Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Pora na nas - wywiad z HB

Pora na nas - wywiad z HB

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Hardkorowe Brzmienie.
Mówiąc "wchodzimy do gry" znaczy, że teraz przyszła pora na nas.

Zespół Hardkorowe Brzmienie określany jest jako nowy styl odbiegający od dotychczasowych polskich produkcji muzycznych. Niedawno ukazał się ich debiutancki album. Jak można było się domyśleć materiał na nim zgromadzony jest bezkompromisowy i mocny, ale czy oryginalny? Zapytaliśmy zatem zespół o ich odczucie w związku z nasuwającym się podobieństwem do Hemp Gru. Przeczytajcie co odpowiedzieli na to i na inne pytania.

Na początek pytanie dość prozaiczne, ale powiedzcie ile czasu powstawał płyta? Jest Was czterech, tracków 19. Z pewnością o zgranie i kompromisy nie było łatwo.
Krit: Rzeczywiście poświęciliśmy trochę czasu na nagranie pierwszej płyty (ok. 2 lat), ale nie był to czas przeznaczony tylko na nagrywanie. Płytę wydaliśmy sami i sprawy związane z wydaniem i promocją płyty ogarnialiśmy również sami. Jeśli chodzi o spory to wiadomo że były, ale przecież jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy znaleźć kompromis.

Zaczynając płytę w Intro mówicie o tym, że "wchodzicie do gry", ale później odwołujecie się do czasów Trzyha. Może bardziej właściwe by było "przebudzenie do gry"?
Jolf: "Przebudzenie do gry" pasowałoby wtedy gdybyśmy nic nie robili od czasu kiedy zaczęliśmy przygodę z rapem, ale to nie jest prawda. Przez długi okres kompletowaliśmy sprzęt, wybudowaliśmy profesjonalna kabinę i zaczęliśmy pracę w końcu na swoim. Mówiąc "wchodzimy do gry" znaczy, że teraz przyszła pora na nas.
Trojak: Zmiana warty... (śmiech)

W tym samym kawałku zapowiadacie też trasę koncertową - macie już jakieś konkretne plany?
Jarecki: Proste, niebawem ruszamy w trasę z TDF-em. To będzie wielkie wydarzenie na miarę XXI w. Ekipa 25 osobowa, specjalne oświetlenie, nagłośnienie oraz wizualizacje mixowane na żywo mają zapewnić niepowtarzalny klimat. Odwiedzimy 13 miast, koncerty będą odbywać się co weekend. Wszelkie info na temat trasy jest już dostępne w wiadomościach.

Czy nagrywając tę płytę myśleliście o tym, aby być przeciwwagą dla mocno lansowanych ostatnio , przesłodzonych, plastikowych nagrań?
Krit: Nie chcieliśmy być przeciwwaga dla nikogo, od dawna mieliśmy zamiar wydać płytę i wnieść coś od siebie do tej kultury.
Trojak: Chcieliśmy jedynie pokazać starym słuchaczom. że prawdziwy Hip-Hop ma się dobrze, a młodszym co to jest prawdziwy rap (śmiech).

Płytę wydała LocoGroup. Jednak Wasz styl idealnie komponowałby się z Prosto. Czy próbowaliście wydać materiał w tej lub w innej wytwórni, czy od razu Wasze kroki skierowane były do LocoGroup?
Jolf: Od samego początku byliśmy nastawieni na to, że "Mamy to co chcemy", wydamy sami. Jeśli chodzi o Prosto to mieliśmy spotkanie z Sokołem, jednak nie dotyczyło wydania u niego płyty, raczej o wskazówki, których chętnie nam udzielił, za co wielkie dzięki.
Trojak: LocoGroup rośnie w siłę i jeszcze usłyszycie mnóstwo zajebistych rzeczy z tej wytwórni.

Wiem, że płytę się przede wszystkim słucha, a nie ogląda, ale jedno pytanie odnośnie wydania albumu. W czasach kiedy płyty się słabo sprzedają, często się na tym oszczędza - u Was tego nie widać. Książeczka jest spora, wszystko wygląda bardzo elegancko. Jak namówiliście na to wydawcę?
Jarecki: Szczerze mówiąc nie zastanawialiśmy się nad tym, chcieliśmy to zrobić jak najlepiej, nasz kumpel i wydawca Stach jest konkretną osoba i podszedł do sprawy w sposób profesjonalny. Przeżyliśmy razem nie jedno, wypiliśmy nie jedną... był przy nas od zawsze i rozumiemy się bez słów.

Nie chcieliśmy być przeciwwaga dla nikogo, od dawna mieliśmy zamiar wydać płytę i wnieść coś od siebie do tej kultury.

No forum ktoś napisał: "Chcą być drugie Hemp Gru? HB, a może HG?". Jak byście zatem zareklamować Wasz styl i na czym polega Wasza oryginalność w stosunku do innych podobnych składów?
Jolf: Na forum piszą wiele rzeczy, które nie mają sensu. Jeśli ktoś widzi podobieństwo Hardkorowego Brzmienia do Hemp Gru, to nie wiem na czym ono ma polegać, może dlatego, że skrót jest na literę H (śmiech). Chłopaki robią swoje, a my swoje, pozdro dla nich. Jeśli chodzi o nasz styl, to mamy swój styl i nikt nie może temu zaprzeczyć.
Trojak: Mnie potwornie śmieszą takie porównania. A najlepsze są teksty w stylu "oni ściągnęli pomysł na kawałek od..., bo ich kawałek jest zajebisty." Oni też taki chcieli mieć nie bacząc na to, że obie płyty były nagrywane w tym samym czasie, a zbieżność tematów przypadkowa. Zresztą z większością naszej sceny się dobrze znamy i wspólnie z tego śmiejemy.

Premiera płyty była pod koniec lipca. Mamy początek września, a na Hip-Hop.pl prezentowaliśmy juz trzy single z "Mamy to co chcemy". To dość agresywna kampania, ale jak widać opłacalna. Co zatem będzie dalej? Planujecie kolejne klipy, kolejne single?
Krit: Trzy kawałki miały na celu pokazać słuchaczom z kim mają do czynienia. Każdy z nich jest w innym klimacie. Pierwszy jako "Tu się wychowałem" ft. TDF jest numerem mówiącym o mieście, w którym się wychowaliśmy. "Blanż de Blanż" ft. Miodu jest imprezowym kawałkiem w klimacie regge, natomiast "Reprezentacja" ft. Prototyp, to typowo uliczny kawałek. W naszym przypadku uznaliśmy, że jak na mało znany zespół, wypuszczenie trzech singli będzie odpowiednie do promowania płyty. Teraz przygotowujemy się do kręcenia kolejnego klipu do "Wierze".

Na płycie jest sporo gości, m.in. Tede, Pezet, Miodu. To jednak mało "uliczni gracze". Jak doszło do tych kolaboracji?
Krit: Ulica ma dwie strony: ciemną i jasną. Chcieliśmy pokazać obie. Z TDF-em znamy się z oldschoolowych czasów, jest naszym ziomkiem. Nie raz, nie dwa robiliśmy razem muzę i kawałek "Tu się wychowałem" był tylko kwestia czasu. Jeśli chodzi o Mioda to spotkaliśmy się w pizzerii Arturka, daliśmy do przesłuchania kawałek, spodobało mu się i dograł zwrotę.
Trojak: A z Pawłem (Pezetem) znam się już wiele lat. Zawsze jarałem się jego zwrotkami. Kiedy zaczęliśmy robić płytę przedstawiłem mu pomysł na kawałek, podrzuciłem bit. On się zajarał i dograł. Skutek możecie usłyszeć na płycie. Naszym zdaniem wyszło kozacko.

Na pierwszy klip wybraliście utwór z Tede. Czy następny klip też będzie z jakimś znanym gościem?
HB: Tak, z Wacem

Kawałek z Tede jest mocno warszawski. Słyszałem, że raperzy, którzy na single wybierali utwory mocno "terytorialne", mówiące o ich mieście, mieli problemy z rotacją w TV. Wasz lata całkiem dobrze. Zadowoleni jesteście z tej promocji? Nie baliście się, że stacje nie będą go puszczały, ze względu na tę "terytorialność"?
Jarecki: Myśleliśmy o tym, ale mimo wszystko uznaliśmy, że kawałek jest na tyle ciekawy by zrobić do niego teledysk. Ludzie głosują, ściągają więc im się podoba. Myślę, że nie są to tylko mieszkańcy Warszawy. Każdy ma przecież jakieś miejsce, z którym się utożsamia.
Trojak: Wiesz, kawałek jest terytorialny, ale moim zdaniem uniwersalny. Przecież sam tytuł już sugeruje, że nie jest to jakieś chore wychwalanie Warszawy. My po prostu się tu wychowaliśmy. Każdy ma swoje miasto gdzie się wychował i przeżył mnóstwo zajebistych akcji.

Waca znają chyba wszyscy, ale powiedzcie kim są inni śpiewający goście, Karolina i Monika?
Jolf: Monika jest koleżanką z osiedla i wiedzieliśmy, że śpiewa, poprosiliśmy ją żeby dograła się do refrenu i bardzo fajnie to wyszło. Karolina natomiast jest z mojej rodziny. Byliśmy na kilku jej koncertach, gdzie wykonywała utwory znanych polskich artystów, widzieliśmy ile serca wkłada w muzykę i że podchodzi do tego z wielkim zaangażowaniem. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że myślimy nad tym by Karoliny wydała swój solowy album, ale wiadomo do tego trzeba czasu i dużej determinacji .

Waco nie tylko udziela się wokalnie, ale przede wszystkim muzycznie. Jakiś jego wkład jest w większości utworów, choć nie wszystkie bity są jego. Jaka była jego rola w całym projekcie i jak to się stało, że miał na niego taki duży wpływ?
Trojak: Wszystkie produkcje zawarte na płycie, oprócz kawałka "cenniejsze niż złoto" są mojego autorstwa. W niektórych kawałkach pomógł mi WACO dogrywając klawisze lub bas. Wokalnie udzielił się w dwóch utworach, co wyszło spontanicznie, poza tym razem ze Zbyniem robili mix i Mastering.

Na forum piszą wiele rzeczy, które nie mają sensu. Jeśli ktoś widzi podobieństwo Hardkorowego Brzmienia do Hemp Gru, to nie wiem na czym ono ma polegać

Kawałek "Mówią" zawiera elementy storytelling'u. Czy ten tekst miał pierwowzór w rzeczywistość? I jak się czujecie w takiej stylistyce?
Jolf: "Mówią" to prawdziwe historie. Opowiadania lepiej wpływają na świadomość ludzi i skłaniają do przemyśleń. Nie brakuje nam takich historii i myślę, że na drugiej płycie będzie ich więcej. Na pewno będzie druga część "Napadu", ten chociaż jest fikcyjny to też wpływa na wyobraźnie.

"Ach te stare czasy...", ano właśnie. Reprezentujecie styl rapu, który swoje lata świetności maił pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Mimo swojego klasycznego kształtu brzmi nowocześnie i ciekawie. Myślicie, że ten temat jest wciąż aktualny i nadal są dzieciaki łaknące hardkorowych brzmień?
Krit: Jesteśmy pewni, że są. My nadal jaramy się starymi płytami - klasykami takim jak Smooth da Hustler, Nine, Fab 5, Smif n' Wessun...Chcemy robić nowe rzeczy, ale na pewno będzie to zakorzenione w latach 90' czyli w najlepszych czasach Hip-Hop'u.
Trojak: Człowieku lata 90te to jest przecież złota era tej muzyki. Weźmy na przykład kawałek Pete Rocka i Cl, a TROY albo Gangstarra Militia a naprzeciw postawmy coś z mainstreemu. Przecież taki Lil Jonh przegrywa już na starcie.

Czy kawałek "Władcy Marionetek" jest kierowany do konkretnej osoby? Kim ona jest?
Jarecki: No jasne, że tak. Kierowany jest do tych wszystkich, którym rap popierdolił się z hip-hopolo. Usłyszeli i przeczytali gdzieś, że na tym można nieźle zarobić, nie znając w ogóle korzeni rapu, a teraz siedzą, nagrywają i mącą dzieciakom w głowach o "prawdziwym rapie".

Reprezentujecie Warszawę i mocno to podkreślacie. Powiedzcie czy jako reprezentanci stolicy polskiego Hip-Hop'u czujecie zagrożenie ze strony artystów z innych miast?
HB: Nie czujemy zagrożenia, wręcz przeciwnie. Jeśli odpowiada nam styl jaki reprezentują inne składy to dobrze byłoby coś wspólnie nagrać, a nie jechać sobie.

Dzięki za rozmowę. Powiedzcie na koniec czy macie w planach jakieś solowe projekty? Nad czym teraz pracujecie?
HB: Teraz ruszamy w trasę, a co do solowych projektów to nie będziemy wszystkiego od razu zdradzać. Myślimy, że prędzej ukarze się druga płyta HB. Pozdro dla znajomych i słuchaczy.


Na Hip-Hop.pl możecie posłuchać kawałków "Blanz de Blanz" (ft. Miodu from Jamal) i "Reprezentacja" (ft. Prototyp) oraz teledysk do "Tu się wychowałem" (ft. Tede).

Dowiedz się więcej o: Hardkorowe Brzmienie.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-10-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
FAN
Autor: FAN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:40, 23-10-06
Hb dobra plyte zrobili i co najwazniejsze swieza.nie widze zadnego podobienstwa z hg jak niektorzy

anonim
Autor: Rafus   Link do posta
15:15:22, 23-10-06
Dobra płyta i tyle. i tez nie widze podobienstwa do HG ...

anonim
Autor: D$   Link do posta
15:24:41, 23-10-06
zajebiste plyciwo a najlepszy kawalek \"reprezentacja\"

aRt_
Autor: aRt_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:31:42, 23-10-06
no tu sie wychowalem nawet dobry walek , ale tylko dlatego bo byl na nim Tede , roznica miedzy nim a HB jest znaczna musza sie jeszcze wiele uczyc ., ale ogolnie ok jest

deszcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:38:09, 23-10-06
fajnie....

anonim
Autor: Jemioł (Don Batas BTS)   Link do posta
16:20:28, 23-10-06
chujowa podroba


Padi
Autor: Padi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:27:47, 23-10-06
Git

anonim
Autor: OCB   Link do posta
17:18:51, 23-10-06
Niewiem gdzie w w tym widzicie podrobe dobrzy kolesie i tyle.  A ci co mowia podroba to pewnie zazdrosc je ze oni są a tamci nie ;) Pozdro git płyta !!


Lukabrazi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:47:57, 23-10-06
HB prawdziwy rap. I nie widze zadnego powiazania z HG.

anonim
Autor: :)   Link do posta
18:07:08, 23-10-06
My robimy bum ta :P

anonim
Autor: kirkoł   Link do posta
18:15:33, 23-10-06
dla mnie HG I HB to dwie grupy które na maxa sie różnią, ale obydwie są git

anonim
Autor: WHHHHHHHUUUUUUUUTTTTTTTT???????????   Link do posta
18:48:17, 23-10-06
\"...Weźmy na przykład kawałek Pete Rocka i Cl, a TROY albo Gangstarra Militia a naprzeciw postawmy coś z mainstreemu. Przecież taki Lil Jonh przegrywa już na starcie.\" - swiat idzie do przodu kolego. pozdrawiam YEEEAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!

anonim
Autor: +++   Link do posta
20:08:39, 23-10-06
Są bardzo podobni do drukarek HP ;))) A tak poważnie to najlepsza na płycie jest zwrotka TDF-a, ale nie będę im jechał i mam nadzieję, że następna produkcja przyniesie znaczny progres. Pozdro

anonim
Autor: tryku   Link do posta
20:27:39, 23-10-06
elegandzko ,  czekam na drugi klip. Napad - górą !!!

anonim
Autor: kulturoznawca czarny jak bimbo   Link do posta
20:37:40, 23-10-06
wypowiadam się tylko na podstawie kawalka do którego jest klip bo widzialem tylko to...i jakos mnie nie ciągnie by przesłuchac dalej...a mianowicie mi się nie podoba wcale taki pastiz ....i nie wiem za cholere co tam robił Tede?..machają tymi łapami na teledysku smieszni są... ema

anonim
Autor: Krzychu z Kielc   Link do posta
20:56:36, 23-10-06
kulturoznawca czarny jak bimbo- raczej kulturoznawca jak psi chuj, hehe skąd się tam wziął tede ? pewnie obsrał ciebie i wolał iść do nich pajacu. Reprezentacja z krakusami rządzi chłopy, eloooooo

anonim
Autor: yhyhyh   Link do posta
21:09:28, 23-10-06
jak dla mnie to nie przypadlo mi to do gustu ale leprze to niez jakies kurwa hiphopolo

WiadrocholiK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:59, 23-10-06
Widać ART że amator z ciebie... Pozdrowienia dla prawdziwych słuchaczy zajebistego, polskiego,  nieśmiertelnego  RAPU!!!

amigo84
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:17:01, 23-10-06
w mojej skromnej opinii  :D      2 najlepsza płyta w tym roku    (pierwsza to płytka Pono)

anonim
Autor: TO JEST DOBRE I INNE   Link do posta
22:35:49, 23-10-06
JAK CHCECIE COS DOBREGO I INNEGO TO PROSZER BARDZO  http://hip-hop.pl/albumy/projector.php?id=1134994391


anonim
Autor: NAPRAWDE DOBRE !!!!   Link do posta
22:36:42, 23-10-06
http://hip-hop.pl/albumy/projector.php?id=1134994391

anonim
Autor: nowa Molesta   Link do posta
23:24:38, 23-10-06
w necie juz nowa Molesta jest, jak ktos chce niech wali na gg 7020030, pozdro

eRSe
Autor: eRSe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:20:37, 24-10-06
Plytka wydaje mi sie byc niedopracowana ale chlopaki ida w dobrym kierunku i maja swoj styl. Trzymam kciuki za nastepne plyciwo. Najlepsza zwrota Pezeta w kawalku czeko ci brak - tak trzymac

anonim
Autor: Borys-rDm   Link do posta
04:38:35, 24-10-06
muza mi sie podoba ale ryje to zakazane majo nieuwazacie ? :P muza zajebista peace chłopaki ale twarzaki jestescie kekeke

anonim
Autor: A n k a 2 4 7   Link do posta
09:38:21, 24-10-06
Borys od razu widać że jesteś gejem, a powiedz mi który raper ci się najbardziej podoba buhahahahahah

anonim
Autor: Ucznik   Link do posta
09:43:15, 24-10-06
----> WHHHHHHHUUUUUUUUTTTTTTTT??????????? <---- Uważasz że idzie w dobrą strone?? :-/

anonim
Autor: /\\/   Link do posta
11:07:11, 24-10-06
eee cioty

kaler
Autor: kaler   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:05, 24-10-06
dobry wywiad!

anonim
Autor: derrr   Link do posta
12:44:54, 24-10-06
/\\/ -- powiedz im to w twarz cwelu, 
elooo  dobra ekipa

anonim
Autor: ????????   Link do posta
13:04:17, 24-10-06
kurwa mac jesli dla was to druga najlepsza płyta roku to ja nie wiem czego słuchaliscie do tej pory? nie mam nic do chłopaków chca to robia i wszystko ale sa słabi!i nie ma co ukrywac flow jak i punchliny sa na bardzoniskim poziomie znam wuchte dzieciaków którzy nie skończyli 20 roku zycia i napierdalaja takie tracki ze to sie w pale nie miesci a nie wyda nikt ich raczej, czemu? bo nikt ich kurwa nie zna bo nie beda mieloi na featach waca czy tedego badź pezeta i taka prawda dla mnie ten skład jest mocno przereklamowany ale cóz komus innemu moze sie to podobac pozdro

Pająk1.5
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:52:46, 24-10-06
a mnie się tam chłopaki podobaja.fakt niesą odkryciem roku czy coś w tym stylu..ale są ok:)

anonim
Autor: michal81   Link do posta
16:13:04, 24-10-06
podklady muzyczne po kozaku!!! szacunek

anonim
Autor: MaestroKotletto   Link do posta
17:13:06, 24-10-06
Sie znacie na muzie jak bociany na zeszłorocznym śniegu! Wsio tu konkretne jest w HB! Ja kupiłem płytę już dawno temu i słucham codziennie do dnia dzisiejszego i jeszcze dalej! A tym co ściągają muzykę z sieci to niech się stara do łóżka zesra. Nie szanują pracy, pokurwieńce diabelskie! Tego pokurwieńca spod gg:7020030 od razu bym naliczył na 5 tysi!

anonim
Autor: JEBAC ich   Link do posta
17:53:23, 24-10-06
JEBAĆ WSZYSTKICH KRYTYKÓW FORUMOWYCH , Którzy swoją krtyke przedstawiają jednym zdaniem , chuj wiedzą o rapie, krtykuja innych bo zazdrość ich rozpierdala ze to nie oni to robią ze to nie im sie udało osiągnąć cos własna praca i detreminacją.a na dodatek ściągną jeszcze płyte z emula czy innego gówna i sie mądrzą.  POZDRO HB   i nne ekipy nie cieszące sie wielkim poklaskiem a robiące rap na poziomie .

let me work it
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:33:36, 25-10-06
szacun dla HB.
dobrzy są.
piona.

anonim
Autor: shina   Link do posta
17:12:40, 25-10-06
az teskno za tymi hawajami... :(/;) pzdr

anonim
Autor: takir   Link do posta
18:56:43, 25-10-06
jest ok , róbcie kolejny klip, eeemson

anonim
Autor: kompnia iesce   Link do posta
11:03:55, 27-10-06
Pozdro dla HB , prosto z IesCe :-)

anonim
Autor: pytanie   Link do posta
17:31:45, 28-10-06
Co dobrego jest w ich rapie?

anonim
Autor: rusekkkkkkkkkkk   Link do posta
17:46:50, 28-10-06
jaaaajco capieee ! ! !

anonim
Autor: cbncv   Link do posta
12:01:07, 29-10-06
?????????????

jakich chloakow?tych co grzebia w ziemi na wiaderko wungla?

gosciu jakby byli takimi kozakami to juz dawno ktos by z nimi feata zapodal...ale widac ze sa hujowi bo nikt o nich nie slyszal...a ty lamusie zamiast pierdolic to bys im pomogl

hb spoko - jaram sie - a co do dobrych plyt w tym roku to bylo ich bardzo niewiele oj bardzo....

anonim
Autor: japa   Link do posta
11:21:48, 01-11-06
Haqrdcorowe brzmienie... pfff. nazwa BARDZO AMBITNA.... i te skracanie na HB, tak jakby komuś było mało Hg, ziomki si ezajrali i zrobili coś na podob... teraz wszyscy chcą byc hardcore, bo widzą ze w przypadku Hemp Gru to sie sprzedało... dla mnie to tylko Shit...

anonim
Autor: DR BACIORR   Link do posta
13:56:14, 01-11-06
ja osobiscie nie widze zadnego podobienstwa do HG ..a tak z innej beczki to straszne scierwo te HB

anonim
Autor: japa go boli chyba   Link do posta
17:53:01, 01-11-06
japacipo-hehe  hb barani łbie było pierwsze od hg posłychaj i poczytaj troszkę , kurwa kumaty się znalazłi poczytaj ile sprezdali płyt to ci kopara opadnie synu ciecia.zreszta oni tak sraja na ciebie ze już jesteś cały zesrany i śmierdzisz geju.!

anonim
Autor: Japa Suko!   Link do posta
00:09:21, 02-11-06
Japa Twoje życie to Shit, kulawa suko! Idź z obsranym DR BACIORR\'em orać pole, wieśniaki z koziej dupy!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.