Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Ogólne tematy Mleka

Ogólne tematy Mleka

Autor: Wilku

Dowiedz się więcej o: Mleko.
Moje rymy mogą Ci się nie podobać, ale stawiam na przekaz, a nie na ilość rymów i długość wersów.

Zaczynałeś od breakdance'u, skąd zajawka na rap?
Mleko:
Samo przyszło i nie chce odejść. Wydaje mi się, że mam coś do przekazania innym, a jest to najlepsza forma przekazu, w której dobrze sobie radzę od lat i którą kocham.

Czy zajmujesz się jeszcze breakdance'em? Śledzisz tę scenę?
Mleko:
Nie, nie zajmuję się breakdancem. Jednak staram się obserwować to, co dzieje się na tej scenie poprzez prasę i TV.

W Piotrkowie odbywały się pierwsze mistrzostwa Polski w breakĄ˘

Twoje początki sięgają 1995 r., kiedy to z Bitterem, Malikiem i DJ Crazym stworzyliście grupę Born Juices, przedstaw nam Wasze osiągnięcia.
Mleko:
W 1995 r. wydaliśmy nielegal pt. "Born Juices Dymófka", w 1996 r. składak SP Records, w 1997 r. składaki RRX, w 1997 r. płyta Born Juices - "Prosto z ulicy", współpraca z Peją na płycie "Zwykła Codzienność", składak Wspólna Scena, w 1999 r. składak Jedna Siła Jeden Cel Parafun.

Co z tym zespołem? Jest szansa na reaktywację?
Mleko:
Na dzień dzisiejszy mam kontakt tylko z DJ Crazy (jeździ ze mną na koncerty). Jeżeli chodzi o reaktywację to nic mi o tym nie wiadomo.

W promującym Twoją płytę utworze pt. "Kto dogoni psa" naśmiewasz się z policji, jakie masz doświadczenia z tym organem?
Mleko:
Jeżeli chodzi o organy to mam dużo doświadczeń, ale nie chcę się tym reklamować.

Skąd pomysł na refren "Łapy, łapy, 4 łapy...", czy przypadkiem nie z programu, w którym śpiewał właśnie taki refren Pankracy?
Mleko:
Tak, przecież to jest oczywiste.

Większość prawdziwków zeszła do podziemia.

Dzieci w refrenie... Najmłodszym trzeba już wpajać takie rzeczy o policjantach?
Mleko:
Nie wpajam niczego najmłodszym. To tylko wieloznaczne wykorzystanie refrenu śpiewanego przez dzieci.

Twoja solowa płyta "Ogólne tematy" została odebrana dość słabo, spodziewałeś się takich opinii?
Mleko:
Nie znam takich opinii. Myślę, że należy poczekać trochę dłużej na jakieś konkretne opinie. "Dość słabo" to szerokie pojęcie. Na koncertach obserwuję zupełnie inne reakcje, więc co jest prawdą?

Podobno te same słowa z Twojej debiutanckiej płyty można było już usłyszeć na krążku Born Juices w 1997/98 r., czy to prawda?
Mleko:
Tak, pierwsza zwrotka z "Kto dogoni psa" poszła już w pewnym numerze. Już wtedy miałem napisany ten kawałek, ponieważ byliśmy zespołem to każdy rzucił swoją zwrotę, a mój pomysł przeleżał w szufladzie i poszedł w eter w tej formie dziś. Zależało mi na tym żeby zachować jego oldschoolowy styl i to mi się udało.

Na płycie nie ma żadnych featuringów, a w barwach Cameya gra wiele osób, nie chciałeś nikogo zaprosić?
Mleko:
Miałem pomysł na jeden feat, ale w końcu z niego zrezygnowałem i cieszę się z tego dzisiaj.

Miałeś długi okres w swoim życiu, kiedy odcinałeś się od Hip-Hop'u, co się stało?
Mleko:
Nigdy się od niczego nie odcinałem. Miałem swój plan na życie: dom, rodzina, praca. Tylko co z tego jak co półtora roku nagrywałem nielegal? To były krótkotrwałe ucieczki. wszystko co mam do powiedzenia na ten temat zawarłem w numerze "Nie zmienię się".

Czy w tym czasie śledziłeś polski rap? Kogo cenisz z naszej sceny?
Mleko:
Śledziłem i śledzę jeżeli mam tylko na to czas. Cenię tych, którzy nie rymują dla samej zabawy rymami, ale mają coś konkretnego do przekazania. Nie lubię płyt, które mówią o niczym. Cenię sobie szczerość w przekazie. Jest to jednak coraz rzadsze na legalnej scenie. Większość prawdziwków zeszła do podziemia.

Ludzie nie wiedzą kto to jest Mleko. W jaki sposób chciałbyś ich do siebie przekonać?
Mleko:
Znowu powiem, że na wszystko potrzeba czasu. Nie jestem dupowłazem. Posłuchajcie mojej płyty, jeśli Wam się spodoba to jest ok. Kilka kawałków jest bardzo osobistych i to po nich możecie mnie poznać i przekonać się tym samym do mojej osoby.

Niedługo rymy będą sprzedawane na przemian z punchlinami w internecie, a realizm i to co masz do przekazania zatoną w odmętach gównianej bezbarwnej papy położonej na dzieciaka o ładnej buźce i odpowiedniej ilości tatuaży.

Twoje czasownikowe rymy i tematy - rap był na takim poziomie w 1998 r. Czy powrót do dobrej przeszłości to nagrywanie kawałków na takim poziomie?
Mleko:
Moje rymy mogą Ci się nie podobać, ale stawiam na przekaz, a nie na ilość rymów i długość wersów. Cała płyta odbiega od standardów. Uważam, że to co dla Ciebie jest złe w tej płycie dla mnie jest ok. Jeżeli czekałeś na produkcję podobną do tych, które są na rynku to nie dostaniesz tego ode mnie. Niedługo rymy będą sprzedawane na przemian z punchlinami w internecie, a realizm i to co masz do przekazania zatoną w odmętach gównianej bezbarwnej papy położonej na dzieciaka o ładnej buźce i odpowiedniej ilości tatuaży. Ten kręcący dupą na teledysku dzieciak, razem z tłumem jemu podobnych gołych dziewczynek, będzie rzucał rymami zakupionymi w necie, wystukanymi na blacik. Życzę Wam wszystkim doczekać takich czasów. Myślę, że dopiero wtedy będziecie mogli oceniać, piętnować i mówić o poziomie mojej i wielu innych płyt z zupełnie innego punktu niż teraz. Jeżeli "Telefon", "Bomby", "Stop klatka", "Podzielony", "Szach i mat", "Komuna" itd., są dla Ciebie źle zarymowane i poruszam w nich głupie tematy to podejrzewam, że nie słyszałeś tej płyty.

Minęło już trochę czasu od premiery. Czy Twoja płyta coś zmieniła - na scenie albo w Twoim życiu?
Mleko:
Minęło za mało czasu. Jeżeli chodzi o scenę to trzeba jej zapytać. Jeżeli chodzi o moje życie to tak, teraz dosłownie żyję z tej płyty i tą płytą.

Co chciałeś osiągnąć tą płytą i czy Ci się to udało?
Mleko:
Chciałem dotrzeć moim słowem do ludzi i już wiem, że to mi się udało. Jestem z tego dumny.

"Jedna wielka zjednoczona, nie podzielona polska scena hip-hop'owa..." to słowa utworu 10 osób - "Wspólna scena", nie brakuje Ci tamtych czasów?
Mleko:
Brakuje, ale nie oglądam się za siebie "walczę o swoje jak huragan karter już wiele lat" i nie zamierzam przestać.

Bardzo cenisz swoich odbiorców, co chciałbyś im przekazać?
Mleko:
Zamierzam robić to co robię, zamierzam się rozwijać, zamierzam nie ograniczać się, zamierzam Was zaskakiwać pomysłami na kawałki, takie jak "Kto dogoni psa". Życzę Wam żebyście sami wyrwali się z ograniczeń, życzę Wam żebyście wystąpili z kółek wzajemnej adoracji i pseudo hip-hop'owyh sekt, które są pełne zasad i ograniczają Was. Do zobaczenia na koncertach.

Dowiedz się więcej o: Mleko.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-08-10
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:1.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Wilku, 34 lata

Ostatnie artykuły tego autora:
Pozdro dla hejterów - wywiad z Siedem Łez
Reggae od Natural Dread Killaz
Nie robimy muzyki po to by być gwiazdami - 18L
Uczę się od bezimiennych muzyków - IGS
Zajmuję się wszystkim sam - Maciora

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: krs1   Link do posta
12:32:06, 11-08-06
A ja tak czytam ten wywiad popijając sobie mleko :) i po raz kolejny dochcodzę do wniosku że Mleko to typ który do rymowania nie ma zupełnie talentu, i żeby nie było że nie słuchałem żadnych jego kawałków a się wypowiadam, powiem że przesłuchałem i to nawet sporo :) Przecież jego sposób i technika rymowania zupełnie się nie zmieniła, na \"Wspólnej Scenie\" rymował tak samo jak dziś, porażka!!!! PS. A co do feat\'ów, to nie wiem kogo chciał zaprosić i kto by się zgodził na feat, chyba tylko żurom :]

anonim
Autor: smtk   Link do posta
13:14:08, 04-08-07
krs1 schowaj sie! posłuchaj `prosto z ulicy` normalnie krew w rzylach mi sie gotuje jak ktos krytykuje kogos z BORN JUICES vafanqlo figlio di puttana

anonim
Autor: fgdg   Link do posta
19:26:40, 10-10-07
Pdobno ten koles Mleko kiedys był policjantem. Ktoś coś o tym wie?

anonim
Autor: HINA102   Link do posta
19:17:09, 24-10-07
popieram wypowiedz smtk!!
Born juices to byl zajebisty sklad !! a plyta ''prosto z ulicy'' to moim zdaniem jedna z najlepszych kawalkow hh ! szczegolnie DO I O!!!!! Chlopaki odwalili kawal dobrej roboty , nie mozna temu zaprzeczyc! Nagrywali z SLU i WYP3!! SZacunek!
a ty krs1 to sie zamknij bo chuja wiesz !!A smtk Cie zjebal Od gory do dolu po Wlosku ! to ja DODAM : TESTA DI CAZZO , VAI A FARE I BOCCHINI AI CAMMELLI!! PZDR!

anonim
Autor: Rusek inwcrew   Link do posta
05:41:53, 14-03-08
sie kłócicie jak debile, Mleko robi swoje i jest z tego zadowolony a to się najbardziej liczy.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.