco)

Cali Agents (Planet Asia & Rasco)

plakat

Zagrają: Cali Agents (Planet Asia & Rasco) Support: Potnijto (Biskup, Simo, Wu) Data: 29.09.2006
Miejsce: Poznań, Klub Blue Note (wejście od Kościuszki)
Bilety: 29 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu
Przedsprzedaż od 1.09.2006

Cali Agents, czyli duet Rasco i Planet Asia, dwóch utalentowanych, obdarzonych świetną barwą głosu emcees rodem z Zachodniego Wybrzeża USA, którzy pod koniec lat 90-tych uznani zostali za nadzieję kalifornijskiego Hip-Hop'u. Oczekiwania spełniły się, panowie wykorzystali swój potencjał, choć tak na prawdę wiele jeszcze przed nimi. Rasco i Planet Asia zaprzyjaźnili się w 1998 roku, kiedy Asia przeprowadził się do Bay Area. Jako fenomenalny duet Cali Agents, zadebiutowali w maju 1999 roku albumem "How The West Was One" (wytwórnia Ground Control), który został okrzyknięty przez The Source najlepszym albumem niezależnym roku (The Independent Album). Zaprezentowali na nim niezwykle wysoki poziom, niepowtarzalne flow, dynamiczne tempo, barwne pod względem językowym, agresywne teksty całkiem odbiegające od stylu prezentowanego na zachodnim wybrzeżu USA. Co charakterystyczne dla duetu to niezwykle energiczny wokal i barwa głosu, sam Rasco porównywany jest pod tym względem do Rakima, co można odebrać jedynie jako komplement. Warstwą muzyczną na płycie zajęli się: His-Panic, Mad Lib, Protest, czy Paul Nice. Najlepszymi pozycjami na płycie bez wątpienia są "Up Close and Personal", "How The West Was One", czy "Cali Agents - The Anthem". Płytę promował teledysk do kawałka "The Good Life". Cali Agents koncertowali na trasie z takimi indywidualnościami jak Bahamadia czy Slum Village, gdzie publika przyjmowała ich równie entuzjastycznie jak gwiazdy trasy. Dwa lata temu tandem Rasco i Planet Asia wydali mixtape, nagrany z pomocą DJ Indica Jonesa, który niestety niezadowolił szerokiego grona odbiorców. Miejmy jednak nadzieję, że niedługo panowie ponownie pozytywnie zaskoczą fanów dobrego Hip-Hop'u.

Rasco, nazywany też Soul Father pierwsze kroki na scenie Hip-Hop'u stawiał z grupą Various Blends. Solo zadebiutował albumem Time Waits For No Man, który następnie miał reedycję w założonej przez niego wytwórni Pocketslinted Entertainment. Rok później ukazała się Ep-ka "The Birth". Dzięki tym nagraniom Rasco zyskał uznanie w oczach krytyków i fanów czarnej muzyki. Jego priorytetem było, ale jak przyznaje nadal jest tworzenie przełomowych, buntowniczych, całkowicie niezależnych produkcji, a ponadto prowadzenie całkiem nieźle zapowiadającej się wytwórni. Jej nakładem ukazała się np. kompilacja 20,000 Leagues Under The Street z udziałem: Zion I, Phil Da Agony, Saafir, Grouch, Encore, Epitome, Flea, Planet Asia, Rasco w świetnym kawałku "Gunz Still Hot". Krytycy oceniali wydawnictwo jako świeży, niezależny materiał, choć niektórzy uważali że styl na płycie nie odbiega od innych projektów z Bay Area. Kontynuacją tego wydawnictwa był Minority Report, który ukazał się w 2004 roku. Rasco po niesamowicie udanym debiucie kolejno wydawał płyty: Hostile Environment, Escape From Alcatraz, Head Of The State. W ubiegłym roku ukazał się ostatni jak na razie projekt The Dick Swanson Theory Pt. 1, z gościnnym udziałem Ras Kassa, Planet Asia, Aesop Rock.

Planet Asia rozpoczynał przygodę z Hip-Hop'em ze składem Yard Massive. W 1998 roku, owocem współpracy z undergroundowym producentem Fanatikiem była Ep-ka Planet Asia, czym raper zyskał szacunek słuchaczy na zachodnim wybrzeżu. Jeszcze przed ukazaniem się na rynku płyty Cali Agents, Asia wydał bardzo dobrze przyjęty The Last Stand. Nieporozumienie z wytwórnią Interscope zawiesiło wydanie krążka Still In Training. Zaraz potem jednak Planet Asia zadowolił niecierpliwych fanów albumem The Grand Opening. Po kilkunastomiesięcznej przerwie Planet Asia miał zamiar powrócić w wielkim stylu, co w pewnym stopniu już mu się udało, gdyż w tym roku zapowiedział wydanie aż 3 albumów The Medi-Cali Trilogy (!). W styczniu wyszła pierwsza część zapowiadanego wydawnictwa The Sickness. Już we wrześniu premierę będzie miała druga, chyba najbardziej oczekiwana część trylogii The Medicine, na której produkcją zajął się Evidence, a obok Asia rymują takie znakomitości jak Black Thought, Defari, Prodigy, Phil Da Agony, czy kolega z Cali Agents - Rasco.

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-09-06
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11903
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-208-132-33.compute-1.amazonaws.com (18.208.132.33). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.