Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Gdzie pojadę, tam nagrywam - wywiad z Shabazz

Gdzie pojadę, tam nagrywam - wywiad z Shabazz

Autor: Nomad

SHABAZZ THE DISCIPLE przyjechał do Polski wraz z Beretta9 z KILLARMY i CILVARINGZ z Holandii, jednym z niewielu europejskich żołnierzy Wu, na zaproszenie podziemnego, warszawskiego zespołu RADIO GROCHÓW. Z Shabazzem spotkałem się tuż po koncercie, kiedy wreszcie zasiadł przy stoliku. Berenta zajął się dziewczynami i butelką tequili, a Cilvaringz gdzieś zniknął, tak więc do przepytania został mi tylko Shabazz. Oto o czym rozmawialiśmy...

Doskonały koncert, ale publiczność chyba trochę nie dopisaZ č 

Jak dostałeś się do Wu Tang?
Mój kuzyn FREESTYLE, który był w ARSONISTS, puścił moje demo RZie w '92 i RZA do mnie zadzwonił, że chce wydać mój singiel. Miałem zajebisty wtedy kawałek a on go chciał wypuścić. Więc się z nim zgrałem. Nie byłem jeszcze w Wu Tang Records, ale kręciłem się wokół i kiedy byliśmy w studio nagrywając album GRAVEDIGGAZ ("6 Feet Deep" - przyp. red.), poprosił mnie, żebym gościnnie wystąpił w jednym z kawałków. puścił mi instrumental. Straciłem zupełnie głowę, to było "Diary of a madman", miałem pierwszą zwrotkę, singiel zdobył złoto...

Od czasu Twoich dwóch pierwszych singli, "Death be the penalty" i "Crime saga", często słyszałem, że Twój album ma niedługo wyjść. Trwało to prawie 10 lat. Czemu tak długo?
Kiedy byłem gotów wydać nowy singiel i video, opuściłem wytwórnię, bo chcieli mnie oszukać. Odszedłem. Nie chciałem z nimi robić interesów, odszedłem, zabierając ze sobą album. I nigdy go nie wydałem, tylko "Hidden Scrolz". To nie nowy materiał, tylko podsumowanie, dla wszystkich fanów: "The Book Of Shabazz (Hidden Scrolz)" Zebrałem na nim wszystkie swoje single, które wydałem. To szansa na zdobycie ich na CD, bo żaden z tych kawałków nie był wcześniej wydany na CD. Moi fani mają szansę powiększyć swoją kolekcję i przygotować się na mój nowy album, "Thug Bible", który nadejdzie już niedługo i jest zajebisty.

Jesteś w Wu Tang Family, ale album wydałeś dla Battle Axe Rec. Czemu nie w Wu Tang albo Razor Sharp?
Nie chcę wydawać się w dużej wytwórni. RZA robi na raz tyle rzeczy, on nawet nie mieszka już w NY, jest zbyt zajęty, nie ma czasu prowadzić wytwórni. Robi teraz filmy i na tym się koncentruje. Dlatego wydałem płytę tam, gdzie chciałem. Battle Axe to najlepsza podziemna wytwórnia, jaką znam.

A co z God's Work Records?
To moja wytwórnia, wciąż ją mam. Z powodów braków finansowych, musiałem odłożyć ją na półkę. Mój prawdziwy album wyjdzie w mojej wytwórni, dystrybuowany przez inną.

Jakieś inne projekty w Twojej wytwórni?
Tak, kilku innych artystów mam w niej. Tak naprawdę, to mam dwie wytwórnie. Mam Black Exchange Records, która będzie reprezentować moich ludzi z ulicy. Zatem pracuję nad wieloma projektami, więc uważajcie!

Opowiedz więc o swoich projektach THE MACABEEZ, D.O.A. z KILLAH PRIEST i CELESTIAL SOULJAHZ z FREESTYLE'm...
Z Freestyle byliśmy CS, teraz jesteśmy HALLOS, mamy już 12 kawałków, nagrywamy dalej, wydamy cały album. Po albumie Freestyle'a, który już niedługo. Potem, na MACCABEEZ, nagraliśmy w zeszłym tygodniu 9 kawałków, więc bądź przygotowany. Z Killah Priest'em, D.O.A., mamy już album, musimy się zdecydować tylko kiedy i gdzie mamy go wydać, bo wokół dzieje się dużo rzeczy, musimy znaleźć właściwe miejsce i czas. Teraz to tylko kwestia interesów i ustalenia terminów. Także nowy GRAVEDIGAZZ. Też się na to przygotuj.

Słyszałem o niesamowitych gościach na D.O.A. Nie powiesz kto to?
Tak, mamy tam różnych ludzi, ale nie powiem Ci kogo. Nie chcę zepsuć efektu.

Na "Hidden Scrolz" jest wiele osób z Europy: Niemcy, Anglia, Francja...
Zjeździłem cały świat i spotkałem najlepszych mc i producentów. Okazywali mi miłość, pozwalali nagrywać w swoim studio. Od takiego nagrywania, przeszedłem do koncertów. Także tutaj nagrałem kawałek, więc zobaczysz też Polskę w kredytach na płycie. Bo gdzie nie pojadę, tam chciałbym nagrywać. Uwielbiam nagrywać w różnych miejscach i pokazywać ludziom, że Hip-Hop jest ogólnoświatowy.Informacje o artykule
Data dodania:2004-06-30
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Nomad Michał Szymański  rap graffiti breakdanceNomad

Ostatnie artykuły tego autora:
Rosyjska scena Hip-Hop
Moje ucho to instrument - wywiad z TY
Robienie imprez to narkotyk - wywiad z First Rate
Uzależniony od występowania - wywiad z Blade'm
Nauczymy młodzież jak robić Hip-Hop - wywiad z Gangstarr

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: wyszko   Link do posta
21:39:01, 08-08-04
byłęm na tym koncer4cie było mało ludzi ale zajebiście.piłem tequile podana od baretty9

anonim
Autor: KIlLer   Link do posta
15:04:48, 13-08-04
ejest hujowwwwwwwwyuyyyyyyy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?