Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Nagrywanie jak układanie puzzli - wywiad z Pono po premierze jego najnowszej płyty

Nagrywanie jak układanie puzzli - wywiad z Pono po premierze jego najnowszej płyty

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Pono.
Rap jest moją siłą, narzędziem, rap jest głosem pokolenia, a nie tylko formą rozrywki. To szansa na to, żeby powiedzieć, co się myśli, i żeby dotarło to do ludzi.

Czy doświadczenia związane z poprzednią płytą wpłynęły zasadniczo na nowy materiał? Bo jest on w porównaniu z "Hołdem" znacznie ciekawszy i przyjemniejszy dla ucha...
Pono:
Oczywiście, że tak. Każdy materiał, czy to album, czy pojedynczy utwór, to doświadczenie, na którym buduje się kolejne. Hołd był wydany 4 lata temu, dziś jestem starszy wiekiem i właśnie doświadczeniem. Druga sprawa to to, że miałem jakiś koncept na tę płytę‘ý

Jeśli chodzi o brzmienie płyty "Tak to widzę" to bliżej jej do "Drugiej strony medalu", niż do "Hołdu". Czy jest to po prostu wynikiem rozwoju i poszerzania horyzontów muzycznych, czy nagrywając nową płytę świadomie odchodzisz od starej stylistyki?
Pono:
Wszystko jest świadomie dobrane, nie ma miejsca na przypadki. Oczywiście jest tam i spontaniczna nuta, choćby w przypadku partii wokalnych, które powstawały na bieżąco. Jednak faktycznie, jest to wynikiem poszerzenia horyzontów - rap jest wyjściowym punktem, reszta to wynik aktualnych fascynacji.

Jak oceniasz swoich producentów? Czy to, co wyszło spod ich ręki, pokryło się z Twoimi oczekiwaniami?
Pono:
Jestem naprawdę z nich dumny, ponieważ osiągnęli klimat, który został zamierzony na samym początku. Wiadomo jednak, że jeżeli chodzi o wykonanie to zawsze będą niedociągnięcia, jak w muzyce tak i w samym rapowaniu. Człowiek rozwija się i uczy całe życie i, tak jak powiedziałem już kiedyś, w momencie, kiedy nie będzie już co poprawiać, znaczy, że jestem już w tym spełniony.

Płyta brzmi zupełnie inaczej niż to, co możemy usłyszeć ostatnio w polskim rapie. Ciepłe brzmienie, nie ma typowo klubowych podkładów. Jakbyś przedstawił korzenie muzyczne tej pyty ludziom, którzy jeszcze jej nie słuchali?
Pono:
Tak jak powiedziałem, jest to fascynacja tym co było, fascynacja muzyką z duszą, która dała początek temu nurtowi. Żeby w pełni to zrozumieć, trzeba sięgnąć po tę muzykę. Nie robię rapu pod publikę, nie kierują mną obecne trendy, robię to, co czuję, nie szukam odbiorców, jestem sobą i jak komuś to się nie podoba, to niech nie słucha, proste.

Kawałek "Robię swoje" trochę inaczej brzmi niż reszta utworów na płycie. Wyszło to naprawdę interesująco. Czemu zatem nie ma więcej tak charakterystycznych kawałków na "Tak to widzę"?
Pono:
Ten kawałek ma swoją historię. Usiedliśmy z Korasem do pisania, a skończyło się to wielkim chlaniem - toasty typu "za zwrotkę", "za refren", którego zresztą nie ma, powtarzały się tak często, że na drugi dzień grubo się zastanawialiśmy jak to nazwać. Czyli kawałek jest w typowym stylu zipskładowym. A czemu nie ma takich więcej? To proste, nie piję już tak dużo.

Gdy Gangstarr nagrał kawałek "Royalty" z gościnnym udziałem K-Ci & Jojo, podniosły się głosy, że zespół tej rangi i o takiej stylistyce nie powinien mieć "soul'owych" refrenów. Na Twojej płycie pojawiają się podobne "przyśpiewki". Czy nie uważasz, że połączenie bezkompromisowego rapu ze słodkim śpiewem jest na tyle niewdzięczne i trudne, że nie każdy powinien w to wchodzić?
Pono:
Nie wiem, nie obchodzi mnie to. Miałem taka jazdę i tak to powstało. Jak już powiedziałem, robie rap taki, jak sam posłuchać lubię, a nie taki jaki lubią inni. Ma to być szczere, od serca i z duszą. Włożyłem w to całe moje serce i całą moją duszę. Wyszło to tak, jak wyszło, bo tak wyjść miało. Wiadomo, że liczą się dla mnie słowa krytyki, sam jestem strasznie samokrytyczny, natomiast uważam, że jeśli ktoś ma ochotę na taką hybrydę, to muzyka jest taką formą, która praktycznie nie ma granic, tak, że można szczerze robić wszystko.

Twoje teksty zawsze są misternie dopracowane. Czy wpłynęło to zasadniczo na fakt, że czekaliśmy na nowy album aż cztery lata?
Pono:
Jak najbardziej, jestem perfekcjonistą we wszystkim, co robię. Jeden utwór rozpisuję mniej więcej na jeden zeszyt formatu A4 i naprawdę zajmuje mi napisanie go przynajmniej kilka tygodni. To jak puzzle, wszystko musi pasować, nie zostawiam tekstu, jak czegoś w nim brakuje lub jak mi cos nie pasuje. Taki mam styl pracy i to jest chyba niezależne ode mnie, taki po prostu już jestem..

Jeden utwór rozpisuję mniej więcej na jeden zeszyt formatu A4 i naprawdę zajmuje mi napisanie go przynajmniej kilka tygodni. To jak puzzle, wszystko musi pasować, nie zostawiam tekstu, jak czegoś w nim brakuje lub jak mi cos nie pasuje

Między członkami Zipery jest dziwna różnica - Fu nagrywa swoje kolejne projekty regularnie raz na rok, Ty raz na cztery lata, a Koro w ogóle nie pracuje nad solówką. Z czego to może wynikać?
Pono:
Wydaje mi się, że ze stylu życia. Koras założył firmę odzieżową ORIENT 24h, czemu się poświęca, Fu poświecił się całkowicie muzyce, ja natomiast podchodzę do tego w taki sposób, że żeby cos napisać, musi być pomysł, a nie zawsze się je ma.

Co do gości, to właśnie nie słychać na płycie Fu, choć jest Koro. Dlaczego nie ma drugiego członka Zipery?
Pono:
Nie ma w tym nic dziwnego, to po prostu kwestia pomysłów i czasu. Jak już powiedziałem, z Korasem się po prostu nachlałem, a Fu ma już żonę, domowe ognisko, i wiadomo, że to zobowiązuje.

Poruszasz wiele społecznych tematów takich jak wyzysk, nadużywanie władzy, okradanie najbiedniejszych, fałszywe działania polityków. Czy naprawdę jest tak źle w Polsce?
Pono:
Moim zdaniem jest na maksa chujowo, wystarczy zobaczyć, i ten, kto tego nie widzi, to albo jest ślepy, albo po prostu się tym nie interesuje. Jestem już w takim wieku, że mnie to dotyczy i mocno dotknęło, i nie zamierzam się temu biernie przyglądać. Rap jest moją siłą, narzędziem, rap jest głosem pokolenia, a nie tylko formą rozrywki. To szansa na to, żeby powiedzieć, co się myśli, i żeby dotarło to do ludzi.

W utworach "Manifes", "Nowy ład", "Pierdolę to" mocno krytykujesz otaczający nas świat i nie chodzi tu tylko o politykę, ale może bardziej o komercjalizację życia i stosunków między ludźmi. Czy dużą przesadą będzie powiedzenie, że jest w tych poglądach coś z alterglobalizmu?
Pono:
Jak najbardziej jestem patriotą, jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, i z tego co polskie, Dlatego nie wyjeżdżam, rapuję po Polsku i staram się wpływać jakoś na to, co tu się dzieje. To moja ojczyzna, moja! I czuję się w pełni za nią odpowiedzialny, dlatego krytykuję tych, co ja niszczą.

W jednym kawałku gościnnie pojawia się Hemp Gru i jakoś nie jest zaskoczeniem, że tematem tego utworu jest "nienawiść do policji". Czy ten temat w twoim życiu jest na tyle aktualny, że warto o tym nagrywać kolejny cały kawałek?
Pono:
To jest i będzie zawsze aktualny temat, bo temat się nie zmienia. Nie będzie mi mówić banda buraków, co mam robić. Nie mogę patrzeć obojętnie na ich arogancję, brak kompetencji i zwykle skurwysyństwo, i będę ich dojeżdżał na każdej płycie, jak i w życiu. HWDP na zawsze.

Na pierwszy singiel wybrałeś utwór "Pierdolę to" i kiedy usłyszałem go na płycie promocyjnej rozesłanej do mediów pomyślałem sobie "Ok, fajny kawałek". Jakoś trochę później usłyszałem ten sam numer w audycji Hirka i szczerze mówiąc nie szło go słuchać - z prostego powodu - cenzura i "wypikanie" przekleństw. Wiem, że to kwestia autora i wolności wyrazu, ale mimo wszystko, czy nie lepiej na single wybierać łagodniejsze w słowach, niekoniecznie w przekazie, utwory?
Pono:
Singiel jest środkiem promującym płytę, a co za tym idzie: także poglądy, i wybrałem ten utwór dlatego, że chciałem wszystkim uzmysłowić moje podejście, zarówno do tych anonimowych krytyków z forum, jak i do niektórych wydarzeń, które miały miejsce w moim życiu. Jest to forma odreagowania jak i buntu wobec tego, co się dzieje w muzyce i nie tylko. Robię, co chcę, i nikt mi nie będzie mówił, co mam robić, chcę powiedzieć "Pierdolę to" i to mówię i to 45 razy w utworze. Mówią, że rap jest wulgarny? To mają wulgarny rap. Nikogo o nic nie proszę i to jest dowód, na przekór wszystkim i wszystkiemu... pierdolę to.

Jaki jest Twój stosunek do marihuany? Po utworze "Historia jednego bucha" słychać, że jesteś jej zwolennikiem, ale czy podchodzisz do tej używki kompletnie bezkrytycznie?
Pono:
Jak się wsłuchasz w ten utwór to usłyszysz w nim walkę z nałogiem, czyli jest to o tych dobrych i złych stronach, jednak pozostawia on wybór. Nie mówię o tym, czy marycha jest dobra czy zła, każdy to wie najlepiej.

Usiedliśmy z Korasem do pisania, a skończyło się to wielkim chlaniem – toasty typu "za zwrotkę", "za refren", którego zresztą nie ma, powtarzały się tak często, że na drugi dzień grubo się zastanawialiśmy jak to nazwać.

O obydwu Twoich albumach raczej nie da się powiedzieć, że są czysto solowe. Na pierwszym albumie prawie w każdym utworze ktoś się dograł, na nowej płycie jest trochę mniej gości, czy na kolejnym podejmiesz się nagrania stuprocentowo autorskiego i samodzielnego materiału?
Pono:
Tak jak w przypadku "Hołdu", tak i w przypadku tego materiału, nagrywam z ludźmi, którzy uczestniczą w moim życiu i mają podobne poglądy do moich, i myślę, że nie nagram nigdy całkowicie solowej produkcji, ponieważ nie byłoby to szczere.

Jakie są plany promocyjne najnowszego materiału?
Pono:
O to trzeba by zapytać raczej wytwórnię, jeżeli chodzi o mnie to zrobiłem swoje, teraz czekają mnie koncerty i to jest moja rola w promocji materiału.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tego, że płyta CD jako fizyczny nośnik muzyki jest dziś archaizmem, a albumy powinno się wydawać w Internecie?
Pono:
Tak samo jak przyszedł kres taśmy, tak samo, myślę, przyjdzie kres CD, natomiast jeżeli chodzi o Internet, to jeszcze wiele pozostawia do życzenia. Brak kontroli nad tym, co się dzieje, powoduje, że istnieje w nim czysta anarchia i nie chodzi mi tu o wolność słowa, tylko o zabezpieczenia, które by zahamowały rozwój piractwa i debilizmu, który widoczny jest między innymi na forach.

Podczas ostatniej rozmowy byłeś dość tajemniczy, jeśli chodzi o plany na przyszłość. Czy dziś możesz zdradzić coś więcej w temacie planów ZIP Składu, Zipery i Pona?
Pono:
ZIP skład istnieje i istnieć będzie, Fundacja nagrywa materiał, Koras nagrywa materiał z Jurasem, Fu nagrywa solo, WWO promuje nowy krążek, powstają mixy zarówno Deszcza, jak i kompilacje, np. Kuby O., gdzie będzie można posłuchać nas wszystkich, jeżeli chodzi o mnie, to w tym momencie jestem całkowicie pochłonięty założoną przez nas fundacją i to jest aktualny projekt, nad którym pracuję.

Jak mógłbyś na koniec w skrócie zachęcić czytelników do sięgnięcia po Twój najnowszy krążek?
Pono:
Nikogo nie będę zachęcał. Ten, kto chce, niech sobie posłucha. Jest to mój punkt widzenia i nie każdy musi się z nim zgadzać, zrobiłem swoje, nagrałem płytę, która dotrze do tego, do kogo ma dotrzeć. I tak naprawdę nie interesuje mnie to, co będzie się z tym dalej działo...

Dowiedz się więcej o: Pono.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-06-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.10 (10)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
WiELGi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:43:04, 12-06-06
dobry wywiad, respekt dla pona

anonim
Autor: apropo   Link do posta
18:48:08, 12-06-06
kupuje to!!!wreszcie!!!!!

anonim
Autor: hfghgf   Link do posta
18:52:37, 12-06-06
elo Pono ja sięgne po tą płyte ema hwdp . a tak wogóle to pierdole to

to mam
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:57:17, 12-06-06
lepiej niech sie puzlami zajmie

anonim
Autor: Kolumbijski Mongoł   Link do posta
19:00:55, 12-06-06
\"To jest i będzie zawsze aktualny temat, bo temat się nie zmienia. Nie będzie mi mówić banda buraków, co mam robić. Nie mogę patrzeć obojętnie na ich arogancję, brak kompetencji i zwykle skurwysyństwo, i będę ich dojeżdżał na każdej płycie, jak i w życiu. HWDP na zawsze.\"

brawo chłopie, jesteś żałosny.

anonim
Autor: stefan1500   Link do posta
19:01:03, 12-06-06
kupie oryginał!!

HOŁD był zajebisty

pozdro Pono

anonim
Autor: sarajev   Link do posta
19:02:37, 12-06-06
wywiad bardzo dobry
płyta już jedzie do mnie z PROSTO
KUPUJCIE PONA DLA ZIOMKÓW PIONA!!!!!!!!!!!!!

SiaraSiarzewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:07:05, 12-06-06
pozdro za dobry wywiad! PONO konkretny gość to płyta pewnie też konkretna bedzie! trzeba bedzie chyba nabyć:P

murzynski_ziomek_tekiszy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:33:05, 12-06-06
A CZEMU NIE PADLO PYTANIE DLACZEGO PLYTA JUZ DAWNO JEST NA W SIECI NA KAZDYM P2P HEH

anonim
Autor: Pisssssssssss   Link do posta
19:47:11, 12-06-06
Jakie jest Twoje zdanie na temat tego, że płyta CD jako fizyczny nośnik muzyki jest dziś archaizmem, a albumy powinno się wydawać w Internecie?
Pono:
Tak samo jak przyszedł kres taśmy, tak samo, myślę, przyjdzie kres CD, natomiast jeżeli chodzi o Internet, to jeszcze wiele pozostawia do życzenia. Brak kontroli nad tym, co się dzieje, powoduje, że istnieje w nim czysta anarchia i nie chodzi mi tu o wolność słowa, tylko o zabezpieczenia, które by zahamowały rozwój piractwa i debilizmu, który widoczny jest między innymi na forach.


hahaha

anonim
Autor: s.   Link do posta
19:51:04, 12-06-06
bo to pytanie gówno mnie jak i reszte normalnych słuchaczy obchodzi!!!!!!
pomyśl !


płytka jest w dobrej cenie warto ja nabyć!

Lucjan 69
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:58:01, 12-06-06
dokladnie Tekisza,
niestety sytuacja  bedzie podobno do solowki Wojtasa z WYP3 zajebistej ale rozkradzionej przez internet grubo przed premiera :/
co do wywiadu to w tym kawalku o policji nie pojawia sie przeciez Hemp Gru tylko Bilon (i Fred) wiec merytoryczny blad ktory razi me oko, Wilku ladnie pojecham w Manifescie z Ero wspolnie
ema dobra produkcja

GordonPzn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:58:13, 12-06-06
Bardzo dobry wywiad. Pono nie zostawia cienia wątpliwości o nim, o jego poglądach etc. Tak samo płyta. Dziwi mnie, że wielu kolesi na forum mówi o niej tylko \"zajebista\". Panowie, to za mało... Na pewno nie jest to baunsowa płyta o pierdoleniu koleżanek dla plastikowych chłopaczków w butach z Akademii Pana Kleksa. To płyta o konkretnej tematyce, w żadnym kawałku ani na chwilę nie zrywa się temat i zaczynają się inne jazdy... Naprawdę polecam. A  tych forumowiczów z dupy rodem odsyłam do wersu Pona- \" Pierdolę to, wyłączcie to jak chcecie\" Pozdro.

Lucjan 69
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:01:27, 12-06-06
to znaczy w kawałku Instynkt Wilku dobrze pojechal :]
sorx

anonim
Autor: kkkkk   Link do posta
20:07:14, 12-06-06
pono jeden z najlepszych jak nie najlepszy peace

anonim
Autor: zabawny   Link do posta
20:10:50, 12-06-06
ja to ściągnąłem kilka tygodni temu z nete i jestem troche rozczarowany myslałem że bedzie lepszy troche ale i tak nie jest zła!!! szacunek pono zip prosto

anonim
Autor: rada   Link do posta
20:16:41, 12-06-06
ej ty zabawny, jesli mialbys szacunek dla pono nie sciagalbys plyty z neta

anonim
Autor: ;;;]]]]]]]:S   Link do posta
20:17:03, 12-06-06
Ja juz od wczoraj mam płyte ;;;))) i co? Pierdole to !;d

BDZ Beatz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:19:16, 12-06-06

Dobry wywiad i zajebista cd Szacunek ! Pozdroave_magik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:27, 12-06-06
dobry wywiad. eMa Pono

anonim
Autor: ryyyc   Link do posta
21:14:19, 12-06-06
ciekaw jestem ilu z was kupi ten album ????????

anonim
Autor: MHS_Respekt   Link do posta
21:27:46, 12-06-06
Do mnie już jedzie z PROSTO.

Bari/Rap_Federacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:36:59, 12-06-06
12 czerwca premiera a ja album kupilem 10 czerwca w empiku! co za burdel!

anonim
Autor: Loczek_One   Link do posta
21:42:44, 12-06-06
Pono Wymiata
ZIP na ZAWSZE
ELo!

anonim
Autor: woznica 88   Link do posta
21:43:41, 12-06-06
pokolenie skurwysynow, ktore nie szanuje cudzej pracy, kradnie plyte z sieci, jara sie i mowi ze to pierdoli.
zeby ktos was kiedys wypierdolil, chuje.

folksone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:55:46, 12-06-06
Dokladnie \"ryyyc\" tez jestem ciekaw ilu z Was to kupi...pierdolenie takie o szacunku i w ogole wszystko jest zajebiscie a 3/4 z Was pewnie jebnie to z neta...;/ szanujesz ?? -kup.

FAN
Autor: FAN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:56:36, 12-06-06
KURWA PONO ZAJEBISTY ZAWODNIK,NA PEWNO W CZOLOWCE.SPRAWDZE MATERIAL ALE NAPEWNO BEDZIE KOZACKI.

anonim
Autor: aa   Link do posta
22:23:27, 12-06-06
a jaka cena w empiku ?? podajcie a zaraz lece ;) AVE ZIP

anonim
Autor: minstrel   Link do posta
22:32:18, 12-06-06
MAM JUZ PŁYTE,SŁUCHAM CAŁY DZIEN.TO JEST KAWAŁ DOBREGO RAPU!!!!!!!!!!STARA SZKOŁA Z KLASĄ,PIERDOLE TO PRZESŁUCHAŁEM WCZEŚNIEJ ,CZEKAŁEM NA RESZTE I SIE NIE ZAWIODLEM..SZACUNEK DLA PONA I FREDA,KIEDY KONCERT ???

anonim
Autor: mazunio   Link do posta
22:44:53, 12-06-06
ja już płytke zamówiłem.czekam tylko aż mi przyśle Prosto.......kurwa...będzie hardcore ....słyszałem kawałki...po prostu mistrzostwo

Na Zawsze S.A.P i Zip Skład......emaa

anonim
Autor: ryyyc   Link do posta
23:01:12, 12-06-06
Mnie ciekawi jak sobie PONIEDZIAŁEK poradzi na liście OLIS
trzymam kciuki :)
a swoją drogą ja udziele mu wsparcia i kupiłem orginał!
JESTEM Z TEKO ZAJEBIŚCIE UCIESZONY
SSAĆĆĆ CI KTÓRZY TO ŚCIAGNĄ

anonim
Autor: to tylko ja   Link do posta
23:02:53, 12-06-06
to już na ruskich serwerach i forach są linki do nowej płyty, patrzę ze dla pona się powodzi heh, Niezłe

anonim
Autor: MAN   Link do posta
23:10:51, 12-06-06
no ja wlasnie przed chwilą zamówielm plytke z Prosto.pl. wiec pozostaje tylko czekac...:)))

anonim
Autor: OCB   Link do posta
23:11:09, 12-06-06
wywiad szczery hejtery moga sie nie wpisywac POZDRO PONO ale sadzac po promo to jednak hold lepszy mi sie wydaje ale ocenie jak obczaje  

desone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:15:43, 12-06-06
good cd ;)

SAD
Autor: SAD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:18:42, 12-06-06
Jak mógłbyś na koniec w skrócie zachęcić czytelników do siągnięcia Twojego najnowszego krążka?
Pono:
Nikogo nie będę zachęcał. Ten, kto chce, niech sobie posłucha. Jest to mój punkt widzenia i nie każdy musi się z nim zgadzać, zrobiłem swoje, nagrałem płytę, która dotrze do tego, do kogo ma dotrzeć. I tak naprawdę nie interesuje mnie to, co będzie się z tym dalej działo...

paw
Autor: paw   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:34:16, 12-06-06
Masz szacunek dla Pona - kup jego płyte!!!
PZDR.

anonim
Autor: MUTOMBO   Link do posta
00:25:19, 13-06-06
POJEBALO WAS JAK BYM MIAL KUPIC KAZDA DOBRA PLYTE TO BYM MUSIAL BANK OPIERDOLIC ZEBY MIEC SIANKO NA TO ZASTANOWCIE SIE NAD LICZAC ZE 1 PLYTA MNIEJ WIECNEJN KOSZTUJE 30ZL 10 TAKICH TO 300ZL poprostu nie stac mnie czasem na jakas polowke sobie wyskrobi i koncerciwo hetnie bym kupil ale nie mam siana ELLOOOOOOOOOO PONO

anonim
Autor: ajt!   Link do posta
01:06:29, 13-06-06
hipokryci kurwa... kto by tam kupował płyty teraz... to nie mozart zeby go jakims mega szacunkiem obdarzać.... smieszni są Ci co wypierdalają na to gówno pieniądze mimo, ze im sie nie przelewa... nie macie na co wydawac hajsu? czas dorosnąć!

anonim
Autor: hoho haha   Link do posta
03:01:06, 13-06-06
ciebie pojebalo idioto. mowisz 30 pln wiec raczej gadasz o polskich produkcjach a dobrych plyt w tym kraju jest tyle ze huj conajwyzej mozna z emerytury wyjebac kogos i masz kurwa na 2 lata jak nie wiecej.

plyta jest dobra, do holdu sie nie umywa ale solidnie. kupie to gowno wlasnie dlatego ze pono obok eldoki ma najwiekszy u mnie szacunek na tej skurwialej scenie.

aloha

Królik_666_13
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:00:03, 13-06-06
Wywiad mistrz.

edit: Respect, kupię płytę na bank.

ze0x
Autor: ze0x   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:27:53, 13-06-06
Płyta jest zajebistaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze duzo by tu dodac. bardzo mi sie podoba ;] polecam kazdemu ;]

$mArTuSkA$
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:38:42, 13-06-06
płyta kupiona:) i baaarddzooo sie podoba!!!!.brawo Pono!

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:26:58, 13-06-06
.plyta jeszcze nie kupiona.artysta pełną gębą

anonim
Autor: ADS   Link do posta
10:31:25, 13-06-06
A JA MAM WKURWE JAK WIDZE TYCH PUCUSIóW CO PISZą żE KUPIą PłYTE A MI SZKODA HAJSU WOLE SKRęCIć PACYNE A PłYTA PRęDZEJ CZY PóźNIEJ DO MNIE TRAFI.
WIELKI SACUNEK DLA CAłEDO ZIP , PROSTO , HG ,BC , WSP I INNYCH ZAJEBISTYCH SKłADóW Z WWA.EMA

mai
Autor: mai   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:40:16, 13-06-06
bez odbiorcÓw nie byŁoby nic.turlaj

anonim
Autor: JEST jak jest   Link do posta
11:04:17, 13-06-06
Mam juz plytke jest zajebista ale spodziewalem sie czegos lepszego od pona 0 hardcoru ta plytka jest klimatyczna i fajnie wpada w ucho polecam PEace teraz czekam na moleste i kupuje orginał :D I na Juras&Koras to bedzie gicior w chuj!!!!! Pokój

anonim
Autor: god\'s son   Link do posta
11:12:12, 13-06-06
kupilem wczoraj, dobry cd, strasznie dojrzaly, zajebiscie sie słucha

anonim
Autor: mega kozak i gangsta   Link do posta
11:15:37, 13-06-06
widac przecwelony admin dal cenzure
za dajcie bez spacji T O R R E N T Y . O R G

anonim
Autor: spoko ziomek   Link do posta
12:05:59, 13-06-06
a ja zrobie tak, najpierw sciagne sobie z neta i przeslucham, a jak mi sie spodoba to pojde i kupie oryginal (nigdy nie kupuje kota w worku, choc wiem ze Pono zna sie na tych klockach, ale wole sam ocenic)

a tak btw hasla typu: szanujesz Pona-kup jego plyte sa dla mnie smieszne, bo co ma zrobic ktos kto jest zajarany na maxa hip hopem a nie ma hajsu??? nie wszyscy maja pieniadze na takie rzeczy, niestety prawda jest okrutna...  a inna sprawa watpie aby ktorykolwiek z was mial choc polowe swojego zbioru plyt w oryginalach....

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
12:19:26, 13-06-06
taa :] kurwa ja mam z 10 plyt orginalnych z ok1000 z czego 2 z tych 10 zajebalem z empiku a reszte(CZYLI 8 Z TYCH 10) mam za cyne :] kurwa ale nie znaczy to ze jestem biedny... nie nie - sciagam wszystko bo wole te sianko co mialbym wydac np.na plyty przedpierdolic na swoje zachcianki :]  na zakonczenie : CHUJ W DUPE CWELOM CO NAMAWIAJA DO KUPNA ORGINALNYCH PLYT - JEBCIE SIE NA LEB DOWNY BO GLUPI JEST TEN CO PLACI ZA COS CO MOZNA MIEC ZA DARMO. HIHI PZRYNOSICIE WSTYD POLAKOM. AMEN

anonim
Autor: Grzesiek 1   Link do posta
12:20:46, 13-06-06
wytym beznadziejnie refrenom mówimy zdecydowane NIE !!!! noooowwwwwyyyy łłłaaaaaaddd lalala. stara szkoła z beznadziejnie śpiewanymi paroma refrenikami. ale ogólnie Pono bardzo dobrze jedzie.

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
12:21:44, 13-06-06
YADAMEEN!!!

anonim
Autor: mała szumowina   Link do posta
13:26:38, 13-06-06
to mam napisał:lepiej niech sie puzlami zajmie jak taka małoletnia kurewka,która nie ma ani nie zna podstaw korzeni polskiego rapu może byc tak jebanym ignorantem i pisać tak wkurwiające zdanie?..wiem już wiem!jesteś po prostu frajerem pogonionym i rap Pona kłuje,co nie da sie słuchać nie?tak cichutko nawet gdy mama jest na dole też nie możesz?lamusy kute,rozjebał bym was przez dupe,chuj ci na imie i wsadź se głowe w dupe

anonim
Autor: ryyyc   Link do posta
14:34:38, 13-06-06
Ej ludzie
nie chodzi o ty by kupować każdą płyte jaka wyjdzie!!!!!!!!!!!!
nie musisz kupować każdego albumu hip hopowego bo to było by nie realne,ale Pono nie wydaje co 6 miesięcy płyty!!!!!  te kilka złoty to żaden hajs !!!!!!!!
nie mam nie wiadomo ile kasy- często mi brakuje ........
ale jest kilka ludzi których płyt nie sciągne i PONO zalicza się do tych ludzi!
tym bardziej że powraca po 4 latach!
jego płyte kupie zawsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DZIEKUJE PONO ZA HOŁD DZIĘKUJE ZA TEN ALBUM
                          ZIP

Pajacyk & przyjaciel z ogonkiem!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:39:04, 13-06-06
pono łysieje [*]
płyta całkiem może być.

anonim
Autor: robie swoje   Link do posta
14:43:57, 13-06-06
Miazga

anonim
Autor: Sensey Łódź   Link do posta
15:08:07, 13-06-06
płytke kupiłem wczoraj w empiku, spodziewałem sie czegoś troche innego  w kwesti muzycznej, tzn troche za mało hardcorowego mocnego brzmienia, ale im dłuzej słucham tym bardziej mi sie podoba. jesli chodzi o rap to zgodnie z przewidywaniami MISTRZOSTWO, każdy wers dopracowany wręcz dojebany!
Szacunek dla PONA, za progres i za całokształt... EMA

JELI
Autor: JELI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:43:15, 13-06-06
Hmmm a mi sie nie widzi ... e l d o k a . glt.pl

anonim
Autor: do korki taczera alias frajera   Link do posta
16:21:55, 13-06-06
Szkoda mi ciebie czlowieku.a przypuscmy ze bylbys nieuleczalnie chory i bylyby zbierane pieniadze na rzecz twojego leczenia i jakbys sie czul w momencie gdy ktos powiedzialby ze pierdoli twoja sytuacje i woli wydac ten szmal na swoje zachcianki hmmm? Artysci z muzyki jedza chleb wiec prosze cie zajmij sie lepiej szkola bo masz zagrozenie z j. polskiego i nie przejdziesz do 5 klasy podstawowki  :]

anonim
Autor: ................................   Link do posta
16:24:14, 13-06-06
oczywiscie dopuszczam mysl ze to byla ironia, ale napisalem to dlatego bo na tym forum wszystko jest mozliwe haha,peace

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
18:22:10, 13-06-06
chuj ci w dupe pedale(za moje gowno chyba jedza :]  heheheheh). LUDZIE POWSTALA NOWA STRONKA WSPIERAJACA POLSKI HIP_HOP I NIE TYLKO
http://www.scenemp3.org/

jeszcze maja otwarta rejestracje i serdecznie zapraszamy bo robi sie coraz lepsza...
pozdro

anonim
Autor: Krasiu   Link do posta
18:24:32, 13-06-06
a co to jest za projekt ta Fundacja? kto do niego należy??

anonim
Autor: hehehehe   Link do posta
19:22:48, 13-06-06
ale mnie rozbawiles:].Chyba jednak zostaniesz w czwartej klasie:]


judegang
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:32:35, 13-06-06
SZACUNEK!!!!

anonim
Autor: SIeeeeee   Link do posta
20:58:28, 13-06-06
mam plyteczke i to kolejny produkt PROSTO ktory daje mozliwosc sluchania calej pltki i nie zamolania podobnie było z HG za co szcunek dla nich pozdro

Czapla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:15:38, 13-06-06
Wielki szacunek dla pona!! Dla mnie zawsze bedzie nieodłącznym elementem polskiego hip-hopu! Do sklepów rodacy!!!:))


anonim
Autor: rozpizdziel!   Link do posta
04:21:28, 14-06-06
wy tu wszsyscy to jestesta warci chujaaa... pono ziom, plyta na polce!
palanty jebane w dupe... pono hardcore miazgator, a wy idzcie w ciuciubabke sie pobawic z wujkiem.... elo
Elo 100% ulicy!!

anonim
Autor: teodor   Link do posta
07:49:55, 14-06-06
Ej ludzie niby czemu mamy kupować płytke w sklepie skoro ZipY twierdza ze rapu nie robią dla kasy...   jesli nie robia tego dla kasy to niech nie biora hajsu za konxcerty i za plytki...  a jesli robia to niech nie pierdola ze nie robia!!!     Bez kitu kurwa!!! 

anonim
Autor: fi9o   Link do posta
08:11:56, 14-06-06
pono jest cienki jaknie wiem najlepszy jest eis i gural lub tede pezet onar to sa raperzy a nie te szczochy niech poslucha plomienia 81 moze bedzie wiedzial jak sie nagrywa kawalki. rap nie bedzie juz taki jak kiedy tylko troszkeczke syfiaty jkak raper nie jest OK to plyta tezto nie jest eis bo on zrobil na serioz ajebista plyte i sie miloslucha ale nie zapominajmy jak koles chce nagrywac lekki kawalki tozgadac z BRX on jest mistrzem takich kawalkow i z nim nagrac- mysle ze w polsce BAUS jest lepiej postrzegany niz ulczny rap o zyciu !

anonim
Autor: Wierny ideałom   Link do posta
08:16:35, 14-06-06
Płyta naprawde zapierdala.Pono zrobił świetny materiał.Naprawde warto wydać 26 zeta na oryginał

anonim
Autor: burak!!!!!!!   Link do posta
08:38:50, 14-06-06
nawija o piractwie a sam jak byl zwyklym chlopaczkiem ciekawe czy kupowal orginaly

anonim
Autor: !!!!!!!!!!   Link do posta
08:40:31, 14-06-06
ta no borikson jest prze hujem błazenady i disco polo

anonim
Autor: maciuś z klanu.   Link do posta
09:00:39, 14-06-06
dziekówa korki taczer za link http://www.scenemp3.org/ naprawde dobra stronka :)
ja w sumie też wolę przejbać siano na coś innego niż kupować płyty. ema ziomy

anonim
Autor: zboru   Link do posta
11:01:22, 14-06-06
ja sciagne z netu a jak bedzie dobra to kupie orginal. a ci ktorzy maja hajs i go przepierdalaj to huj i w dupe jak im ktos okradnie dom albo zajebie auto to spokornieja.. POKORA LAMUS

anonim
Autor: dsc   Link do posta
11:13:09, 14-06-06
dupa tam proste pono sam miale nieorginaly i teraz pierdoli w tedy go niepierdolilo

anonim
Autor: dfdsg54   Link do posta
11:31:08, 14-06-06


Ej ludzie niby czemu mamy kupować płytke w sklepie skoro ZipY twierdza ze rapu nie robią dla kasy...   jesli nie robia tego dla kasy to niech nie biora hajsu za konxcerty i za plytki...  a jesli robia to niech nie pierdola ze nie robia!!!     Bez kitu kurwa!!!

\"Zarabiam bo gram a nie gram by zarabiać\"

anonim
Autor: SAAAAĆ LAMUSY   Link do posta
16:03:44, 14-06-06
co to jest za tłumaczenie
zę Pono nie kupowała orginałów
skad wiesz ?
zresztą to nie uprawiedliwia że jjeżeli on nie kupował to ja też nie musze
przecież jak się ma orginała z książeczką i tym wszystkim to lepiej smakuje


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeżeli wolicie wydać ten hajs na np. najebke czy cos innego
to gratuluje wąskich choryzontów

w końcu ten materiał nie jest dla lamusów jak ciuchy DIIL
właśnie wy nimi jesteście
i ta płyta nie jest dla was tak jak ciuchy DIIL!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: sam ssi   Link do posta
17:02:45, 14-06-06
ile masz gosiu lat 15 czy 16 wochaj pale.proste ze wole sie zajebac.i w bijam w to czy mam orginalna plyte czy nie.a i twoja matak dobrze ssie

anonim
Autor: mingus   Link do posta
17:26:37, 14-06-06
mam orginał . i kłade lache na tych co ciągną...elo

anonim
Autor: tnx   Link do posta
17:43:24, 14-06-06
moje faworyty to chwila zwatpienia, pierdole to, robie swoje i jeszcze kilka innych......pono dziekowka za zajebista plyte

anonim
Autor: ALKBNWRMFCUA   Link do posta
19:50:16, 14-06-06
sam ssi ma racje. reszta downow(tzn.\"ludzi\" kupujacych cd) jest przyjebana bo woli placic za cos co jest za darmo i dodatkowo bezkarnie HAHAHAHAHHA- KURWA ZAOSZCZEDZICIE KRETYNY I MACIE NP. NA CYNE A W GLOSNIKACH GRA TAK SAMO! lalalllalallala
DEBILI NIE SIEJA - ONI RODZA SIE W POLSCE. AMEN I CHUJ

anonim
Autor: ZwiRuS   Link do posta
20:23:58, 14-06-06
POZDRO PONO PŁYTKA JEST WPORZO!!!!!!!!!!!!!!!POZDROOOOO DLA FAJNYCH SUCZEK!!!!!EMA


sieradz_lol
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:07:20, 14-06-06
Jeżeli ktoś uważa że lepiej ściągnąć z neta płyte ... To źle uważa !! Ja wole kupic oryginalna płyte i dać zarobić producentom i artystą takim jak PONO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
23:21:52, 14-06-06
bo jestes jebniet downie!! hahahahahaha

sieradz_lol
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:57:05, 14-06-06
Właśnie przez takich jak ty nas Polaków uważają za idiotów !! I mają racje bo jest wielu takich jak ty !! PROSTO HG DIIL WWO BC na zawsze !! oryginal cd !! zachecam do kupna RBK Hip Hop TOUR 2006 :)

..::SpoNtaN::..
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:07:31, 15-06-06
Autor: ALKBNWRMFCUA
Dodany:
2006-06-14 19:50:16 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl DEBILI NIE SIEJA - ONI RODZA SIE W POLSCE. Tak masz racje a ty jestes jednym z tych debili bo w innych krajach nie ma takiego piractwa jak w Polsce i nie kradna mp3 z internetu bo np w USA na kazdej stronie za pojedyncze mp3 sie placi. A ty jak wolisz krasc to twoja sprawa.Ciekawe czy jak ty bys byl raperem i ciebie by okradali to czy mowil bys to samo.Ciekawe czy wtedy bys krzyczal: \"Ej ebile nie kupujcie moich plyt bo sie nie oplaca lepiej sciagajcie mp3 z sieci\". KURWAAAA MAAAAC POOOOOOOLSKAAAAA PRZEGRALAAAAAAAA Z NIIIEEEEEEEEMCAAAAAAAAAAMIIIIII!!! JUZ ZA 4 LATA JUZ ZA 4 LATA POLSKA BEDZIE MISTRZEM SWIATA!!!!!!!!!!!!!
JEBAC UMC RECORDS A SZCZEGOLNIE MEZA!!!
JEBAC ZLODZIEJI!!!
JEBAC HEJTEROW!!!
\"JEBAC POLICJE TYLKO BOG MOZE NAS SADZIC!!!\"

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
00:46:37, 15-06-06
sieradz_lol i ..::SpoNtaN::.. kolejne cwele . buhahahhaha

anonim
Autor: Ursynów Służeźnia me do popisu pole!   Link do posta
09:20:57, 15-06-06
Pono zajebisty albumik.


peace for all

Z.T.
Autor: Z.T.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:44:28, 15-06-06
Słuchałem promo i było pare dobrych kawałków ale ile ich naprawde jest ocenie jak kupie płyte.

anonim
Autor: RYYYC   Link do posta
11:51:24, 15-06-06
 sieradz_lol i  ..::SpoNtaN::.. MĄDRE SŁOWA CHŁOPAKI !!!!!!!!
PONO RULEZZ

ORGINAL CD

anonim
Autor: asdf   Link do posta
12:52:22, 15-06-06
do korki taczera: Jeśli uważasz, żę ta płyta nie jest warta twoich pieniędzy to poprostu jej nie słuchaj, kupując  oryginał pokazujesz że masz szacunek do artysty. \"Jeśli za mało ludzi będzie kupowało oryginały - polski Hip-Hop skończy się szybciej niż się zaczął, ponieważ każdy z raperów, producentów itp. będzie musiał przeznaczyć swój cenny czas na inne źródło dochodów\".  Jakbym cie (korki taczer)spotkał to zrobiłbym ci z ryja jesień średniowiecza, byłbyś tak oklepany jak te twoje wypowiedzi na tym forum a i jeszcze jedno chuj ci w krzyż bo w dupe to dla ciebie przyjemność

A co do płyty to jak dla mnie zajebista

PioootreK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:33:36, 15-06-06
Też czekam tylko na okazje do kupienia tej plyty bo to na pewno prawdziwy Hip-Hop! ELO!

sieradz_lol
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:41, 15-06-06
Płytka zajebista zwłaszcza kawałek Robie Swoje i Manifest !! Ale płyta KLASYK Bez Cenzury jest dla mnie lepsza, PONO i tak dalej wymiata !!
Jebać MEZA LIBERA LERKA !!! CHWDP!!

anonim
Autor: Daniel(G.R.T)   Link do posta
16:25:35, 15-06-06
Kurwa krótko napisze, kto będzie miał ściągnąć tą płyte to ją siągnie(huj mu w dupe), a kto bedzie chciał ją kupić to ja kurwa kupi.I na jaki huj tyle bałaganu oto?

anonim
Autor: KOROWIOW   Link do posta
16:38:51, 15-06-06
Daniel(G.R.T) ZROZUM CZLOWIEKU ZE NIE MUSISZ JEJ KUPIć. JESTES ZDZIWIONY CO? TO NIE ZART - SPRAWDZ SE NP. TU http://www.scenemp3.org/ CO JEST. KORKI TACZER CHYBA PROBUJE WYTLUMACZYC OSOBOM JAK TY WLASNIE TO. ZYCIE JEST PIEKNE - SCIAGAC PLYTKI, PALIC ZIELE WCIAGAC FETKE I RUCHAC PANIENKI PRZY MUZIE. LALALA

anonim
Autor: !!!!!!   Link do posta
17:43:33, 15-06-06
Ale mnie wkurwia ten pedaliszek korki taczer. No cwel normalnie, gdyby to byla prowokacja to spoko ale wiem ze jest on zbyt niedorozwiniety na cos takiego.jebac cie lamusie, ciagnij druty na dworcu ZOO ty kurwoo!!!


anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
20:13:23, 15-06-06
czemu mnie obrazasz? przeciez nic nikomu nie zrobilem tylko probuje wytlumaczyc niedorozwoja,cwelom , kurwom  i downom jak  moga zaoszczedzis pieniadze. nie jeden zapewne sie ucieszyl po przeczytaniu moich rad(jeszcze z 5 dni mama wolnych :) ) , spalil 1 tytke ziele wiecej i dodatkowa mial to co chcial miec(cd). nie rozumiem downow jak !!!!! - czlowieku idz do psychiatry bo zagraszasz normalnym jednostka w kraju.

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
20:16:29, 15-06-06
*zagrażasz
*nie rozumiem downow jak ty

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
20:16:59, 15-06-06
najarany jestem

anonim
Autor: adfdsaf   Link do posta
20:36:05, 15-06-06
kurwa ale ty korki taczer jesteś zryty, ja pierdolę nigdy nie widziałem takiego niedorozwoja, widocznie w kondomie za długo wisiałeś na strychu. Próbujesz wytłumaczyć jak mogą zaoszczędzić pieniądze ściągając płyty z neta? To może spróbuj wytłumaczyć jak ukraść samochód, bo szkoda na niego pieniędzy a przecież można go mieć za darmo i to nawet nie ruszając się spod bloku. Dziwne rozumowanie?? A czym się różni od twojego? Ściągając płyte z netu kradniesz tak samo jakbyś ukradł samochód pod blokiem (nie chodzi mi o cenę bo wiadomo że samochody są kilkanaście razy droższe niż płyty ale o czyn(kradzież)). I jeszcze jedo ty widzisz niedorozwoja, cwele, kurwę i downa w jednym jak patrzysz w lustro.  Ty najarany? Czym? Chyba majerankiem. Kiedyś myślałem, że jestem na dnie ale usłyszałem pukanie od dołu, to byłeś ty ?? Ch.c.w.d.

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
21:15:23, 15-06-06
jaram glupa - hyahha - jeste z poznania downie i mamy najlepsz i najtansza cyne napewno w polsce. lol
adfdsaf(inni tez mozecie) zostaw mail to ci napisze jak bombac auta bo to nie jest tak prosta sprawa. Ameenn
LOL

anonim
Autor: kljdasljdas   Link do posta
21:16:28, 15-06-06
Kurwa tooo żałosne jest wogel ta jego polepiona gadka pierdoli jak nastrodamus kurwa yahhh ....a na fotach strzela mordy jak bym kilka minut przed sesja zgasił kilku schabów ... zamykam morde kurwa :]

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
21:18:29, 15-06-06
pomagam kazdemu - niewazne czy zyd,kurwa,konfident,cwel po przezyciach czy jakis inny element . uuu

anonim
Autor: JEBać TACZERA KURWE   Link do posta
23:33:10, 15-06-06
Jaram się na maksa tą produkcją
uwielbiam PONA


NIKT MI NIE ODBIERZE W TO CO WIERZE I TĄ WŁAŚNIE WIARE SZERZE .........


..... ZIPEM MNIE OCHRZCZONAO W ZIPACZH GRONO ZALICZONO Z DUMĄ NOSZE ZIP ZNAMIONO
HONOR BÓG RODZINA TRZYMA TAK JAK LINA ...................................


NICZYJA WINA TAKI JEST ŻYCIA PORZĄDEK ŻE TO CO MA SWÓJ KONIEC MA TEŻ SWÓJ NOWY POCZĄTEKTYLKO WRÓG BY CI MÓGŁ WSADZIC NÓZ W PLECY TYLKO WRÓG BY CIE MÓGŁ ZDRADZIŚ I TWE SEKRETY YLKO WRÓG MÓWI KUP ZABIERAJĄC CI MONETY

anonim
Autor: !!!!!!   Link do posta
23:58:30, 15-06-06
Jestes marnym prowokatorem szczeniaku tyle ci powiem.Pultasz sie ze cie obrazam a sam zaczales ten proceder.szkoda mi juz klawiatury na ciebie.p.s. jak pojdziesz do sklepu to bierz plecak i laduj tam zarcie lub cokolwiek i wypierdalaj w podskokach wiesz ile zaoszczedzisz floty?! hahahahaha

anonim
Autor: korki taczer   Link do posta
12:21:58, 16-06-06
dobrze o tym wiem downie. nie musisz mi takich rzeczy tlumaczyc. mam 4 zaproszenia na OiNK. jest tam 4000 plytekt z rapem(a wszystkich 50000). 3 przykladowe screeny z zawartoscia rap/hh:
http://img81.imageshack.us/my.php?image=oink19ti.png
http://img240.imageshack.us/my.php?image=oink23gk.png
http://img154.imageshack.us/my.php?image=oink39cb.png
chetni niech pisza na korkitaczer2@o2.pl
zaproszenia wysylam tylko na gmail! pozdro

anonim
Autor: 765uytjhj769879879uyi   Link do posta
12:27:53, 16-06-06
korki teczer głupa to ty już przed urodzeniem jarałeś cwelu karmiony miękkim chujem. Downa to se znajdź u siebie w rodzinie, najprostrzym sposobem będzie spojrzenie w lustro. Najelszą to może i mają w poznaniu (nie wiem, nie byłem) ale napewno nie ty, tobie wciskają majeranek lub jakąś sieję bo ziela by nikt nie dał takiemu downowi jak ty i pewnie połówkę masz na 1 rurę i to jeszcze jak tyksu dodasz

anonim
Autor: kylo   Link do posta
13:42:44, 16-06-06
juz zamowilem jak dla mnie pono madrze gada i podzielam jego zdanie jak dotad wiec poslucham czuje dobry projekt elo... a tak na marginesie 30 zl to idealna cena zebyscie sobie czegos odmowili w zamian za ta plyte...

anonim
Autor: korki taczer do 765uytjhj769879879uyi   Link do posta
14:12:46, 16-06-06
downie kurwa rure to ty se chyba w dupe wsadzasz cioto LOL
kurwa cynie tylko blanty a nie dziecine lufki pedale tak samo jak nie kupuje polowek zacofana kurwo

anonim
Autor: 765uytjhj769879879uyi do korki teczer   Link do posta
14:52:31, 16-06-06
po pierwsze: downa to se znajdź w rodzinie, wiem że się powtarzam ale inaczej do ciebie nie dotrze , trzeba ci to wbić do bani, że  downa poza tobą (i kilkoma podobnie myślącymi typami) na tym forum nie ma. Po drugie:W dupę to ty se wsadzasz chuje kolegów  Po trzecie: Ciotę to ty masz co miesiąć . Po czwarte:wiadomo, że z blanta jest lepiej przyjarać ale za długo się go kręci a lufki się szybko nabija ale i tak najelepiej pali się z bonga co też czynie najczęściej. Po piąte: ja też zazwyczaj nie kupuję połówek tylko 1-2 sztuki ale czasami zdarza mi się połówkę kupić i co z tego, co to ma do zacofania? Po szóste: wiesz kiedy twoja stara zrobiła największe gówno? Kiedy cię urodziła

anonim
Autor: 765uytjhj769879879uyi do korki teczer   Link do posta
14:58:33, 16-06-06
Po siódme: jakbym cię spotkał to bym ci zrobił z ryja parking dla cienżarówek ty skutasiony koci zaworze Po ósme: już obciągałeś dosłownie wszystkim: psom, kotom, wielbłądom Po dziewiąte: twarzowe zapłaciłeś, że z taką mordą popierdalasz?Po dziesiąte: takiego chuja jak ty, to w żadnej książce nie opisali.Po jedenaste: wyglądasz jakbyś z pizdy na nartach wyjechał ty skurwysyński stolcu rumuńskiego żula

anonim
Autor: eama   Link do posta
15:28:04, 16-06-06
jebac pona to kur wa skonczona

anonim
Autor: P>O>N>O HIT   Link do posta
17:02:01, 16-06-06
piosenak instynkt wymiata !
EMA PONO
płyta mistrz

anonim
Autor: jlqa   Link do posta
08:14:10, 17-06-06
kupilem wczoraj plyte i jest nie zaluje pieniedzy na nia starconych jest zajebista pozdro pono kupujcie polskie rap plyty zeby rap nie umarl elo pono

anonim
Autor: makruz Zielona GÓÓra   Link do posta
11:00:20, 17-06-06
dobry lach z tej rozmuwki z korki taczerem hahahaha  to jest forum a nie jakis tam kurac forum ring.u mnie pono 2 tygle przed premiera od znajomka a mieszkam w tak malym miescie ;p love torrent elo ziP

anonim
Autor: x   Link do posta
13:15:39, 17-06-06
dobra płyta.kupiłem wczoraj w media markcie 28,99zł.kilka podkładów niepotrzebnie udziwnionych ale ogólnie spoko.policyjne miasto,instynkt i manifest sa kozackie.Pono dobry raper

anonim
Autor: kober   Link do posta
00:52:39, 18-06-06
Instynk wypierdalaka konkret płyciwo oby tak dalej PONO pozdrowki dla chlopaków !!! EMA

anonim
Autor: Mati Dąbrowa G   Link do posta
08:22:47, 18-06-06
zajebiscie dobry album..kupilem plyte i PONO mnie niezawiódł.OBY TAK DALEJ.POZDRAWIAM

anonim
Autor: kams   Link do posta
12:21:46, 18-06-06
pono jestes wielki nie dajesz tylka,trzeba raz a dobrze a nie duzo a zle zgodze sie z tym w calosci.

anonim
Autor: KLMNND   Link do posta
16:19:16, 18-06-06
PONO DOSKONALE ZDAJE SOBIE SPRAWE Z TEGO CO MÓWI ZNA SWOJĄ WARTOŚĆ ZA RÓWNO ARTYSTY JAK I CZŁOWIEKA..OTWARCIE MÓWI NA TEMATY KTÓRE GO IRYTUJĄ ZA TO GO CENIE I UWAŻAM ZA JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH RAPERÓW W POLSCE....CI KTÓRZY GO KRYTYKUJĄ  POPROSTU NIECH NIE KUPUJĄ TEJ PŁYTY I SIE ODPIERDOLĄ NIE MAM POJĘCIA JAK MOŻNA WYDAWAĆ OPINIA NA TEMATY O KTÓRYCH NIE SIE POJĘCIA...POZDRO PONO TAK 3MAJ............HWDP

enduro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:52:52, 18-06-06
jeszcze nie przesłuchałem, obadamy ;)

FAN
Autor: FAN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:06:29, 19-06-06
\"JUZ MIELI,ROLUJE,ODPALA W REKU BROWARA\",\"CO TO KURWA MA BYC,CZY TO KABARET?\",KOZAK KURWA

anonim
Autor: mięta   Link do posta
18:30:47, 19-06-06
płyta zajebista, co tu dużo pisac.

anonim
Autor: mazunio   Link do posta
19:50:48, 19-06-06
Ziomeczki!!Zapierdalać po płyte!! Klasyka...elo pono elo zip elo prosto elo orient......

Pono ponad wszystko.....pozdróweczki dla hardcorowych słuchaczy...
Dziękówa Pono za mistrzowski materiał

adk001
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:59:41, 19-06-06
super plytka. nic dodac nic ujac. polecam kazdemu ja zakupic bo warto.

anonim
Autor: GS   Link do posta
23:34:08, 19-06-06
SŁUCHAM POLSKI RAP ODKAD SIE NARODZIŁ W KRAJU WYCHOWAŁEM SIE NA WARSZAWSKIM RAPIE ALE CO MOZNA POWIEDZIEC O PONIE MA NAJLEPRZE TEXTY W PL  I JEGO STYL RAPU JEST TEZ PIERWSZOZEDNY ZNA ZYCIE I TYLE ...3MAJ SIE ZDROWO

anonim
Autor: wiesniak GS   Link do posta
21:00:42, 20-06-06
czlowieku naucz sie odmieniac ccwelu kurwa bo jestes beznadziejny jaki i ten rap

anonim
Autor: yobelek   Link do posta
03:03:32, 21-06-06
naprawde swietna plyta. najpierw nasluchalem sie singla, potem promo albumu, az 12 kupilem sobie albumik. nie dosc ze jedna z najlepszych plyt na rynku od dluzszego czasu, wydana przez PROSTO a nie jakies srony biemdżi, to i nawet fajna graficznie. i mila w dotyku, hehe. wszystkich szanujacych nie tylko Pona ale i caly Zipsklad zachecam do kupienia plytki. jak masz troszke hajsu, wydaj na plytke. Pono bedzie mial na chleb i bletki a Ty zajefajny album. Pozdro dla PROSTO.

anonim
Autor: RAKOWWY   Link do posta
13:09:51, 21-06-06
yobelek ma racje
płyta jest świetna i w dodatku dobrze wydana !!!!!!!!!!!
nie ma słabych traków(no może oprócz HISTORIA JEDNEGO BUCHA Ale może to za sprawa podkładu który nie wpadł mi w ucho)

a tak nie słychanie wysoki poZIOM
pono-1 LIGA
ema

anonim
Autor: sygmunt frojt   Link do posta
14:30:44, 30-06-06
NA PÓŁKACH SKLEPÓW MUZYCZNYCH ZALEGA TYLE RAPOWEGO CHŁAMU,A TU PROSZĘ-PEREŁKA....SWIETNY ALBUM,MUZYCZNIE I TEKSTOWO,DAAAAAAAAAWNO NIE BYŁO CZEGOŚ TAK DOBREGO.OBY TAK DALEJ.KONCERT???

anonim
Autor: daniel.grunt@op.pl   Link do posta
09:50:18, 12-07-06
Płyta jest wyjebana.kiedy koncert?

anonim
Autor: ...............   Link do posta
20:46:29, 12-06-07
plyta jest zajebista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!czekam na nastepna hehe:D     zapraszamy serdecznie na koncert do Olsztyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1pzdr!!!!!!!!:D

anonim
Autor: ...............   Link do posta
20:48:40, 12-06-07
Pono to najlepszy raper w Polsce!!!!!!!!!!!!!szacunek dla tego wielkiego czlowieka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam!!!!!!

agatea
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:02:37, 09-07-07
nic dodać,nic ująć... wielki szacunek dla Pona i jego muzyki...

anonim
Autor: Strusiu   Link do posta
00:20:18, 30-11-07
Pono to najlepszy Polski zawodnik sceny hip hopowej jak dla mnie i mowcie co chcecie kurwa PONO ZET I PE
z checia bym sie z nim ujarał ;] elo Pono Wariacie Pozdro z Krk ;]

RapStrefa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:40, 19-03-08
www.rapstrefa.pl - Forum poświęcone kulturze Hip-Hop. Pełne polskie i zagraniczne albumy, biografie znanych wykonawców, newsy, recenzje, zapowiedzi, graffiti itp. Zapraszam ;)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.