Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Na bani w Barze

Na bani w Barze

Autor: Sajko

B'boys Unity Silesia gościła tym razem w dobrze wszystkim znanym programie "BAR" emitowanym na antenie TV POLSAT.

Wstępne rozmowy rozpoczynają się już 20.10 przy okazji naszej wizyty we Wrocławiu w ramach pokazu podczas koncertu TNMK w tamtejszym klubie W-Z. Pomimo pierwszych problemów pojawiających się już na bramce lokalu (goryle nie wpuszczają w luźnych ciuchach!!!) jakoś udaje mi się wreszcie dotrzeć do managerów BAR-u. No cóż, oficjalna gadka i argumenty nie do przebicia jak zwykle robią swoje ;-). Z Jack 

W lokalu pojawiamy się już ok. 20:00 z przezornym 2 godzinnym wyprzedzeniem. Tymek (jeden z managerów BAR-u) wita nas na bramce informacją, że "sytuacja trochę się zmieniła" jako, że producenci nieoczekiwanie przysłali na niedzielę Magde Femme z jej koncertem no i scena zajęła "trochę" przewidzianego dla bboy-i miejsca (hmm... skąd my to znamy, widać przez 3 tygodnie nic się tu nie zmieniło). Jak się szybko okazuje między bocznym barem a sceną jest może z 1,2 metra więc szybko uzgadniamy nowe miejsce pokazu na centralnej płycie. Stoliki idą pod ściany a mopy w ruch gdy my tym czasem zwiedzamy sobie lokal.

Wszystkie pomieszczenia są zdecydowanie mniejsze niż to widać w telewizji i dosyć spartańsko urządzone. Wszędzie oczywiście mnóstwo kamer i operatorów, ale to zdaje się nie robić na nas większego wrażenia. O wiele bardziej, fascynują nas ludzie. Tak uczestnicy programu jak i klienci BAR-u. O ile ci drudzy wydają się być nieco zbyt cukierkowi (tylu tak miłych i otwartych ludzi jeszcze nie widziałem) to zdecydowane zaskoczenie pojawia się podczas kontaktów z pracownikami. Dziwi bardzo, że tak niekorzystnie pokazywana na antenie Ewelinka z jej makabrycznie zniekształconym przez mikrofon głosikiem okazuje się być niesamowicie sympatyczną, miłą i serdeczną osobą. Na prośbę o wspólne zdięcie po pokazie odpowiada: "To ja powinnam sobie zrobić z Wami zdięcie bo to Wy jesteście dzisiaj gwiazdami". Szok. Chyba się zakochałem ;). Kto wie, może zacznę nawet wysyłać SMS-y. Kolejną osobą jest Dobrusia. Aniołek rozkochujący w sobie telewidzów ukazuje nam się jako strasznie "ważna" figura. Szkoda gadać. Jednym słowem narcyzm i ignorancja wobec świata. Ale to tylko nasze spostrzeżenia "na żywo". Czekając na chwilę prawdy zasiadamy na loży. Pamiątkowa tabliczka szybko ląduje w torbie, klisza w aparacie a darmowe zamówienia u kelnera.

Wreszcie nadchodzi czas pokazu. ok. 10-cio minutowy show w okręgu o średnicy może 2,5m to istny wyczyn. Tylko pojedyncze figury. Artur, Olo, Robek. Publiczność reaguje żywo jak nigdy. Radość i podziw gości na jej twarzach jeszcze długo po pokazie. Na twarzach wszystkich - bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry. Kolejne wyjścia. Głównie figury i raczej już bez wiązanek po nieoczekiwanym rykoszecie w kierunku operatora podczas jednego z wejść do thomasa. Hmm, no cóż, jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym jak kręcić to po chuj się pcha ze sprzętem na milimetry... Jeszcze kilka aplausów, rozbite słuchawki operatora jednej z kamer (ci to nigdy się nie nauczą aby zachować odstęp..) i już można ocenić wstępny montaż na ekranie rozlokowanych po lokalu telewizorów.

Pomimo ekstremalnie małej ilości miejsca, zmiany harmonogramu, kamer mijających nogi tancerzy o milimetry i kilku jeszcze przeszkód, które starałem się usuwać na bieżąco pokaz zachwycił ludzi, realizatorów i decydentów. Tymek już myśli o kolejnych imprezach w tym stylu, co z tego wyjdzie - zobaczymy. Tak czy inaczej, jesteśmy zaproszeni.

Jeśli i Wy jesteście organizatorami jakiejkolwiek imprezy, meetingu itp. inicjatywy i chcielibyście zaprosić bądź wynająć b`boys&b`girls związanych z grupą B'boys Unity Silesia wystarczy się z nami skontaktować - info@bboysunity.prv.plInformacje o artykule
Data dodania:2003-09-15
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Sajko   rap graffiti breakdanceSajko

Ostatnie artykuły tego autora:
Hating po polsku
W moich kręgach...
Poskromić fale
Byle do przodu, czyli breakdance na salonach.
Droga do nikąd

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-241-176.compute-1.amazonaws.com (3.226.241.176). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.