Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku

Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku

Autor: mentoss88

Ideą przewodnią Original Source Up To Date jest połączenie ze sobą muzyki z innymi dziedzinami unikatowej sztuki i sportu. Hip hop od początku był bardzo ważnym elementem festiwalu. Chociaż białostocka impreza pośród konkurencyjnych wydarzeń wyróżnia się bardzo młodym wiekiem, to już podczas drugiej - ubiegłorocznej edycji, obok krajowych graczy takich jak Pariasi, Łona&Weber czy Małpa pojawili się artyści dobrze znani międzynarodowej publiczności tacy jak DOPE D.O.P czy Looptroop Rockers.

W tym roku line-up był również gorący i nikt kto przybył w ostatni weekend lata na białostocką Węglówkę nie powinien być zawiedziony. Pierwsi goście pojawili się na terenie nieużywanych, wojskowych magazynów już ok 20.00. Po krótkiej podróży przez dwa piętra niesamowicie zaaranżowanej przestrzeni magazynu nr 10, gdzie znajdowała się pełna atrakcji strefa merchandise, (ze strzelnicą i innymi ciekawymi stoiskami tematycznymi) oraz tematyczne sale, przepełnione dźwiękami live-setów producentów z całego świata, każdy spragniony dobrych "szesnastek" udał się do postawionego obok "dziesiątki" namiotu, na którego scenie powoli zbierającą się publikę rozgrzewał Gruby Mielzky wraz z Returnersami. Reprezentant Starogardu Gdańskiego pokazał, że mimo dość młodego wieku potrafi zagrać świetny koncert. Zobaczycie, że o tym chłopaku jeszcze nie raz usłyszymy. Zaraz po nim na scenie pojawił się duet DEX:SFX czyli Dj Angelo i Faith Sfx. Żadne nagrania, ani wideoklipy nie oddadzą uroku tego co angielski beatboxer potrafi zrobić na żywo ze swoim głosem. W koalicji z Dj Angelo Faith Sfx rozkręcili pierwszorzędne show.

Nie da się jednak ukryć, że najbardziej oczekiwanym gościem piątkowego wieczoru był reaktywowany specjalnie na potrzeby Original Source Up To Date - Baq Baq To Jest Skład. Ich koncert można bez wątpienia można zaliczyć do historycznych. W końcu wspólna historia ekipy zaczęła się w maju 1998 roku właśnie w Białymstoku (co kilka razy zaznaczali). Joka, Dab, Gutek, CNE i Dj Feele-X pokazali, że mimo upływu lat dalej świetnie dogadują się na scenie. Panowie zaprezentowali cały przekrój kawałków, na koniec serwując rozgrzanej do granic możliwości publice numer "Film". Następna w kolejności była ekipa Fisza. Cały band zaprezentował się w bardzo dobry sposób dając energiczne i ciekawe show. After party po koncertach odbyło się na salach magazynu, gdzie bardziej wytrwali mogli pobawić się wspólnie przy elektronicznych rytmach. Co istotne na dziedzińcu festiwalowego placu i w "dziesiątce" przez długi czas można było trafić na Dj Angelo z Faithem Sfx, jak i chłopaków z Baq Baq, którzy postanowili wspólnie pobawić się razem z pozostałymi gośćmi... Sobota przyniosła delikatne opady deszczu i gwałtowny skok temperatury wewnątrz Up To Date'owego namiotu. Myślę, że w stwierdzeniu iż nie było tego wieczoru w Polsce lepszej imprezy nie będzie cienia przesady.

Po 20stej na scenie jako pierwsi pojawili się Hukos i Cira rozpoczynając singlem "Supeł" z ich wspólnego, nadchodzącego albumu. Przyciemnione światła i maski na twarzach, które zakładano w "Milczeniu Owiec" dr Hannibalowi Lecterowi niemalże mistrzowsko budowały klimat całego występu. Chłopaków wspomagał Nikon, za adapterami miejsce tradycyjnie zajął Dj Fejm. Numer "Rewolucja nadeszła" wykonany został z Jopelem. Białostoczanie nie zawiedli pokazując, że na scenie czują się jak w domu, a ich kawałki są tak dobrze znane, że mogą je śmiało wykonywać przy wsparciu publiczności. Przed pojawieniem się Tego Typa Mesa miejsce przy dj'skim stole zajął Czarny i Tas. Reprezentant Alkopoligamii jak zwykle nie przyjechał do Białegostoku sam, gdyż razem z nim wystąpił Stasiak. Była to bardzo miła niespodzianka. Duet wspólnie zagrał długi i bardzo dobry koncert, częstując przy tym fanów i fanki drinkami. Swój występ zakończyli w mistrzowski sposób utworem "Zegar tyka", którym doprowadzili publikę do stanu wrzenia.

Tuż po nich swoje umiejętności pokazał Eklips - francuski beatboxer niezwykle przypominający Vina Diesla. Przez kilkanaście minut zabawy z konsolą i mikrofonem nie pozostawił żadnych wątpliwości....to prawdziwy "The i-Pod Man" Chwile po północy, przyszła kolej na występ headlinera Dilated Peoples . Oczom wszystkich zebranych ukazał się Evidence ubrany w koszulkę "Pariasów". To co zrobił kalifornijski MC tamtej nocy przejdzie do historii. Chciałbym wyrazić to słowami, jednak żadna forma relacji nie odda tego co działo się wówczas na białostockiej Węglówce. To po prostu trzeba było przeżyć. Mimo bardzo wyczerpującego występu Michael wrócił na scenę i... wszedł w tłum swoich fanów by zbić z nimi piątki. Po zakończeniu imprezy w namiocie impreza tradycyjnie już przeniosła się do starego wojskowego magazynu, gdzie atrakcji nie brakowało.

Podsumowanie... Gratulacje należą się ludziom zaangażowanym w organizacje Original Source Up To Date. Należy pamiętać, że nie jest komercyjna impreza, robiona przez dużą agencję, ale przedsięwzięcie pasjonatów muzyki z różnych środowisk, którzy w obliczu tak poważnego projektu jakim jest OSUTD potrafili się zjednoczyć i wspólnie zrobić coś niesamowitego. Ogromne wyrazy uznania należy kierować w stronę wszystkich wolontariuszy, począwszy od tych, którzy skupiali się na kwestiach technicznych i logistycznych, poprzez opiekunów artystów a kończąc na menadżerach odpowiadających głową za powodzenie festiwalu. Miałem okazję zacząć śledzić ich prace już na kilka dni przed startem imprezy. To jak ci młodzi ludzie radzili sobie ze złośliwością rzeczy martwych i innymi problemami zasługuję na szczere wyrazy uznania. Każdą z osób, która spotkałem podczas pomocy przy organizacji Original Source up To Date będę wspominał tak samo miło jak Evidenca, któremu woda sodowa i popularność nie przewróciła w głowie, czy Dj Feel-X'a, który po koncercie swojej ekipy został jeszcze na chwilę by pomóc organizatorom szybko zabrać adaptery, przed wejściem Tworzywa Sztucznego. Jak widać można pozostać człowiekiem legendą i bardzo równym gościem w jednym. Będąc jednak świadkiem tych wszystkich wydarzeń i kreatywności organizatorów nie jestem sobie w stanie wyobrazić co mogą wymyślić w związku z następna edycją...

kliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdancekliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdance
kliknij Original Source Up To Date: Evidence w Białymstoku rap graffiti breakdance    
Informacje o reportażu
Data dodania:2012-09-28
Kategorie:Muzyka, Koncert
Licznik odwiedzin:16503
Autor:
mentoss88, 30 lat
mężczyzna, Białystok

anonim
Autor: catbread   Link do posta
16:58:02, 28-09-12
świetna relacja! pozdro!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-232-62-209.compute-1.amazonaws.com (34.232.62.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.