Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Zajawka na EPki - wywiad z Miejskim Klasykiem

Zajawka na EPki - wywiad z Miejskim Klasykiem

Autor: Wilku

Kto tworzy Miejski Klasyk i dlaczego te osoby?
Jimson:
Miejski Klasyk to 3 osoby - CEbk za mikrofonem, Michał - odpowiedzialny za produkcję i ja, czyli Jimson za mikrofonem i od czasu do czasu sieknę bit, ale coraz rzadziej. Skład powstał latem 2003 roku i na początku tworzyliśmy go tylko Cebk i ja. Z biegiem czasu dołączył do nas Michał. W zasadzie od zawsze był w składzie, ale wcześniej zapomnieliśmy to "zalegalizować".

Macie sporo zespołów w Słupsku, któ1Q

Jak doszło do tego, że Wasz utwór znalazł się na "Kodex 2"?
Jimson:
Magiera wysłał nam gołębia (śmiech). Po konkursie WuDoo 95BPM na najlpesze demo, Magiera, który był w jury, skontaktował się ze mną i zaproponował żebyśmy (TopSmokin') jeszcze raz nagrali kawałek "Dokładnie w...", z tym że bit oparty o ten sam motyw muzyczny wyprodukuje L.A. Trochę to trwało zanim przystaliśmy na tą propozycję i w zasadzie, gdy byłem bliski odejścia z TopSmokin', tuż przed nagraniem wokali okazało się, że widzą mnie w tym numerze solo, bez Trawy. To był gwóźdź do trumny mojej decyzji o odejściu z TS. Potem Whitehouse usłyszeli jak nawija CEbk i zaprosili również i go, Trawa nie widział przeszkód w zrobieniu przez nas remake'u tego numeru i tak to się odbyło.

Na jakim etapie jest Wasza EPka "Materiał instruktażowy"? Kiedy możemy się jej spodziewać?
Ce:
Epka jest na etapie mojego okresowego zastoju twórczego...
Jimson: Brakuje pół kawałka, ale pewnie gdy to czytacie to wszystko już jest. Ukaże się ona w połowie, ewentualnie pod koniec, czerwca. Na płycie będzie 5-6 numerów wyprodukowanych przez Michała i Denę oraz 2 remiksy autorstwa Bitniks i Erbe, instrumental oraz acapella jednego z numerów. Bardzo duży udział w tej produkcji ma DJ Supreme ze Stalowej Woli. Przygotujcie się na coś, co Wami wstrząśnie. To będzie coś dla fanów kalifornijskiego podziemia... Płyta będzie za friko do ściągnięcia na naszej stronie Mefli.Hip-Hop.pl.

Co dzieje się w Mefli Fam?
Ce:
W trakcie powstawania jest nowy materiał Finezji Słowa oraz Miejskiego Klasyku. Niedawno Trawa wypuścił swoją Epkę. Zapanowała u nas straszna zajawka na nagrywanie Epek. Dzieje się dość dobrze. Robimy swoje i staramy się czerpać z tego jak najwięcej przyjemności. Póki co wychodzi nam to dobrze.

Zdradźcie nam plany na przyszłość.
Jimson:
Oprócz wydania drugiej EPki znajdziemy się na płycie producenckiej Puzzla oraz na undergroundowej składance, którą organizują Kada i Skubi (na płycie m.in. W.O.C.C., Dinal, Deobe, Masło, Klimat). Wystąpię oprócz tego na nadchodzącej płycie Deobe & Dena, na EPce Tetrisa z W.O.C.C. oraz na płycie Mazura z CKW. W wakacje planujemy ruszyć wspólnie z DJ'em Supreme z 30-40 minutowym projektem, mixtape'm - MC vs. DJ - czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. W życiu planuję wrócić na studia, być dalej z ukochaną kobietą i wygrać sezon w NBA Live 2004.

Sprawdzajcie nowe rzeczy z Mefli Fam: Mefli.Hip-Hop.pl!Informacje o artykule
Data dodania:2004-09-27
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Wilku, 34 lata

Ostatnie artykuły tego autora:
Pozdro dla hejterów - wywiad z Siedem Łez
Reggae od Natural Dread Killaz
Ogólne tematy Mleka
Nie robimy muzyki po to by być gwiazdami - 18L
Uczę się od bezimiennych muzyków - IGS

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
kulas_fabr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:06:36, 28-09-04
slyszalem kilka kawalkow miejskiego klasyka i szczerze wam powiem ze podoba mi sie wasza forma tresc jak i twarde rytmiczne flow...jestem za yak najbardziej...pozdro

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.