Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Elmoro

plakat

Sierpień jest takim miesiącem w roku, na, który czeka wielu fanów polskiego Hip-Hopu. To w dniach 7-9 sierpnia do Giżycka zjeżdżają tysiące osób, spragnionych tego rodzaju muzyki. W murach Twierdzy Boyen w ciągu dwóch dni odbywa się tutaj największy w Polsce i najstarszy festiwal muzyki hip-hop. Mowa tutaj o Mazury Hip Hop Festiwalu, który to w tym roku miał swoją VIII edycję.

Pierwszego dnia swoją obecnością tuż po 21-szej fanów zaszczycili Familia HP, Luc, EmazetProcent, O.S.T.R. i legendarna formacja Warszafski Deszcz. Nowością było dodanie trzeciego dnia, na którym to oprócz bitwy freestylowej miały się odbyć warsztaty breakdance, beatbox i freestyle.

Jak co roku muzyczne wydarzenie poprowadził tak jak w latach ubiegłych członek Szybkiego Szmalu - Proceente z Warszawy.

Tuż po 19-stej koncert rozpoczął się tradycyjnie suportem. W tym roku scenę oddano dwóm grupom: "Unikat" oraz SML Crew, którzy zaprezentowali parę kawałków ze swojej twórczości.

W tym roku pogoda była wymarzona. Od środy do niedzieli termometry w ciągu dnia z temperaturą nie schodziły poniżej 23 stopni Celsjusza. Co roku elementem mazurskiego festiwalu oprócz O.S.T.R.'a był padający deszcz drugiego dnia. W tym roku ciemne chmury ominęły Mazury.

Zanim jednak rozpoczęły się główne koncerty, na scenie stanęła 12-tka wspaniałych, która wzięła udział w II edycji bitwy beatbox o beczkę piwa "LECH" W skład jury weszli Zgas oraz Zorak 3000 ubiegłoroczny zwycięzca beatbox battle 2008. W tym roku na festiwalu nie pojawił się obrońca tytułu Dawid z Olsztynka. W szranki stanęli m. in Pejot, Kornelio, Miklaś, Suseł, Krecik i inni. Oczywiście i na festiwalu w Giżycku nie mogło zabraknąć elementu muzyki króla Popu Michaela Jacksona. Podczas ćwierćfinałów, zawodnicy musieli otworzyć fragment utwory "Billie Jean" oraz stworzyć własną interpretację utworu.

Po zaciętych eliminacjach w finale bitwy znaleźli się Pejot i Kornelio i to pierwszy z nich, mógł w tym roku udźwignąć mazurską beczkę piwa. Oprócz nagrody ufundowanej przez "LECHA" nie zabrakło ciuchów od Massa i Bluda a także nagrody pieniężnej 500zł. Jak widać z roku na rok, oprócz większej frekwencji podczas bitwy organizatorzy przygotowali także nagrody rzeczowe i pieniężne.

Po tak długiej rozgrzewce na scenie pierwsza pojawiła się Familia HP. Zespół z Łodzi w składzie Oxy i Thomass w swoim występie zaprezentowali przekrój swojego materiału z dotychczasowych płyt. Nie zabrakło kawałków z ostatniej EPki "Mamy to we Krwi" czy z albumu "Soundsystem" z 2007 roku. Podczas swojego koncertu raperzy zagrali parę nr promujących ich najnowszy krążek, którego premiery spodziewać się możemy późną jesienią tego roku.

Z minuty na minutę mury Twierdzy Boyen powoli się zapełniały. Fani hip-hopu, powoli oczekiwali występów O.S.T.R'a oraz Warszafskiego Deszczu.

Tuż po Famili HP, na scenie pojawił się Luc a dokładnie Łukasz Rostkowski, założyciel i wokalista projektu muzycznego Kanał Audytywny, zaprezentował zgromadzonej publiczności swój materiał z ostatniego albumu Planet L.U.C. Koncerty LUC'a obfitują w wiele ciekawych wydarzeń, po przezabawne stroje aż do dość oryginalnych wykonań kawałków muzycznych artysty. Na scenie w tym roku zabrakło Rahima, lecz LUC nie był sam, wspierany beatboxowym płucem Zgasa dał bardzo dobry koncert, który fani przyjęli dość dobrze w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Po kolejnej dawce muzyki na scenie pojawili się członkowie Szybkiego Szmalu a dokładnie twórcy projektu Emazet Procent wspierani na mikrofonie przez Wdowę i Małego Esz Esz'a swoją energią i materiałem z "Jedyneczki" rozruszali zgromadzoną publiczność w Twierdzy Boyen. Podczas ich występu nie mogło zabraknąć takich nr jak: "Ładuj", "T.o.a.s.t.", "Fajrant" czy "Jeden". Proceente prowadzący mazurski festiwal w tym roku, przeszedł samego siebie oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. Po sporych emocjach i gorącej atmosferze panującej na koncercie, rozebrał się do samych slipek by zebranej publice w twierdzy zaprezentować swój kawałek "Niezatapialny" z nadchodzącej płyty "Galimatias" (premiera we wrześniu"). Zebrani pod sceną fani zgotowali mu gorące owacje.

Strzałka wskazująca poziom emocji podczas 1 dnia koncertu powoli zbliżała się do czerwonej granicy informując przy tym wszystkich, że za chwilę na deskach amfiteatru pojawi się nie, kto inny jak sam O.S.T.R. Na scenie rozstawiać zaczęła się ŁDZ orkiestra wraz z DJ Haem'em. Adam po ubiegłym roku pozostawił po sobie wspaniałe wrażenie na koncercie, tworząc na sam koniec drugiego dnia niezapomniane muzyczno-liryczne widowisko. Podczas swojego koncertu O.S.T.R. wraz z Kochanem nie tylko zaprezentował utwory z ostatniej płyty "O.C.B." a także wszystkim dobrze znane kawałki z poprzednich płyt, których chyba wymieniać nie muszę. Ważną deklaracją podczas koncertu a zarazem Wielkim podziękowaniem Adama był jego gest w kierunku publiczności, która zjawiła się na koncercie w Giżycku. Łódzki raper podziękował fanom, za to, że to oni dają mu motywację do dalszej pracy, że to dzięki nim może wykarmić rodzinę, że dzięki nim jest bardzo szczęśliwy. Powiedział także, że jeśli kiedyś, któryś z fanów znajdzie się w Łodzi i go spotka, niech czuje się zaproszony do niego na obiad. Takich słów Adama chyba nikt obecny tej nocy w Twierdzy się nie spodziewał. To, jaką magię mają mazurskie koncerty pokazuje jak wiele występy tutaj znaczą dla wszystkich zaproszonych artystów.

Po koncercie Adama przyszedł czas na długo oczekiwany przez wielu fanów koncert legendarnej formacji Warszafski'ego Deszczu. Warszawska formacja w składzie Tede, Numer Raz, Kiełbasa, Dj Macu, Dj Abdool, zagrała przekrój swojego dotychczasowej dyskografii tj. "Nastukafszy", Powrócifszy..." Takie utwory jak:"Tak się robi Hip-Hop" , " Już od 99 płynę" "Oficjalne przy mikrofonie", " Gram w zielone", " Mam tak samo jak Ty", sprawił, że cały amfiteatr po prostu oniemiał z wrażenia. Tak dawno w świetnej formie Warszafskiego Deszczu publika w Giżycku nie widziała. Jak widać chłopakom opłacało się powrócić z wielkim hukiem na scenę muzyczną. Dobre wrażenie, jaki pozostawił po sobie Tede i Numer Raz, na pewno usatysfakcjonowały nie jednego fana, który przemierzył wiele km na koncert w Giżycku. Spora dawka energii, jaką podczas wykonywania kolejnych numerów artyści przekazywali publiczności mogło optymistycznie zapowiadać drugi dzień festiwalu.

Pierwszy dzień zakończył się kwadrans po drugiej w nocy. Patrząc na frekwencję, osób, które przyjechały na VIII edycję, można było powiedzieć, że ilość sprzedanych biletów z zeszłego roku została pobita. I tak jak rok temu, część osób udała się do kwater, namiotów i schronisk a pozostali na nocne zwiedzanie miasta ;) czekając tym samym na drugi dzień Mazury Hip Hop Festiwalu.

Drugi dzień festiwalu od wczesnych godzin porannych przywitał wszystkich piękną słoneczną pogodą, dzięki której wiele osób skorzystało z uroków mazurskich jezior, opalania się i wypiciu zimnego piwka w cieniu, tym samym szykując się na kolejnych artystów. Tuż po 19-stej Proceente po raz kolejny przywitał powoli gromadzącą się publikę w amfiteatrze, zapowiadając tym samym kolejne suporty i pokaz breakdance.

Na scenie pojawili się członkowie zespołu PROFORMA, zwycięzcy Kentaki Rap Batalii, którzy dzięki zajętego pierwszego miejsca na przeglądzie zespołów w Kętrzynie mogli zaprezentować się szerszej publiczności na giżyckim festiwalu. Drugim elementem suportującym koncert był beatboxowy Freestyle Zoraka 3000 i Proceenta.

Tuż koło godziny 20:30 po 4 latach przerwy w Giżycku niestety już nie, jako zespół a solista pojawił się Eldo wspierany na gramofonach przed DJ Daniela Drumz'a. Publiczność zgromadzona w amfiteatrze Twierdzy, Leszkowi zgotowała bardzo ciepłe przyjęcie. Co jak podkreślił sam artysta wpisem na swoim My Space. Fani po każdym kawałku Eldoke nagradzali dużymi owacjami, nie pozostając oczywiście w tyle ze śpiewem i dobrą zabawa podczas koncertu . "Więcej" "Co słychać?", "Nie pytaj o nią", "Dzieciństwo" czy też "Nie pytaj mnie o nią" gdzie refren zaśpiewał cały amfiteatr, "Zamiast wstępu", "Nie ma skróconych dróg" i inne.

Koncert Leszka, wprawił w bardzo dobry nastrój wszystkich, którzy przybyli drugiego dnia do Twierdzy. Na sam koniec swojego występu Eldo rzucił w tłum parę egzemplarzy swojej ostatniej płyty "Nie pytaj o nią". Część osób zdziwiła się, czemu tak wcześnie swój koncert zagrał Leszek, inni czekali już na kolejne emocje. A po jego występie przyszedł czas na występ b'boyów i deklaracje Rufina Mc dotyczącą nowości, która pojawi się za rok podczas IX edycji Festiwalu w Giżycku. Mianowicie do bitwy Freestyle, Beatbox dołączą także zmagania b'boyów i b'girls, co za tym idzie za rok pojawi się także graffiti i wszystkie elementy kultury hip-hop będą w jednym miejscu. W miejscu, w którym 8 lat temu narodził się pomysł organizacji obecnie największego w Polsce Festiwalu Hip-Hopowego.

Na scenie pojawiły się dwie ekipy "Synchron Break Crew" z Olsztyna oraz "O 360 stopni" z Giżycka B'boye zaprezentowali przedsmak tego, co się wydarzy na deskach amfiteatru w Twierdzy, Boyen, kiedy do Giżycka zjądą najlepsze składy z całej Polski. Tym samym publiczność zgromadzona pod sceną roztańczyła się na dobre oczekując na koncert Abradaba.

Muzyk, który na deski amfiteatru w Twierdzy Boyen powrócił po 3 latach, do Giżycka przyjechał ze swoim zespołem. Nowe aranżacje i możliwość użycia żywych instrumentów, sprawiły, że utworów Abradaba nabrały nowego brzmienia i zyskały tym samym wiele, na jakości. Artysta zaprezentował publice prawie 20 utworów mieszając w tym m.in. "Szyderap", "Konfrontacje", "Leszcze", Baku Baku", Rap to nie zabawa" czy "Nieśmiertelność" Publiczność, która bardzo czekała na występ Abradaba się nie zawiodła. Muzyk wraz z żywymi instrumentami, pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Choć początkowo publika zgromadzona w Twierdzy miała problemy z rozpoznaniem utworów, to chwilę później śpiewała je razem z artystą. Po ponad godzinnym koncercie Abradaba, kolejnym artystą, na którego występ czekali fani był PIH.

Zanim jednak pojawił się na scenie na deskach pojawili się Teroristos Estrados, czyli: Pejot, Zgas, Zorak 3000, Rufin MC i Muflon. Zespół ten spontanicznie został założony w tym roku podczas trwania festiwalu w Giżycku. Freestyle Muflona i Rufina MC dwóch dobrze znanych polskich freestylowcow, uczestników wielu bitew, konkursów czy też walk WBW w połączeniu z najlepszymi, beatboxerami w Polsce tegorocznym zwycięzcą bitwy beatbox w Giżycku, ubiegłorocznego triumfatora WBW oraz wcześniejszego finalisty Zgasa sprawił, że rozgrzana do czerwoności publiczność z niecierpliwością oczekiwała kolejnego koncertu.

Raper z Białegostoku do Giżycka przyjechał wraz z członkami zespołu Fabuły a także..... o tym za moment. Rozgrzana publiczność zaczęła głośno skandować "PIH PIH PIH". Adam na siebie swoim fanom kazał czekać dość długo. Na festiwalu miał się pojawić podczas VII edycji. Dotarł dopiero na VIII ze specjalnym gościem. Tym samym robiąc wielkie wrażenie podczas swojego występu. Tuż na sam początek gorąco przywitał swoich fanów grając singiel "Dobry wieczór Polska" z ostatniej płyty "Kwiaty Zła" Zgromadzona publika pod sceną żywiołowo reagowała na kolejne numery grane przez PIH'a. W pewnym momencie z głośników popłynął bit do kawałka Stoprocent. Wszystkie oczy w pewnym momencie zwrócone zostały na sam środek sceny, na której pojawił się PEJA. Rychu zanim zagrał wspólny numer z Adamem, rzucił tekst w stronę publiczności "Nie mam dla was płyt, bo w przeciwieństwie do Eldo wszystkie sprzedałem" Jaki zamiar miał Peja rzucając ten tekst w stronę publicznośći wiedział tylko on sam. Chwilę później wraz z PIH'em wykonali ten nr mistrzowsko, co spowodowało ogromną owację publiki.

W trakcie koncertu PIH podziękował swojej żonie za motywacje, natchnienie go do nagrania płyty "Kwiaty zła" oraz zapowiedział, że już w listopadzie ukaże się jego najnowszy materiał, który warto sprawdzić.

Tuż po 12 w nocy na scenie zaczął rozstawiać się Dj Macu, był to znak, że ekipa Wielkie Joł już jest gotowa na swój koncert. Około 00:30 na scenie pojawił się Tede, Kiełbasa i Psycho Stach. Na samym początku występu zamiast numeru Tedego usłyszeliśmy kawałek DODY. Ku zdziwieniu wszystkich fanów ekipa Wielkie Joł, zagrała pierwszy fragment jej piosenki wołając ją tym samym na scenę. Niestety DODA się nie pojawiła i za to spotkała ją słowna kara. Nie obyło się bez pojazdu innym zasłużonym: "Olej Onara" , "Feel" czy też "Pała sezonu,"czyli mowa o tutaj o Ostaszu. Po tym elemencie koncertu przyszedł czas na stare dobrze znane utwory Tedego. "Drin za Drinem", "Wielkie Joł", "Pęknięty jeż". Podczas koncertu od czasu do czasu w niektórych kawałkach udzielał się Numer Raz. Na scenie w przerwach pomiędzy kawałkami pierwsze skrzypce starał się grać Psycho Stach. Po jego przypomnieniu o urodzinach Tedego i Maca zgromadzona publiczność w Twierdzy zaśpiewała im chóralne STO LAT. Końcówka koncertu to naprawdę wielki ukłon a zarazem kolejny mistrzowski finisz tym razem Todego. Rok temu to O.S.T.R. swoim graniem na pianinie wraz z resztą zespołu porwał wszystkich w muzyczny świat Chip Hop. W tym roku podczas piosenki "Mam tak samo jak ty" Wszyscy obecni na scenie wraz z ekipą Wielkie Jol wspólnie zaśpiewali ten utwór. Wrażenia z tego koncertu na pewno pozostaną na długo w pamięci wszystkich obecnych tego wieczoru w Twierdzy Boye.

Ostatni dźwięk VIII edycji Festiwalu padł o 2:20.

Wydawałoby się, że trzeba sobie powiedzieć. To były 2 dni, na które czekałem cały rok i musimy się pożegnać. Widzimy się za rok. I choć po części te słowa były prawdą, bo koncerty gwiazd trwały dwa dni, to sam festiwal jeszcze się nie zakończył. W tym roku pojawił się 3 dzień.

Na plaży w Wilkasach nieopodal Giżycka na wszystkich, którzy wstaną i dotrą na godzinę 12stą czekała bitwa freestylowa oraz warsztaty.

W szranki w eliminacjach o godzinie 12'stej stanęło ponad 20 MC's Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16'stu. W tym roku obrońca tytułu Emtes nie wystartował. Dał tym samym szansę innym na wykazanie się i szansę zdobycia Tytułu. W bitwie udział wzięli m.in. Kowal, Tas, Esej, Embi, Nastaj, Flint i inni.

W komisji sędziowskiej w tym roku zasiedli: Rufin MC (przewodniczący), Muflon oraz ..... Trzecie miejsce w Jury przeznaczone było dla Eldoki. Niestety jednak Leszek na bitwę nie dotarł. Duet Jury miał za zadanie wyłonić 8 ćwierćfinalistów w skład, których weszli: Tas i Kowal, Karolek i Stop, Sokal i Embi oraz WPK i Flint. 4 najlepszych utworzyli: Kowal i Karolek oraz Embi i Flint.

W finale ze sobą o tytuł zmierzyli się Karolek i Flint. Decyzją jury oraz publiczności zwyciężył FLINT. Oprócz tytułu, beczki piwa, Flint otrzymał także nagrodę w wysokości 500zł oraz ciuchy ufundowane przez Mass i Blud. Każdy z uczestników otrzymał upominki Mass i Blud.

Po zakończonej bitwie na scenie wraz z Pejotem i Zorakiem 3000 pojawili się freestylowcy, którzy nawineli po parę zwrotek, wspólnie razem na mikrofonach wystąpili Rufin MC, Muflon, Emtes, Embi, Flint, Karolek i inni.

Po paru minutach wspólnej zabawy, cały festiwal zakończył niezmordowany trzydniowym maratonem członek Szybkiego Szmalu Proceente. Zapraszając tym samym wszystkich obecnych na plaży w Giżycku za rok. Na IX edycje Mazury Hip Hop Festiwal 2010.

Jaki był ten festiwal?? Jak co roku w podsumowaniu sam sobie zadaje te pytanie po raz kolejny. I na pewno nie tylko ja bo i wszyscy fani, którzy w nim uczestniczyli. Jedno jest jednak stałe i niezmienne a mianowicie to to, że co roku dla ludzi nie liczą się przejechane kilometry ani wydane pieniądze na bilet. "...Hip Hop i nie zmienia się nic." A ta edycja na pewno po raz kolejny pozostanie w pamięci dla wielu fanów, przy okazji odkryło też kolejne nowości tym samym zapowiadając kolejne atrakcje podczas IX edycji.

I tu wypada powiedzieć: "Jest jedna rzecz, dla której warto żyć"- to motto festiwalu samo daje na to odpowiedź.

Minusy? Raczej ich brak. Pogoda w tym roku była wyśmienita, miasto było dobrze przygotowane na przyjazd fanów hip hopu, pola namiotowe i kwatery od dawna były już zapełnione po brzegi. W tym roku również dobrze działało nagłośnienie i osoby odpowiedzialne za ten punkt swoją pracę wykonały na 5-tkę. Być może trzeci dzień za rok będzie musiał być lepiej dopracowany i to chyba wystarczy. Wiadomo, że wszystko, co nowe musi się dotrzeć by w pełni funkcjonować jak cały festiwal.

Jak co roku podziękowania należą się dla organizatorów, dzięki którym VIII edycja mogła się odbyć. P. Bogdanowi Żołądkiewiczowi z CIK'u w Łodzi, pomysłodawcy i głównego organizatora festiwalu oraz GCK'a w Giżycku za pomoc w organizacji.

Kończąc tą długa relację VIII edycji Festiwalu, która zaskakiwała w wiele ciekawych sytuacji wypada sobie powiedzieć jedno. WIDZIMY SIĘ ZA ROK w Giżycku na IX edycji największego Mazurskiego Festiwalu Hip Hopowego w Polsce. Bo za rok emocji nie zabraknie...

Foto i tekst: Adrian Mielnik

Zobacz też:
- Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2009 dzień 1
- Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2009 dzień 2
- Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2009 dzień 3
- Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko 2009 (foto: walczak.gdynia)

kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance
kliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdancekliknij rap graffiti breakdance 
Informacje o reportażu
Data dodania:2009-08-19
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:29524
Autor:
Elmoro Adrian Mielnik rap graffiti breakdanceElmoro
mężczyzna, Giżycko

tektor02
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:11:20, 19-08-09
niezapomniany festiwal był w tym roku ;) Pihu i Ostry dali najlepsze koncerty.
oby za rok było podobnie :)
peace

JESTEM Z MOKOTOWA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:14:49, 19-08-09

TEDE DAŁ ZAJEBISTY KONCERT TAM


TAZ_hh
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:38:40, 19-08-09
kurwa NIE Tas TylkO TAZ :P nie palta tego hujstwa tyle

znafca
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:54:46, 19-08-09
bez kitu, koncert pierwsza klasa...masa ludzi, zajebisty klimat. pozostało tylko czekać do następnej edycji :]

bulletyzor
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:38:31, 19-08-09
ELDO najlepsiejszy prooooooooooopsy

adasko44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:52:11, 19-08-09
jak dożyje bedzie juz 6  POGODA GIŻYCKO TURYSTKI

Lucek997
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:25, 19-08-09
LUC i OSTR najlepsze koncerty dali, a i Muflon z Rufinem zajebiście wypadli, bitwa free kozacka ogółnie zajebista impra pozdro!!

Szus18
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:26:51, 21-08-09
TeDe ja jak zwykle zjebał sprawę...

Vepar
Autor: Vepar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:30:19, 23-08-09
Koncert najlepszy dal LUC i nie ma innego chuja. Bylem juz 3 raz na HH Mazurach i Tede tez nie zawiodl, pamietam jaki dal koncert w '07. Pozdro dla tych co byli w tym roku ;)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-236-59-154.compute-1.amazonaws.com (54.236.59.154). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.