Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Break Dance Battle czyli Pokaż Swój Styl

Break Dance Battle czyli Pokaż Swój Styl

Autor: Blow_

30 listopada 2002r. Gdańsk - Nowy Port. Sala gimnastyczna w IV L.O. przy ulicy Na Zaspę. To tutaj właśnie tego dnia odbyły się zawody Break Dance - "Pokaż swój styl".

Chciałbym na samym początku mojej relacji zaznaczyć, że głównym pomysłodawcą i organizatorem był Bartek Turzyński (16 lat), któremu właśnie zawdzięczamy tak dobrze zorganizowane i udane zawody. Nie zapominam oczywiście (i gorąco pozdrawiam) o osobach, które współpracowały z Bartkiem i razem z nim przygotowały tą imprezę na tak wńdu

Oficjalnie zawody miały rozpocząć się o 12, ale jak to często bywa nastąpił mały poślizg czasowy. Chyba dla wszystkich największym zaskoczeniem było tak duże zainteresowanie tymi zawodami, no bo kto się spodziewał, że przyjdzie na nie około 1000 osób. Jednak Trójmiasto ma swój hip-hop'owy klimat.

Już po 12-tej Bartek, który jednocześnie prowadził imprezę rozpoczął oficjalnie zawody. Jak to tradycyjnie bywa na początku przedstawił Dj'i, którzy grali muzę na tej imprezie: Dj N.O.Z. i Dj Pryzmat oraz Jury, w którym zasiedli członkowie "Ready To Battle": Blow, Dj i Keta.

Następnie przyszedł czas na prezentacje grup. Tego dnia wystąpiło na zawodach 16 ekip trzy osobowych z czego 9 z Trójmiasta i 7 z innych miast Polski. Były m.in.: "United Breakerz", "ABC", "WLS", "CKZ", "Simple Squad", "Chłopcy z Placu Broni" - to ekipy z Trójmiasta oraz "Dwumetrowi Zaganiacze" z Elbląga, "Crazy Crew" ze Szczytna, "WHSB" z Białegostoku, "NASA" z Koszalina i "Sonic Squad" z Mogilna.

W pierwszej rundzie eliminacyjnej odbyło się 8 walk i tu nie było niespodzianek, faworyci, którzy są dobrze znani na polskiej scenie B-boy'ingu nie mieli większych problemów z awansowaniem do półfinału. Po tej rundzie nastąpiła przerwa na odpoczynek i obiad, z której wszyscy chętnie skorzystali.

W rundzie półfinałowej znalazły się następujące ekipy: "NASA I", "United Breakerz I", "WHSB I", "Simple Squad", "Sonic Squad", "WLS", "Chłopcy z Placu Broni" i "Hardcorowi Chrześcijanie" (b-boy'e z ABC). Tutaj podczas walk półfinałowych niestety w Jury mieliśmy problem z wyłonieniem finalistów, a dotyczy to walki "NASA I" i "United Breakerz I". Poziom tych dwóch squadów był wyrównany i naprawdę ciężko było zdecydować kto ma przejść dalej, a i tak dla większości osób obecnych te dwie grupy były kandydatami na zwycięzców. Po krótkiej, ale trudnej naradzie zdecydowaliśmy, że do finału przejdą obydwie ekipy. W tej sytuacji dostało się do finału 5 squadów: "Hardcorowi Chrześcijanie", "Simple Squad", "WHSB I", no i oczywiście "NASA I" i "United Breakerz I". Z tego powodu trzeba było zrobić dogrywkę. Tu wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu tego problemu przesyłam dla Ice'a z "ABC".

Przedstawiliśmy wszystkim obecnym na sali, a przede wszystkim grupom biorącym udział w zawodach jak wygląda sytuacja w fazie finałowej. 3 grupy, które były od początku faworytami: "Hardcorowi Chrześcijanie", "NASA I" i "United Breakerz I" miały miejsce zagwarantowane w finale, a dwie ekipy "Simple Squad" i "WHSB" musiały stoczyć walkę o wejście do finału. W walce tej lepsi okazali się b-boy'e z "WHSB".

Nastąpiła kolejna przerwa podczas, której wszyscy mogli trochę odpocząć i zebrać siły na dalszą część imprezy.

Kolej na finał. Tu na początek odbyła się część rundy finałowej o możliwość walk o 1 i 3 miejsce. Odbyło się losowanie kto z kim będzie walczyć. Pierwsza walka odbyła się pomiędzy "Hardcorowymi Chrześcijanami" i "NASA I", była to zacięta i ciekawa walka, dużo ciekawych styli z jednej i drugiej strony, nie brakowało też dobrych Power Moves i Freeze'ów. Tutaj chciałbym wyróżnić jednego b-boy'a z NASA - Wezyra, który podczas każdego swojego wyjścia prezentował bardzo ciekawe pomysły i niesamowite numery, które wszyscy nagradzali wielkimi owacjami. I w tej walce okazali się lepsi b-boy'e z NASA, którzy zagwarantowali sobie możliwość walki o pierwsze miejsce.

Następna walka odbyła się miedzy "United Breakerz" i "WHSB". Ta walka była też ciekawa, ale można powiedzieć, że od początku "UB" wyrabiało sobie przewagę nad "WHSB" przede wszystkim w Power Moves i tą przewagą wywalczyli awans do walki o pierwsze miejsce.

Do bitwy o 3 miejsce stanęli więc "Hardcorowi Chrześcijani" i "WHSB". W tym przypadku walka była naprawdę wyrównana i raz po raz, z jednej i z drugiej strony grupy prezentowały ciekawe numery, dobre style, Power Moves'y i Freeze'y. Nie brakowało też dobrego Electric Boogie w wykonaniu Czarka "Kruka" z WHSB.

Walka o pierwsze miejsce. Tutaj niespodzianki nie było, a przecież te dwie ekipy "NASA" i "UB" już tego dnia spotkały się na parkiecie. Szczerze mówiąc (pisząc) podczas ich walki w półfinale wiedziałem, że te dwie ekipy powinny walczyć ze sobą o pierwsze miejsce (takie było moje zdanie). Znam je w miarę dobrze i wiem na co je stać. I nie tylko dla mnie byli oni faworytami. Musze przyznać, że walka "NASA" i "UB" o pierwsze miejsce była naprawdę na wysokim poziomie. Można było zobaczyć praktycznie wszystkie elementy Breakdance. Niesamowite style i Freeze'y, dobre Power Moves'y i również Electric Boogie ze strony "UB" w wykonaniu Radka. Jednym słowem walka była emocjonująca. Ze strony "NASA" wyróżniał się (jak z resztą przez cały czas) Wezyr, a ze strony "UB" Miedzian ze swoimi konkretnymi Power Moves. Odbyła się nawet dogrywka ze względu na bardzo wyrównany poziom tych ekip.

Chciałbym tu nadmienić, że publiczność z Trójmiasta bardzo dobrze i głośno dopingowała swoich zawodników, każdą ekipę, no i oczywiście "UB" dla których byli faworytami. Byłem pod wrażeniem tej publiczności. Tak powinno być na każdych zawodach.

Nastąpiła przerwa podczas, której Jury poszło na naradę. Podczas której miał miejsce konkurs na najdłuższe kręcenie się na Bańce bez rąk - wygrał Miedzian z "UB". Odbył się również koncert rap podczas, którego wystąpił "Wata" i goście, a także pokaz Hip-Hop Dance w wykonaniu formacji dziewczyn z Gdańska.

Po tej krótkiej przerwie ogłosiliśmy wyniki, ponieważ poziom walk był bardzo wyrównany decyzja kto jest lepszy była trudna. Podczas ogłaszania wyników, żeby nie było niedomówień, uzasadniliśmy je - co i w jaki sposób ocenialiśmy.

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, spotkaliśmy się z chłopakami z "NASA", "WHSB" i porozmawialiśmy o tym co nas czyli b-boy'i dotyczy i co nas razi i martwi w polskim B-boy'ingu. Myślę, że taka rozmowa wyjaśniła nam kilka ważnych spraw i niejasności tworzące się w naszej kulturze.

Ostatnią odsłoną tego dnia (a raczej już wieczoru) była imprezka w jednym z gdańskich klubów, gdzie wspólnie z chłopakami z "NASA" i "ABC" bawiliśmy się świetnie do rana.

Chciałbym jeszcze raz podziękować i pozdrowić Bartka i osoby z nim organizujące te zawody i mam nadzieję, że niedługo odbędzie się następna edycja.

Wyniki przedstawiają się następująco:
4. WHSB (Białystok)
3. HARDCOROWI CHRZEŚCIJANIE (ABC - Gdańsk)
2. UNITED BREAKERZ (Trójmiasto)
1. NASA (Koszalin)

Najlepszy tancerz - Wezyr (NASA).

Pozdrowienia dla: Doriana (RTB), "NASA", "ABC" (Dzięki Hefo!), "RTB", "FMB", "UB", "WHSB", "SONIC SQUAD", "SIMPLE SQUAD", "CRAZY CREW", "WLS", "CKZ" i innych o których zapomniałem.Informacje o artykule
Data dodania:2003-09-26
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Blow_   rap graffiti breakdanceBlow_

Ostatnie artykuły tego autora:
Historia Breakdance
Historia Ready To Battle

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: PANAŚ   Link do posta
14:36:11, 21-07-04
zawalista strona powwinno być takich więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: panaś   Link do posta
16:02:01, 28-07-04
ta strona jest wykozaczona

anonim
Autor: Party   Link do posta
21:52:49, 28-07-04
Dajecie niezle show. Calkiem mi odpowiada wasz styl. Moze i jeszcze wam brakuje do niektrych zagranicznych sqadow ale calkiem niezle wam idzie. Mysle ze jestescie jedna niwielkiej ilosci sadow Polskich ktora moze dorownac niejednej lepszej zagranicznej gupie. Mam nadzieje ze bedziecie kontynuowac swoje wyczyny. A i dawajcie wiecej pokazow... glownie patrzac na nie prubuje sie czegos nauczyc.

Bitch
Autor: Bitch   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:41:11, 09-03-08
mam pytanko!?>

czy 14 lat to za dużo żeby zacząć ćwiczyć BreakDance

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-15-142.compute-1.amazonaws.com (3.236.15.142). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.