Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Returners DJ set hosted by El Da Sensei Opole

Returners DJ set hosted by El Da Sensei Opole

plakat

Legenda mikrofonu, El Da Sensei, podczas swojego krótkiego pobytu w Polsce zawitała również do Opola, gdzie była hostem specjalnie przygotowanego na tą okazję setu Returners. Trzeci gig byłego członka The Artifacts odbył się w klubie u Papy Musioła. Na supporcie Dinal Team, a afterparty w rękach Funky Bo.

El Da Sensei to bardzo ceniony w środowisku raper pochodzący z Newark w New Jarsey, związany przez wiele lat z formacja The Artifacts. Duet wydał dwa klasyczne już dziś albumy - "Between a Rock & a Hard Place" w 1994 i "That's Them" w 1997 roku, z których pochodzą takie znane utwory jak "Wrong Site Of The Tracks", "C'Mon Wit Da Get Down", "Return to da Wrongside", "The Ultimate", "Collaboration of Mics". Po pokojowym rozpadzie grupy w połowie 1997 r. El Da Sensei skupił się na solowej karierze, by w 2002 r. wydać długo oczekiwany debiutancki solowy krążek "Relax, Relate, Release". W niemal wszystkich podsumowaniach niezależnych,podziemnych wydawnictw tamtego okresu album znalazł się w ścisłej czołówce. Doceniono po raz kolejny niezwykłą pasję rapera, jego inteligencję, szeroki horyzont poglądów, a przede wszystkim to, że stanął w całkowitej opozycji do tego, co w muzyce hip hopowej negatywne, agresywne i pozbawione wartościowego przekazu. W 2006 roku wydał swój kolejny krążek, "The Unusual", tym razem wydane przez renomowany label Fat Beats Records. Płyta, utrzymana w podobnym klimacie do poprzedniej, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, będąc tryumfalnym powrotem repera na scenę.

Obecnie El Da Sensei pracuje nad swoim trzecim krążkiem razem z polskim duetem producencko/dj-skim, Returners. Nośic on będzie tytuł "Globa Takeover" i ukaże się we wrześniu tego roku za sprawa rodzimej wytwórni Asfalt Records.

Returners to duet producencko-DJski, który tworzą DJ Chwial z Torunia i Little z Włocławka. Po dłuższym czasie poświęconym mozolnej pracy i chęci osiągnięcia czegoś więcej niż szacunek w rodzimym podziemiu, zespół zaczął szukać nowych wyzwań i nawiązał parę znajomości z raperami zza Oceanu. W ten sposób narodziły się bity i skrecze, które znajdą się na nadchodzących płytach i mixtape'ach takich artystów jak m.in. Doujah Raze (album wkrótce nakładem Rawkus), Bekay, Snowgoons, Sev Statik, Mic Stylz, Seven. Brzmienie Returners przypomina klasyczne nowojorskie produkcje z drugiej połowy lat 90, czerpiące inspiracje i groove z muzyki soul i funk, zawiera także inne pierwiastki składające się na ich własny, boom-bap rapowy, bujający styl. Pod koniec września, nakładem Asfalt Records ukazało się ich pierwsze oficjalne wydawnictwo. Jest to dwunastocalowy singiel "Diffrent Places - One Hip-Hop" z wieloma świetnymi gośćmi, których obecność na tej produkcji będzie niemałym zaskoczeniem na rodzimym gruncie: ˇ Rasco z legendarnego Cali Agents, ˇ El Da Sensei, reprezentujący New Jersey członek legendarnej grupy The Artifacts, mający na koncie świetnie przyjęty solowy album "Unusual", ˇ Breez Evahflowin, Nowojorczyk; znany ze świetnych rymów na freestyle'u i z funkujących produkcji, ˇ Supastition, gwiazda światowego undergroundu, mający na swoim koncie parę solowych produkcji na bitach takich producentów jak Illmind, Marco Polo, M-Phazes, Nicolay, DJ Spinna, ˇ Mic Stylz, utalentowany MC prosto z Bostonu; mający na koncie świetnie przyjęty singiel nagrany wraz z Esotericiem "Bringin It Back" oraz numery m.in. z Krumbsnatcha z Gangstarr Foundation i Termanology, ˇ Seven, reprezentujący Północną Karolinę; nieznany jeszcze w szerszym gronie raper tworzący wraz z Supastition zespół Lost Colony, ˇ Nat Ill, pochodzący z Danii raper; znany z żywiołowych i najlepszych, jedynych w swoim rodzaju koncertów wraz z DJ'em Static'iem, ˇ a także polski akcent: jedyny w swoim rodzaju kawał chamstwa w postaci łódzkiej grupy Afront

Dowiedz się więcej o: El Da Sensei, Returners.
Informacje o reportażu
Data dodania:2008-04-17
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:11111
anonim
Autor: Dunk8   Link do posta
15:30:55, 17-04-08
Dodajcie jakies foty z tego gigu bo widzialem ze duzo osob robiło

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-227-117.compute-1.amazonaws.com (18.204.227.117). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.