Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Rap, boks i psy - wywiad z Remikiem

Rap, boks i psy - wywiad z Remikiem

Autor: seba

Remik z UMC jest postacią tak samo cenioną co nie lubianą. Jedni doceniają jego pracę jako managera, zwracając uwagę na ogromny profesjonalizm działania UMC. Dla innych jest przyczyną zaistnienia hiphopolo i uosobieniem komercji. Bez niego tak olbrzymiej popularności nie zdobyli by m. in. Mezo, Ascetoholix, Owal i 18L. Przeczytajcie wywiad z najbardziej skutecznym i kontrowersyjnym wydawcą w polskiej rap-grze.

Czy "underground" w nazwie UMC ma już znaczenie czystko historyczne?
Rema'

Jakbyś nazwał misję, cel działania UMC?
Remik:
Nie mam misji. Nie jestem papieżem ani prezydentem. Po prostu robimy swoje i tyle.

W Polsce jest rap biznes, czy dziki zachód?
Remik:
Ani rap biznes, ani dziki zachód. Jest bardzo mało firm w Polsce, które profesjonalnie podchodzą do sprawy. Dla mnie profesjonalne wydawnictwo, które może mieć przydomek rap biznesu to jedynie Wielki Joł i redakcja Hip-Hop.pl i oczywiście UMC. Reszta branży robi to spontanicznie, bez żadnej organizacji i struktury marketingu, co nie oznacza, że robi źle. Ma to swój urok. W branży hip-hop'owej na pewno warto również wyróżnić Asfalt i Tytusa za swoją konsekwentną i solidną pracę. Pozdro Tytus.

Kto jest Twoim idolem w rap biznesie? P Diddy, Dre, Eminem, Jay Z...?
Remik:
Nie mam idoli w rap biznesie. Po prostu się nie znam na takich postaciach. Wzoruję się na własnym sumieniu i własnym ego.

Który moment był przełomowy dla UMC? Kiedy poczułeś, że to na pewno wypali?
Remik:
Przełomowym momentem było poznanie Peji przed pierwszym New Yorker Hip Hop Festiwal. Był on wtedy głównym organizatorem tego wydarzenia. Wtedy to poczułem: 5 tys. osób na koncercie - to mnie zmotywowało do dalszych działań!

Wydałbyś jeszcze raz 18 L "Wideoteka" jak byś mógł cofnąć czas?
Remik:
Oczywiście, że tak i wydam ich następne platynowe płyty! Przede wszystkim wnieśli do branży muzycznej nowy powiew i ich płyta udowodniła, że z naszym rynkiem muzycznym nie jest tak źle. Udowodnili, że można na muzyce zarobić, a przecież każdemu o to chodzi (pozdro dla prawilnych). Nagrali bardzo dobrą płytę i każdy wydawca w Polsce życzył by sobie mieć taki zespół w swoich szeregach. Szanuję cały zespół również jako ludzi. Znam ich bardzo dobrze i są cały czas tacy sami jak byli przed wydaniem płyty!

A zmieniłbyś cokolwiek innego?
Remik:
Nie, nic bym nie zmienił, niczego w życiu nie żałuję.

Jak to jest z massmediami, że tak lubią UMC? Czy rap bez przekleństw jest na to metodą?
Remik:
Rap bez przekleństw? Chyba nie słuchałeś płyty 52 Dębiec - to najlepiej sprzedawana płyta ostatnich trzech miesięcy w UMC i chyba Hans nie szczędzi tam od wulgaryzmów. A czemu media nas lubią? Bo można z nami wszystko załatwić na stopie biznesu, dostają od nas wszystko czego potrzebują. Bazę medialną będę tworzył zawsze i cały czas się ona rozbudowuje to podstawa promocji.

Wydajesz bardzo dużo płyt. Nie boisz się, że nastąpi przesycenie materiałem z UMC albo Hip-Hop się skończy?
Remik:
Hip-Hop się nie skończy. Zostaną najlepsi, tak jak w każdym gatunku muzycznym. Nawet dziś każdy kupi płytę Kombi i Lady Panków. Tak samo jak każdy kupi płytę Mezo, czy Libera za parę lat. Po prostu Hip-Hop jest już gatunkiem muzycznym, który w Polsce się na stałe zakorzenił. Oczywiście zmniejszy się plaga wydawania płyt. Już można zauważyć, że małe wydawnictwa nikną, nikną nawet te duże.

Single promujące jakiś album z UMC zwykle są kawałkami z gościnnym udziałem innego MC z UMC. W ten sposób ciągle promujesz swoją ekipę. Kto wpadł na ten pomysł?
Remik:
Tu nie ma filozofii. Każdy na świecie tak robi, tylko u nas to jest jakieś tam dziwne. Dla mnie to normalna kolej rzeczy. W dodatku te utwory mi się najbardziej zawsze podobają. Każdy ma swój gust.

Jaka jest Twoja definicja hip-hopolo?
Remik:
Nigdy się nad tym zastanawiałem. Słowo hip-hop'olo wzięło się od słowa disco polo. A więc z muzyki, która miała swój program w Polsacie i było to jedyne medium promujące ten nurt. Żadne szanowane radio w Polsce nie grało Disco Polo. Nasuwa więc się tu pytanie: obarczając nas nazwą hip-hopolo, przypisując taką etykietkę niektórym z naszych artystów, czy dwustu sześćdziesięciu dyrektorów programowych wszystkich radiów w Polsce zagrałoby hip-hopolo jeśli naprawdę byłoby to hip-hopolo.? Oczywiście, że nie, tak samo jak nie grali disco polo! Mamy więc odpowiedź ludzi, którzy się znają na muzyce i grają nasze kawałki do bólu jako Hip-Hop, bo to jest Hip-Hop! Słowo hip-hopolo zostało stworzone przez zawistnych artystów rodzimej sceny i podchwycone przez ich odbiorców. To wszystko wyjaśnia.

Jak odnosisz się do takich równań, które można czasem przeczytać w Internecie, że Hip-Hopolo = UMC - Hans - Endefis.
Remik:
Tak bezsensu, jak samo słowo hip-hopolo.

Podczas koncertów ekip z UMC zdarzało się, że z publiki leciały w stronę wykonawców różne rzeczy. Jak podchodzisz do tego Ty i reszta ekipy?
Remik:
To sprawa tych osób, które rzucają te przedmioty. Niech oni sobie sami odpowiedzą na pytanie: kim są i co chcą osiągnąć? Takimi wybrykami nic nie zmienią. Apeluje o rozsądek wśród młodych ludzi, oby nie było za późno. Jeśli się komuś nie podoba to co robią jacyś artyści, nie koniecznie z UMC, niech nie przychodzi na koncert!

Ataki na UMC są często rozmyte, rzadko podaje się konkrety. Dlaczego stałeś się takim "złem wcielonym" polskiego rapu?
Remik:
Ja? Pierwsze słyszę.

Potrafisz nazwać, wymienić i ocenić swoich antagonistów?
Remik:
Są to wszyscy ludzie, którym nasza firma "zabrała" pieniądze z koncertów i płyt. Koncert gra ten kto jest na topie wśród mediów. A kto jest na topie? A kto z topu spadł? To wiemy dobrze. Właśnie większość tych ludzi nie może zrozumieć, że to się zmienia. Przecież za parę lat może nie być UMC, właśnie z tego powodu, że przyjdą nowi!

Spotykasz się z ludźmi rapu, organizujesz festiwale. Co za kulisami mówią Ci medialni antagoniści?
Remik:
Nie słyszałem nigdy żeby ktoś mi coś złego powiedział prosto w ryj! "Nie powiedziałeś w ryj, nie powiedziałeś nic!".

Oceń proszę beef Mezo vs. Numer Raz i Mes.
Remik:
Zajebisty beef. Pozdrawiam całą trójkę. Wielkim wygranym dla mnie jest Mezo. Czemu? Bo startował z takiej pozycji jak Grecja podczas Euro 2004, czyli z góry przegrany. I co? I zniszczył słownie Numera, a z Mesem nawiązał równą walkę.

Czy jest konflikt na linii Peja i UMC?
Remik:
Ludzie za dużo plotkują. Peja nas po prostu nie lubi za muzykę jaką jego zdaniem robimy i to wszystko. Ma prawo do swojego zdania, jak każdy. Będę jednym z pierwszych, który kupi jego nową płytę i wysłucha na siebie dissu. Rycha bardzo szanuję jako rapera i mam duży dystans do niego jako człowieka. Sam kiedyś przyznał, jak mnie jeszcze chyba lubił, że tak i tak mi pojedzie kiedyś, bo jest raperem. Jeśli to jest definicja rapera to ok, ale na pewno nie jest to definicją człowieka. Pozdro Rysiu, cieszę się, że tak głośno jest właśnie o Poznaniu! Ja się tego nie wstydzę.

Raperzy z Twojej wytwórni chwalą się, że jesteś uczciwy i zapewniasz im niezależność, jednak dużo ludzi szuka na Ciebie haka. Jak to jest?
Remik:
A niech szukają, może coś znajdą. Mnie wychował ojciec i wujek (pozdrawiam) na uczciwego człowieka i tym się kieruje i tak wychowuje mojego syna. Można mieć wszystko powoli i można dać wszystkim, wszystko co chcą. Miejsca starczy dla każdego. Po co jeść i jeść, przecież można przez to pęknąć i po co to komu.

Co lub kto Ciebie najbardziej wkurwia w polskim Hip-Hop'ie?
Remik:
Wkurwia mnie jedna cecha i to nie tylko w Hip-Hop'ie, ale w całej naszej branży. Jest to zawiść, nie mylić z zazdrością, bo to jest akurat zdrowe uczucie. Ale zawiść to już niestety syndrom ludzi niezrównoważonych psychicznie.

Kto powinien przestać zajmować się Hip-Hop'em w Polsce, bo wyrządza mu najwięcej szkody?
Remik:
Trudno mi to oceniać. Jeżeli ktoś wyrządza krzywdę, to prędzej, czy później sam się pogrąży. Czas załatwi to za mnie.

Według Bussines Week'a Peja zarobił w 2003 roku 700 tysięcy złotych. Jak skomentujesz zarobki raperów?
Remik:
To jest tak: raper albo zarabia albo nie. To znaczy, że zarabiają najbardziej popularni i najlepsi. Tak jest w każdej branży od hydraulików, prawników, lekarzy po artystów i wydawców. Niech zarabiają jak najwięcej. Cieszę się jak każdy ma to co chce. A ile Peja zarobił mnie to nie interesuje. Ile by nie zarobił, to na pewno mu się to należało.

Czy sprzedaż kawałków do Bravo to jedyna opcja na zarobienie?
Remik:
Bardzo dobra opcja, ale Bravo też byle czego nie kupi i trzeba o tym pamiętać. Wszyscy są z tego zadowoleni. A najbardziej dzieciaki ze wsi, które też są ludźmi i które nie maja 30 zł na płytę. Pozdrawiam wszystkie dzieciaki, sam kiedyś nim byłem!

Co będzie kolejnym krokiem w ewolucji UMC: ubrania, film a może coś jeszcze innego?
Remik:
Ubrań i filmów nie będę robił, nie znam się na tym, a powinniśmy robić to, na czym się znamy. Zajmuję się sponsoringiem boksu i następnym etapem będzie pozyskanie kolejnych bokserów do stajni UMC. Prywatnie otworzyłem największa w Polsce hodowlę owczarków niemieckich, ale tego nie będzie firmowało UMC. Bardzo bym chciał, aby ten najinteligentniejszy pies świata zastąpił rasy agresywne, które się powiększają i coraz bardziej mutują. Pierwszy chów już w grudniu. Zapraszam wszystkich, którzy chcą mieć prawdziwego przyjaciela na wiele lat.

Czy zamierzasz wspierać inne elementy tej kultury? Może sponsoring jakieś grupy malarzy albo b-boy'ów?
Remik:
Raczej nie, wystarczy mi rap, ale "nigdy nie mów nigdy".

Skąd u Ciebie zainteresowanie boksem?
Remik:
Jako pierwszy w Polsce, wraz z moim wujkiem, organizowałem Galę Boksu Zawodowego. Bakcyla załapałem i tak zostało do dzisiaj.

W którą stronę pójdzie muzyka z UMC? Czy będzie to bardziej rap uliczny, czy lekki?
Remik:
Nie wiem, wydaje to co mi przynoszą moi artyści. Trzeba ich zapytać. Nie ingeruje w materiał.

Jaki następny, po komercjalizacji, będzie etap w polskim rapie?
Remik:
Po prostu wszystko się ustabilizuje.

Wymień proszę profesjonalnie działające osoby lub instytucje w polskim rapie.
Remik:
Wielkie Joł, Hip-Hop.pl, Ślizg, Asfalt (za jednoznaczność w myśleniu od początku do końca), Hirek Wrona.

Co byś doradził młodym raperom i ich managerom?
Remik:
Nie jestem nauczycielem i nikomu nie powinienem radzić. Róbcie co uważacie i albo będziecie robić dobrze albo źle. Wasz wybór.

Kiedy powiesz sobie, że jesteś spełniony?
Remik:
Jestem osobą która raczej nie będzie spełniona nigdy. Zawsze mam marzenia, jak jakieś osiągnę rodzą się nowe. Tak ma każdy z nas.Informacje o artykule
Data dodania:2005-04-13
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: PenQ   Link do posta
16:09:30, 13-04-05
ale gówniany wywiad :| moze kolo zna sie na biznesie, ale o hh nie ma pojęcia ...

sieroga
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:15:12, 13-04-05
Cfaniaczek z G. S. - u

anonim
Autor: może się nie znam   Link do posta
16:18:43, 13-04-05
Po sposobie wypowiadania widać kto jest inteligentny i ma coś do powiedzenia a kto nie. Mądrze mówi!!! Pozdrawiam

anonim
Autor: ziombal   Link do posta
16:25:54, 13-04-05
Stulic pyski jebane prawilniaki Kazdy z was by chcial osiagnac to co on, zawistne smiecie.

....::::MAJK::::....
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:45:49, 13-04-05
Nawet każdy prawilniak chciałby mieć takiego wydawce.I nie chodzi mi tu juz o kwestie samych artystow jakich zgromadzil, ale o sam fakt profesionalnej i skutecznej promocji. Wiec nie pierdolcie glupot, o tym ze jebac Remika ..W duszy kazdy z Was, gdyby cos chcial nagrac(wydac) marzylby o takim czlowieku, ktory dba o Was w 100% Pozdro

glodzio2
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:52:42, 13-04-05
\"Zajebisty beef. Pozdrawiam całą trójkę. Wielkim wygranym dla mnie jest Mezo. Czemu? Bo startował z takiej pozycji jak Grecja podczas Euro 2004, czyli z góry przegrany. I co? I zniszczył słownie Numera, a z Mesem nawiązał równą walkę.\" no nie ja bym nie powiedział że Mezo wygrał

anonim
Autor: bi$tii   Link do posta
17:37:51, 13-04-05
\'Bravo też byle czego nie kupi i trzeba o tym pamiętać.\' litosci

anonim
Autor: bezte   Link do posta
17:39:43, 13-04-05
Nie znam czlowieka ale ma dobre podejscie do muzy. A wy debile dalej szczajcie w majtki.

anonim
Autor: Ds   Link do posta
17:40:31, 13-04-05
Nie no...Szczerze mówiąc, myślałem że on choć trochę mądry jest...

anonim
Autor: uilsf   Link do posta
17:41:36, 13-04-05
kazdy tak pierdoli ze chlam, ze chujnia itd. (sam osobiscie nie lubie wykonawcow z umc), tak wiec skoro oni sa tak bardzo\"hujowi\" to znaczy ze on jest tak zajebistym managerem, ludzie kupuja ich plyty bo sa dobrze wypromowani, a jesli chcecie zeby wasze ullubione sqady sie lepiej promowaly i zeby mialy wiecej, to poprostu kupujcie ich plyty, a nie jak pewnie wiekszosc z was ssa z neta ze az kable topi. A tak wogole widze ze tu sami przeciwnicy artystow z UMC, a nie wiem dlaczego na top lista polska na tej stronie w gornych czesciach tabeli sa tez artysci z UMC. Zastanowcie sie czy naprawde wam sie nie podobaja bo sa hujowi, czy dlatego ze inni raperzy z nimi tak jada bo tamci im klientow zabieraja, a wam sie wydaje ze jak bedziecie powtarzac za nimi slowo w slowo to bedziecie tak samo zajebisci jak oni. Otoz gowno z tego, bedziecie jak banda klaunow, bo nigdy nie bedziecie tacy jak oni.

anonim
Autor: buahah   Link do posta
17:44:46, 13-04-05
ALE NAJLEPSZE JEST TO : \"To jest tak: raper albo zarabia albo nie. To znaczy, że zarabiają najbardziej popularni i najlepsi.\" wlasnie chodzi o to ze ci popularni nie sa najlepsi a ci najlepsi nie zarabiaja hajsu :/

anonim
Autor: chyba nie...   Link do posta
17:53:59, 13-04-05
chyba nie slyszales inteligentnych ludzi, radze wpasc na jakas szanowana uczelnie i porozmawiac z kims, nawet ze sprzetaczka ;) , Remik to tylko prowokator, ktory cos bredzi, tez znam takiego super-wydawce-promotora. Jak na 19lat to robi najwieksze imprezy w jednym z najwiekszych miast w Polsce (nie bede sie zdradzal, w ktorym), ale ogolnie stawia na to, na czym moze zarobic, czyli tak jak Remik. Panie Remiku prosze nie klamac. Przeciez wiesz, ze promujesz kiepskich wykonawcow. Mysle, ze mozna sie do tego przyznac i bedzie po sprawie i tak BRAVO kupi ten material, tak samo jak Cameya. Czemu? Bo u Cameya Panie Remik jest TEKA, a i Onar zrobil cos co graja na Studniowkach, dyskotekach, w remizach etc. Po prostu prawilny rap sie nie sprzeda, bo sluchaja go starsi ludzie, ktorzy nie maja tych 25zl na plyte. Wie Pan w Polsce nie jest lekko, ludzie nie zarabiaja za wiele i wola zjesc obiad niz kupic plyte, albo zaplacic za internet, nie oklamujmy sie ale w sieciach osiedlowych wlasnie tylko kosztuje internet, 20-30zl. Takze, widzi Pan. 18L na pewno nie bylo dobrym zespolem (czytaj ambitnym, robiacym prawdziwa muzyke), mozemy chociazby wskazac na kradziez sampli, chwytliwosc melodii itd. na tym polegal ich sukces wsrod ludzi z przedzialu 0-15lat i 40-infinity lat Pozdrawiam

anonim
Autor: ceeres   Link do posta
17:56:00, 13-04-05
ON MA SAMOCHÓD I KOMÓRĘ! ciekawe jak fajnie musiało mu się tam pozować do tej foty

anonim
Autor: Budzio   Link do posta
18:04:31, 13-04-05
Minio co ty kurwa huju zajebany pierdolisz 52 dębiec chłam ????chyba cie cwelu pojebało zastanów sie naprzyszłość co kurwo piszesz.

anonim
Autor: [I]AAAAAAAAJ   Link do posta
18:15:05, 13-04-05
KOLES PO PROSTU CHCE TROCHE ZAROBIC.WIDAC PO GADCE ZE NIE JEST JAKAS LAJZA ALE COS A\'LA BUISNESSMAN. A TO ZDJECIE NA GORZE TO POD PUBLIKE. WIDAC JAK CHOLERA

QQL
Autor: QQL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:17:52, 13-04-05
Nie lubie sie wypowiadam na tym forum ale nie mogłem sie powstrzymac... Nie dość że gość pierdoli od rzeczy to do tego te zdjęcia (wiem nie powinno sie oceniać po wyglądzie). Po pierwsze : moim zdaniem Numer i Mes zjechali Meza doszczętnie. Po drugie nie zgadzam sie z tymi premierami bo wszyscy Ci \"artyści\" byli już wcześniej dość znani niektózy z legalu niektórzy z undergroundu. Bez komenatarza pozostawiam to kto Remika chował :)

Fast
Autor: Fast   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:19:49, 13-04-05
Wydałbyś jeszcze raz 18 L \"Wideoteka\" jak byś mógł cofnąć czas? Remik: Oczywiście, że tak i wydam ich następne platynowe płyty! Przede wszystkim wnieśli do branży muzycznej nowy powiew i ich płyta udowodniła, że z naszym rynkiem muzycznym nie jest tak źle. Udowodnili, że można na muzyce zarobić, a przecież każdemu o to chodzi (pozdro dla prawilnych). Nagrali bardzo dobrą płytę i każdy wydawca w Polsce życzył by sobie mieć taki zespół w swoich szeregach. Szanuję cały zespół również jako ludzi. Znam ich bardzo dobrze i są cały czas tacy sami jak byli przed wydaniem płyty! Nowy powiew? To wszystko odbywało się już wcześniej w innym gatunku muzycznym. A zmieniłbyś cokolwiek innego? Remik: Nie, nic bym nie zmienił, niczego w życiu nie żałuję. To by wszystko wyjaśniało. Jak to jest z massmediami, że tak lubią UMC? Czy rap bez przekleństw jest na to metodą? Remik: Rap bez przekleństw? Chyba nie słuchałeś płyty 52 Dębiec - to najlepiej sprzedawana płyta ostatnich trzech miesięcy w UMC i chyba Hans nie szczędzi tam od wulgaryzmów. A czemu media nas lubią? Bo można z nami wszystko załatwić na stopie biznesu, dostają od nas wszystko czego potrzebują. Bazę medialną będę tworzył zawsze i cały czas się ona rozbudowuje to podstawa promocji. Ta wasza niby \"tajemnica sukcesu\" tkwi tylko i wyłącznie w ckliwości większości wydawanej przez was muzyki, a co za tym idzie: zapotrzebowaniem na nią przez odbiorców. Wydajesz bardzo dużo płyt. Nie boisz się, że nastąpi przesycenie materiałem z UMC albo Hip-Hop się skończy? Remik: Hip-Hop się nie skończy. Zostaną najlepsi, tak jak w każdym gatunku muzycznym. Nawet dziś każdy kupi płytę Kombi i Lady Panków. Tak samo jak każdy kupi płytę Mezo, czy Libera za parę lat. Po prostu Hip-Hop jest już gatunkiem muzycznym, który w Polsce się na stałe zakorzenił. Oczywiście zmniejszy się plaga wydawania płyt. Już można zauważyć, że małe wydawnictwa nikną, nikną nawet te duże. \"lipa/to nie przypadek/twój styl przekwita/jesteś tyle wart, co twoja ostatnia płyta\" Oczywiście, ze najlepszi przetrwają, ale napewno nie będą to wymienieni przec ciebie MC\'s. Jest jeszcze coś takiego jak \"zespoły sezonowe\". Jaka jest Twoja definicja hip-hopolo? Remik: Nigdy się nad tym zastanawiałem. Słowo hip-hop\'olo wzięło się od słowa disco polo. A więc z muzyki, która miała swój program w Polsacie i było to jedyne medium promujące ten nurt. Żadne szanowane radio w Polsce nie grało Disco Polo. Nasuwa więc się tu pytanie: obarczając nas nazwą hip-hopolo, przypisując taką etykietkę niektórym z naszych artystów, czy dwustu sześćdziesięciu dyrektorów programowych wszystkich radiów w Polsce zagrałoby hip-hopolo jeśli naprawdę byłoby to hip-hopolo.? Oczywiście, że nie, tak samo jak nie grali disco polo! Mamy więc odpowiedź ludzi, którzy się znają na muzyce i grają nasze kawałki do bólu jako Hip-Hop, bo to jest Hip-Hop! Słowo hip-hopolo zostało stworzone przez zawistnych artystów rodzimej sceny i podchwycone przez ich odbiorców. To wszystko wyjaśnia. Grałyby wszystko to, co popularne, a nie zaprzestały bo opinia o hiphopolo nie jest taka publiczna jak o DP. Jeśli chodzi o sam termin to nei został wymyślony przez byle dupka tylko przez Druha Sławka, a to już o czymś świadczy. Co lub kto Ciebie najbardziej wkurwia w polskim Hip-Hop\'ie? Remik: Wkurwia mnie jedna cecha i to nie tylko w Hip-Hop\'ie, ale w całej naszej branży. Jest to zawiść, nie mylić z zazdrością, bo to jest akurat zdrowe uczucie. Ale zawiść to już niestety syndrom ludzi niezrównoważonych psychicznie. Tłumaczenie wszelkich słów krytyki zawiścią jest równie dziecinne.

anonim
Autor: ZIom od tego typa   Link do posta
18:22:39, 13-04-05
Zajebiscie sie spinacie :D

rutek0
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:29:37, 13-04-05
Biznesmen i moze z niego dobry ale to wszystko ,wiadomo ze swoje chwalic trzeba:)Mezo zniszczyl Numera??No coz nie powiedzial bym.Rownozedna walka z Mesem no moze do naglej smierci bo Ten Typ go wtedy zjadl:)1/8 cwel wnioslo nowy powiew do branzy ??Nie wiem czego chyba dziadostwa bo juz sie tworza nastepne boys bandy po nich np. Verba:)Na koniec dodam, ze moim zdaniem koles przelicza tylko RAP na zlotowki i tyle a gdzie serce do tego co sie robi????????

bobek1125
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:32:07, 13-04-05
pieniadz ponad wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: prawdziwy hip-hop   Link do posta
18:36:43, 13-04-05
kurdee ja niemogee przeciesz on jest bogaty jaką ma skubany hate a niepokazali marki auta poprost bogaty małoznajacy sie na żeczy młot

anonim
Autor: bailo   Link do posta
18:51:43, 13-04-05
ten caly frajer remik ma w dupie polski hh on tylko liczy kapuche i perdoli to co jest w hh najwazniejsze i wydaje salalale jebana w dupe.wstydz sie czlowieku za to co uczyniles z reszta leszczy w polskim hh.zalossny krawaciaz.

GieT
Autor: GieT   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:11:49, 13-04-05
remik na rapie sie nie zna, a jego raperzy zjebali mu troche banie za to menadżerem jest pierwszorzędnym o czym świadczy jego pozycja, mógłby sie zając promowaniem innego gatunku muzycznego :/

san3f
Autor: san3f   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:06, 13-04-05
Proceder - Operacja prawda !!!! NIE MA POLSKIEGO RAPU JUZ

dedoel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:17:45, 13-04-05
prawdziwy profesjonalista

[]D.[].[]V[].[]D...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:22:10, 13-04-05
jak dla mnie dobrze koles gada....cos jest w tym ze ludzie kupuje plyty z umc. przeciez nikt im nie kaze prawda? czemu tyle osob nie kupi plyty Gurala? wg mnie jest mistrzowska ale widac wg innych nie...pozdro Remik p.s.: wiejski kolor domu:D

anonim
Autor: herk   Link do posta
19:57:02, 13-04-05
No i wszystko wyjasnione, facetowi chodzi glownie o kasę, na muzycę wcale sie nie zna, pozwala na wydawanie gownianych i dziecinnych plytek - liberek donius i mezik - ktore na dodatek są przezreklamowane i wręcz wmawiane ze sa super, hansa zas trzyma tylko po to aby miec wytlumaczenie, ze nie kazdy z jego artystow to slodki misiek, oraz po to aby wypelnic zapotrzebowanie na ostry rap, sprzedaje kawalki do bravo po to aby jego wykonawcy byli najbardziej popularni - i zapewne gowno go obchodzą ludzie ze wsi - i swymi posunięciami psuje polski rap, sprawia ze ludzie ktorzy nie znali sie na rapie a chcą sie poznac, poznają tylko ich bo są wszędzie i myslą ze to wlasnie mezik jest najlepszy - co jest kompletną pomylką -, do tego jeszcze sprawia ze wlasnie dobrzy artysci tracą na tym ze zamiast prawdziwych wartosciowych plyt, ludzie kupują 18l plytkę ktora jest cieniutka - wiem bo sam z ciekawosci przesluchalem mając nadzieję ze \"jak zapomniec\" jest takim malym wyjątkiem, i owszem jest wyjątkiem lecz reszta kawalkow to jakbym slyszal najgorszą podrubę wwo (bez obrazy dla chlopakow), niby chcieli mowic o jakis tam wartosciach i podworku ale taka zenada im wyszla ze az ręce opadają, podobnie bylo z mezem - zas stwierdzenie ze najbardziej popularny jest najlepszy to chbya definuje pojęcie hiphopolo - takie ma skojarzenie jak to przeczytalem - dajmy na to czy 2Pac, BIG, mobb deep, Nas, Wu tang clan, Afu ra, dmx, są najbardziej znani? nie sądze, jednak w kregach znawcow są uwazani za pionierow i legędy. zas taki nelly teraz jest znany i kochany jednak za jakis czas zniknie i nikt o nim nie bedzie pamiętal. tak samo jest z nimi teraz sa wielce znani, lecz za jakis czas zniknąl i nikt nie będzie o nich pamiętal, zas Ostr-y lub wwo nawet jak juz nie będą robic muzyki, będą zawsze pamiętani. Więc wskazanie najpopularniejszy najlepszy jest jest calkowicie blędne w hh a prawidlowe w popie - lub disko polo.

zrk
Autor: zrk   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:16:12, 13-04-05
usłyszał Peje i sie podniecił, postanowił sie tym zajmowac a Peja SRAA NA NIEGO!

wesoly1601
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:16:42, 13-04-05
O zesz KurWA!! Jak go zobaczylem to sobie pomyslalem ze to jakis ksiadz w pizdu mac

anonim
Autor: ebi   Link do posta
20:24:30, 13-04-05
dobry jest ale z tego co wiem to 18l juz nie wyda a nie mozna bylo wczesniej tego wywiadu

anonim
Autor: .   Link do posta
20:45:21, 13-04-05
Mogl promowac disco polo .... a nie \"rap\"

anonim
Autor: primek   Link do posta
21:02:28, 13-04-05
najbardiej kontrowersyjny to chyba jednak KNT:D

szpoik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:13, 13-04-05
wie co robi ale nie wie co wydaje tyle..........

anonim
Autor: Obik   Link do posta
21:22:28, 13-04-05
Myśle że Ten Koles robi dobrą promocje, szkoda tylko że takiej promocji brakuje dobrym zespołom.

anonim
Autor: jessi/ada   Link do posta
21:26:58, 13-04-05
Jak dla mnie suuuper! pozdrowionka

asp(przema)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:34:39, 13-04-05
każdy artysta normalny zdrowy artysta, człowiek czy to hiphopowiec czy disco polowiec myśląc o wydawaniu legali myśli o trzepaniu z tego hajsu a wydawca ma mu to umożliwić. To nie wina UMC że 18 L jest najbardziej popularną kapelą w kraju ale ludzi którzy łyknęli ten chłam i chodzą na ich koncerty i kupują płyty.Bez przesady czy jak zaczną się pojawiać w tv reklamy żeby jeść gówno z żygami to pójdziecie i je zjecie?? NIE.UMC TO NAJLEPSZA WYTWÓRNIA W TYM KRAJU CZY SIĘ TO KOMUŚ PODOBA CZY NIE

anonim
Autor: PRAWDA   Link do posta
21:46:28, 13-04-05
Jak jego wychował wujek i ojciec... to ciekawe kto go urodził BUHAHAHAHAHHA (pewnie ten sam duet)

anonim
Autor: Mateusz- ZGR   Link do posta
21:49:26, 13-04-05
Autor: ==>ElbEn Dodany: 2005-04-13 17:46:33 Host: ---.lublin.sdi.tpnet.pl PIERDOLIĆ UMC I SAMEGO REMIKA.!!KOMERCYJNA SZMATA .....JEBAC CHUJA Ja pierdole ziomus jaki ty masz iloraz inteligencji? Znasz jakies inne, cenzuralne slowa? Najlepiej jest powiedziec: \"Ten jest pedalem, jebac go, bo wydaje tych ktorych nie lubie\" Moze i wykonawcy UMC nie robia dobrego hip-hopu ale Remik jest zajebistym managerem i osobiscie, marzylbym na starcie o kims takim jak on, zeby sie mna zajal i wypromowal. Bo o to tutaj chodzi... Zeby po zrobieniu hip-hopu (dobrego oczywiscie) poszedl on w swiat, zeby inni mogli posluchac... Szkoda ze w UMC tego brakuje... Ale sam Remik jest wporzo... Pozdro dla myslacych podobnie :]

anonim
Autor: Mateusz- ZGR   Link do posta
21:52:18, 13-04-05
Zapominalbym... Nie cale UMC to chłam 52 Dębiec jest bardzo wporzo :]

anonim
Autor: uCISZONY CZEKA NA POKŁONY   Link do posta
22:04:58, 13-04-05
Wydajesz bardzo dużo płyt. Nie boisz się, że nastąpi przesycenie materiałem z UMC albo Hip-Hop się skończy? Remik: Hip-Hop się nie skończy. Zostaną najlepsi, tak jak w każdym gatunku muzycznym. Nawet dziś każdy kupi płytę Kombi i Lady Panków. Tak samo jak każdy kupi płytę Mezo, czy Libera za parę lat. Po prostu Hip-Hop jest już gatunkiem muzycznym, który w Polsce się na stałe zakorzenił. Oczywiście zmniejszy się plaga wydawania płyt. Już można zauważyć, że małe wydawnictwa nikną, nikną nawet te duże. BuhHHAHAHAHAHAHAHA Z TEGO MAM NAJ... POLEW

anonim
Autor: Kejo   Link do posta
22:18:24, 13-04-05
Mezo (nie oceniajac poziomu jego rapu) pojechal po numerze, bo kazdy by z nim dal rade

w@mpirzyc@
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:28:09, 13-04-05
Jakos nigdy nie moglam sie do goscia przekonac :///////// PZDR <^...^>

anonim
Autor: marcinbusko@yahoo.com   Link do posta
22:29:25, 13-04-05
Jebac Remika komercja z umc mezo wygral nie mysle przeciez nie powie ze czlowiek ktory u niego wydaje przegral. JEbac Pantofla. Biznesmen to moze on jest.

anonim
Autor: banie do biznesu to on ma :)   Link do posta
22:50:09, 13-04-05
no cóż- \"menadżer\" z niego naprawde dobry. a to co wydaje- to juz inna sprawa. ale sposob na utrzymanie rodziny to ma zajebisty. co go obchodzi polski rap? model ma rodzine, jest poważnym człowiekiem- on ma w dupie prawilnośc rapu. on tak zarabia na zycie- i to nie mało zarabia. gdybym był laikiem w kwesti rapu to tez bym mógł (i nie powiem, ze nie chciał) miec taką wytwórnie i ten hajs. ale, ze nie jestem to uwazam UMC za mega sziiiiiiiit. a remik- dla mnie po prostu biznesmen. tyle.

anonim
Autor: pan kleks   Link do posta
22:59:22, 13-04-05
Koles gada tak jak przystalo na osobe jego pokroju.Menadzer, ktory widzi przed soba tylko pieniadze... eh i niech nie pierdoli o zawisci bo dobrze wie ze tu nie o to chodzi.Ostry jest zawistny? fokus czy rzesza inych ktorzy jadą po tępakach, ktorzy robia tą muze tylko dla pieniedzy i przy tym tylko sie bawia...tacy ludzie tego nie poczują.Gowno zawsze bedzie gownem.Ewentualnie moze zeschnąć. W tym wywiedzie wkurwil mnie nie Remik tylko koles ktory ukaldal pytania--bardzo ostroznie

anonim
Autor: pan kleks   Link do posta
23:02:35, 13-04-05
Podpisze sie tez pod wypowiedzia, ktora jest przed moją.

anonim
Autor: heh ON ma racje   Link do posta
23:13:37, 13-04-05
zgadzam sie z nim i dobrze facet gada ALE, jedno mi nie pasuje, Mezo niw wygral tego, a no i ten tekst z 18l serio Remik wydal to gowno jeszcze raz? , pozatymi dwoma drobiazgami sysko jest OK :) Pozdfro remik i UMC

stasiu34
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:16:01, 13-04-05
http://www.umc.pl/foto_relacja/bsa_1/foto4.jpg wejdzcie a zobaczycie Meza i Remika :]

anonim
Autor: korsarzyk   Link do posta
23:22:12, 13-04-05
mi się wydaje że to jest takie błędne koło, po kolesiu nie można jechać za muzyke jaką wydaje, za teksty i bity odpowiadają artyści. moim zdaniem to jest paradox tzn i dobrze i źle. Nie wiem może połowa z was nie dorosła do tego że Rap na legalu = praca. Każdy chce mieć troche go przy dupie, jedni robią go pisząc kawałki lekkie i przyjemne jak to mówi peja, a inni bardziej sięwczuwają. Jedno jest pewne każdy z nich robi to uczciwie przecież nie kradnie. Już kurwa nie wiem co mam myśleć o tym, może czas się do tego przyzwyczaić i nie przejmować siętym kawałkami z umc?? może wyciągnijmy wnioski z nauk króla królów który niedawno odszedł skonczmy z zawiscią - i tak nic tego nie zmieni, szczeże to mam w dupie kto co robi, słucham raperów zwiazanych z serwisem eternia.pl i nie zamierzam zmieniać i niebede jechać po nikim elo i poozdro

anonim
Autor: Blady   Link do posta
23:26:02, 13-04-05
Ciągle napiera o hip hopie a wspiera tylko jeden element Czy zamierzasz wspierać inne elementy tej kultury? Może sponsoring jakieś grupy malarzy albo b-boy\'ów? Remik: Raczej nie, wystarczy mi rap, ale \"nigdy nie mów nigdy\". Nasuwa sie pytanie dlaczego???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????HYMMM HYMMMMMM ah!!! już wiem bo crew malarzy więcej wydaje niż zarabia A żaden b-boy nie będzie miał ujmującego fortepianu w bicie (zresztą zajebanego) on jest gorszy od Mc Donalda

anonim
Autor: ktos   Link do posta
23:26:09, 13-04-05
od kiedy wydawca powinien znac sie na muzyce jaka wydaje?.......artysta dostarcza mu material ktory on jako wydawca wydaje.....i reszta go nie obchodzi.....od kiedy wydawca wydajacy hip-hop musi sie na nim znac?...rownie dobrze moglby wydawac country....to znaczy ze musialby sie na nim znac?....pierdolicie bzdury w chuj........prawda jest taka ze jest dobry....udalo mu sie wydac mezunia i zrobic z niego wielkiego rapera...chodz jest wrecz odwrotnie.....

anonim
Autor: poswirowany kolerzka.,.,..,.   Link do posta
23:32:11, 13-04-05
NIE MA CO WINIC REMIKA ZA HIP HOPOLO ON JEST TAK SAMO OFIARA OSZUKUJACYCH GO ARTYSTOW JAK BY MU POWIEDZIELI ZE FUNKY FILON JEST POLSKIM RS ONEM TO BY UWIERZYL .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,ON SIE POPROSTU NIE ZNA NIE ZNA KORZENI RAPOWYCH..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

jezior01
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:57:19, 13-04-05
a Bladego wypowiedz i tak jest najlepsza :D !!

kah
Autor: kah   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:24:49, 14-04-05
Przeczytałem większośc waszych komentarzy i wielu z was ma pretensje o idiotyzmy... Remik trzepie kase na muzyce i daje wybić się i zarobić... A kurwa co ma robić w UMC??? rozdawać płyty za darmo??? Artystów ma marnych to prawda, ale jest geniuszem bo zarobił na tym i oni też, każdy artysta chce zarobić to normalne i on im to umożliwia, daje im rewelacyjną promocję, czego nie daje większeość innych hip-hopowych wytwórni dlatego ten rap tak wygląda... Ci co bronią Numer Raza i Ten Typ Mesa to prawda jest taka, że Mezo wybrnął z tego w bardzo dobrym stylu... tylko u was nawet jak koleś rozpierdoli czymś to wy tego nei docenicie bo obiektywizmu nie macie za grosz... a szkoda....

bartocha
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:13:54, 14-04-05
Jaka fala z tego !!!! \"A najbardziej dzieciaki ze wsi, które też są ludźmi i które nie maja 30 zł na płytę. Pozdrawiam wszystkie dzieciaki, sam kiedyś nim byłem!\" najpierw je obrazil a potem w pewien sposob przeprosil ze wsi nie znaczy biedny a mogl napisać dizeci z biednych rodzin ! pozatym troche cwaniakuje i kozaczy nic bym do niego nie mial jakby nie wyjechal z dzieci ze wsi pozdro ! LBN

anonim
Autor: gestachmura   Link do posta
09:08:01, 14-04-05
i tak nie podskoczą do WJ !!! ladnie im przycukrował

anonim
Autor: bolooooo   Link do posta
09:28:25, 14-04-05
Rapem by rozjebał wszytkich twoich frajerów podopiecznych. boksem to wpierdol dla meza ze huj, a psy to twoi ziomki frajerze pierdolony lamusie zjebany cwelu te paluchy ci odpierdolą !!!!

anonim
Autor: Ola z przedszkola do opola   Link do posta
09:52:19, 14-04-05
fajne foto...zajebisty lans heheheheheh

FaHu
Autor: FaHu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:54:33, 14-04-05
KUrwa smieszny wywiad nie wiem po jakiego chuja go robiliscie . co umc zaplacilo hip-hop.pl za opublikowanie go ??? umc chce sie wkupic w prawdziwy polski hip hop takimi wywiadami ??? hip-hop.pl kiedy bedzie wywiad z mezem i 18L ???????????????????? pezsens

anonim
Autor: hahahha   Link do posta
10:02:39, 14-04-05
jestem ciekaw czy z tymi artystami których ma, mógłby przejąć upadający rynek disco polo w polsce.....hehe

YoDogg
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:20:19, 14-04-05
No taki sobie z niego człowiek. \"Wymień proszę profesjonalnie działające osoby lub instytucje w polskim rapie\" w odpowiedzi znalazła się strona HipHop.pl czy to nie dziwne ? Jak by jakaś inna strona zadała mu takie same pytanie to by podał ich logo:) Widać po wypowiedziach jaką muzykę tworzy, że ejst pozerski (zdjęci z FUCK\'ami) ale niech robi co robi i będzie śmiesznie :) NARKA

PLACKOWSKY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:52:43, 14-04-05
o kurwa jaki pionas juz po nim widac ,ze jest pionkiem i slucha diskopolo jeszcze przyszed i spierdolil wsyzstko kurwa wypierdalaj frajerze

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:10:23, 14-04-05
Taki człowiek psuje wizerunek PL Rapu. Wywiad żałosnego cwaniaka , który ma za dużo w dupie. Szpanerska galeria , która nie pasuje to polskich realiów. Po co poruszasz temat \"dzieci na wsi\" , i co za stwierdzenie że ty też byłeś dzieckiem - strasznie prymitywne wypowiedzi.Brak mi słów na tą postawę, a lizanie dupy Rychowi nie powinno mieć tu miejsca. Życzę samych porażek.

anonim
Autor: Wujek Sła   Link do posta
12:16:20, 14-04-05
Można powiedzieć że ten cały Remik jest geniuszem. Bo najlepszym interesem jest branie kasy za nic. 80% muzyki którą wydaje UMC jest Niczym.

anonim
Autor: Halik   Link do posta
12:43:33, 14-04-05
Powiem krótko - HUJ MU W KRZYŻ !! :D

korzen7
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:57:35, 14-04-05
Dzieciaki ze wsi. Kurwa ale ten Remik ma nasrane do ryja. Ale ... też chciałbym mieć tyle hajsu co on :p

Kasky
Autor: Kasky   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:11:33, 14-04-05
Co z zjeb... Radia grają hiphopolo bo jest z tego kasa, bo ludzie tego słuchają. A dlaczego słuchają ? Bo dobrze wpada w ucho... A to że wpada w ucho (tym niektórym) nie oznacza że jest dobrej jakości i wartościowe... Skoro 18L jest tak dobrze słuchane to dlaczego podpina się pod hh ?? Dla kasy... I tu jest odpowiedź na rap biznes ! Jestem ciekaw czy by się tak dobrze sprzedawało gdyby się na to nie mówiło hiphop ?! Qrwa, nie rozumiem, jak można twiedzić że coś jest dobre tylko dlatego że się dobrze sprzedaje... To tak jak z odzieżą podrabianą w Tajwanie... Ludzie kupują to bo wygląda jak nike, adidas itp... W tej samej cenie dostali by coś lepszej jakości... To się nazywa biznes... I jacy kupujący taka muzyka, która się najlepiej sprzedaje... Działania typowo pod publike, np. wydanie jakiegoś tam bzdetu podczas wydarzeń w Ukrainie. I to tyle, moje skromne zdanie na IMO kiepski poziom dobrze sprzedawanego rapu. Komercja wszystko psuje, niestety...

anonim
Autor: zią   Link do posta
15:17:27, 14-04-05
Po rozmowie widac ze ten gosc zrobi wszystko za hajs,proste \"...SRAM NA MEDIA...\"

JsN
Autor: JsN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:13:18, 14-04-05
Po tym wywiadzie przekonałem się że Remik nie zna sie wcale na rapie, czego nie można powidzieć o promocji i biznesie. Ps. A niech se wydaje wykonawców jakich chce mi tam lata. Płyty kupi ten kto bedzie chciał.

anonim
Autor: uyccgjjh   Link do posta
18:35:21, 14-04-05
po co pierdolicie na tych forach farmazony jak i tak to nic nie zmieni,Kapituła Internetowych Doktorów (RE)Habilitowanych W Dziedzinie Hip - Hopu - dajcie sobie lepiej na luz i posłuchajcie ulubionych kawałków, a przed wejściem na forum zmasturbujcie się to nie będziecie mieć dresiarskich ciśnień. Pozdrawiam - peace

ja$u_ziooom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:54:04, 14-04-05
Ja bym temu kolesiowi qfa.........bo normalnie przez takich lamusów, którzy promują pierdolone shit, Hip-hop zmierza w złym kierunq, na rynku coraz więcej hujowych pozycji, a koleś sie cieszy że kasiorka leży, i huj go obchodzi co bedzie z rap sceną. Ja bym qfa Binbladenowi zapłacil, żeby tam pierdolnął w całe UMC hehe, Pozdro

anonim
Autor: kasmamnam   Link do posta
19:56:35, 14-04-05
Kaske ma i o to chodzi.. ale te pokrętne tłumaczenia sa żałosne, tak samo jak i \'prawilniaków\'

anonim
Autor: d0s   Link do posta
21:36:28, 14-04-05
Kurwa psie wynoś sie kurwa z Polski. Na hh sie nie znasz cieciu a grzejesz ryja. Niszczysz nam scene śmieciu. Twoja pierdolnięta definicja Hip Hopolo mnie rozsmieszyla. Jestes żałosny. Hodzi ci tylko o szmal. Udław sie nim. Nie zazdroszcze ci niczego i za nic nie hcialbym byc na twoim miejscu.

anonim
Autor: nieistotne   Link do posta
22:09:08, 14-04-05
po co pierdolicie na tych forach farmazony jak i tak to nic nie zmieni,Kapituła Internetowych Doktorów (RE)Habilitowanych W Dziedzinie Hip - Hopu - dajcie sobie lepiej na luz i posłuchajcie ulubionych kawałków, a przed wejściem na forum zmasturbujcie się to nie będziecie mieć dresiarskich ciśnień. Pozdrawiam - peace

anonim
Autor: wypierdolcie go   Link do posta
22:09:27, 14-04-05
ej niech ktos wypierdoli zapowiedz z wywiadem z tym cwelem bo kurwicy dostaje jak tu wchodze i widze tego kutasa obcietego na cwaniaczka w gajerku i wogule jesat załosny wypierdolcie go prosze

anonim
Autor: wypierdolcie go   Link do posta
22:09:28, 14-04-05
ej niech ktos wypierdoli zapowiedz z wywiadem z tym cwelem bo kurwicy dostaje jak tu wchodze i widze tego kutasa obcietego na cwaniaczka w gajerku i wogule jesat załosny wypierdolcie go prosze

anonim
Autor: gghhghg   Link do posta
22:09:59, 14-04-05
po co pierdolicie na tych forach farmazony jak i tak to nic nie zmieni,Kapituła Internetowych Doktorów (RE)Habilitowanych W Dziedzinie Hip - Hopu - dajcie sobie lepiej na luz i posłuchajcie ulubionych kawałków, a przed wejściem na forum zmasturbujcie się to nie będziecie mieć dresiarskich ciśnień. Pozdrawiam - peace

anonim
Autor: jmhgf   Link do posta
22:11:11, 14-04-05
po co pierdolicie na tych forach farmazony jak i tak to nic nie zmieni,Kapituła Internetowych Doktorów (RE)Habilitowanych W Dziedzinie Hip - Hopu - dajcie sobie lepiej na luz i posłuchajcie ulubionych kawałków, a przed wejściem na forum zmasturbujcie się to nie będziecie mieć dresiarskich ciśnień. Pozdrawiam - peace

anonim
Autor: wywiad z pipą   Link do posta
22:11:13, 14-04-05
fdziecikai ze wsi to takie same jak i z miasta i lepiej sie znaja na hh niz ten pszczyl

anonim
Autor: wywiad z pipą   Link do posta
22:11:14, 14-04-05
fdziecikai ze wsi to takie same jak i z miasta i lepiej sie znaja na hh niz ten pszczyl

anonim
Autor: axaaa   Link do posta
23:36:55, 14-04-05
\"Ubrań i filmów nie będę robił, nie znam się na tym, a powinniśmy robić to, na czym się znamy\" - a na muzyce wy sie znata ?

anonim
Autor: yareck   Link do posta
03:25:15, 15-04-05
oj tam co by on nie pierdolil looptroop i tak jest najlepszy w europie heheh czekam na nowa plytke. pozdrawiam wszystkich fanoof szwedzkiej nawijki w jezyku angielksim heh

anonim
Autor: Ellastyna   Link do posta
08:13:19, 15-04-05
bnie przesadzajcie poprostu robi na tym pieniadze, wie jak to robic i juz. na jego miejscu robilbym to samo zdecydowanie, jak narazie FORUM vs REMIK dla mnie 0:1 ... a postytypu \"wez kurwa, co on pierdoli\" sa nie namiejscu.

Lk/Klimat
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:14:44, 15-04-05
nie lubie jego artystow ale to nie znaczy ze mam nie szanowac jego żyłki do pieniedzy. Podejscie UMC ma profesjonalne i dla mnei nikt temu nei zaprzeczy. Niemniej jak wspomniałem dobór artystów mnie nie pociąga ;)

mlaper
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:24:57, 15-04-05
Remik jest dobrym playerem ! i doskonale robi to co powinien szanuje go za to... choć artyści pod jego skrzydłami są z najniższej półki ;] pozdrawiam

hubabuba
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:52:14, 15-04-05
Szkoda słów ................JAKA C I O T A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: PIPER   Link do posta
09:38:19, 15-04-05
Jebać umc,meza i innych pedałów którzy niemają pojęcia o hip-hopie najlepszym raperem jest Rychu (PEJA) szczery do bólu i wogóle wyjebany jest!!

anonim
Autor: pierdzący na UMC   Link do posta
14:41:05, 15-04-05
\"Nie wyzywaj ludzi od pedałów to budzi żałość\" zresztą tak jak i ten twój cały \"reprezentujący najbogatszego biedaka w Polsce\" peja. Co do szanownego Pana Remika... Nie no ludzie dajcie spokój \"zna się na promocji\", bo artystów z umc mozna usłyszeć na jakże czaderskich płytach bravo, bo ich pioseneczki można sobie ściągnąć w postaci dzwonków na komórkę? Boże patrzysz na to ze spokojem? Jak dla mnie to żal dupe ściska. A to jest w ogóle najlepsze: \"I co? I zniszczył słownie Numera, a z Mesem nawiązał równą walkę.\" hahaha. \"Zniszczył słownie Numera\" to on chyba beef\'ów Numera I Mesa niesłyszał. Poza tym jak ktoś z beef\'u robi teledysk żeby jeszcze na tym trochę hajsu zgarnąć to już mówi to samo za siebie... Mezo pewnie wygrał dlatego, że nigdy nieodpowiedział bo już mu biedakowi słów zabrakło. Jednym zdaniem: Panie Remik, zmień pan twarz albo wyp**erdalaj zza granicę z całym chuj**ym umc bo w Polsce to już spalony jesteś.

anonim
Autor: john_balzini   Link do posta
14:46:02, 15-04-05
kawal chuja

anonim
Autor: pierdzący na UMC   Link do posta
14:47:32, 15-04-05
Co do zdjęć, to na tym z samochodem i komórką to pewnie mu po drugiej stronie umc allstars (zajefajna nazwa a propos) śpiewa swoją nową piosenkę i on sie chłopak tak podnieca z tego powodu. :):):):):):):):):):)

anonim
Autor: kurweełł   Link do posta
15:14:57, 15-04-05
W UMC godni słuchania są tylko 52 i Endefis. Reszta chuam..... ;] jebać ich kurwa głebiej niż studniaaaa

anonim
Autor: ZEBRA   Link do posta
18:44:44, 15-04-05
QRWA TAKI CIEC ZAJMUJE SIE HH? JAKI HUJ

Krzysiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:10, 15-04-05
Bosh sam gada, ze sie nie zna na Rapie a pieprzy potem od rzeczy. Wlasciwie to do niego nie ma sie o co przyczepic bo on robi kase i chuj go obchodzi cała reszta. Ehh z takim podejściem to współczuję polskiej scenie :(. Poza tym to wkurza mnie tylko jedno. Wszyscy naokoło zaczynają wyzywać nas (słuchających hh) że teraz to każdy tego słucha i jestesmy do dupy i nie oryginalni.

Krzysiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:19:53, 15-04-05
Na szczęście jest jeszcze podziemie :)

anonim
Autor: urzytkownik hehe   Link do posta
23:05:41, 15-04-05
kto to jest kurwa prawilniak?!?

damiano69
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:14:53, 16-04-05
http://allegro.pl/show_item.php?item=47628111 http://allegro.pl/show_item.php?item=47628111 http://allegro.pl/show_item.php?item=47628111

JohnyKGM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:05:31, 16-04-05
(...) owczarków niemieckich (...) Bardzo bym chciał, aby ten najinteligentniejszy pies świata zastąpił rasy agresywne, które się powiększają i coraz bardziej mutują ciekawe, chodzi o pitbulle? owczarki maja kilkudziesiecio wiekszy procent wystepowania chorob psychicznych i umyslowych niz te z rodziny bull\'owatych... prawie taki sam jak rottwailery i dobermany... co za koles wogole... Czytam to i widac ze kolesiowi chodzi o nic wiecej jak kase - spoko, rob marketing, zarabiaj, sprzedawaj - i tak cie mam w dupie, rap twoich kolesi (z wyjatkami) i ta twoja wytwornie! nie o to chodzi w rapie... I co to niby jest? mezo nawiazal walke z mes\'em? bez jaj, pojechal go mes jak rozprutego misia....

kubapow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:40, 16-04-05
a ja tam bym chcial zeby kazda wytwornia miala takiego menegera jak on! rapem to on sie zajmuje raczej przez przypadek tylko po to zeby robic hajs no i umie zalatwic no te bravo itd. to juz przegiecie ale hh to dla niego biznes i zobaczycie jak hh troche przycmi sie w polsce to n od tego odejdzie i bedzie robil ka$$e gdzie indziej. No ale o rapie to on za duzo nie wie....

anonim
Autor: CHUUUJ DUPA CYCKI   Link do posta
11:37:10, 16-04-05
coz...typ kompletnie nie ma pojecia o rapie te mezy donie endefisy generalnie same scierwo no moze ten zul hans cos soba prezentuje... ale typ serio ma leb na karku gdyby bylo wiecej takich ludzi jak remik plus znajomosc hip hopu inaczej by to w POLSCE wygladalo...

Sprynio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:35, 16-04-05
W porównaniu do tych co są na nie to ma dobre argumenty...

anonim
Autor: szponur   Link do posta
16:49:53, 16-04-05
heh... profesjoonalista?...wątpie facet ma więcej szczęścia niż czegokolwiek... cieszcie się UMC i tak wkrótce padnie(wreszcie znudzą się komuś te panienki)

BTL
Autor: BTL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:25:40, 16-04-05
Gość zna się na rzeczy tzn: Umie Sprzedać i na tym zarobić ... w sumie o ty chodzi w te klocki wieć można ga nazwać profesionalistą ...

BaRti
Autor: BaRti   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:12:14, 16-04-05
A chuJ mu w dupE

anonim
Autor: Czerstwy   Link do posta
12:17:30, 17-04-05
On nie ma pojęcia o rapie, do czego się z resztą przyznaje, a uważa, że wydaje ten wlasnie gatunek. Chuj z tym jak to brzmi i czym to jest ważne, że BRAVO kupilo a na koncertach 13-nastki wypelniaja sale po brzegi!!! I\'m a muthafuckin\' hip-hopolo hata\' and im sayin\' it straight!!!

anonim
Autor: tarrara   Link do posta
12:22:31, 17-04-05
\"wlasnie chodzi o to ze ci popularni nie sa najlepsi a ci najlepsi nie zarabiaja hajsu :/\" i ztym sie tu zgodze ,pozdroo

anonim
Autor: KLAPAUCIUSZ   Link do posta
22:07:22, 19-04-05
ALE NAJLEPSZE JEST TO : \"To jest tak: raper albo zarabia albo nie. To znaczy, że zarabiają najbardziej popularni i najlepsi.\" wlasnie chodzi o to ze ci popularni nie sa najlepsi a ci najlepsi nie zarabiaja hajsu :/ NO KURWA TWA MAC PIERDOLCU ZAJEBANY CZY TO JEST TAK NAPRAWDE WAZNE W HIPHOPIE DLA CZŁOWIEKA KTÓRY W NIEGO WIERZY CAŁYM SERCEM ( PIENIĄDZE HUJU?)????az MI SIE KURWA SŁUCHAC NICHCE JAK LUDZIE GADAJĄ O ZAROBKACH RAPERÓW !!!!! WIARA Z CAŁEGO SERCA ŻE TU KASA NIEGRA NAJWAZNIEJSZEJ ROLI TYLKO PRZESŁANIE I NAJWIEKSZA PRAWDA TO JEST NAPRAWDE WAZNE . zAWSZE WIERZYŁEM ZE PRAWDZIWY HIPHOP JEST TYLKO PRAWDĄ PEWNEGO RODZJU ODSKOCZNIA OD TEJ CAŁEJ TANDETY I ZAKŁAMANIA WSPÓŁCZESNOSCI, JESLI JEST ROBIONY Z MYSLĄ O MODZIE I PIENIĄDZACH TO JUZ NIEJET HIPHOP PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE.HIPHOP NIEMOZE MIEC KAGANCA , NIC GO NIEPRZYTŁAMI ANI NIE PRZYDUSI, TYLKO SZCZERA PRAWDA I NIC WIECEJ.

anonim
Autor: zenek perreszczako   Link do posta
08:45:40, 20-04-05
a to nie jest ten koles z ich troje?? taki podobny jakis

anonim
Autor: Remik Kaban!!   Link do posta
10:25:49, 21-04-05
rap dla pieniedzy kurwa zastanowcie sie wogule co wy robicie!!

anonim
Autor: walacik   Link do posta
13:24:19, 21-04-05
największy debil jakiego kurwa na szczęście nie znam !! co za pedał !! idź wspierwać kurwa Poznańskich słowkików hehe a nie ingeruj sie w świąt HH PEDALE !!!!!!!! jeb sie !!

anonim
Autor: STYX... l-wo   Link do posta
17:51:32, 21-04-05
moze do niego nic nie powinnien miec nikt bo jest tylko wydawca ale ja moge miec tylko pretensje o to co powiedzal o mezo napewno nie dorownał i nie dorowna nigdy mesowi. Dla mnie Mes, co do walki z Mezem jest nie do doscigniecia... i jesli cos to do UMC mam pretensje moge miec tylko za artystow typu 18L i Mezo ale jesli chodzi o polityke biznesowa Remika spoko looz jego sprawa w koncu on jest tylko wydawca tylko wydaje ich plyty i zarabia na nich nie wazne czy to komercja czy nie chociaz jej nie popieram.....

anonim
Autor: isjidadas   Link do posta
12:53:21, 24-04-05
mezo zniszczył numera..chyba tylko on tak uwaza..mezo frajer

anonim
Autor: _RaGGa_   Link do posta
19:38:27, 25-04-05
...HCWD...a te palce bys se kurwa schowal kozaku pierdolony...

mutilator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:37:57, 05-07-05
Niektórzy uważają że Numer w tym beefie przegrał bo nie odpowiedział na kolejny diss ze strony meza. Dla mnie jest to oczywiste dlaczego nie odpowiedział. Poprostu nie zauważył w meza słowach jakiegoś zażutu czy dissu i nie nagrał kolejnego kawałka.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?