Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Koszaliński Hip-Hop, Koszalińskim Dzieciakom

Koszaliński Hip-Hop, Koszalińskim Dzieciakom

Autor: Arrek

5 października w "Kresce" odbyła się trzecia edycja imprezy "Koszaliński hip-hop, koszalińskim dzieciakom". Jak co roku, posiadała charakter charytatywny, gdyż pieniądze uzyskane z wejściówek zostały przekazane na zakup wyprawek szkolnych dla najbiedniejszych dzieciaków z miasta. Ile pieniędzy zebrano? Tego jeszcze nie wiadomo, lecz ilość osób znajdujących się na imprezie dobrze wróży...

Przed 21 pojawiłem się pod Kreską, zobaczyłem imponujący tłum, przez który trudno było dojść do drzwi. Przy wejściu odbywało się standardowe trzepanie dowodów, które było przez wiele osób w skuteczny sposób omijane. Odbijając od tematu, uważam, że na koncert w charakterze charytatywnym można by było obniżyć granicę do 16 czy do 17 lat... Ale to tylko moja, osobista sugestia.

Po wejściu przywitał mnie bit Partaqa i skrecze DJ Igassa. Właśnie CR CREW występowali jako pierwsi. Odegrali najpierw swój tytułowy kawałek, potem poszedł "Żyjemy po swojemu". Zaprezentowali się bardzo dobrze, a scratche ich DJa zasługują na szczególne wyróżnienie. Po występie CR CREW trochę krążyłem po Kreślarni i jej okolicach, więc straciłem większą część występu SPR FORMACJI oraz Lolka i Orła. "KTF" jednak, było wyraźnie słychać w ładnej odległości od Kreski, a wszyscy moi znajomi stwierdzili że ich występ był świetny. Pod scenę powróciłem w momencie gdy szykowali się Bla-Blacze. Przed koncertem, Mroku zapowiedział, że zaprezentuje po raz pierwszy, utwory z jego przyszłej solówki, więc z niecierpliwością czekałem na ich wejście na scenę. "Dziś i jutro będzie wczoraj", "Kiedy wszyscy śpią", "Między słowami", to trzy utwory które usłyszymy na następnym, czwartym koszalińskim legalu. W pierwszych dwóch, gościnnie pojawił się Em, a w drugim dodatkowo jeszcze Wonz. Trudno oceniać te kawałki, bo jak dobrze wiemy, rap Mroka każdy może zinterpretować na swój sposób i mieć zróżnicowaną opinię. Wstrzymam się więc z oceną do momentu, kiedy będę trzymał zafoliowane "Mroczne Nagrania" w rękach. Bla Blacze wspólnie zaprezentowali jeszcze "Ta noc jest nasza", a Jajco dodatkowo wykonał "Słodko gorzką Polskę" ze swojej ostatniej Epki.

Po tym na scenie pojawili się 4P z Onilem, a następnie odegrali kilka swoich rozpoznawczych utworów. W międzyczasie ZGR otrzymała podziękowania od przedstawiciela PCK. Po tej części koncertu, po krótkiej przerwie pojawiło się Zmychsłów. Bardzo energiczny występ, bez wątpienia rozbujał wszystkich na parkiecie. Potem prawdopodobnie ktoś jeszcze grał, ale przeniosłem się na drugi koniec Kreski, więc trudno mi coś powiedzieć na ten temat.

Podsumowując... Impreza bardzo udana, dużo ludzi przybyło na ten charytatywny koncert, co powinno pozytywnie wpłynąć na ilość zebranych pieniędzy. Invent i Zaju standardowo świetnie radzili sobie za gramofonami. A co do odremontowanej Kreski, to hmm... Wszystko ładnie, kolorowo, jednak nadal bardzo brakuje klimatyzacji z prawdziwego zdarzenia, bo pod sceną jak zwykle duchota... Może do czwartej edycji to się zmieni... Bądźmy optymistami...

Informacje o reportażu
Data dodania:2007-11-15
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11928
Autor:
Arrek, 28 lat
mężczyzna, Koszalin

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-230-154-129.compute-1.amazonaws.com (3.230.154.129). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.