Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Na składance przebojów - wywiad z The Enterhajs

Na składance przebojów - wywiad z The Enterhajs

Autor: Studio Nagrań

Dowiedz się więcej o: The Enterhajs.
Przy tworzeniu muzyki najważniejsze są pomysły, które w połączeniu z naszym, już wieloletnim doświadczeniem studyjnym, dają świetne rezultaty.

Alan 'Bassky' Bucki i Grzegorz 'Amon' Jacewicz współpracują ze sobą dopiero od lipca 2005 roku, mają na swoim koncie pokaźny dorobek. Komponują, nagrywają płytę, a nawet... studiują.

Jak określilibyście swój styl? Jakie klimaty muzyczne Was inspirują?
The Enterhajs: Często pojawia się problem z określeniem tworzonej przez nas muzyki. Dość długo szukaliśmy brzmień, które najbardziej nam odpowiadają. W tej chwili, podczas pracy nad trzecią płytą, jesteśmy pewni co i jak ma być zrobione. Wiele ciekawych pomysłów czerpiemy zza oceanu. Muzyka The Enterhajs to mieszanka energicznych, klubowych, czarnych numerów oraz spokojnych, melodyjnych, popowych ballad. Mimo, że w naszej twórczości występują elementy rapu, to z pewnością nie chcemy być kojarzeni z Hip-Hopem. Trudno nam jednoznacznie określić nasz styl. Tworzymy swoją muzykę, a ocenę pozostawiamy Wam.

Podział obowiązków...
The Enterhajs: Obydwaj jesteśmy kompozytorami, tekściarzami, a także wokalistami więc podział obowiązków jest równy. Doskonale się rozumiemy i uzupełniamy.

Pochwalcie się, macie już pewne osiągnięcia. Co Was najbardziej cieszy?

The Enterhajs: To, że z miesiąca na miesiąc mamy coraz więcej fanów. Ogromnym osiągnięciem jest dołączenie do największej polskiej wytwórni jaką jest My Music. Do tej pory nagraliśmy 2 nielegale: "Raz a dobrze" (2005) oraz "Unexpected" (2007). Nasze utwory znalazły się na składankach takich jak: "Pandemonium Rap 2006", "Rap Eskadra 4", "Konkret Melanż", "Rap Eskadra 5", "My Music fresh vol. 4", "Karnawał 2007" oraz "Eska Squad 5" - czyli na składance największych przebojów ubiegłego roku.

Co trzeba zrobić żeby wydać własny krążek? To marzenie wielu grup.

The Enterhajs: Na sukces nie ma recepty, a kariera The Enterhajs dopiero nabiera tempa. W czerwcu 2006 roku wystartowaliśmy w konkursie internetowym zorganizowanym przez wytwórnię My Music i mp3.wp.pl pt. "Rap Eskadra 4". Nasz utwór pt. "Ten wieczór" znalazł się wśród 20-stki kompozycji, które w ramach nagrody zostały wydane na składance. Pół roku później wystartowaliśmy w kolejnej edycji tego samego konkursu z utworem pt. "Salsa". Tym razem wygraliśmy konkurs i dzięki temu dołączyliśmy do artystów wytwórni My Music. Muzyka, którą tworzymy bardzo podoba się nie tylko publiczności, ale i różnym rozgłośniom radiowym. Na większości składanek znaleźliśmy się dzięki My Music oraz radiu Eska.

Muzyka The Enterhajs to mieszanka energicznych, klubowych, czarnych numerów oraz spokojnych, melodyjnych, popowych ballad. Mimo, że w naszej twórczości występują elementy rapu, to z pewnością nie chcemy być kojarzeni z Hip-Hopem.

A nazwa zespołu?
The Enterhajs: Wymyślona została przypadkiem. Szukaliśmy czegoś oryginalnego, nazwy, której nie można znaleźć np. w Google. 'Enterhajs' to całkiem nowe słowo.

Jak powstają Wasze utwory?
The Enterhajs: Przy tworzeniu muzyki najważniejsze są pomysły, które w połączeniu z naszym, już wieloletnim doświadczeniem studyjnym, dają świetne rezultaty. Każdy z nas posiada domowe studio nagrań, co bardzo ułatwia pracę. Na początku tworzymy podkład drogą cyfrową (bez zastosowania "żywych" instrumentów). Jeżeli podkład jest dobry odkładamy go na pewien czas do "szuflady", by wrócić do niego ze świeżymi pomysłami. W czasie pracy nad refrenem najpierw powstaje linia melodyczna, następnie pierwsze słowa i w ten sposób określa się tematyka utworu. W końcowej fazie nagrań większość elektroniki zastępujemy "żywymi" instrumentami korzystając z pomocy doskonałych muzyków Wydziału Artystycznego naszej Uczelni.

Co i gdzie studiujecie?

The Enterhajs: Alan 'Bassky' Bucki studiuje Edukację Artystyczną w zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Artystycznym, a Grzegorz 'Amon' Jacewicz studiuje Filologię Angielską na Wydziale Humanistycznym w Zielonej Górze.

Gdzie można Was w najbliższym czasie usłyszeć?

The Enterhajs: Zachęcamy do odwiedzania naszej strony - www.enterhajs.com. Zamieszczamy na niej najświeższe informacje. W tej chwili koncerty odłożyliśmy na dalszy plan i skupiliśmy się nad ukończeniem albumu The Enterhajs.

Dowiedz się więcej o: The Enterhajs.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-05-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:4.60 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Studio Nagrań Alan Bassky rap graffiti breakdanceStudio Nagrań

sada
Autor: sada   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:43:19, 20-10-07
hmm...ciekawy wywiad :)

Grapexim/GrX
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:35:53, 10-05-08
Jeśli nie chcecie być kojarzeni z Hip-Hop'em (jak wy to określiliście), to po co ujawniacie sie na hh.pl ? Nie ma w tym głębszego sensu. Pozdro

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.