Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

List Przebojów Nie Podbije - wywiad z Fisz'em

List Przebojów Nie Podbije - wywiad z Fisz'em

Autor: pnp

Dowiedz się więcej o: Fisz/ Emade.
Po eksperymentach z formą, muzyczną jak i tekstową, czy to na płycie "Wielki Ciężki Słoń" czy "Fru", zatęskniliśmy do surowo brzmiącego duetu - producent, mc.

Fisz to z pewnością jeden z najbardziej ambitnych polskich muzyków. Działa od lat z najróżniejszymi postaciami sceny muzycznej. Jednak nieważne z kim współpracuje, gdyż wszystkie jego projekty są rzeczami wyjątkowymi. Ostatnio cała Polska została powalona na kolana przez płytę "Piątek 13". Jeżeli jeszcze jej nie znacie to czym prędzej ruszać do sklepów, jeżeli jesteście ciekawi co ma na dany temat do powiedzenia sam sprawca zamętu przeczytajcie ten wywiad.

Fisz: Odpowiedź jest bardzo prosta - to co robiliśmy miało zawsze bardzo dużo wspólnego z Hip-Hopem, może mniej z samym rapem, szczególnie na ostatnich płytach, ale muzycznie to okolice abstrakt Hip-Hop'u czy elektroniki. Muzyka, która nas inspiruje to z jednej strony korzenie rapu - jazz i reggae, z drugiej to co naturalnie ewoluowało z Hip-Hop'u, czyli np. nowa elektronika. Scena elektroniczna nie brzmiałaby tak dzisiaj, gdyby nie cała ta samplingowa rewolucja zapoczątkowana przez wykonawców z kręgu muzyki rap. Poza tym wszędzie na świecie "mc-s" współpracują z bardzo różnymi gatunkami muzycznymi - nie ma tak hermetycznej sceny, ścisłych podziałów na gatunki. Wystarczy posłuchać angielskiej sceny "broken" czy wsłuchać się w rewelacyjny singiel housowego I Cuba z Rzą. Kiedy przekracza się gatunki łatwiej o nową jakość. Muzyka to dialog, a nie partia polityczna.

Czy Wasz "powrót" do Hip-Hop'u był wspólnie przemyślaną decyzją, czy raczej było tak, że któryś z Was przyszedł i powiedział coś w stylu - "Koniec. Wracamy do rapu"?
Fisz:
Po eksperymentach z formą, muzyczną jak i tekstową, czy to na płycie "Wielki Ciężki Słoń" czy "Fru", zatęskniliśmy do surowo brzmiącego duetu - producent, mc. To bardzo spontaniczna decyzja. Poza tym to dobry moment - biznesmeni przestają się zajmować tą muzyką, bo przy dzisiejszych nakładach bardziej dochodowe może okazać się smażenie naleśników.

Przez całą płytę używasz Fisz oryginalnych porównań, które naprawdę potrafią zaskoczyć. Skąd czerpiesz pomysły na tak ciekawe skojarzenia? Nie nudzą Was takie zabawy słowem?
Fisz:
Ważna jest nie tylko forma, ale przede wszystkim przekaz. Kiedy opowiadam o miłości, wiem że to najtrudniejsze wyzwanie - trzeba się napocić, żeby nie popaść w jakiś obciachowy banał. Przy tego rodzaju tematyce dużo czerpie z poezji lingwistycznej, czy używam prymitywnych dziecięcych skojarzeń. Nienawidzę egzaltacji. Na "Piątku 13" jest dużo więcej publicystyki. Gdyby nie skojarzenia i zabawy słowem to otrzymalibyśmy nudną, szarą gazetę, a nie o to mi chodziło. Ważny jest temat, dlatego tak dużo różnych tekstów - jest i o tym, że mi dobrze na świecie, a łysieje i czas mnie gniecie ("Nie bo nie"), jest o fetyszu metki, wśród młodych ludzi ("Imitacje"), jest brudne lowstory z heroiną w tle ("Nielegalny towar") czy kiczowaty romans internetowy, bardzo polski i bardzo realny ("Sponsor") itd. Skojarzenia podtrzymują narracje, a z drugiej strony wprowadzają element zabawy, przymrużenia oka. Nie lubię naburmuszonych życiowych prawd. Nie jest istotne ile razy pada spójnik "jak", nie zawsze jest ważna jakość tych porównań, gdyż niektóre po prostu określają rytm tzw. flow, rym który staram się by nie był częstochowski - ważne jest o czym opowiadam i czemu służą te porównania.

To co robiliśmy miało zawsze bardzo dużo wspólnego z Hip-Hop'em, może mniej z samym rapem, (...) ale muzycznie to okolice abstrakt Hip-Hop'u czy elektroniki.

Kolejnym interesującą sprawą jest okładka. Jak mamy ją rozumieć? Kogo to był pomysł? Czyje są te dzieci?
Fisz:
Dzieci naszych znajomych, które też krzyczą na naszej płycie. Praca nad płytą sprawiała nam prawdziwą "dzieciakowatą" frajdę, jest trochę łobuzerska. Poza tym chcieliśmy nawiązać tak "między słowami" do "Stakes is High" De la Soul.

A tytuł płyty jak byście radzili interpretować słuchaczom? Chyba nie wierzycie w przesądy?
Fisz:
Tytuł płyty to zawsze kłopot. No bo jak tu zamknąć 14 bardzo zróżnicowanych tematycznie utworów, a przy okazji uniknąć pretensjonalnego tonu? Poszliśmy na łatwiznę. Tytuł to po prostu data wydania płyty, którą pierwszy raz w naszej historii w Asfalt Records ustaliliśmy dosyć wcześnie z tzw. niemiecką precyzją.

Po wielu latach wydawania w Asfalcie, po raz pierwszy zdarzyło Ci się nagrać utwór z Ostrym. Czemu tak późno? Czy na tą decyzję brat miał duży wpływ? Za co cenicie Ostrego?
Fisz:
Czemu tak późno? Kiedy Ostry wydawał swój debiut, my byliśmy już po nagraniu płyty "Na wylot". Gdy zobaczyliśmy go na scenie freestyle'ującego, powiedziałem Tytusowi, że wreszcie słyszę w Polsce freestyl'owca z prawdziwego zdarzenia. Cenie Ostrego za technikę składania słów, za postęp jaki od tamtej pory poczynił, szczególnie na płytach, bo na scenie radził sobie zawsze znakomicie. Jesteśmy zupełnie innymi postaciami - ja introwertyk na co dzień, w tekstach mam więcej chyba dystansu, więcej autoironii i opowiadań z pointa, Ostry ma więcej techniki, słowa wklejone w bardzo różną rytmikę, jest tez hiphopowym purystą. O projektach z Ostrym myśleliśmy już wcześniej, ale nagrywaliśmy tak rożne płyty, że trudno było połączyć te dwa światy. Mamy to szczęście, że w rodzinnej wytwórni są wariaci, których strasznie cenimy - uwielbiam Łonę za dystans, uwielbiam Muzykoterapie za Izę, nowa płyta Afrontu zapowiada się świetnie.

Jak oceniacie nawzajem projekty w których macaliście palce, ale jednak osobno? Wolicie współpracować razem, czy jednak robić projekty z innymi ludźmi? Z kim macie zamiar współpracować w najbliższej przyszłości, razem czy osobno?
Fisz:
Jeżeli chodzi o Enviego to producent związany bardziej ze sceną brokenową czy nowo brzmieniową. Ma bardzo europejskie podejście do brzmienia. Robi często bardzo trudne rytmicznie utwory. Chcieliśmy spróbować i nagrać maksi singiel, a tak się zagadaliśmy ze powstała cała płyta, która tak naprawdę po części jest przedłużeniem naszych spotkań przy setach dj'skich. Tam miesza się ogromna ilość gatunków - podobnie jak na naszych setach. Z Bassisters to jeszcze inna sytuacja. To 6 bardzo mocnych osobowości, każdy ma swoja wizję. Ja jestem tam tylko skromnym gościem zaproszonym przez Wojtka Mazolewskiego. Dużo kompromisów, każdy walczy o swoje, ale to bardzo ciekawe i ważne dla mnie doświadczenie. Reasumując zatęskniłem za współpracą z bratem- podobne doświadczenia, inspiracje to przekłada się na muzyczny język.

Praca nad płytą sprawiała nam prawdziwą "dzieciakowatą" frajdę, jest trochę łobuzerska.

Płyta debiutowała na dość wysokim miejscu na liście sprzedaży. Jak myślicie, macie już na tyle wyrobioną markę, że ludzie kupują w ciemno, czy raczej jest to kwestia dobrego doboru singli?
Fisz:
Wiesz co wszystkie nasze płyty - odpukać - debiutowały wysoko. Rekordem była, o dziwo, dosyć pokręcona "Fru!", której tylko zagroziła Kayah. Ale równie szybko te płyty wędrują później w dół. Przez pięć lat, co uważam za nasz największy sukces, doczekaliśmy się słuchaczy z bardzo różnych środowisk, którzy czekają na nasze płyty i tłumnie lecą do sklepów. Dzisiaj nakłady płyt spadają w tempie spadku popularności naszego prezydenta, lecą na tak zwany "ryj". "Piątek 13" jak na razie to nawet nie połowa naszego największego sukcesu - płyty "Na wylot". Z drugiej strony uważamy, że jest kilka razy od niej lepsza i muzycznie, i tekstowo. Do konkurencji włączył się Internet. Na szczęście największym sprawdzianem są koncerty - wracamy z Krakowa - było rewelacyjnie, ludzie tupali, nie chcieli nas wypuścić ze sceny. To są chwile, kiedy mówimy sobie, że warto było, jest dla kogo, jest pięknie. To nie zawsze przekłada się na nakłady płyt.

Mam nadzieję, że płyta zostanie na tej liście sporo, gdyż już niedługo pojawi się nowy singiel do utworu "Imitacje". Czemu akurat ten numer wybraliście do promocji? Który utwór będzie następny? Jakie macie pomysły na dalszą promocje?
Fisz:
To nie do mnie pytania. Ja zupełnie nie znam się na promocji. To słowo kojarzy mi się ciągle z proszkiem do prania. Jestem muzykiem, czerpie ogromną radość z tego co robie, nie potrafię myśleć w kategoriach handlowych, zupełnie na tym się nie znam. Wybraliśmy "Imitacje", bo w radiu Bis powiedziano, że to mogą grać, ja mógłbym każdy inny utwór wskazać, ale nie mam pojęcia który jest "radiowy". Zresztą nie oszukujmy się listy przebojów nie podbije, poza tym które radia dzisiaj puszczają muzykę, nazwijmy to, niezależną? Jest ich nie wiele.

Jak zachęcicie wszystkich odwiedzających portal hip-hop.pl, żeby zakupili Wasz krążek? Co jest w nim takiego wartościowego by wydać na niego pewną kwotę pieniędzy? Co najbardziej Wam się w nim podoba?
Fisz:
Po pierwsze mamy świadomość tego, że nie gramy muzyki dla wszystkich. Dla wszystkich zawsze znaczy tak naprawdę dla nikogo. Trudno mi ocenić naszą pracę, jest jeszcze za wcześnie na rzetelna ocenę . Jednego możecie być pewni - nikt tam na płycie nie próbuje was nabić w balona, nikt nie próbuje was kupić jakimiś tanimi hasełkami, nikt przy jej powstawaniu nie popełniał jakichś szemranych kompromisów - to płyta która powstała z radości jaka niesie nam muzykowanie, i płyta która powstała by taka radość rozbudzić w tych którzy podobnie czują, mają serca jak prodiż, a wiem że takich jest wielu.

Dowiedz się więcej o: Fisz/ Emade.


Informacje o artykule
Data dodania:2006-11-28
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
pnp Pnp Music rap graffiti breakdancepnp
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nie kopiujcie i bądźcie oryginalni - DJ Mentalcut
Nie należy się bać radykalnych rozwiązań - Noon
Wrocławska ambitność przekazu - wywiad z Wall-e'm
Markę buduje się latami - wywiad z Sofa
Dizzy z Ugly Duckling - Brzydkie Kaczątko - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: dendoka   Link do posta
16:06:28, 25-11-06
haha deszcz ten wywiad pisał?

anonim
Autor: Garden Party   Link do posta
16:12:24, 25-11-06
Mój faworyt na płycie to \" Goryl \" :)

Fisz w zajebistej formie, Ostry niestety [ jak na siebie ] wypadł przeciętnie . mógł lepiej ...

ziolo ziolo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:52:34, 25-11-06
\"Sponsor\" i \"Nielegalny Towar\" niszczyciele. Ogolnie Emade zmiazdzyl biitami (inspiracja Jayem Dee chyba jeszcze bardziej widoczna niz u Metra) u Fisza troche za duzo porownan, juz w polowie plyty zaczynaja meczyc, szczegolnie ze niektore sa dosc na sile.

pytania nieco banalne

SLU
Autor: SLU   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:56:45, 25-11-06
ZAJEBISTY  JEST   FISZ i EMADE

NOWA PŁYTA CAŁA JEST ZAJEBISTA   POLECAM

STARE TEŻ

anonim
Autor: Pawlo KZG   Link do posta
17:03:51, 25-11-06
nie przepadam za ostatnimi płytami Fisza tzn.nie podobaja mnie sie ale mega go szanuje ze nie jest podrabiana szmata jak wielu ze robi muzyke bo kocha a nie dla hajsów POZDROO FISZ!!eloo!!

anonim
Autor: keer   Link do posta
17:04:26, 25-11-06
lamusy po co piszecie jakieś pierdoły o waleniu konia?! wejdźcie sobie na jakiegos czata albo wymieńcie sie numerami gadu gadu i rozmawiajcie sobie o takich farmazonach, jeśli można by to nazwać w ogóle rozmową..

Jak zwykle ciekawy wywiad z fiszem, szkoda, że Emadego brakuje..
Pozder dla Fisz, Emadego i całego Tworzywa Sztucznegoanonim
Autor: FISZ SPOKO   Link do posta
17:13:00, 25-11-06
FISZ jest zajebisty!!! moim zdaniem najfajniesza jego płyta to \"Polepione dzwięki\" :)
pozdrawiam!!

PS:FISZ robi wszystko z serca,warto popierać takich muzyków,a nie komercje!

Finrod Felagund
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:16:33, 25-11-06
Dobry wywiad- pozdro Łukasz!

ja$u_ziooom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:22:44, 25-11-06
Jedna z najlepszych płyt roku, wielki szacunek dla braci :)

Metoda (MTD)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:18, 25-11-06
Dav sprawdzcie kawałki ;] Pozdrawiam

SPRAWDZ METODE.........................!

anonim
Autor: gientki&mientki   Link do posta
19:12:49, 25-11-06
 te bity to jak z gierki na pegasusa :) mi tam plyta sie nie podoba ale kiedys czerwona sukienka itp to klasyka :) pzdr

anonim
Autor: dfgd   Link do posta
20:48:12, 25-11-06
tych bitow jakby puscic w zajebiscie naglosnionym klubie to by zmiotlo wszystko.

Skrencik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:51:33, 25-11-06
mistrz płytka

Kanapka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:17:31, 25-11-06
fisz jest mistrzem !!

anonim
Autor: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA   Link do posta
00:38:43, 26-11-06
MAM TA PLYTKE I OGOLNIE OCENIAM JA NA 4 W PRZEDZIALE DO 5 GWIAZDECZEK CHOCIAZ SRAM NA OCENIANIE CZYJEJS PRACY BO OGOLNIE MATERIAL MI SIE PODOBA PARE UTWOROW MOZE Z 2 SA SLABE NIE BEDE PISAL JAKIE:0 ALE RATUJA JE TAKIE SMACZKI JAK NIELEGALNY TOWAR NR1 DLA MNIE GORYL JEST SPOX SPONSOR TEZ DAJE RADE OGOLNIE DOBRA POZYCJA WARTO PRZESLUCHAC I ZJARAC SOBIE LOLKA MUZYCZNIE ZAJEBISCIE TEXTOWO JAK TO TEXTOWO FISZ TO FISZ I NIECH TAK ZOSTANIE   POZDROWKA Z TROJMIASTA PAMIETAM FISZA ZA GRAMOFONAMI W SFINXIE (SOPOT)  EMAAAAAA!!! DOBRE ANALOGI WTEDY GRALES NAPISZ NA TYM ZJEBANYM FORUM CO POLECASZ Z ANALOGOW BEDE WDZIECZNY (ELEKTRONIKA CZY HIP HOP OBOJETNE AMBIENCIK TEZ MOZE BYC)

anonim
Autor: jotus   Link do posta
00:40:21, 26-11-06
dla mnie płytka jest pretędentem do 1 miejsca na podsumowanie sezonu 2006

anonim
Autor: P   Link do posta
01:09:25, 26-11-06
  haha 2 fotka mnie rozpierdala:) fisz wariattttttt. Goryl mistrz !!!   plytka zajebista ! ale czy najlepsza ??? zobaczymy.. jeszcze ponad miesiac

anonim
Autor: :-)   Link do posta
09:00:27, 26-11-06
\"Ale równie szybko te płyty wędrują później w dół\"

To normalny efekt - mija szum reklamy, a ludzie poznają się na produkcie - w przypadku Fisza dość nieudolnym. Myślę, że problem Fisza tkwi w tekstach bez przekazu, które \"udają\" że są abstrakcyjne, a są o niczym.

Do tego kiepscy muzycy - niby improwizują, ale daleko im do jazzu Komedy, Tomasza Stańki, czy nawet Mikołaja Trzaski.

wilkuU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:50:58, 26-11-06
dobra płyta moje typy Krew, Nie bo nie , Jestesmy Gotowi i skit 1 jest zajebisty

anonim
Autor: BYKU BKW BKW BKW   Link do posta
12:31:11, 26-11-06
pozdro Fisz ! rób swoje ! szukam dobrych bitów ! chętni producenci -> gg 8920288 ! emaaa !

anonim
Autor: gns   Link do posta
13:34:42, 26-11-06
\"Myślę, że problem Fisza tkwi w tekstach bez przekazu, które \"udają\" że są abstrakcyjne, a są o niczym.\" - Te teksty trzeba poprostu zrozumieć. Jeżeli nie kumasz przerzuć sie na poziom niżej gdzie raperzy powiedzą ci stricte np. o życiu, ulicy alkoholizmie itp.

\" Do tego kiepscy muzycy - niby improwizują, ale daleko im do jazzu Komedy, Tomasza Stańki, czy nawet Mikołaja Trzaski.\" - Oni grają plus minus rap tutaj nie ma miejsca na improwizacje jazzowe. Kontrastując z Tomaszem Stańko można powiedzieć, że każdej muzyce czegos brakuje. Każda muzyką musi sie spełniać jak najlepiej w swoich kryteriach a nie w każdych.

Płyte kupiłem, bardzo dobra, prawdopodobnie najładniej wydana płyta asfaltu. Dodatkowy plus zgarnia za to, ze wyszła w dniu moich urodzin ; ) oraz za to, że kilka bitów to czysty stones throw. Pozdrawiam.

Rysiunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:58:30, 26-11-06
Zajebisty album, na pewno jedna z lepszych produkcji 2006 r. \"Jesteście Gotowi\" - mistrz!

anonim
Autor: The Black Madafucker   Link do posta
15:50:14, 26-11-06
Dobrze dobrze gns!! Pozdrawiam! a co do :-) myslisz że kurwa mądry jestes? I znasz sie na muzyce bo wiesz ze jest taki ktos jak Stanko czy komeda? Moge sie załozyc ze nie kojarzysz ani jednego z utworów tych panów!! Tym co napisałeś potwierdzasz tylko ze jestes kretynem i nie masz pojecia czego sluchasz? Teksty fisza sa o niczym?! Taaa... Weź człowieku porozkminiaj troche wyłap smaczki, potem ocen!! Albo sluchaj dalej hemp gru i reszty; oni za to mają teksty z \"wyjebanie głebokim sensem i przeslaniem\".
Szanujmy sie ludzie!!!!

The Black Madafucker

zardoz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:32:34, 26-11-06
co ty dzieciaku wiesz o czymś takim jak jazz. poznałeś 3 nazwiska i już jesteś doktor?
myśle, że twój problem to wypowiadanie się na tematy o których nie masz pojęcia :P
i pierdole komentarze pod którymi ktoś nie ma odwagi się podpisać

anonim
Autor: mzt   Link do posta
18:55:09, 26-11-06
 Do tego kiepscy muzycy - niby improwizują, ale daleko im do jazzu Komedy, Tomasza Stańki, czy nawet Mikołaja Trzaski.\"

PRZYKRA SPRAWA ALE FISZ GRA RAZEM Z TRZASKA

anonim
Autor: Dablju   Link do posta
20:06:45, 26-11-06
Hehe może ktoś policzy ile razy na tej płycie padło słowo \"jak\"??:) myśle że rekord polski:)
Ogólnie bardzo dobra płytka, choć po OSTR-ym spodziewałem się ciut więcej bo bit aż sie prosi!
Pozdrawiam!
i polecam:)

Rmc
Autor: Rmc   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:38:17, 26-11-06
Jesteśmy gotowi! Dwa tygi temu byłem na koncercie fisza w Gdyni i był miodek:) Pablo Hudini rozpierdala:)

anonim
Autor: nic dodać nic ująć:-(   Link do posta
20:53:35, 26-11-06
\"Gdyby nie skojarzenia i zabawy słowem to otrzymalibyśmy nudną, szarą gazetę\"

\"Nie lubię naburmuszonych życiowych prawd\"

anonim
Autor: he he buh   Link do posta
10:46:48, 27-11-06
wielki buh za ta plyte ktora mnie osobiscie rozpierdala
za duzo porownan?? gdzie?? a od czego sa porownania?? od tego zeby ich uzywac!!
plyta kozak ale jak ladnie okreslil to fisz nie dal wszystkich fakt nie jest to plyta w styli sialalala i dobrze
emade chyle czola za muzyke
zajebiscie ambitna plyta jak w zasadzie kazda ktora wychodzi w asfalcie jakby niepatrzec najlepszej wytworni w tym burackim karaj

pokoj

anonim
Autor: :-)   Link do posta
11:01:23, 27-11-06
w tym burackim kraju?

Ja tak o tym nie myślę, bo jestem patriotą i nie lubię Asfaltu i tekstów bez przekazu. Byli co prawda Łona i OSTR, ale ich pierwsze płyty ledwie otarły się o poziom Peji czy PiHa jeśli chodzi o przekaz. Bo potem Asfalt wydawał nikomu niepotrzebne, puste płyty i dorabiał do nich ideologię. Po co nieudolnie naśladować Stones Throw, czy Mos Defa, jak się nie umie pisać tekstów z przekazem? Po co nieudolnie grać \"jazz\" i udawać że to \"elitarna sztuka\", skoro muzycygrać nie umieją?

anonim
Autor: gg   Link do posta
11:45:16, 27-11-06
\"Byli co prawda Łona i OSTR, ale ich pierwsze płyty ledwie otarły się o poziom Peji czy PiHa jeśli chodzi o przekaz.\" - weź kurwa dorosnij. Działa Ostrego i Łony niosą za sobą przekaz tyle że nie jest to przekaz dla buraków którym rzuci prostacki tekst a idioci bede dostawac od tego mego orgazmów.

anonim
Autor: :-)   Link do posta
13:27:56, 27-11-06
Nie mów mi o Ostrym, bo od drugiej płyty to zwykłe pierdolenie - a w Polsce wyszło kilkadziesiąt lepszych nielegali, a fristajlu niech nauczy się od Tetrisa.

Posłuchaj sobie nielegala Enrikle - \"Dwie fanki nie mogły się mylić\", a zobaczysz, że nawet Łona (najlepszy z Asfaltu) nie dorasta mu do pięt. Szkoda tylko, że Tytus odrzuca praktycznie wszystkie nielegale. Taką postawę mogę wytłumaczyć jedynie względami komercyjnymi.

anonim
Autor: g g   Link do posta
13:49:59, 27-11-06
Jeśli dla ciebie kawałki takie jak np. \"Początek\" \"rap po godzinach\" \"Co ty tu robisz?\" \"samotność\" \"Blok\" \"Odzyskamy hip hop\" i moglbym dlugo tak wymieniac, jesli sadzisz ze te kawalki to zwykle pierdolenie to co nei jest pierdoleniem?

anonim
Autor: b   Link do posta
14:36:56, 27-11-06
Nie no jak uwielbiam to froum za taki pseudointeligencki bełkot jaki daje koles o nicku \":-)\"

anonim
Autor: Voitaz   Link do posta
17:29:44, 27-11-06
Błąd przeprowadzającego wywiad: Fisz nagrał już kawałek z Ostrym na płycie Ostrego \"30 minut z życia\"

anonim
Autor: :-(   Link do posta
18:12:38, 27-11-06
z tego co wiem to lona i ostr znaja sie z tetrisem i szanuja.a i tetris zadnych demek do asfaltu nie wysylal wiec nie siej fermentu

iqwarc
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:19:44, 27-11-06
Dla mnie Asfalt jest zdecydowanie najlepsza wytwornia w Polsce. Kazda plyta jaka tam wychodzi jest na poziomie co najmniej dobrym. I kazda jest inna. Co do Ostrego jak dla mnie o nigdy nie pierdolil o niczym. Tzn. Jazzurekcja i POE byly tekstowo dosc slabe, ale 7 jak dla mnie jest o czyms. A porownywanie Piha do kogokolwiek z Asfaltu jest smieszne.

anonim
Autor: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA   Link do posta
03:41:31, 28-11-06
JAKIE HEMP GRU JAKI PIH JAKIE POROWNANIA FISZ ROBI MUZYKE JEST WYCHOWANY W INNYCH KLIMATACH MA MOZLIWE TROSZKE USTABILIZOWANA SYTUACJE JEZELI CHODZI O RODZINE WYCHOWANIE ITP.NIE JEST ULICZNIKIEM CO SLYCHAC W JEGO TEXTACH ALE KOCHA HIP HOP BITY I CALY KLIMAT KTORY OTACZA TA KULTURE KOLES POPROSTU MA INNA FAZE ALE MAM NADZIEJE ZE SZANUJE ROWNIEZ ULICZNA STRONE BO W SUMNIE MUZYKA MUSI LACZYC A NIE DZIELIC KAZDY ROBI TO CO CZUJE BO W TAK PIEKNEJ DZIEDZINIE MUZYCZNEJ JAK HIP HOP KLAMSTWO MA RACZEJ KROTKIE NOZKI TAK WIEC PRAWDA MOI DRODZY TRZEBA BYC SOBA TO TYLE NARAAAAA:)

anonim
Autor: klassik   Link do posta
06:05:58, 28-11-06
fisz umyj sobie zeby hehe , jestes artysta ale z przymruzeniem oka 

anonim
Autor: :-)   Link do posta
16:47:37, 28-11-06
Ale co by nie mówić, dobrze że nowy Afront wychodzi. A kiedy można spodziewać się winyla Łony ? (bez ironii!)

anonim
Autor: rychu peja   Link do posta
16:49:28, 28-11-06
Zajebiscie mi sie ta płyta podoba kawałki \"Goryl\" \"Jesteście Gotowi\" \"Serce\" \"Nielegalny Towar\" wymiatają w chujanonim
Autor: fiqus   Link do posta
05:33:58, 30-11-06
No rzeczywiscie OSTRemu, Fiszowi, Lonie, itp. bardzo daleko \"chcesz baw sie z nami, nie chcesz, idz w pizdu\", pierdolony zero piaty, podsumuje go byl watly\", czy tez \"to jak brac koks z dziwka i jej nie pierdolic\",  zajebiste porownanie.
Zajebiscie sie ciesze ze jest im bardzo daleko do tych przepelnionych przekazem zwrotek.

anonim
Autor: kuda dwa.pis orajt.   Link do posta
23:12:27, 01-12-06
sympatyczny koles coraz trudniej takiego znalezsc na naszej hiphopolowej scenie i mówi do rzeczy.respect.

piatek 13 bardzo dobry album...a kiedy fisz powiedział ze gra jazz. ja byłem na koncercie jazzu tam nie było za to energi tyle że starczyło by za całą scene nasza.

jak ktos chce zaangażowany przekaz niech se Wierzejskiego blog czyta

anonim
Autor: Nie zawsze wszyscy wszystko rozumieją   Link do posta
23:42:32, 13-12-06
Łonie daleko do PiHa? No daleko, daleko ;) i Łona ma kawałki tlko bez przekazu!

anonim
Autor: Baudelair   Link do posta
14:05:50, 28-12-06
Voitaz co pierdolisz :> \'30 minut z życia\' to 100 % freestyle, chyba ci się coś pomyliło, błehehe...

anonim
Autor: ASmova   Link do posta
18:49:42, 25-06-08
Dla mnie Fisz jest jest nr.1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !:);)=):}:]!!!!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.