Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: Ten Typ Mes.
Czy ładne, mieszczańskie życie wywołuje w Tobie jakieś emocje? We mnie jedną - nie chcę tak skończyć!

Bez wątpienia jest jednym z najważniejszych raperów w poprzednim roku, a być może należał on właśnie do niego: dwie świetne płyty, dobre featuringi i spora grupa fanów. Czy Ten Typ Mes może czymś jeszcze zaskoczyć? Sprawdźcie wywiad, w którym mówi jak nie chce skończyć i czemu daleko mu do Scarface'a i Notoriousa.

Ciężko zadać nowe, niebanalne pytanie, bo "Alkopoligamia" to jeden wielki storytelling o Tobie i trudno znaleźć coś, czego nie powiedziałeś na tej i na dwóch poprzednich płytach. Więc Mes, proszę o pomoc: czego jeszcze nam nie powiedziałeś?
TenTypMes:
No cóż, starzeje się, przygód w moim życiu, które warto opisać nie ubywa - np. może kiedyś podzielę się spostrzeżeniami na temat monogamii, bo ostatnio zbieram praktyczną wiedzę na ten temat. Poza tym kawałki takie jak "Zdrada", "Krzyki za oknem", "Strach" to moja interpretacja uniwersalnych pojęć. Nie zrobiłem jeszcze numerów o tysiącach takich zagadnień!

Z każdą kolejną płytą mówiłeś coraz więcej o sobie, wiec co będzie na następnej?
TenTypMes:
Nowe historie, nowe obserwacje, poruszanie tematów w polskim Hip-Hop'ie nie poruszalnych. Inna muzyka, koncepty utworów... zresztą nie mogę mówić co będzie na następnej, bo szczegółowo nad tym nie myślałem. Każda moja kolejna płyta była coraz bardziej osobista, każda też brzmi zupełnie inaczej i rapuję o czym innym - ważne by się nie powtarzać, nie wciskać ludziom tego samego tematu albo identycznego flow 10 razy.

Czy historie z Twojego życia są dla Ciebie i słuchaczy ciekawsze niż to co mógłbyś wymyślić?
TenTypMes:
Autentyczność jest ciekawa, uwielbiam autentyczne płyty innych! Zmyślone kawałki przepełnione emocjami to ciężka sprawa - trzeba się nakombinować żeby uzasadnić słuchaczowi to, że sięga się po fikcję, np. poczuciem humoru, przymrużeniem oka. Prawdy nie trzeba uzasadniać, prawda nie pozostawia obojętnym - może się nie podobać, może być przykra, ale nie pozostawia słuchacza bez reakcji.

Ta płyta rzeczywiście jest jak reality show, bo bardzo się uzewnętrzniasz, tylko czy ludzie będą chcieli oglądać taki "Swiat według Mesa"?
TenTypMes:
Część płyty jest głównie dla tych, którzy coś tam już o mnie słyszeli (np. "Witaj śmierci"), ale większość kawałków to osobne całości, nie trzeba znać wcześniejszych "odcinków".
Wiele starych, dobrych seriali było robionych w ten sposób; nie jest źle jeśli kojarzysz bohaterów, ale jeśli widzisz to pierwszy raz - też wciąga i też rozumiesz akcję, wiesz kto jest kto.

Nie boisz się, że będą bali się wejść tak głęboko w Twoją prywatność?
TenTypMes:
Nie boję, bo nagrywam takie płyty jakich sam lubię słuchać. A lubię słuchać o raperach z krwi i kości, pełnych wad i problemów, nie tylko o tym jak dymają małolaty i grają koncerty. Przez wiele lat słuchacze inspirowani ulicznym rapem w Polsce tego nie rozumieli.
A przecież Prodigy czy Scarface już 10 - 12 lat temu mówili, że odczuwają lęki, że coś im nie wyszło, nie tylko, że "tutaj na projektach to Czarni mają przejebane". Emil Blef i 2cztery7 też zauważyli to już dawno, dlatego tak się z nimi rozumiałem w studiu. Teraz raperzy z innych ekip też zaczęli się otwierać i dobrze! Scarface siedział w psychiatryku, Notorious B.I.G. na pierwszej płycie rapował, że chce się zabić - mi jeszcze do nich daleko!

Mój stosunek do dam niewiele się zmienił, to moje damskie otoczenie weszło poziom wyżej. Zawsze doceniałem kobiety, po prostu kiedyś mniej przeszkadzała mi ich głupota.

Wchodzimy w Twój świat i "nie ranimy się w bosa stopę". Ale to nie jest różowy świat i choć nie rani, to widać w nim wiele ran i blizn. Czemu czasem tak ostro traktujesz słuchacza? Wstrząs ma zmusić do myślenia?
TenTypMes:
Oczywiście! Czy ładne, mieszczańskie życie wywołuje w Tobie jakieś emocje? We mnie jedną - nie chcę tak skończyć! Bezpieczeństwo i rodzina są ważne, ale nie za cenę ujednolicenia swojego życiorysu z miliardem innych ludzi! Młodość jest od tego żeby negować, żeby rozpierdalać stary porządek - tym różni się od szczeniactwa, że nie buntuje się nie proponując nic w zamian, ale pokazuje alternatywę. Biografie takich graczy jak Charles Bukowski... a nawet Mickey Rourke, Jack Nicholson czy żeby daleko nie sięgać Jan Nowicki pokazują, że nie warto tracić jaj! Wymaga to wielu poświęceń, braku "świętego spokoju" i właśnie np. kilku blizn żeby znaleźć swoją drogę, ale według mnie się opłaca. Nie mam recepty na "alkopoligamizowanie" każdego, ale mam receptę na siebie i o tym też jest ta płyta.

Czy to nie jest tak, że chcesz szokować opowiadając po prostu prawdziwe do bólu historie?
TenTypMes:
Szokować? Zależy kogo co szokuje. Myślę, że typa który jest w moim wieku i wrócił z Iraku bez ręki kawałek o dostaniu ciężkim narzędziem w łeb i operacji na otwartym mózgu nie poruszy. Ale parę osób pewnie tak i bardzo dobrze. Poza tym rapowanie o tym przyniosło mi ulgę i satysfakcję - coś co jednego by podłamało i zamuliło mi dało energię i... dobry utwór!

Czy przemijanie to jest to czego aktualnie najbardziej się boisz?
TenTypMes:
Nie, skąd! W ogóle się tego nie boję, ja i przemijanie to już dobrzy znajomi! W kontekście mojej rodziny tak, ale poza tym przemijanie nie jest osobistym lękiem - nagrałem 3 płyty. Płyty, które naprawdę nie są zapychaczami półki z rapem. Olać przemijanie, będą miały reedycje przez wieki!

Czemu tak mało na tej płycie optymizmu, a tak dużo cynizmu?
TenTypMes:
Raczej dystansu. Optymizmu było trochę na 2cztery7, teraz skupiłem się na ciemniejszych stronach życia. Ślepy optymizm sprawia, że zastanawiam się - może ten optymista czegoś nie wie? Może nie zetknął się do tej pory z jakąś traumą, hardkorem i jego życie nie jest naturalnie optymistyczne - jest po prostu uboższe o hardkor, który kiedyś i tak pewnie w jakiejś postaci go dopadnie. Dlatego nawet na 2cztery7 były takie numery jak "Mamoo!" czy "Błędne sugestie".

Wchodzisz do studia jak do spowiedzi. Jesteś Ty, mikrofon, tekst, producent - generalnie intymnie. Ludzie słuchają tej płyty sami lub w gronie przyjaciół, raczej nie w klubie, więc też intymnie. To jakie będą koncerty? Będziesz grał te bardzo osobiste kawałki? Publiczna spowiedź?
TenTypMes:
Wszystko zależy od publiczności, od formatu koncertu. Mam na koncie sporo kawałków, które mogę zagrać by zrobić hip-hop'owy nalot, single z Flexxipu, Kodexu, kończąc na 2cztery7 i swoim solo. Ale nie mam żadnego problemu by rapować takie kawałki jak "Strach" czy nawet "Sam siedzę tu". Dostosowujemy koncertową tracklistę bezpośrednio przed koncertami a i tak publiczność zawsze ma na to największy wpływ.

Często rapujesz o Twoim ojcu. Nie chcę absolutnie wnikać w sprawy rodzinne, ale czy to nie jest tak, że paradoksalnie bardzo dużo mu zawdzięczasz? Na przykład to kim teraz jesteś?
TenTypMes:
No, albo to, że w ogóle jestem. Ojciec dał mi głównie dobre geny, ale ostatnio (lepiej późno niż wcale) pomógł w kilku sprawach. Mniejsza o emocje, jako pacjenta zawsze traktował mnie najlepiej - tego mu nie zapomnę!

Scarface siedział w psychiatryku, Notorious B.I.G. na pierwszej płycie rapował, że chce się zabić - mi jeszcze do nich daleko!

Ta płyta momentami sprawia wrażenie apelu do słuchaczy o powrót do normalności i realnego świata.
TenTypMes:
Jasne, młodzieżowy optymizm właśnie czasem sprawia że mam ochotę nagrać takie kawałki jak "Wyżej" czy "Wjaazd". Żyjemy w XXI wieku, ale ludzie wciąż wkręcają się w stare schematy, marzą o dobrej pracy i rodzinie, jednocześnie nie będąc w niczym dobrym. Chcieliby mieć żonkę, samochód, potem dzieciaka, planują to wszystko, bo wydaje im się to różową przyszłością. Mówię o tym, o czym chyba zapomnieli kreśląc w myślach "cudowne lata". Nie mając swojej specjalizacji, czegoś w czym są naprawdę zajebiści ciężko będzie o pracę z samochodem. Nie mając na koncie doświadczenia z kobietami - jaką masz gwarancję, że ta co siedzi obok będzie do zniesienia za dwie dekady? Co tak naprawdę o niej wiesz? Co wiesz o sobie - może jak pojawi się praca z samochodzikiem wtedy hajs uderzy ci do głowy i przyczepi się do ciebie piękna siksa żądna hajsu i uwagi ? Itp... Itd...

Rozprawiasz się też z łatwym życiem rapera. Czy rzeczywiście tak często spotykasz się z ludźmi, którzy mają kompletnie błędne pojęcie o Tobie i Twoim życiu?
TenTypMes:
Pewnie, większość "inteligentów" ma w głowie poronione stereotypy rapera w stylu "nowobogacki debil" albo "zbuntowany brudas". Walczę z obydwoma. Nie mówiąc już o niektórych moich rówieśnikach, którzy kiedyś byli Wu-tang, potem kradli radia, teraz są House, a tak naprawdę śpią w tym samym łóżku co 15 lat temu. Ci z kolei są zawistni, nie wiedzą, że bujam się z tymi samymi ludźmi co 6 lat temu, mam tych samych przyjaciół, nie spędzam czasu w burdelach naćpany koksem, raczej latem na ławce z piwkiem.

Skoro pety są jak te marne dupy, to do czego porównasz szlugi bez filtra?
TenTypMes:
Haha, no chyba do starej kurwy! Parafrazując tekst z pierwszej Molesty, ja tam nie paliłem więc nie wiem.

Rozumiem Twoje zamiłowanie do cygar, są lepsze niż szlugi. Ale dlaczego na wywiadzie na Twoim albumie podpalasz cygaro gazową zapalniczką...? To jakby pić niebieskiego Johnie'go z plastikowych kubków po piwie.
TenTypMes:
Hehe, znam wszystkie zasady "wytwornego" palenia cygar, ale w tym przypadku życie również weryfikuje teoretyczne mrzonki - powinno się zapałkami, ale co robić jak jest oporowy wiatr? Jeżeli nie zapałkami to w takim razie co za różnica, jaką zapalniczką? Tak samo jest z odcinaniem końcówki cygara - w tych, które nie kosztują 70 pln za sztukę odcięcie końcówki powoduje rozklejenie zewnętrznego liścia. Po dłuższym jaraniu równie dobrze możesz kupić sobie tytoń do żucia. Dlatego polecam dziurawienie od tyłu. Cygara.

"Pierdol system ale rób to stylowo" z pierwszego Flexxipu jakby złagodniało, dojrzało, w "Pierdol system, ale go nie zmienisz, lepiej się napij i zrelaksuj". Czy to koniec młodzieńczego buntu?
TenTypMes:
Buntu było już bardzo mało na Flexxipie! Pierdolić system można na mnóstwo sposobów, każdy dobiera sobie te, które najbardziej do niego pasują. Od nie podpierdalania na policji po pracę np. w swojej firmie, a nie w korporacji. Wiesz, jestem raperem, nie aktywistą społecznym. Należałoby raczej spytać tych, którzy "walczą z Babilonem".

Inna "przemiana" to zdecydowanie Twój stosunek do kobiet. Z pewnego siebie młodego Typa, w raczej znudzonego amanta, z nadmiarem wrażeń na karku. Zgadzasz się z tym?
TenTypMes:
Haha, znowu celny punchline:) Ale z amantem się nie zgodzę - ten epitet nie jest nawet bliski rzeczywistości. Mój stosunek do dam niewiele się zmienił, to moje damskie otoczenie weszło poziom wyżej. Zawsze doceniałem kobiety, po prostu kiedyś mniej przeszkadzała mi ich głupota.

Lubię słuchać o raperach z krwi i kości, pełnych wad i problemów, nie tylko o tym jak dymają małolaty i grają koncerty. Przez wiele lat słuchacze inspirowani ulicznym rapem w Polsce tego nie rozumieli

Dwie płyty rocznie, featuringi, czy nie boisz się, że ludzie znudzą się Mesem?
TenTypMes:
Każda płyta była z innym składem, do tej pory nudząc się mną zawsze mogli słuchać zwrotek Blefa, Pjusa czy Stasiaka. Moja następna płyta na 90% nie będzie solo, dbam o to by nie było przesytu.

"Może lepiej bym na tym wyszedł mając burdel" - więc może jednak? Tania płyta, podwójny album, promocja, klipy i co jeszcze raper ma zrobić żeby zarobić na swojej muzyce?
TenTypMes:
Z wynajmowaniem grzesznych koleżanek za pieniądze na pewno byłoby parę fajnych historii - szczególnie gdybym połączył siły z Pjusem lub Lerkiem:) Nie znam się specjalnie na technicznej stronie wydawania płyt - nie chcę o tym myśleć, wiem tyle ile wykonawca wiedzieć powinien. W przypadku 2cztery7 poszliśmy oldskulowym tropem - dajcie nam hajs i martwcie się o to by się zwrócił. Mało nas interesują komercyjne zagadnienia, większość zysków jest dla was, ale zapłata za album ma być gruba.
Przy solówce spotęgowałem ten pomysł czterokrotnie. Uważam, że w czasach kiedy teoretyczne pewniaki sprzedają 5 płyt, a żałośni debiutanci 5000 nie jest dobrym pomysłem, bym wydawał się samemu. Nie przewidzę jak będzie, mogę tylko się cieszyć, że moje płyty kupują posiadacze działających uszu i mózgów. W Stanach byle dureń z Teksasu sprzedaje z bagażnika 20 000 - tutaj trzeba mieć niestety swoje, polskie patenty.

"Oskalpujesz polski jazz, wzbudzisz podziw, ja przestałem dymać te sample w dniu szesnastych urodzin" - czy doszukiwanie się tu przytyku w stronę Skalpela to nadinterpretacja?
TenTypMes:
Punkt dla Ciebie. Skalpel to pewnie fajni ludzie, chyba kiedyś piłem piwo z Igorem Pudło, ale.. Robienie instrumentalnej muzyki z samplami z płyt Polish Jazz to wykorzystywanie pewnej koniunktury na tę serię. Rapowanie lub śpiew na tym byłoby tworzeniem zupełnie nowej jakości, ale instrumental z instrumentala? Po co? W Przekroju pozytywna recenzja tego albumu kończyła się chyba zdaniem "A jeśli ktoś mówi, że to powielenie starego pomysłu, mam tylko jedną odpowiedź: widocznie nigdy mu się nie podobał pierwotny pomysł". Mi się nie podoba, bo mam to z czego samplowali na winylach i czasem słucham - dostarcza to dokładnie tych samych emocji. Kiedy np. słucham "Gier studyjnych" Noona i potem płyt, które były bazą - nie wiem czego użył, ale chyba nie samplera, a beczki z kwasem. Ale... Skalpelowi pewnie nie podoba się Mes, bo czytałem co lubią z rapu USA - Skalpel i ja to dwie różne baśnie. Jeszcze jedno: "czasami, gdy się powie, że się słucha hip hopu to można się poczuć głupio" - to zdanie połowy Skalpela. No cóż, najłatwiej się odciąć i świrować jazzmana?:) Idę trochę pod prąd, zarówno mainstreamowi jak i pseudobohemiarskim nurtom.

Na koniec: "ilość banalnych pytań w wywiadach się nie zmniejsza". Chyba nie było tragicznie tym razem?
TenTypMes:
Zebrałeś komplet punktów. Na wyścigach pewnie wiedziałbyś co obstawiać - jestem mile zaskoczony! Piona dla Was!

Dowiedz się więcej o: Ten Typ Mes.


Informacje o artykule
Data dodania:0000-00-00
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:9.84 (19)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Restek   Link do posta
13:27:07, 30-12-05
Zajebisty raper, dobrze mówi.  Pozdro dla Piotrka, czekam na nowy Flexxip!

adasko44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:35:39, 30-12-05
i Elegancko na balety!
Ma co chce (tak mi sie wydaje) i oto chodzi w tym wszytkim

anonim
Autor: rrrrrrrrrrrr   Link do posta
10:39:48, 01-01-06
przeczyram to moze za jakies 3 dni

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
10:46:22, 01-01-06
Zajebisty wywiad.Dawno nie czytalem równie dobrego. Pjona dla Mesa bo to dobry Gracz.

Waiting for Flexxip

anonim
Autor: rrrrrrrrrrrrrrrrr   Link do posta
10:56:55, 01-01-06
eheh a moze jednak
dobrze gadfa Mes diobbry ziomek,lubie jego rap,

Hack
Autor: Hack   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:58:08, 01-01-06
Wywiadzik pierwsza klasa. Mes jak zawsze ciekawie gada.

anonim
Autor: wes33lab   Link do posta
11:14:16, 01-01-06
czekam na Flexxip:D

anonim
Autor: jotus   Link do posta
11:24:03, 01-01-06
bardzo przeciętny raper ale bardzo go promujecie

SzopikS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:39:10, 01-01-06
fajny wywiad: )

dareks85
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:01:22, 01-01-06
elegancki wywiados - Mes to jeden z mądrzejszych kolesi w tym kraju:)gadane ma niesamowitą:P

deshcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:14:33, 01-01-06
Kurwa Dobry wywiad Seba. Mesjest dobry ale wkurwiają mnie spiewane zwroki.

Seba zrób wywiad z małolatem i pezetem o od nich nowej płycie.

anonim
Autor: Mic   Link do posta
13:26:29, 01-01-06
Doskonały wywiad z doskonałym raperem. Typ  jest teraz na fali wznoszącej i życzę mu, aby było tak cały czas, byłoby to na rękę słuchaczom, polskiej muzyce oraz oczywiście samemu zainteresowanemu. Doświadczenie, umiejętność pisania, flow i pewność siebie - Mes ma to wszystko i dlatego jest jeśli nie najlepszym, to jednym z najlepszych raperów w tym kraju. Kibicuję Ci i czekam na kolejne płyty!

anonim
Autor: mIskA   Link do posta
13:32:29, 01-01-06
teSh bYcH sE tAk cHycIŁ :D:D tEn tO sIe mA dObRzE :D:D

anonim
Autor: \"Bo to Ten Typ Mes...\"   Link do posta
13:35:01, 01-01-06
Spoko koles. CZEKAMY NA NOWE PRODUKCJE.

anonim
Autor: jestem_czarny_kocham_polske   Link do posta
14:09:03, 01-01-06
Dojebało mnie to zdjęcie jak trzyma jakąś lalkę za cycki...
Ciekawe czy w życiu też taki kozak i trzymał kiedykolwiek pierś w ręce (nie licząc matczynej)...

siik
Autor: siik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:22:16, 01-01-06
tez bym chcial taka pielegniarke

LookK...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:22:33, 01-01-06
No jeden z najlepszych zawodników Mes.
Pjona za wywiad Seba. Aby tak dalej...

siik
Autor: siik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:25:39, 01-01-06
tez bym chcial taka pielegniarke   buhehe

kah
Autor: kah   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:48, 01-01-06
Rewelacyjny wywiad, jeden z lepszych jak nie najlepszy jaki tu czytałem... a Mes to obecnie wg mnie rewelacyjny raper, tak jak rozwinął się od debiutu to jest piękne...

P.S. jestem czarny kocham polske - jedno jest pewne na penwo nie kupiłeś płyty Mesa bo to zdięcie z \"książeczki\", a tak na marginesie to mam wrażenie, że nawet płyty nie słuchałeś i jeszcze jedno... jak nie wiesz co napisać to nic nie pisz... im mniej głupoty tym lepiej

anonim
Autor: jestem_czarny_kocham_polske   Link do posta
14:32:21, 01-01-06
Do Sz.P. \"kah\"

Przepraszam... ;(

Masz rację. Nie kupiłem płyty. No bo po co mi ona? Widziałem teledysk, słyszałem jego stare utwory i nie odczuwam potrzeby wydawania pieniążków na takie coś... Mniej więcej za taką cenę mogę sobie załatwić płyty Louisa Armstronga, który wg mnie ma o wiele lepszy głos :]

Pozdrawiam Cię i życzę udanego roku.

anonim
Autor: Moje zdanie   Link do posta
14:38:20, 01-01-06
Wywiad fajny ale nielubie jego rapu. Pozatym on zabardzo robi z siebie gangstera(cygara, dupy, wyski) a tak naprawde to pewnie jara zwykle szlugi i pja browary  tesco, a dupy to tylko na kilpach ma albo na kapie w pornolach.

WiLQu
Autor: WiLQu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:43:39, 01-01-06
dobry wywiad ale jeszcze lepsza płyta ... \"Alkopoligamia\" to świetna płytka

anonim
Autor: barry white   Link do posta
14:53:09, 01-01-06
swietny wywiad. piona za niego. oby wiecej takich rozmowcow i tych co wywiady prowadza ! :) porownujac to do wywiadu z wlodim to ja nie wiem ktory ma wiekszy bagaz doswiadczen, ale wlodek wypadl w nim jakby konczyl gimnazjum dopiero a nie mial prawie 30 lat na karku. jeszcze raz propsy Seba za wywiad!

mejking
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:08:30, 01-01-06
coraz lepsze wywiady.oby tak dalej-dobrze mowi i z dobrej strony podchodzi do pewych spraw  POzdrowki !!

anonim
Autor: el rojbehro   Link do posta
16:03:11, 01-01-06
ten typ meees! miszcz i plyta miszczoska

anonim
Autor: d.u.h.h.   Link do posta
16:35:18, 01-01-06
Ee tam. Średni raper. Przegrał beef z Mezem, a jego teksty są mocno głupsze od Meza na Wyjściu z bloków.

kah
Autor: kah   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:38:10, 01-01-06
Do S.P.;-) Jestem czarny kocham polske

Każdy ma swój gust... przynajmniej jeden raz ktoś odpisał na moją krytyke konstruktywnie i za to piona... oby więcej takich osób tutaj było... pozdrawiam

anonim
Autor: Slaw   Link do posta
16:38:16, 01-01-06
Mi się jego płyty nie podobają, za to gościnnie zajebiście nadaje. Z Małolatem pokazał klase, ale na swoich płytach niezbyt. Myślałem, że lepiej będzie, ale się przeliczyłem. Mam nadzieje, że następna będzie lepsza. POZDRO

Andzi
Autor: Andzi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:43:50, 01-01-06
I jak tu nie lubić Mesa? Nie dość że robi dobrą muzę to mądry z niego chłopak!
P.S. Super wywiad. Powodzenia przy następnych!

anonim
Autor: ten typ down   Link do posta
17:05:39, 01-01-06
nie lubie go bo ma styl jak cipka,udaje wylansowanego obrotniaka rapowego.to ze trohe umie rymowac nie sparwia ze jest zajebisty w całokształcie.kazdy prawdziwy facet co ma równo pukładane w głwie nie bedzie słuhał jakiegos przehwalającego sie typa,który kórwa mysli ze jest polskim odkryciem ostatnih lat.nie lubie jego kawałków.jego muzyki słuhaja hyba małe dzieci w szerokih spodniah co sie wypowiadają tu wyżej i nie wiedzą na prade dobry rap.na pewno jest lepszy od mezo i czasem mu wyjdzie cos dobrego ale generalnie nie dla narcyzów!

anonim
Autor: Basket17   Link do posta
17:09:52, 01-01-06
Fajny wywiadzik :-) i zajebisty raper!!!! czekamy na nastepny projekt Typa...tym razem mogłaby to być współpraca z Blefem hehe pzdr!!!!!

anonim
Autor: wz   Link do posta
17:53:59, 01-01-06
Przynaimniej ma cos do powiedzenia . A nie jak wiekszosc wywiadow  \" no wiesz\" .Spoko gosciu juz nawet z mordy wyglada na iteligenta.

Diabel@krkrap.com
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:50:27, 01-01-06
Chyba najlepszy wywiad jaki czytałem na tym portalu i najlepszy wywiad z Mesem, Seba odrobił porządnie pracę domową:)

anonim
Autor:    Link do posta
18:58:11, 01-01-06
A dla mnie to zwykły rapowy biznesmen.Patrzac na jego sposób bycia, ubierania i myślenia może stać sie drugim liroyem i zacznie kręcić filmy czy inne gówno robić, bo znudzi mu sie rapowanie.Koleś dla mnie nie jest raperem no chyba ze raperem jest kazdy kto sobie rymuje pod bit.Czyli np. ja.

anonim
Autor: \'\'   Link do posta
20:04:06, 01-01-06
Tej idziemy jeszcze!
Co?
No idziemy jeszcze wiesz...
CO?
No idziemy palic??
Spojrzenie na goscia co nie odezwal sie jeszcze ani razu... Szept...
Wymiana... niewiem czego...
Nie dzisiaj juz starczy!
Kurwa fajne loopy, nie?


anonim
Autor: z daleka   Link do posta
20:27:05, 01-01-06
kiedys tede byl na pierwwszym miejscu w polskim rapie. od jakiegos czasu to ten typ jest numero uno. inteligencja, bezkompromisowosc, luz i DOBRE texty pozwalaja  mu odstawic reszte raperow daleko za soba...

troche mi przypomina marka hlaske, generalnie wielka pjona i szacunek za to co robi. yo!
anonim
Autor: sdgfasd   Link do posta
20:39:29, 01-01-06
jestem w szoku jak patrze co on powiedzial na temat skalpela i noona. (zaraz ktos powie, ze to w jego stylu) pierdole go jak on chce tylko prowokowac.

W86.
Autor: W86.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:45:39, 01-01-06
Dobry wywiad, dobry raper. Absolutna czołówka.

anonim
Autor: Tamten Typek Ciach   Link do posta
21:07:13, 01-01-06
Nie lubie tego typka..

anonim
Autor: fankazgliwic   Link do posta
21:18:31, 01-01-06
mes piona wiem ze jestes z poznania ;]

anonim
Autor: serwus   Link do posta
21:25:37, 01-01-06
Mes dobry raper, wywiad tez ciekawy , jedno co mi sie rzucilo w oczy a raczej w uszy kiedy przesluchiwalem \"alkopoligamie\" to to ze Mesiwo spiewa podobnie do wokalisty de Mono:) , poza tym txty miadzą, plyta dojrzala, ale naprawde musialem sie zmusic do 2 przesluchania przez te bity. Jak przyzwyczailem ucho clakiem przyjemnie sie tego slucha!! polecam

 piona

 AL Pacivo

Bnd
Autor: Bnd   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:33:40, 01-01-06
Numer jeden w POLSCE!!!

anonim
Autor: Mac Giver   Link do posta
21:40:45, 01-01-06
mes morda ci spuchła od wciagania kresek hehehehe massey diss

anonim
Autor: jebac mesa   Link do posta
21:43:32, 01-01-06
jak ja go kurwa nienawidze

KacpereK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:57:56, 01-01-06
Zajebisty wywiad :D Mes jest mistrzem !! pierwsza trójka polskiego Rapu - Pezet Mes Sokół (Kolejnosc przypadkowa) no i ja :D

Buda
Autor: Buda   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:30:14, 01-01-06
\"Dlatego polecam dziurawienie od tyłu. Cygara.\" hahaha, zajebisty wywiad, a szlugi są jak te marne dupy, więc nie czekajcie, tylko przerzucajcie się na cygara! Opłaca się, mówię wam.

Dami
Autor: Dami   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:37:47, 01-01-06
... tyle moge powiedziec.....

anonim
Autor: #1   Link do posta
00:14:53, 02-01-06
nie wiem czym wy niektorzy tak sie podniecacie żałość ..wcale nie jest jakis dobry kurwa ... nie ppodoba mi sie jego styl jest bardzo przeciętny i niech sobie wsadzi jeszcze jedno cygaro do nosa

3nasty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:05:09, 02-01-06
ściera kurwa burak

anonim
Autor: on   Link do posta
10:59:00, 02-01-06
mes robi lody

anonim
Autor: madry ze zaz glupi :)   Link do posta
12:03:04, 02-01-06
takie cos a\'la american dream, koles ktoremu niby sie udalo, i teraz ma to o czym marza gimbusy, chlanie, dupy, kasa... a filozoficzne teksty wcale nie sa filozoficzne ani madre, to normalne wnioski do jakich sie dochodzi w pewnym wieku, i nie jest to zadne odkrycie... mes odkrywa to co milion osob odkrylo przed nim, ale po co dookola tego tyle szumu? wizerunek - arogancki..  przeczy tym wszystkim madrosciom o ktorych prawi  jak katecheta podczas zajec religii.. pierwsza lepsza kasiazka zawiera wiecej  madrosci zyciowych niz 3 plyty mesa

anonim
Autor: Taaaaaaaaaaaasdffghjkl   Link do posta
12:43:52, 02-01-06
nie cztałem wywiadu ,ale patrząc na te zdjęcia to niezły z niego narcyz. Pewnie wali sobie konia (bo nikt mu tak nie zrobi jak on sam) i spuszcza się sobie na uda i brzuch (bo nikt nie ma ładniejszych).

bampm
Autor: bampm   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:55:38, 02-01-06
nadęty, przeintelektualizowany raper bez polotu...klurwa nudne te wszystkie jego płyty jak sam skurwysyn. rap dla salonów. buahahahahahaahp.s. dobrze ze cociaz rapowac potrafi.

anonim
Autor: gdzie jest Eis??   Link do posta
13:58:34, 02-01-06
arogancki buc

anonim
Autor: htsz   Link do posta
15:05:52, 02-01-06
to, ze ktos jest przecietny czy slaby to latwo napisac :) uzasadnij swoja krytyke konkretami :) albo nagraj cos co go pokona ;)

nie wszystko musi sie podobac, alenie kazdy z plyty na plyte robi cos dojrzaleszego jak on ;) mam nadzieje, ze nie zrobia z tego dzwonkow na komorke :D

marcelvc
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:30:25, 02-01-06
 MES to kozak! Dobre plytki (2cztery,flexip) no i oczywiście jego solo. a dissy na ,,mezia\" to mistrzostwo świata! POZ dla prawdziwy graczy,których w Polskim RAPie jak na lekarstwo 

anonim
Autor: Bez chujowych ksywek   Link do posta
16:34:40, 02-01-06
Elegancko...Zycze Typowi wiecej takich produkcji...Po prostu ProGracz co tu duzo gadac...Bezkompromisowosc, patent na utwory jakiego brakuje wielu MC.Zycze mu jak najlepiej...

Abery
Autor: Abery   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:40:10, 02-01-06
naprawdę piona za te pytania!

anonim
Autor: jote SW cru   Link do posta
17:14:28, 02-01-06
Ja jestem pod wrazeniem tego rapera 3 płyty...kazda za kilka lat bedzie zasługiwała na miano klasyku...i on o tym dobrze wie...to podoba mi sie najbardziej:)na 247 pokazał swoj skils w takiej formie ze mnie to przerasta...tez robię muzykę w ktorej chodzi przedewszystkim o to co sam przezyłem a nie o tanie moralizatorstwo czy bauns o huju...naprawde warsztat przytłacza i doceniam tego artyste be zdwoch zdań...a śpiewane refreny są najleprzą akcją jaka mozna sobie wyobrazić...poprostu funk..nic dodać nic ująć...nagrał bym coś z tym typem:)

eSi
Autor: eSi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:58, 02-01-06
ja z tego wywiadu wyniosłem tyle, że chce to co samplował noon na grach studyjnych.. i jesli ktoś ma na cokolwiek namiar to fajnie było mi go dać w sumie... z góry dzięki, chociaż nie liczę na nic...

Swiniopas
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:43, 02-01-06
zaczyna mnie powoli draznic ten wyploszony frajerek ktoremu moze pojechac byle pizda...
\"W Stanach byle dureń z Teksasu sprzedaje z bagażnika 20 000 \" coz za ciec cssssssssssssssssssssss

anonim
Autor: a   Link do posta
19:16:55, 02-01-06
Trochę nadęty,trochę przeintelektualizowany [(to chyba normalne w zawodze-zawod raper nie kelner :)] ale Mes to absolutna czolówka w polskiej muzyce.

anonim
Autor: Wolfu   Link do posta
19:28:08, 02-01-06
Widze ze o Mesie albo ludzie piszą dobrze, a nawet bardzo dobrze, albo go krytykują i maja za największą zakałe polskiego rapu. Ja go lubie. Jest to spowodowane paroma czynnikami. M.in. Za ten luz jakim nawija. Odnosze wrażenie że on sie tym bawi a nie tak jak niektórzy (np. Sokół) jadą po bicie tak sztywno ze odechciewa mi sie słuchać. Co do tematów to stara sie znaleść tematy które nie były jeszcze poruszane w polskim hiphopie a nie setny raz jaka to policja jest zła, jak to jest źle na ulicy, jakie to miałem trudne dzieciństwo itd. Eksperymentuje, każdą płyte nagrywa w innym stylu a nie 5 płyta taka sama np. Peja. Ponadto jego teksty rozwalają wszystko co ostatnio można było usłyszeć. A co do osób które do krytykują za szokowanie własnymi poglądami to jesteście załośni, widać wasze poglądy nie wykraczają poza ławka pod blokiem, hwdp, dziesiona, blanty, szlugi itd. Każdy kto potrafi sie wypowiedzieć jest przez was nazywany bucem, ściera, kurwą, burakiem, lachociągiem itd. Może przymawia przez wami zawiść ze jego solówka zjadła WWO, a 2cztery7 na początku roku było dużo lepsze niż inne prawilniaki spod osiedlowej ławki (Włodi, Peja) PS. pozdro dla wszystkich którzy nie szukają w muzyce tylko przekazu a\'la hwdp

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:18:15, 02-01-06
dobry wywiad,poruszjący ciekawe,niestandardowe wątki!!
Jeśli chodzi zaś o rap,to nawet w dobrym wykonaniu, ale kolesia nie zcierpiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


a tak w ogole ma się chyba za niestandardowy gatunek, a jest bardzo standardowym facetem-egoistą dbającym o koniec swojego ogonka......nie trawię tego Typa!

anonim
Autor: Pancurek   Link do posta
20:53:03, 02-01-06
Pseudorapierdole wypowiada się wporzo ale tworzy muzykę podobną do Mezo i Lerka więc słuchaj nie jesteś żadnym nowym pokoleniem rapu tylko jego załamaniem i chuj mnie obchodzi za kogo się uważasz

anonim
Autor: S-P-C   Link do posta
23:00:12, 02-01-06
Kurwa ten \"magazyn\" to jebana zenada

AL CAPONE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:09:30, 02-01-06
\"Eksperymentuje, każdą płyte nagrywa w innym stylu a nie 5 płyta taka sama np. Peja\"??? co to za bzdura? zgadzam się z tym, że Mes eksperymentuje i jego płyty są różne (mimo, że go nie lubię) ale porównanie do Pei to jakieś nieporozumienie! które z jego płyt były takie same?! no może dwie pierwsze jeszcze jak nawijał razem z Icemanem, ale od kiedy rapuje sam to z płyty na płytę widać postęp ewidentny... dziękuję za uwagę

anonim
Autor: $CH   Link do posta
23:19:17, 02-01-06
Płyta naprawdę godna uwagi, dla mnie najlepsza płyuta 2005, choć myślałem że Wojtasa nic nie przebije. Świetna muzyka, ale przede wszystkim teksty, szczególnie \"Witaj Smierci\", pewnie temu że sam przeżyłem coś podobnego. Pozdrawiam Serdecznie Mesa i czekam na nowe płyty.

anonim
Autor: Wolfu   Link do posta
23:19:29, 02-01-06
\"ale od kiedy rapuje sam to z płyty na płytę widać postęp ewidentny..\" Ale ja nie mówie że nie ma postępu tylko że wszystkie są nagrywane w takim stylu, o podobnych tematach itd

anonim
Autor: jak leci?   Link do posta
00:31:07, 03-01-06
trafne pytania jeszcze lepsze odpowiedzi Mes jest oryginalem ten co zadawal pytania tez... jestem w szoku ide se znowu przeczytac

anonim
Autor: 1111111111   Link do posta
03:25:59, 03-01-06
jego fani niech many wcisną mu za stanik

john_blazini
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:42:52, 03-01-06
wolfu ma racje

anonim
Autor: pershingo   Link do posta
11:13:53, 03-01-06
Po prostu ma co chce! Ktos moze napisac o Typie ksiazke :ppp Szacunek!

anonim
Autor: jagus   Link do posta
11:15:58, 03-01-06
slaby rap jednym slowem spodziewalem sie lepszego taka sama chujnia jak dwacztery7

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
12:41:19, 03-01-06
Witaj Smierci <-- tz tak mialem dlatego do mnie tez szczegolnei ten utwor trafia.Nie tylko z tym moge sie identyfikowac. Inni MC niech sie ucza jak pisac dobre texty

anonim
Autor: rozeznany   Link do posta
13:17:12, 03-01-06
o Boze :) to ma byc dobry raper?i dobry wywiad pff...ludzie gdzie wy oczy macie.....takie kurwa jebane granie pod publike...:/ kurwa pozabijal bym tylko takich kijem bez slowa.... to jest dobry wywiad sluchajcie : TenTypMes: No cóż, starzeje się, przygód w moim życiu, które warto opisać nie ubywa.... kurwa kogo to obchodzi jakie on ma przygody...przygody to sobie moze na wycieczce poopowiadac ale nie na plycie....to ma byc jakis przekaz a nie jakies pierdolenie o wlasniej dupie i o przygodach ....pierdole..TenTypMes: Nowe historie, nowe obserwacje, poruszanie tematów w polskim Hip-Hop\'ie nie poruszalnych.  :D juz tu wogle zostawie to bez komentarza...

AL CAPONE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:57, 03-01-06
u Pei tematy może są takie same, tylko o czym ten biedaczyna z Jeżyc ma mówić? :) w moich oczach Peja nadal pozostaje wiarygodny, a nie zawsze mam to wrażenie jak słucham Mesa (i przyznaję z góry, że nie słuchałem go dużo, ale pojedyncze kawałki do mnie nie przemawiają)...

maskotka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:05:04, 03-01-06
Ja tam uważam Mesa za jednego z lepszych raperów w Polsce i na wywiad z nim tylko czekałam:):):) Pozdrówki:):):)

anonim
Autor: Poszukiwacz   Link do posta
16:19:51, 03-01-06
Czy ktoś by się podjo wypiść wszystkie goscinne wystept Tego Typa ???

anonim
Autor: RoooLnick   Link do posta
18:16:59, 03-01-06
Mozna telefon do tej fajnej pani z 2 zdjecia??:]...A tak serio to bardzo dobry wywiad=)

anonim
Autor: Wolfu   Link do posta
20:28:37, 03-01-06
Szybki Szmal \"Mixtape\" Włodi \"W\' Małolat/Ajron \"W pogoni za lepszej jakości życiem\" Whitehouse \"Kodex\" Whitehouse \"Kodex 2 - Proces\" Praktik \"Dobra częstotliwość\" DJ 600V \"600C\" DJ 600V \"Style - zrób to głośniej\" PIH \"Krew, Pot i Łzy\" Pezet-Noon \"Muzyka klasyczna\" O$ka \"Przez $ jak...\" Junoumi 1,2,3 Eis \"Gdzie jest Eis?\" Red \"Al-hub\" Dizkret/Praktik \"IQ\" Onar/O$ka \"Wszystko co moge mieć\" tyle pamiętam

anonim
Autor: i co jeszcze ?   Link do posta
22:15:45, 03-01-06
Fu-Wrodzony Instynkt Nowator-Alfabetyczny Spis Pelson-Sensi Wdowa-Braggacadabra i co jeszcze ????????

anonim
Autor: funk is kick yo ass   Link do posta
23:06:49, 03-01-06
mes majonez czy jak tam masz robalu  co masz kurwa do skalpela ty pizdo muzycznie rozpierdalają ciebie na dechy w twojej muzie jest tyle funku co kurwa bujnego zarostu na twoim ryju lepiej żebyś to przeczytał  przynajmniej nauczysz sie trzymać slowa przy sobie a nie rzucac je na wiatr skalpel ma wielka popularnosc w europie jak i w stanach ich albumy sa wychwalane oceniane na 5 gwiazdek a ty co u siebie tylko porapujesz

anonim
Autor: funk is back   Link do posta
23:12:43, 03-01-06
mes ty szmato wez przyklad z wroclawia stolica funku siny tymon sfond squnksa jarosz slapel kat-o white house robotobibok skalpel cracker
s band

anonim
Autor: FENOMEN MESA   Link do posta
02:45:45, 04-01-06
PIESCIAMI GO!!! KIJ W DUPE U!!! OGARNIJ W/W PALANCIE ..LUZIK, TO TYLKO SWOBODNA GRA PRZESTRZENI - CHYBA NIE WYRZADZIL SWOIMI SLOWAMI KRZYWDY SKALPELOWI\\NONO CZY TWOJEMU MIASTECZKU

anonim
Autor: POL GWIAZDKOWY PSEUDO-MALO-FANEK   Link do posta
02:58:05, 04-01-06
MES ATAKUJE Z GEBY TRESCIA ODPOWIEDNIA  JEGO REFLEKSJI / STANOWI UMYSLU - ROBI TO NA TYLE NA ILE OPANOWAL H-H FORMULE. KAZDY MA SWOJA ROLE W MASIE - JEDEN STOI W CIENIU DRUGI CMA,  TRZECI KAMIEN, KAZDY MA SWOJE...

anonim
Autor: sus3l   Link do posta
07:32:36, 04-01-06
wystarczy że ktoś powie że coś mu się nie podoba a Wy już po nim jedziecie... Debile:/. To że nie przepada za ich muzyką to jedno, ale to że ich nie wyzywa to drugie. Ładny wywiadzik... Ooo, jestem ciekaw co wyniknie z tej monogamii? Czekam na kolejną płytkę! Jesteś wielki w tym co robisz!

anonim
Autor: przyjdzie czas na wielki DIS   Link do posta
09:16:29, 04-01-06
o Boze :) to ma byc dobry raper?i dobry wywiad pff...ludzie gdzie wy oczy macie.....takie kurwa jebane granie pod publike...:/ kurwa pozabijal bym tylko takich kijem bez slowa.... to jest dobry wywiad sluchajcie : TenTypMes: No cóż, starzeje się, przygód w moim życiu, które warto opisać nie ubywa.... kurwa kogo to obchodzi jakie on ma przygody...przygody to sobie moze na wycieczce poopowiadac ale nie na plycie....to ma byc jakis przekaz a nie jakies pierdolenie o wlasniej dupie i o przygodach ....pierdole..TenTypMes: Nowe historie, nowe obserwacje, poruszanie tematów w polskim Hip-Hop\'ie nie poruszalnych.  :D juz tu wogle zostawie to bez komentarza...

anonim
Autor: Widok   Link do posta
11:44:19, 04-01-06
Na pierwszym zdjęciu przełożł zegarek na prawą ręke żeby sie pochwalić :| Jak chce go sprzedać to niech na allegro wystawi...

anonim
Autor:    Link do posta
13:05:56, 04-01-06
raperem jest dobrym ale burak z niego ciężki

anonim
Autor: Raperka   Link do posta
13:08:59, 04-01-06
Ten typ niedługo zacznie się porównywać do 2PACA jego piosenki to czysta wieś.A tak wogule niepowinien się dopierdalać do Meza o ksywke.Jemu się wydaje że zabłysnoł po kawałku (Ten Typ Mes) a tak naprawde jest nikim-totalne zero.Może myślałeś że mogłes wkurwić tym Meza ale wyszłeś na zwykłą ciote.

anonim
Autor: Agatos   Link do posta
15:00:31, 04-01-06
Mes jest super :D a szczególnie jak nagra jakiś kawałek z Małolatem. pozdro

aisha1987
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:22:41, 04-01-06
tego Typa az chce sie sluchac , czytac itd :D

gibgibon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:06:45, 04-01-06
Dobry wywiad, Pjona .

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
18:39:40, 04-01-06
Te raperka?? A ty z jakiej wsi sie urwalas??  Sluchu nie masz

anonim
Autor: LySyziom   Link do posta
18:40:38, 04-01-06
Jeszcze jedno.... żal mi ciebie

anonim
Autor: red_eyes_   Link do posta
20:36:59, 04-01-06
Mes jest swietny posuchajcie tych tekstow, a ty jebany krytykancie sproboj cos takiego chociaz zrobic  a nie tylko napierdalasz na kogos(typowa mentalnosc zjebanego polaka).Pozdro MES !!!

anonim
Autor: BoomBa   Link do posta
20:38:15, 04-01-06
ehh.... wszyscy co gnoją Messa mają źle pod sufitam !! Gopść ma to na co zasłużył :P Jest zajebisty i tyle .. Morda !!

kaska wro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:38:34, 04-01-06
jak dla mnie Mes jest ok plyta fach byla niezla a 2cztery7 mi nie podpasowalo nie wiem czemu, zas solowej plytki jeszcze nie przesluchalam

anonim
Autor: GD\\|/   Link do posta
22:18:23, 04-01-06
Pedal paeda lamus

anonim
Autor: PAULXXX   Link do posta
11:23:05, 05-01-06
SMIESZNY I ZALOSNY JEST TEN POZERSKI, DRESIARSKI PSEUDORAPEREK.

anonim
Autor: Joker-WuWuA   Link do posta
17:51:59, 05-01-06
co to za piosenka \"ten typ mes\"? może chodzi Ci o \"Rok Później(Oczy Otwarte2)\"? wg mnie Mes jest jednym ze słuszniejszych raperów  na polskiej scenie, jego dokonania tylko świadczą o jego DOBREJ jakości. to tak jakby mówić że TDF nie pozostaje legendą, Pezet nie umie rapować a Onar ma cieniutki głos:>

anonim
Autor: Kapeq   Link do posta
21:21:31, 05-01-06
Żal mi was chłopcy. Mes jest jednym z najlepszych w polsce. Fo, Rah, Pezet, TenTypMes, OSTR, Śliwka, Sivy - najlepsi MC w polsce. A wy debile słuchajcie waszego tak zwanego hh (mezo, 18L czy HEMP GRU taaa...) współczucie pizdy z betonowego podwórka, pozdrowienia od człowieka, który nie raz takich jak wy z ziemią zrównał, ej chłopcze, posłuchaj mnie nim odpocznę, albo nie słuchaj bo nie warty jesteś tego gówna...
pozdro dla tych prawdziwych, co mają cos więcej w głowie niż zielsko i qmple z bloku. nara.

Ps. Dresik? Udowodnij.
Pedał? Znasz tego definicje?

PS2.

Autor: ten typ down
Dodany: 2006-01-01 17:05:39 Host: ---.139.32.179 nie lubie go bo ma styl jak cipka,udaje wylansowanego obrotniaka rapowego.to ze trohe umie rymowac nie sparwia ze jest zajebisty w całokształcie.kazdy prawdziwy facet co ma równo pukładane w głwie nie bedzie słuhał jakiegos przehwalającego sie typa,który kórwa mysli ze jest polskim odkryciem ostatnih lat.nie lubie jego kawałków.jego muzyki słuhaja hyba małe dzieci w szerokih spodniah co sie wypowiadają tu wyżej i nie wiedzą na prade dobry rap.na pewno jest lepszy od mezo i czasem mu wyjdzie cos dobrego ale generalnie nie dla narcyzów!  --------------------

Powiedz mi chłopcze, zdałeś podstawówkę? Lepszy od Mezo? baa...synku wróć do szkoły, choć tam takich jak ty niczego już nie nauczą. Przecież ty wiesz wszystko.

Swobix
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:24:50, 05-01-06
heh :D

anonim
Autor: Kapeq   Link do posta
21:25:20, 05-01-06
aha. powyższy tekst nie miał zmienianych błędów ortograficznych. I ten pan mówi o dzieciach ahhh :)

anonim
Autor: MASTER_KANISTER   Link do posta
03:12:51, 06-01-06
TYLKO PEDALY NOSZA ZEGARKI NA PRAWEJ RECE...

anonim
Autor: MASTER_KANISTER   Link do posta
03:18:00, 06-01-06
POZATYM TAKI ZEGAREK MOZNA SOBIE NA BROADWAY\'U U CZARNUCHOW ZA $10 KUPIC.... HE HE HE.

anonim
Autor: MASTER_KANISTER   Link do posta
03:19:26, 06-01-06
A TAK PIELEGNIARKA TO PEWNIE JEGO SIOSTRA BO ZADNA INNA NIEDALABY MU POTRZYMAC

anonim
Autor: fan dobrego rapu   Link do posta
22:31:19, 06-01-06
Ten typ Mes to beznadzieja mam jego plyte i jest beznadziejna! JAk widze że ktoś pisze że jest to najlepszy polski raper to aż mnie skręca! Ten gość nie dosięga nawet do pięt np. Peji, Medi Top Glonowi czy Sokołowi z WWO

anonim
Autor: prawilniakczeq   Link do posta
04:55:19, 07-01-06
\"czasami, gdy się powie, że się słucha hip hopu to można się poczuć głupio\" A tak nie jest? HH obecnie w Polsce to (w 90%) mała dziewczynka która nasikała do kawy.

anonim
Autor: sluchacz 001   Link do posta
17:11:26, 08-01-06
jak dla mnie wymiata:p i mowie to ja 19 chlopaczek ktory rap slucha od 10 lat od 1 wzgorza itd wiec sezonowileszcze niech sie nie wypowiadaja prosil bym bardzo ale jesli juz chca cos napisac to do meza a nie mesa bo mes byl pierwsy kazdy slyszal;)

Element
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:53:19, 09-01-06
:)

anonim
Autor: glos z podziemia   Link do posta
18:49:40, 09-01-06
Ten gość ma rap we krwi ale jego wizerunek jest sztuczny w chuj... Straszny cwaniak... Respekt za flow i tyle *

Dirty
Autor: Dirty   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:30:03, 09-01-06
mesowi ktos dobry robi bity i tyle ;)
jego beefy sa najgorsze w histori muzyki... o waleniu do pornosow w domu mamy :D w sam raz w klimaty internetowcow...przemawia do was ten diss :D
za co chwala mesowi jakie ladne ma komentarze na stronach eheheheheh

Typek jest slaby, ktos wyzej zauwazyl ze to co mowi to do tego dochodzi sie w pewnym wieku :D
Muzyka dla dzieciakow, ktorym ta muza robi siano z glowy.

Z funkiem to szkoda komentowac

z mamusssssiaaa bo powiem mamie

Ile on sprzedal tych swoich plytek??
wiecej jak wwo? bo ktos tu mowi ze on miazdyz WWo, pod jakim wzgledem?
nawiajnia zmyslonych bajek?

anonim
Autor: klawo   Link do posta
22:34:18, 09-01-06
O.S.T.R. to jedyny dobry polski Mc... i wszystko jasne

anonim
Autor: jacks   Link do posta
00:51:39, 10-01-06
jak was czytam to az mi przykro... kurwa mac od kiedy wy sluchacie polskiego rapu? mes siedzi w tym w chuj dlugo i naprawde na polskiej scenie znajduje sie w czolowce. nie mowie ze jest najlepszy bo to kwestia sporna, i zalezna od stylu.
nie kumam po co lamusy odzywacie sie ze mes jest pedalem czy jakims tam kurwa leszczem? chuj z tym jaki jest ale jaka robi muze kurwa! tu chodzi o hip-hop a nie o jego wizerunek w mediach - co to kurwa doda jest? pierdolnijcie sie w leb barany kurwa!
gosc wie co robic, zna sie na tym, jest dobry w tym co robic i za to nalezy mu sie szacunek. a jak wam cos nie pasuje to wydajcie plyte i nagrajcie na niego diss. ja nie slucham 18l i jakos nie mowie ze sa gejami. zacznijcie szanowac innych, bo to wlasnie dzieki takim jak ten typ mes polskim rap rozwija sie a nie stoi w miejscu i jest alternatywa dla sezonowych \"artystow\".
acha, jak masz w planach mnie pojechac za ta wypowiedz to sobie daruj bo i tak nie mam zamiaru tego czytac. szacunek dla prawdziwych..

anonim
Autor: ewela-46   Link do posta
13:39:59, 10-01-06
heh! HARDKOR BO KIEDY TO GRAJĄ tO NAS TO INTERESUJE NIE LIVE POP BO NA TO JEST MODA NIE JESTEM TU POTO ABYS KOCHAŁ MNIE

anonim
Autor: gorgoelorap   Link do posta
15:43:42, 10-01-06
kurwa wezcie wypierdalajcie do mezia ktory sie chowa w budynkach

anonim
Autor: Borys jeden pks   Link do posta
18:50:59, 11-01-06
Mes jest zajebisty i chuj wam w dupy jebane pedały hahaha

anonim
Autor: Jeden   Link do posta
19:16:50, 11-01-06
Bardzo dobry raper, bardzo dobry wywiad - Szacuneczek.

anonim
Autor:    Link do posta
20:55:45, 11-01-06
nosi zegarek na prawej rece bo jest leworeczny idioci, a prawda jest taka, ze TTM to jeden z najlepszych raperow w polsce,zajebisty flow, luz podczas rapowania, dobre teksty

anonim
Autor: :-*   Link do posta
12:15:59, 20-01-06
Autor: MASTER_KANISTER
Dodany: 2006-01-06 03:19:26 Host: ---.ny325.east.verizon.netA TA PIELEGNIARKA TO PEWNIE JEGO SIOSTRA BO ZADNA INNA NIEDALABY MU POTRZYMAC

Generalnie to nie jedna by chciała żeby ją potrzymał:-* Pozdro dla Mes\'a

anonim
Autor: ........<3   Link do posta
15:24:49, 26-01-06
Ten Typ Mes;) aj! wspominałam może, że kocham tego cfaniaka;) poziom najwyższy... raper najlepszy;) brak mi słów....ostatni raper któremu jeszcze zależy:) .....aj;)

anonim
Autor: hip hopu praktyk   Link do posta
00:40:03, 11-02-06
wydaje mi sie ze ta plyte nalezy docenic z tego wzgledu,  ze jest INNA. Mes szukal nowych rozwiazan i udalo mu sie je odnalezc. Plyty slucha sie przyjemnie, ale nie wyobrazam sobie jak on pojedzie z tymi kawalkami na koncertach...
a co do beefu z mezem to po co wogle ta gadka ?? przeciez to jasne ze zwyciestwo nalezy do Tego Typa. pozdrawiam kumatych

julia
Autor: julia   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:55:15, 14-02-06
No to się chłopak zmienił i trzeba przyznać,że na lepsze na szczęście!!!!:) Przecież jak sobie przypomne teledysk z Reda-Ten Typ to aż sie przykro robi jak sie patrzy na tego biednego  chudego Piotrusia w dresie:P A teraz....Bożyszcze nastolatek9troche starszych podobno niż  tych od MEZA)Ten Typ idzie w najlepszym kierunku do zrobienia kariery w polskim hip-hopie jaka sie jeszcze nikomu nie zdazyla.Trzymam kciku zeby dotarł do celu jaki sobie obrał.
Aha i pozdrowionka dla Seby za świetny wywiad!!

anonim
Autor: Sublime   Link do posta
15:29:11, 15-02-06
Mes..szanuje go.. mowi same dobre rzeczy.. i ten unikalny flow.. miesci sie bez trudu w 5 piątce najlepszych raperów w polsce.. ma swój styl .

anonim
Autor: Daegon Aenyewen   Link do posta
18:47:25, 18-02-06
Ale mnie to na przykład serio ciekawi jak ktokolwiek może twierdzić, że Mezo wygrał z Mesem. Ja podchodze dość obiektywnie do sprawy, wiem, że Mezo jest robrym raperem, ale to przecież widać, że Typ go rozpierdolił już w pierwszym disie, że o drugim niewspomne. Też miałem tak, że mnie po prostu przytłaczało to co zrobił( np.\"Ten typ Mes\" z \"Al huba\")w niektórych kawałkach. I myśle, że rzeczywiście jest jednym z najlepszych w polsce i co byście sobie nie pierdolili to tak jest. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Osobiście nie zastanawiałbym się nad tym czy jest lepszy od np. Włodka, bo oni dogadują się doskonale i nawet on twierdzi, że Mes jest OKRYCIEM OSTATNICH LAT. Chętnie słucham historii z jego zycia, a uważam, że mam całkiem równo po sufitem. Wszystkim, którzy krytykują straszliwie brak argumentów, co widać na tym forum zresztą. Piotrek używa takich zwrotów i porównań, że można wymięknąć( poeta normalnie ;)) i to jest fakt. Niewielu jest takich graczy jak on na naszej rodzimej scenie. No, rozpisałem się trochę, więc czas już kończyć. Pozdrawiam zaznajomonych z dobrym rapem, jaki z całą pewnością reprezentuje Ten Typ Mes. Tyle ;]

anonim
Autor: RMX   Link do posta
23:48:52, 03-06-06
Czy on, ten typiarz podkładał głos do shreka??? Ma fajną typiare.

anonim
Autor: ChOdOr   Link do posta
15:36:37, 27-07-06
Pozdro dla mesa zajebiste kawałki lol

hhnmk18
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:41:33, 07-08-06
Ten typ Mes ... :)

HRS82
Autor: HRS82   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:29:39, 08-10-06
Moim zdaniem to kiedyś wymiatał... Rzeczywiście pozoruje jakiegoś nowobogackiego. Robi sobie imidż inteligenta zakładając okulary i zapuszczając włosy. Wygląda teraz jak grzeczny kujon a nie jak raper. Kiedyś miał styl! To kiedyś wyglądał jak gangster i to do niego pasowało.. Panny w klubach piszczały na jego widok... Niejedna miała za pewne kisiel w gaciach. Nie raz słyszałem jak panny przechodziły i kwiczały \"Ty! rozmawiałaś z Mesem? Ja tak!\",\"Jaki on jest piękny! Poznaj mnie z nim\". To przeszłość. Teraz mało która się nim zachwyca. Jakieś małolatki na pewno, ale i tak jest mniej tych wielbicielek. To już nie ten sam Typ co kiedyś. Jego płyta Alkopoligamia to mieszanina faktów i farmazonów. Niektórzy lubią koloryzować jak mają za mało do powiedzenia czego to ich życie nauczyło i w swoim rapie uczą innych czerpać z bajek. To o czym on rapuje, każdy pewnie słyszał gdzieś, więc nie wprowadza do rapu nic nowego. Wystarczy się rozejrzeć, pooglądać wiadomości czy wyjść nocą na miasto. Mes był dobrym raperem. Lubiłem go słuchać na początku jego kariery. Jest on raczej dobry jak nawija w jakimś składzie. 2 cztery 7 może być. Alkopoligamia już nie. Flexxip Fach polecam! Być może doczekam się jeszcze na jakiś dobry krążek z ich strony. YO!

anonim
Autor: Ciupin   Link do posta
01:20:07, 11-10-06
Mes jest prawdziwy.
Zauważcie tą kropkę po moim poprzednim zdaniu, zastanówcie się nad nią, nad jej sensem i wbijcie sobie ją do głowy jak godzinę, kiedy grają m jak miłość w tv, skurwysyny.

anonim
Autor: WeCallItHardcore   Link do posta
14:02:42, 03-11-06
bez wątpienia czołówka najleprzego rapu w polsce - nieważne są tutaj poglądy można sie zgadzać albo nie - styl, dobre bity, 247 flex feat - masakra, alko - bardzo osobista dla niewielu.. Piotr to poprostu ten typ bez którego polska scena była by teraz strasznie biedna!

anonim
Autor: AjjjEm   Link do posta
22:09:30, 13-11-06
do ten typ down
jego muzyka jest naprawde dojrzała!!!idzie do przodu, opowiada o nim, rymuje o prawdziwych przezyciach a nie wymysla głupie bajeczki...Ludzie słuchajacy prawdziwego, dobrego HH sa wymagający...chca czegos wiecej niz gledzenia od 20lat o biedzie i patologi..!!!
swoja inteligencje i wiedze wykorzystuje w swoich kawałkach niektórzy mowia ze sie wymadrza...widocznie nie wszyscy sa wstanie zrozumiec to co on chce przekazac...jego texty sa widocznie zbyt inteligetne dla niektórych, skoro wygadujecie taki głupoty nie słuchajcie jego rapu siegnijcie lepiej po 18l ich texty rozumia nawet małolaty w gimnzajum....
Do ospały
czy sposób ubierania sie Twoim zdaniem wpływa na czyjs talent??pewnie Raper w Twoim wydaniu ma wielki złoty łancuch na szyi krok w kostkach a koncówka koszulki plącze mu sie miedzy kolanami=/=/Prosze oszczedz...
do htsc
Dobrez gadasz!!!najlepiej krytykowac...załoze sie ze zaden z tych wielkich krytyków nie zrobiłby lepszego kawałka od najgorszego numeru Mesa!!
do hrs82
Jakbys wsłuchał sie troche w jego teksty ->\"witaj smierci\" nie dziwilo by Cie to ze zapuscil włosy...a co do tych fanek to mowie Ci to ja, jedna z nich, (i nie jestem 16 letnia gówniarą:])ze JEST ZAJEBISTY!!! Mimo ze w swoich tekstach przedstawia zdystansowany stosunek do dziewczyn lubie go i jego swiatopogląd mi sie strasznie podoba...Ja naprzyklad wiele bym dała zeby siasc sobie z nim i przy zimnym piwie porozmawiac o czymkolwiek...wiem ze jest on dojrzałym facetem i stac by go było na inteligetna rozmowe a nie jak co poniektórzy zamiast przecinków kurwiają...
Ps.A ten zegarek na lewej rece Hahaha... nie mieliscie sie juz czego przyczepic??hahahaha
...AVE...

anonim
Autor: AjjjEm   Link do posta
22:25:47, 13-11-06
Napisze jeszcze raz sory ale musze bo prawie spadłam z krzesła :D:D:
RAPERKA napisała
\"Ten typ niedługo zacznie się porównywać do 2PACA jego piosenki to czysta wieś.A tak wogule niepowinien się dopierdalać do Meza o ksywke.Jemu się wydaje że zabłysnoł po kawałku (Ten Typ Mes) a tak naprawde jest nikim-totalne zero.Może myślałeś że mogłes wkurwić tym Meza ale wyszłeś na zwykłą ciote.\"
:D:D:D!!!!\"WOGULE\" to ty sie naucz pisac !!zieje... bronisz Meza??Hahaha widac!!!\"Ale wyszłes na zwykłą ciote\" nie umiesz sie wysławiac jak ten palant ... ponizasz sie tak jak on ponizył sie u Wojewódzkiego!!!Skąd sie biorą takie bezmózgi jak Ty??jestes zywym przykladem osób za głupich na muzyke Mesa!!!! wiec ryj!!:):):)

anonim
Autor: Suchej z ELEJ   Link do posta
17:24:50, 07-12-06
noo spoko ten mes

skupyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:01:42, 09-12-06
Ta muzyka może się podobać albo nie, ale jest dojrzała, są żywe instrumenty, świetne aranżacje, moim zdaniem jest niedoceniony. A hip-hop uliczny dawno stał się domeną ludzi prymitywnych, bity są konstruowane ciągle na tej samej zasadzie, teksty te same itp. Mes potrafi połączyć dwa światy: ambitnej muzyki i hip-hopu kojarzonego przez laików z osiedlami, łysymi prymitywami choć to nie zawsze reguła. On między innymi (nielicznymi) ratuje wizerunek polskiego HH na swój sposób i za to szacunek. Oby więcej tego typu muzyki no i czekam na na jakąś nową produkcje. Pozdro:)

anonim
Autor: PERFECT   Link do posta
20:00:24, 29-12-06
Ten typ mes jeden z najlepszych raperów na polskiej scenie hip-hopowej.Inteligentne zwrotki które niosą ze
sobą bardzo duży przekaz.Od flexxipu 2cztery7 do solowej płyty pokazał swoje niesamowite umiejętnośći  i
napewno na oczekiwanej przez jego fanów płycie 2cztery7 pokaże klase i co prawda to nie tylko jego zasługa bo także blefa pjusa i stasiaka mes nawet sam to przyznał.Ci co jeszcze nie byli niech wejdą na strone www.alkopoligamia.com i niech posłuchają najnowszego nagrania mesa z najpiękniejszym kobiecym głosem w
całej polsce Trishią:).

anonim
Autor: crap   Link do posta
20:50:35, 02-01-07
jeden z najlepszych raperow owned .nawet nazwanie go raperem to za duzo .ludzie czy wy wogole szlyszeliscie rkiedys rap , on rapuje dla mnie to jakis monolog wogle w tym uczucia nie ma jest drewniany ze szok . i wszytkie jego chwyty sa pod publike . blirzej mu do mandrayny niz do rapera ( nie chodzi o styl ubierania ani o rodzaj muzyki) gosciu jest taki platikowy ze szok i w dodatku zgrywa kozaka

anonim
Autor: AjjjEm   Link do posta
21:07:28, 03-01-07
Gowno wiesz :):):):)

anonim
Autor: Cheehnix   Link do posta
17:59:13, 17-02-07
^
ll I vice vesa!! Przed miesiacem dorwalem jego plytke i od tamtej pory leci u mnie na okraglo. Ma troche meczacy flow ale jest na tyle oryginalny by nie krzyczec HWDP.


Wielka piona Mes. Alkopoligramia non stop:D:D:D:D:D

anonim
Autor: Marcin999-16   Link do posta
14:36:09, 09-04-07
Ludzie w których oczach widzę szaleństwo... ludzie jak mozecie ktytykować Alkopoligamię jak jej wcale niesłyszeliście. Mesie mnie też wkurza że ludzie porównują cie z Mezem. Trzymaj tak dalej czekam na nowy materiał utrzymany w klimacie fank

anonim
Autor: Playa   Link do posta
18:49:20, 13-05-07
yee

anonim
Autor: AjjjEm   Link do posta
10:42:55, 22-05-07
Skupyk świete słowa !! Mnie tam jego flow nie mieczy =] ma oryginalny głos i lubi sie nim bawić =) w niedziele byłam na jego koncercie, ze wzgledu na chu*owa organizacje czekalismy 5h na wystep lecz bylo warto=] szkoda tylko ze tak krótko byli na scenie ale tak juz jest jak sie koncerty lączy ... mam nadzieje ze przyjedzie do nas nie tylko z 247 ale jeszcze z Blefem i cała noc bedzie poswiecona tylko jemu =)

anonim
Autor: GSDRHFTHFG   Link do posta
10:13:41, 15-06-07
http://s6.gladiatus.pl/game/c.php?uid=23122 NA TEJ STRONIE WIECEJ INFO NA TEMAT

anonim
Autor: MHM TA ;]   Link do posta
14:54:06, 28-09-07
no cipeczke na zdjeciu ma przejebana ;]
zruchal bym ja ze az strach

anonim
Autor: vvojtus   Link do posta
23:12:53, 19-11-07
Mój stosunek do dam niewiele się zmienił, to moje damskie otoczenie weszło poziom wyżej. Zawsze doceniałem kobiety, po prostu kiedyś mniej przeszkadzała mi ich głupota.


Dobre to jest GIT :)

beka
Autor: beka   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:54:10, 18-03-08
MISTRZ

RapStrefa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:19, 19-03-08
www.rapstrefa.pl - Forum poświęcone kulturze Hip-Hop. Pełne polskie i zagraniczne albumy, biografie znanych wykonawców, newsy, recenzje, zapowiedzi, graffiti itp. Zapraszam ;)

skupyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:03:27, 28-04-08
luuuuuuudzie byłem na koncercie niedawno, to jest po prostu to - rozpierdol... żaden bufon wydymany, a spoko koleś, który wie po co gra koncerty i co robi... pozdro

difks
Autor: difks   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:16:15, 11-06-08
ale te teksty o panienkach, ok jest wiele glupich kobiet, tak jak i mezczyzn, wiec troszke ogolnikowo i przykro to ujete, poza tym bez zastrzezen;/

TeOeMeS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:48:58, 26-04-09
Świetne pytania... Propsy dla MESa!

lutawhuiklik90
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:13, 22-09-09

jak dla mnie czołówka polskiego rapu, to: Peja, Kaczor (ten z PDG), Chada, Pih, Waldemar K.A.S.T.A (sprawdźcie 2 płyty - Kastaniety i Kastatomy), Molesta Ewenement, Fu, Pono, Koras, WNB, Siwers, Ero, Sokół, Wojtas (ten z WYP3 - sprawdźcie jego płytę "Moja gra"), Borixon, Płomień 81 (Pezet i Onar), Tede, O.S.T.R, Fenomen, Fundacja, Gural

 

tzw. twórzczości Tego Typa Mesa nie znam więc nie będę się kurwa wypowiadał na jego temat


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-160-19-155.compute-1.amazonaws.com (54.160.19.155). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.