Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Ogólnopolska Trasa Graffiti dla Tybetu - Bilesko-Biała

Ogólnopolska Trasa Graffiti dla Tybetu - Bilesko-Biała

Graffiti  "Każdy ma prawo do nauki. W Tybecie też?" - podczas wydarzenia malowane będzie graffiti prezentujące problem ograniczania dostępu do edukacji dla dzieci tybetańskich. W ramach ogólnopolskiej trasy w 5 polskich miastach poprzez graffiti nagłośniony zostanie problem nierównych szans na edukację w Tybecie.

"Graffiti będziemy malować z udziałem przechodniów i publiczności, by nasze przesłanie trafiło do jaknajszerszego grona odbiorców. Być może dzięki temu więcej  osób zaangażuje się w działania na rzecz Tybetu."
- powiedział Dariusz Paczkowski- z grupy 3fala.art.pl,  autor graffiti.

01.06.10 Bielsko-Biała, wspólnie z klubem Regeneracja. Malowanie odbywać się będzie w galerii "Na blachach" przy Dworcu PKP, dziennikarzy zapraszamy o godzinie 12.00. Natomiast w Regeneracji o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie oraz pokaz filmów dotyczących sytuacji w Tybecie.
12.06.10 Kraków, w ramach Tattoo Fest (tu bedą też warsztaty)
24.06.10 Gniezno, wspólnie z Centrum Kultury eSTeDe
03.07.10 Gdańsk, wspólnie z TUSE i LOONEY
05.07.10
Warszawa, w ramach Festiwalu Street Art Doping (pierwsze prace w Galerii Tybetańskiej przy Rondzie Wolnego Tybetu)

Według oficjalnych, a także pozarządowych danych, poziom życia w Tybecie jest na bardzo niskim poziomie. Według ostatnich danych jedynie co trzecie dziecko tybetańskie miało dostęp do obowiązkowej edukacji na poziomie podstawowym.  Szacuje się, że ponad połowa Tybetańczyków nie umie czytać ani pisać. Podważa to propagandowe hasła chińskich władz, o dobrobycie i rozwoju, jaki rzekomo Chiny przyniosły Tybetańczykom przez ostatnie 50 lat.

"W związku z trudną sytuacją polityczną, wielu rodziców decyduje się wysyłać dzieci w niebezpieczną drogę przez Himalaje do Indii, by mogły otrzymać tam bezpłatną edukację w języku tybetańskim. Dzięki wsparciu organizacji pozarządowych Tybetańczycy mogą uczyć się języka, tradycji i kultury swojego narodu w Indiach, Nepalu a nawet w Polsce. Program Tybetański Fundacji Inna Przestrzeń chce zwrócić uwagę na los tybetańskich dzieci, w 2009 roku wydaliśmy pierwszy w Polsce komiks o prawach dzieci w Tybecie "Tybet. Historie prawdziwe", w 2010 roku chcemy nagłośnić łamanie praw człowieka - w tym prawa do edukacji w Tybecie." - mówi Piotr Cykowski z ratujTybet.org

Działanie jest realizowane w ramach projektu GRAT "GREAT: Global Rights - Europeans Acting Together" przy wsparciu Unii Europejskiej.

Więcej informacji o sytuacji praw dziecka w Tybecie można znaleźć na stronie: www.dzieci.ratujtybet.org

Foto: www.3fala.art.pl

kliknij Ogólnopolska Trasa Graffiti dla Tybetu - Bilesko-Biała rap graffiti breakdancekliknij Ogólnopolska Trasa Graffiti dla Tybetu - Bilesko-Biała rap graffiti breakdancekliknij Ogólnopolska Trasa Graffiti dla Tybetu - Bilesko-Biała rap graffiti breakdance  
Informacje o reportażu
Data dodania:2010-06-02
Kategoria:Graffiti
Licznik odwiedzin:38715
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-172-213.compute-1.amazonaws.com (3.235.172.213). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.