Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Na razie jest szaro - wywiad z Pierrotem

Na razie jest szaro - wywiad z Pierrotem

Autor: V1

Pierrota możecie kojarzyć z zaledwie paru kawałków opublikowanych w Internecie lub z koncertów, których jak na osobę bez dorobku płytowego, zagrał dosyć sporo. Z niecierpliwością czekam na jego debiut, zapowiadany już od dłuższego czasu, na którym muzyką zajmą się dwaj znakomici polscy producenci, przebywający obecnie w Kanadzie, czyli Patr00 i Krychu. Macie okazję przeczytać rozmowę z niesamowicie sympatycznym, a przy okazji utalentowanym i skromnym typem, jakim jest Pierrot. Dla Pierrota był to pierwszy wywiad, dla nas, szansa zaprezentowania Wam sylwetki rapera, który już niedługo może poważnie namieszać na scenie.

Zwykle unikam tego pytania, ale w związku z tym, że to chyba Twój pierwszy wywiad, to zapytam się o początki. Długo nagrywasz?
Pierrot:
To rzeczywiście mój pierwszy wywiad. A jeżeli chodzi o rap, to wszystko zaczęło się chyba w siódmej klasie podstawówki. To były typowe domowe nagrywki z kumplami z klasy. To były śmieszne jazdy, ale z czasem wszystko zaczęło nabierać kolorów. Nagrywki w szkole średniej, potem wszystko się rozkręciło za pomocą netu.

To teraz powiedz, co z długo oczekiwanym demem z Krychem i Patr00?
Pierrot:
To jest dobre pytanie, bo ja sam nie wiem, co na nie odpowiedzieć. Za każdym razem, gdy wracam do domu i mam możliwość porozmawiania z nimi przez gg, umawiamy się na nagrywki: ja wyjeżdżam do Warszawy i tam nagrywam, a oni mi regularnie podsyłają podkłady. Jednak w momencie, w którym wyjeżdżam z domu, nie mam czasu na nic, także na nagrywanie. Dlatego nie potrafię określić konkretnej daty ukazania się płyty. Kiedyś wydawało się, że to będzie niedługo, teraz wydaje się, że będzie trzeba trochę poczekać. Pewne jest tylko to, że się ukaże. Obiecaliśmy to sobie, tak że jest to kwestia czasu.

Ile materiału już zarejestrowaliście?
Pierrot:
Mam już zrobionych dużo numerów, ale nagram je dopiero wtedy, gdy znajdę odpowiednią miejscówkę. Na pewno część z nich się już zestarzała. Podejrzewam, że żaden z tych numerów, które były dostępne w Internecie, ani z tych, które leżą gdzieś u mnie, nie wejdzie na płytę. Być może, w jakimś numerze trafi się podobna tematyka, ale z tego, co można było usłyszeć, nie będzie nic na płycie.

Co zamierzacie zrobić z tym materiałem? Puścicie go po wytwórniach, wydacie nielegal?
Pierrot:
W sumie, to jeszcze nie wiemy. Obie opcje są dobre. Zawsze marzyłem o tym, żeby wydać legal, kiedyś mniej, teraz coraz bardziej. Jeżeli tylko uznam, że ta płyta jest odpowiednia, będziemy chcieli ją pchać jak najdalej. Jeżeli się nie uda, pójdzie jako nielegal i też będzie zajebista.

Jak Ci się podoba Warszawa? Łatwiej jest być raperem w stolicy, czy w Jaśle? Otworzyła przed Tobą jakieś nowe perspektywy, jeśli chodzi o muzykę?
Pierrot:
Po części tak. Chociażby ten wywiad podejrzewam, że gdybym był w Jaśle, nie zrobilibyśmy go. Odniosłem kilka sukcesów osobistych, co niekoniecznie przekłada się na muzykę. Nie mogę powiedzieć, że robię już jakąś większą karierę. Osobiście cieszę się, że mam możliwość nagrania kawałka w S33, cieszę się, że będzie ze mną wywiad w gazecie. Poza tym, dopiero w Warszawie poznałem uroki życia bez rodziców, tak że nie mogę powiedzieć, że mi się podoba. Trafiłem na zimę i na razie jest szaro.

Koncertujesz trochę?
Pierrot:
Teraz to się wszystko urwało. Zdawało mi się, że jak przyjadę tutaj, to się otworzą przede mną drzwi kariery, będzie sporo koncertów. Dużo koncertowałem wcześniej. W ciągu dwóch lat zagrałem 30 koncertów. Co do promocji płyty, to planujemy taką niespodziankę, że w wakacje na koncertach pojawią się Krych z Patrem i wtedy pokoncertujemy razem.

Czy są rzeczy, o których byś nie zarymował? Pytam, bo Twoje teksty są dosyć odważne.
Pierrot:
Na pewno unikałbym tematów oklepanych. Starałbym się nie robić kawałków, które chapią gimnazja.

O polityce?
Pierrot:
O polityce jak najbardziej. O polityce prawdopodobnie będzie pół płyty.

A melanż?
Pierrot:
O melanżu również. Jeżeli koncepcja jest dobra i nie jest to jakieś "hardcore-porno", to można to nagrać. Uważam, że we wszystkim musi być dobry smak. Daleki jestem od tego, żeby uskuteczniać backstage.

W "Jestem tu" krytykujesz lansowanie trzynastoletniego Henia w WuWuA, tymczasem on zadebiutował na legalu na składance Żusta...
Pierrot:
To nie jest tak, że ja pojechałem samemu Heniowi. Ten jego rap na płycie wypadł lepiej niż w programie, a ja pojechałem ogólnie po koncepcji całego programu, bo jest zdecydowanie chujowy. Nie podoba mi się tego typu promocja rapu, którą na dodatek można obejrzeć w telewizji.

Słuchając Twoich tekstów odnoszę wrażenie, że pałasz nieskrępowaną nienawiścią do grouppies i gwiazd rapu. Powiedz, czym Ci tak zaszkodzili?
Pierrot:
Nie zaszkodzili mi niczym szczególnym. Moim zdaniem, rzucają całą kulturę hip-hop'ową na trochę inne tory. Kiedyś to wyglądało zupełnie inaczej, teraz to wykracza poza granice dobrego smaku.

Słyszałem kiedyś kawałek "Experyment" z metalową kapelą Dobbs. Na forum opinie były pozytywne, a jak Twój rap został przyjęty wśród słuchaczy hardcoru?
Pierrot:
Nie wiem, jak został przyjęty, bo nie miałem okazji rozmawiać z nikim, kto słucha takiej muzyki. Natomiast z tym kawałkiem to była taka historia , kiedyś nagrałem u tego kolesia jeden kawałek dla kumpla i kiedy po pewnym czasie myślałem, że już wszystko ucichło, koleś zadzwonił do mnie z propozycją, żebym nagrał zwrotkę na płytkę metalową. Zrobiłem ten numer, wrzuciłem go na forum, wszystko w sumie dla jaj...

Sam jarasz się takimi klimatami?
Pierrot:
Absolutnie nie.

Skąd pomysł na kawałek "Alien vs. Predator"?
Pierrot:
Strasznie jarałem się tą grą. Zresztą jaram się nadal, tylko nie mam okazji w nią grać. Podejrzewam, że gdybym miał taki komfort, to bym spędzał przy niej połowę czasu. A wracając do kawałka, to wspólnie z Te Trisem spędzaliśmy dużo czasu na wspólnych rozmowach, czasem dyskutowaliśmy całymi nocami. W pewnym momencie wpadłem na pomysł, żeby zrobić taką jazdę. Jeśli ktoś w to grał, to zna klimat. Ciężko to opisać słowami. Wpada ktoś, tak jak np. ja, robi delikatny szum (póki co w Internecie, ale mam nadzieję, że pójdzie to dalej) i dokładnie to samo odnosi się do gry. Te Tris powiedział, że też myślał o czymś podobnym i wyszedł zajebisty kawałek. Myślę, że to będzie jedyny ze starszych numerów, który wejdzie na płytę.

Jak nawiązałeś współpracę z ludźmi z AllStar Teamu?
Pierrot:
Wszystko zaczęło się od publikacji moich kawałków w necie. Przez to poznałem Te Trisa, Deobe, Kadę. Nagraliśmy kawałek dla Daniela na urodziny. W zasadzie, na dzień dzisiejszy, to się jakoś posypało... Tek się odciął. Miałem nagrywać jakiś kawałek na nowy AllStar, ale jakoś na to wszystko nie mam czasu.

Jak ważny jest dla Ciebie Internet? Chyba nie pomylę się bardzo, jeśli powiem, że ludzie kojarzą Cię głównie dzięki niemu...
Pierrot:
Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, że to się zmieni. Czy jest dla mnie ważny? Na pewno odegrał jakąś rolę, bo jeżeli nie on, to dalej nagrywałbym kawałki, którymi jarałoby się kilku znajomych. Na dobrą sprawę, nikt by o tym nie słyszał. Kiedy natomiast puściłem dwa numery, stare zresztą, w tym "Prosto z serca", do którego zawsze będę miał sentyment, wszystko zaczęło się powoli kręcić.

Na jakich płytach będzie można usłyszeć Twoje gościnne występy?
Pierrot:
Nagrywam w tej chwili kawałek na płytę Klimatu.

Na forum był kawałek ZPZ z Twoim featuringiem...
Pierrot:
Nie chciałbym, żeby Masło się na mnie obraził, ale szczerze mówiąc, nagrywając z nimi popełniłem błąd. Nagrywanie kawałków po kilkudniowych znajomościach nie jest dobrą rzeczą. To było wtedy, gdy na forum wszyscy zaczęli się jarać. Nawiązałem dużo znajomości. Dostawałem kolejne wiadomości na gg, kolejne maile typu "nagraj z nami kawałek". Przystałem na jedną taką propozycję i nagrałem zwrotkę, po czym okazało się, że wokal został na wariata wstawiony pod bit i zwrotka, która zajebiście płynęła, została wstawiona pół taktu za wcześnie. Poza tym, skład też nie był taki, jak się umawialiśmy, bo tego trzeciego kolesia nigdy wcześniej nie słyszałem. Chociaż ten kawałek nie wyszedł za dobrze, to pozdrawiam Masła.

Słowo na koniec...
Pierrot:
Chciałbym pozdrowić wszystkich znajomych. Pozdrawiam Kiepskiego, wszystkich chłopaków, z którymi miałem okazję nagrywać, rodzinę i swoją dziewczynę ... Kocham Cię Myszko!

Dzięki za wywiad.
[foto.Emnezz]Informacje o artykule
Data dodania:2004-05-28
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
V1   rap graffiti breakdanceV1

Ostatnie artykuły tego autora:
Być Albo Nie Być Endefisu
Ciepły listopad - wywiad z Masło
Onar - Dissuje uniwersalnie
Smutne rzeczy są za proste - wywiad z Klimatem
Nadal bezkompromisowi - wywiad z Mor W.A.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: ???   Link do posta
22:11:12, 08-07-04
ogolnie to jest kopia ostrego ale teksty ma dojebane.Produkcja stoja na wysokim poziomie.zobaczymy co dalej pozdro nara!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: JoE   Link do posta
01:56:55, 10-07-04
zajebiste kawalki!!! rob to co robisz. czekam na plytke pozdro dla ciebie !!! JoE a s ł o

anonim
Autor: Panda   Link do posta
11:49:06, 11-07-04
Podajcie mi namiar do Pierrota

anonim
Autor: Car.n   Link do posta
14:42:16, 14-07-04
"Wreszcie bedzie w nich to co jest w TOBIE,czas zaczac wgryzac sie ludziom w serce...!!"I maxymalnie ci to wychodzi.Rozpierdol ich!! J A S Ł O jeszcze "nie raz uslyszymy cie na fonii" respekt

anonim
Autor: TMK   Link do posta
01:37:32, 01-08-04
rób czlowieku dalej to co robisz... !!!! jestes PRO. przyjdzcie na koncert a nie pozalujecie. plyta bedzie kosmos. jeszcze bedzie glosno.... bity odjazd... dla mnie powiazanie bitów AJRONA, NOONa...ale coś innego jednak... "POZNAJ TEN STYL SAm OCEŃ..."

anonim
Autor: Pesu   Link do posta
13:36:37, 26-08-04
Rób Z I O M to co dalej robisz!!!Pozdro dla wszystkich zawziętych zajawką na granie HH!!!!!

anonim
Autor: HMMMM   Link do posta
18:54:40, 26-08-04
Słuchaj widze co ty pisze ale nie jestem przekonany znam cie od kilq dobrych lat ... ale ty jesteś w cieniu i tak pozostanie...

anonim
Autor:    Link do posta
19:42:12, 30-08-04
Pierrot jest po prostu zajebisty a to że się z ostrym w jednym kawałq kojarzy to jeszcze nic nie znaczy. 100 razy bardziej zajawkowy jak dla mnnie niż inne legal płytki. ZAjeboza!!!! Pozdro

anonim
Autor: paja   Link do posta
21:32:19, 30-08-04
Nie no gosc jest swietny poprostu nie moge doczekac sie na plytke ,masz niezla nawijke tak dalej ......rozpychaj sie lokciami o swoje pozdroffffka

anonim
Autor: Bomo   Link do posta
11:37:48, 31-08-04
Stary jesteś zajebisty pierdol wszystko (oprócz ziomków) i zapierdalaj do przodu tak szybko jak tylko się da. Mam nadzieje że nie zapomnisz o naszym Jasełq i często będziesz w nim koncertował. Stary twoje kawałki mnie rozjebały są zajebiste. Pchaj się do przodu i pamiętaj o jaśle. Stary życzę ci karierry jak Nikoś Dyzma:D

anonim
Autor:    Link do posta
14:59:39, 15-11-04
SIEMA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY PIERROTEM A O.S.T.R.EM SAMI GRALISMY RAZEM SUPPORT PRZED NIM I WIEM JAK JEST Z PIERROTWAILEREM-GRYZIE CORAZ BARDZIEJ.OWSZEM ZALATUJE ALE TO ZBIEG OKOLICZNOSCI.KAŻDY WIE OCO CHDZI JESLI TROCHE W TYM SIEDZI.POZDRO OD-REN,MAŁY,VOLI MIRAŻ-CHS-.SZACUNEK I POKÓJ!

emate
Autor: emate   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:47:27, 13-01-05
Panda postanowił bronic brata henka ;-)))

anonim
Autor: Rski   Link do posta
21:40:32, 22-03-05
tak dalej trzymaj życzymy najlepszego czekamy na płyte .Pozdrowienia JASŁO

anonim
Autor: cyfromat   Link do posta
18:21:02, 05-04-05
MUZA JEST WYJEBANA W KOSMOS ALE ZRÓB COŚ ZE SWOIM WYGLĄDEM, ALE MUZA JEST WYJEBANA W KOSMOS!!! CO Z TĄ POLSKĄ? NARXON, AHA ZAPAMIĘTAJCIE NAZWE VISUAL CONTACT BO ZA NIEDŁUGO W JAŚLE COŚ SIE POJAWI, VC, VC, VC NARA POZDRO DLA MARA!!!

anonim
Autor: eh   Link do posta
22:07:45, 11-04-05
zajiebiscie kurwa to jest to co chcemy słyszec i huj

anonim
Autor:    Link do posta
21:17:23, 11-09-05
Nie mam pojęcia w którym miejscu Pierrot jest kopią OSTR\'a

anonim
Autor: grizelda-sandra   Link do posta
03:10:28, 24-01-06
ja też czekam :) WARSZAW - JASŁO :) kocham Was :*

SedoR
Autor: SedoR   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:43:48, 23-02-06
HA PIERROT JASLO MOŻE BYĆ DUMNE Z CIEBIE CIESZ SIE ŻE JESTEM JAŚLANINEM JASŁO CITY !!!

anonim
Autor: -wueRa-   Link do posta
14:57:14, 07-03-06
Witam i POozdro Wilekie dla Pierrota !!Zajebiscie mi sie podoba ta muza co robisz a kawalek z AvP z TeTrisem to mnie wprost rozpierdala sam bit a tresc to huj totalna fantastyka takze tak 3mac bo podkarpacie nie bedzie zostawac w tyle :))) Jarosław

anonim
Autor: netia   Link do posta
01:17:14, 22-07-06
OHhhh! \"maj gashh!!!!\"  no to musze przyznac ze jestem z Ciebie dumna, hmmm....
w skrocie RESPECT! oby do przodu, olej bzdziochy i tym podonych bzdzichow i POWODZENIA na nowej drodze zycia:)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-237-94-109.compute-1.amazonaws.com (3.237.94.109). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.