Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wyścigi to codzienność w mieście - Wywiad z Familią H.P.

Wyścigi to codzienność w mieście - Wywiad z Familią H.P.

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Familia H.P..
Widzisz, w tym kraju nagminne jest to, że jeden człowiek próbuje osiągnąć sukces raniąc drugiego człowieka i bazując na jego niepowodzeniu. My jesteśmy temu przeciwni.


Chłopaki z Familii H.P. zaserwowali nam niedawno swoją najnowszą płytę pt. "Soundsystem". Promocję krążka rozpoczęli mocnym akcentem, bo klipem z gościnnym udziałem Afu-Ry. Jak sami twierdzą nie było łatwo z nagraniem tego materiału, ale ostatecznie są zadowolenia z efektu końcowego. Rozmawialiśmy z zespołem po premierze płyty i na ten wywiad teraz Was zapraszamy.

Macie już na koncie kilka płyt. Wasze doświadczenie, jeśli chodzi o nagrywki jest spore, a jednak w "Rozmowach" trochę żalicie się, że nie jest już tak łatwo jak kiedyś. Wydaje się, że powinno być odwrotnie. Jakie przeszkody napotkaliście nagrywając "Soundsystem"?
Thomass: Główny problem to brak czasu. Jesteśmy bardzo zajęci, nie zawsze możemy się spotkać wtedy, kiedy byłoby to wskazane, co nie ułatwia sprawy. Mimo to album jest spójny i przemyślany, bo nie mogliśmy pozwolić na to by cokolwiek zaważyło na jakości i poziomie naszych nagrań. Jak wspomniałeś doświadczenie mamy duże więc nie było obaw że coś pójdzie nie tak. O wszystko zadbaliśmy, ale faktycznie łatwiej było w czasach, kiedy wiedliśmy bardziej beztroskie życie.
Oxy:
Powód jest właściwie jeden: dorosłe życie. Nie występujemy z pozycji kilkunastoletniego zioma, który zalicza szkołę i pół dnia może wykorzystać jak tylko chce. Niestety, ale odpowiedzialna praca, własne rodziny, które mamy i jeszcze wiele innych dodatkowych obowiązków powodują, że czasu na naszą największą pasje, jaką jest Hip-Hop, a przede wszystkim jego nagrywanie i koncertowanie, mamy po prostu niesamowicie mało. Zdarzało się, że spotykaliśmy się z Thomassem góra 2 razy w miesiącu na 3-4 godziny, bo grafik naszych spraw tak był wypełniony. Wielu wykonawców ma nad nami ogromną przewagę komfortu jakim jest wielotygodniowe dopieszczanie materiału, mnóstwo czasu w studiu i skupianie się głównie na praca nad albumem. Jestem pewien, że podobnie jak oni, poświęcając w pewnym momencie wszystko tylko dla muzyki zaszlibyśmy o wiele wyżej w hip-hopowej hierarchii, ale to nigdy nie było dla nas priorytetem, dlatego czujemy się spełnieni prowadząc równolegle udane życie rodzinne, godząc z tym pracę i działalność muzyczną.

"Soundsystem" jest drugą płytą wydaną pod szyldem Embryo, zdaje się że jej nakładem wyjdzie niebawem krążek grupy Thinkadelic. Powiedzcie coś więcej o tym nowym labelu.
Oxy:
Embryo to bardzo ambitna inwestycja naszego przyjaciela i od wielu lat realizatora naszych nagrań Marka Dulewicza z NC Studio w Łodzi. Nieskromnie dodam, że to właśnie my odkryliśmy to studio dla przede wszystkim łódzkiej sceny hip-hopowej, i dlatego wszystkie nagrania chociażby OSTR'a, Obozu TA, Afrontu czy wielu innych powstały właśnie tam. Sam label jest chyba odpowiedzią na od lat ogromne zapotrzebowanie łódzkiej sceny na własne wydawnictwo, które dużo lepiej zadba o promocję lokalnych artystów. Jednak EMBRYO nie ogranicza się tylko stricte do Hip-Hopu czego przykładem jest album BAKFLIP. Życzymy w każdym razie Markowi jak najlepiej i wam też proponujemy się przyjrzeć rozwojowi tego wydawnictwa!
Thomass:
Nowy label, nowe możliwości. Po wątpliwych przygodach z różnymi wytwórniami, dogadaliśmy się z Embryo i myślę ze może nam to wyjść tylko na dobre. Niezwykle ważny jest dla nas fakt, że z Markiem - właścicielem Embryo - mamy stały kontakt. Możemy do niego podjechać w każdej chwili i obgadać sprawy związane z promocją płyty. Znamy się długo, bo nagrywamy w NC studio od czasu legalnego debiutu. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron.

Nie mogę nie zapytać o featuring Afu-Ru. Graliście razem trasę koncertową, czy wtedy postanowiliście nagrać wspólny kawałek. Powiedzcie jak doszło do tej kolaboracji?
Oxy: Tak, właśnie podczas minitrasy we wrześniu ubiegłego roku narodziła się idea tego jointa. Ponieważ spędziliśmy trochę czasu razem, a ja miałem jeszcze wcześniej okazję poznać Afu, więc zaproponowaliśmy mu jakąś ciekawą kolaborację, na co od razu przystał. Jakiś czas potem Bober podesłał mi swój reggae'ujący bit, który stwierdziliśmy, że świetnie pasowałby do koncepcji numeru. Ponieważ nie chcieliśmy zrobić klasycznego schematu refren-zwrotka-refren, zaprosiliśmy jeszcze Mioda z Jamala, który nie dość, że dał niesamowitego wokalnego czadu to kapitalnie zamknął strukturę numeru. Z Afu-Ra jesteśmy nadal w kontakcie, być może znów zagramy cos razem w Polsce.
Thomass: Podczas koncertów mogliśmy poznać Afu na scenie jak i poza nią. To zajebisty typ, który jest mocno otwarty na współpracę. Dla nas to kolejny poziom w naszej drodze muzycznej. Jako dzieciak, kiedy zacząłem słuchać Hip-Hopu, nawet nie marzyłem o takiej opcji. Teraz, kiedy mamy wspólny track z tak uznanym raperem, człowiekiem, który pochodzi z miejsca gdzie to wszystko się narodziło, mam wrażenie jakbym otrzymał swego rodzaju wyróżnienie za lata poświęceń dla Hip-Hop'u.

Graliście także przed Naughty By Nature na juwenaliach. Jakie wrażenia, w końcu było tam ok 30 tysięcy ludzi?
Thomass: Impreza bardzo udana, kilkunastu wykonawców z Polski plus ten legendarny skład z NJ na jednym koncercie w Łodzi to wydarzenie, jakiego od dawna nie było. Naughty zagrali porządnie i ten, kto nie widział niech żałuje. Co do naszego występu, to wiedziałem że to bardzo ważny dla nas koncert, bo tuż przed wydaniem nowej płyty. Chcieliśmy wypaść jak najlepiej i chyba się to nam udało, bo odzew ze strony publiki był świetny.
Oxy:
Muszę przyznać, że dawno nie braliśmy udziału w tak udanej imprezie. Znakomita publiczność z całej Polski, świetna atmosfera na backstage'u, nasz udany set tuż przed premierą albumu. Organizując przez lata imprezy w Łodzi, cieszę się, że doszliśmy do takiego poziomu, że Piotrek z Pride, mógł odwalić tak prestiżową bibę. A z tego, co wiem, to nie koniec takich wydarzeń w Eudezet!

Podczas koncertów mogliśmy poznać Afu na scenie jak i poza nią. To zajebisty typ, który jest mocno otwarty na współpracę.

"Tłum krytyków o zerowych możliwościach/ nie osiągną nic będą chcieli innym dosrać". To pewien stereotyp, który chyba nie do końca jest zgodny z prawdą. Ponadto, to chyba dobrze jak ktoś wskaże błędy i potknięcia, bo to może faktycznie wpłynąć na plus przy kolejnej płycie?
Thomass:
Widzisz, w tym kraju nagminne jest to, że jeden człowiek próbuje osiągnąć sukces raniąc drugiego człowieka i bazując na jego niepowodzeniu. My jesteśmy temu przeciwni. Niejednokrotnie ktoś mówi źle o nas czy naszej muzyce nawet jej nie znając albo oceniając zbyt pochopnie. Wielu z tych, co krytykują nie ma pojęcia, o czym mówi czy pisze. Ich poziom wiedzy, czy nawet kultury osobistej jest po prostu równy zeru. Taka nie poparta żadnymi argumentami, złośliwa krytyka może boleć, ale na pewno nie powstrzyma nas przed nagrywaniem kolejnych płyt. Numer "Zawiść", który zacytowałeś nigdy by nie powstał, gdyby treść, jaką niesie jego tekst nie była prawdziwa.
Oxy: Na pewno jako raper mam świadomość swoich umiejętności i cieszy mnie również, że to nie my, ale wielu słuchaczy podkreśla, że Familia H.P. ma swój własny styl. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu wykonawców, którzy zaczęli od wysokiego C, a potem ogarnęła ich stagnacja, to poziom albumów FHP systematycznie rośnie. Jestem rozsądnym typem, który jest otwarty na różne oceny, sugestie, czy krytykę moich działań, ale nie ukrywam, że ograniczam ją do osób, które reprezentują poziom minimum podobny nam. To tak jakbyś krytykował Kubicę, że jest ciągle czwarty, samemu nie potrafiąc ruszyć takim bolidem nawet z miejsca.

Czy "Prawie robi wielką różnicę" dotyczy konkretniej osoby?
Oxy:
Hehe, coś w tym musi być skoro jesteś kolejną osobą, która nas o to pyta. Jednak przekaz numeru jest bardziej ogólny i dotyczy typów, którzy kreują się na ekspertów, realnie nawet nie zbliżając się do przyzwoitego poziomu działki którą odwalają. Ale fakt, że przedstawione w tym tracku postacie na pewno maja jakichś tam protoplastów w otaczającej nas rzeczywistości.
Thomass: Takich prawie raperów, wydawców, kobieciarzy czy gangsterów są setki. Na każdym osiedlu, w swoim otoczeniu można takich typów wskazać. Ten numer jest, więc oparty na pełnej prawdzie. Jeśli dobrze się wsłuchasz w nasze teksty to zauważysz, że wolimy pisać o zjawiskach, problemach czy ludziach w sposób bardziej ogólny, niż skupiać się na konkretnej jednostce.

Skąd pomysł na kawałek o włosach i fryzjerce? Bo to dość zaskakujący utwór.
Thomass:
Pomysł rzucił Oxy, a że mamy wiele wspólnego również w kwestii włosów na czaszce, to obaj uznaliśmy, że to temat w sam raz na luźny, oryginalny numer. Rymy są o fryzjerkach, bo zdecydowanie wolimy jak kręcą się wokół nas piękne kobiety, nawet wtedy, kiedy mają ostre i niebezpieczne narzędzia w ręku.
Oxy: I taki miał być, nie wiem, czy ktoś już poruszał ten temat w Polsce, ale jak dla mnie strzyżenie to nieodłączny element hip-hopowej kultury, hehe, szczególnie w Polsce gdzie 90% hip-hopowych głów lata obciętych na zero. Ludzie do tego nie przywiązują wagi, ale może to być fajny moment na trochę dodatkowych towarzyskich spotkań i miłego spędzenia czasu, zamiast 5 minutowego strzyżenia we własnej łazience. Z innej beczki, to po przesłuchaniu albumu nawet jedne z moich znajomych przyznał, że lata co 2 tygodnie do takiego starego gitowskiego zakładu ukrytego gdzieś na starym łódzkim śródmieściu, gdzie siedzą dziadki w siatkowych podkoszulkach, wpadają lokalne "piękności" i w ogóle jest niesamowity klimat. I tak czy inaczej to ma wyglądać.

Nagraliście też utwór o tuningowanych furach i wyścigach samochodowych. Zdradźcie jakimi jeździcie autami, no i jak to jest z tymi wyścigami?
Oxy: Aut miałem już kilka, najbardziej wyszalałem się jednak kiedyś. Teraz ze względu na rodzinę jeżdżę dużo spokojniej, jednak moja Honda, choć oryginalnie nie w wersji sportowej, to na przestrzeni najbliższych miesięcy będzie mocno upodabniać się do wersji Type R.
Thomass: Wyścigi to codzienność w mieście. Takie typowe ustawki nielegalne to jedno, jednak mnie najbardziej interesują wyścigi spontaniczne. Przypadkowe spotkanie dwóch szybkich aut, kilka gestów, i już wiadomo, o co chodzi. Takie akcje na ulicy, gdzie trzeba być niezwykle czujnym, szybkim i bystrym to zajebista adrenalina. Coś, czego niedzielny kierowca nigdy nie zrozumie. Co do samochodów to niestety w tej chwili nie posiadam żadnych wypasów, oprócz najszybszego auta na świecie.... firmowego. "Patrol" powstał raczej z fascynacji tuningiem i szybkimi furami. Opisałem w tym numerze auto, na które obecnie pracuje i zapewniam, że będzie to wysoka półka.

Jeżeli tuning to silnika, zewnętrzny czy bardziej car audio?
Thomass:
Silnik to podstawa. Możesz odjebać furę z zewnątrz, ale nic z tego jeśli nie idzie to w parze z mocą. Z tuningiem zewnętrznym to bywa różnie i trzeba uważać. Często kolesie delikatnie mówiąc przesadzają i robią ze swojej bryki cyrk na kółkach. Lepiej mniej bajerów, ale w lepszym stylu. Co do muzyki w aucie, to wiadomo że bez tego się nie rusza. Nie jestem audiofilem, więc wystarczy mi jak dobrze chodzi bass i mogę cały dzień spędzić na cruising'u z dobrymi west coast'owymi płytami w zmieniarce.

To proste - raperzy lubią się wozić, a auta lubią dobrą muzykę w swoich systemach.

Niedawno też Gural zrobił wspólny, zajawkowy klip z ekipą od motorowych filmów Stunt Days. Wcześniej tuningowane fury pojawiły się w klipie W czerni i W bieli no i oczywiście jest Pimp My Ride... Czy pomiędzy kultura tungową a rapem jest jakaś wspólna przestrzeń?
Thomass:
To proste - raperzy lubią się wozić, a auta lubią dobrą muzykę w swoich systemach. A tak na poważnie, to jeśli spojrzeć na raperów zza oceanu, to pierwsza rzecz jaką robią kiedy zarobią dobrze na płycie to zakup dobrej fury. U nas niestety nie ta skala zarobków, ale pragnienia te same. Z samochodem jest jak z ciuchami - każdy chce mieć coś oryginalnego,świeżego i modnego. Tuning pozwala na wyróżnienie się z pośród tłumu. A my raperzy kochamy się wyróżniać.
Oxy:
Być może wspólną płaszczyzną jest zamiłowanie raperów do efektownych fur. My jesteśmy mniej lub bardziej związani z tym tematem od dawna. Graliśmy koncert na pierwszym dużym polskim zlocie tuningowym, który odbył się w Łodzi jakoś chyba w 2000 r. Nasi znajomi podrasowują swoje fury, a ostatnio mieliśmy propozycję podobna do Górala, jednak nie zgraliśmy się w terminach. Co się odwlecze to nie uciecze i właśnie miesiąc tmeu kręciliśmy nocne zdjęcia z częścią bardzo miłej ekipy łódzkich drogowych wariatów. Jak dobrze pójdzie zobaczycie klip "Patrol" do bitu Matheo już pod koniec wakacji!

Łódzka scena jest jedną z najbardziej prężnych w kraju. Widzę to po ilości premier i imprez organizowanych w Łodzi. Powiedzcie kto w najbliższym czasie może nieźle namieszać na scenie, bo to chyba tylko kwestia czasu?
Oxy:
W Łodzi odkąd my, Thinkadelic czy Drim Tim tworzyliśmy całą scenę, przewinęło się kilka fal naszych następców, jednak mimo, iż w wielu składach był naprawdę spory potencjał, to albo ich bierność, albo być może odwrotnie czasem zbyt duża aktywność, powodowały, że nigdy nie potrafili zająć się skompletowaniem konkretnego materiału, który mógłby wyjść legalnie i odbić się jakimś echem w Polsce. Jeszcze parę lat temu bez problemu wymieniłbym ci przynajmniej kilka nazw, obecnie ze względu na masę młodych ekip nie znam ich wszystkich lub nie jestem w stanie śledzić ich wszystkich poczynań, przez co nie mam wiedzy na temat ich realnej mocy.
Thomass: Ja życzę tej scenie jak najlepiej. Chciałbym kiedyś zobaczyć kilkanaście łódzkich płyt na jednej półce sklepowej. Gdybyśmy mieli mniej na głowie, to pewnie już dawno założylibyśmy własną wytwórnię i próbowali pomóc młodym artystom. Obserwuję kilku zdolnych, którzy mają szansę 'wypłynąć ' na szersze wody, jednak nie wymienię nikogo żeby nie zapeszać, bo już na wielu stawiałem przez ostatnie lata i się zawiodłem.
Oxy:
Niestety, Thomass ma rację. Paru naprawdę zdolnych typków mocno zawiodło nasze oczekiwania.

Afu-Ra, Soundkail, Lil' Dap, Sido na polskich płytach, z drugiej strony Mateo podbija Stany. Nie będę pytał o to czy polska scena zdobywa uznanie poza granicami, ale o to czy wreszcie krajowe produkcje zbliżają się do światowego poziomu?
Oxy:
Od lat twierdzę, że bez wątpienia po Francji i Niemczech, mamy najmocniejszą scenę hip-hopową w Europie, więc prędzej czy później takie kolaboracje musiały zacząć się rozwijać. Nie wydaje mi się, że ogólnie jakoś niesamowicie rośnie poziom polskiego Hip-Hopu, raczej jest to spokojna tendencja zwyżkowa. Swoje bez wątpienia robi Internet - to dużo łatwiejsza niż kiedyś możliwość nawiązywania czy utrzymywania znajomości i kontaktów. Dlatego nasi producenci mają zajebiste możliwości sprzedania swoich produkcji na cały świat, a my międzynarodowych kolaboracji z ciekawymi mc's. Inną sprawą jest to, że nasz Hip-Hop jest ceniony, czego dowodem są udane koncerty polskich ekip, w tym nasze np.w Czechach, gdzie centralnie na wielu bibach można usłyszeć sporo polskich kawałków.
Thomass: Myślę, że polski Hip-Hop, ma kilku graczy, których poziom nieustannie wzrasta i dorównuje zachodnim standardom. Fakt, że nagraliśmy wspólny track z Afu jest dowodem na to, że Hip-Hop nie zna granic i że dobry rap może robić każdy, bez względu na kolor skóry czy język, w jakim rapuje. Gdyby Afu nie doceniał i nie czuł tego co robimy, nigdy nie nagrałby "Kuloodpornych". Poza tym nasz profil na www.myspace.com/hpfamilia czy oficjalną stronę www.familiahp.com odwiedza mnóstwo ludzi zza granicy. Zostawiają wiadomości, że mimo bariery językowej, są w stanie poczuć klimat naszych utworów i że podoba im się nasza twórczość. To chyba najlepszy dowód na to, że polski Hip-Hop to część międzynarodowego języka, jakim jest muzyka i kultura hip-hopowa.

Sprawdź też teledyski:
- Familia H.P. - "Kuloodporni/Bulletproof (feat. Afu-Ra, Miodu)"
- Familia H.P. - "Zawiść"


Dowiedz się więcej o: Familia H.P..


Informacje o artykule
Data dodania:2007-07-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:32:17, 22-07-07
ZAJEBISTY WYWIAD i ZAJEBISTĄ PŁYTKĘ NAGRALI

i DOBRĄ PROMOCJE MAJĄ

CZEKAM NA TELEDYSK DO PATROL

KTÓRY SIĘ NIEDŁUGO POJAWI

anonim
Autor: ALOHADZIECIAG   Link do posta
15:16:25, 23-07-07
HUJ CI W OKO DEMONA TRUSKAWA

EMANKO

DOBRY WYWIAD POLECAM

anonim
Autor: slabi sa   Link do posta
15:17:02, 23-07-07
Od zawsze byli chujowi!
TAKI VNM ma flow 100000x lepsze oni sa chujowi

.GiertychRapuDziwkO.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:19:18, 23-07-07
AUTENTYK WYWIAD

snav
Autor: snav   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:11, 23-07-07
hujowi są na maxa,  nigdy sie nimi nie jaralem :)

rapu fan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:54:08, 23-07-07
dobry wywiadzik

truskawkowy chwast
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:25:08, 23-07-07
Truskawka jak zwykle pierwszy do laski.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:41:38, 23-07-07
Autor: ALOHADZIECIAG
Dodany: 2007-07-23 15:16:25 Host: ---.terminus.plHUJ CI W OKO DEMONA ALOHOADZIECIAG
EMANKO

DOBRY WYWIAD POLECAM


Autor: truskawkowy chwast
Dodany: 2007-07-23 16:25:08 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]truskawkowy chwast jak zwykle pierwszy do laski.

truskawkowy chwast
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:50:31, 23-07-07
Ssij pytę.

anonim
Autor: nie czytałem wywiadu!!!!!Yogi krś   Link do posta
17:02:02, 23-07-07
pozdro dla truskawkowego chwasta i dla ALOHADZIECIAG!!! hehehe!!! Rozjebiemy tego DEBILA NA forum heheheheheheeheheheheeh

anonim
Autor: EMA   Link do posta
17:24:58, 23-07-07
rap to nie tylko flow!! jak ktoś tam wyżej sądzi

A tak poza tym nie jestem żadnym fanem Familii H.P.

anonim
Autor: Caniball   Link do posta
17:38:24, 23-07-07
MACIE POSRANE W GŁOWACH ŻEBY WAM TRAKTOR PO TYCH ZRYTYCH CZEREPACH PRZEJECHAŁ.... KURWA DZIECI SYNEK BYŁ PIERWSZY I CO CIĘ W TYM BOLI . A HP DLA MNIE WYMIETLI TĄ PŁYTĄ A JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA TO MÓJ CHUJ W ZAD WBIJAM POPIERDOLONE HIPHOPOWE MORDY.

anonim
Autor: se?   Link do posta
19:03:07, 23-07-07
jebać cannibala, truskawe i reszte moja wielka pala w ich rozjebane odbyty:)

anonim
Autor: soundchuje   Link do posta
19:34:32, 23-07-07
ta cała familia hp to jedno wielkie gówno... kiedyś byli lepsi, no i nazwa zespołu już wogóle nie ma sensu.... 3 liga polskiego rapu !!!

aixxx
Autor: aixxx   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:42:38, 23-07-07
"Widzisz, w tym kraju nagminne jest to, że jeden człowiek próbuje osiągnąć sukces raniąc drugiego człowieka i bazując na jego niepowodzeniu" - kurwa a gdzie tak nie jest? mogliby sie jescze rozpłakac , dosc juz ma tego jebanego narzekania, jak sie nie zrobi czegos samemu to inni napeweno tego za ciebie nie zrobia , ja zawsze wszystkie przeciwonosci losu bije kutasem po ryju ,a trenuje na Truskawie i Fancie...

anonim
Autor: retah   Link do posta
19:47:50, 23-07-07
"Od lat twierdzę, że bez wątpienia po Francji i Niemczech, mamy najmocniejszą scenę hip-hopową w Europie,"

a Anglia? ...

anonim
Autor: Truskawa pizdo   Link do posta
19:53:25, 23-07-07
Dlaczego plyta jest zajebista

anonim
Autor: PROSTO. SPAD   Link do posta
20:31:14, 23-07-07
++++++++++++++++++PROSTO.)))))))))))))))))))+++++++()()()))ST((()()()
 
CZEKAM NA TELEDYSK   Z I P NA ZAWSZE

-KRIS-
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:31:54, 23-07-07
YO!fajnie, że to czytacie!Nie macie co robić w wakacje cipki?????Truskawa jak idzie do sklepu po leki dla mamy to chyba kompa na placy zabiera...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:55:04, 23-07-07
Autor: truskawkowy chwast
Dodany: 2007-07-23 16:50:31 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

Ssij pytę truskawkowy chwastAutor: nie czytałem wywiadu!!!!!Yogi krś

Dodany: 2007-07-23 17:02:02 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

pozdro dla truskawkowego chwasta i dla ALOHADZIECIAG!!! hehehe!!!

Rozjebiemy tego DEBILA nie czytałem wywiadu NA forum heheheheheheeheheheheeh

Autor: se?
Dodany: 2007-07-23 19:03:07 Host: ---.chello.pl

jebać cannibala, se? i reszte moja wielka pala w ich rozjebane odbyty:)Autor: aixxx
Dodany: 2007-07-23 19:42:38 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

"Widzisz, w tym kraju nagminne jest to, że jeden człowiek próbuje osiągnąć sukces raniąc drugiego człowieka i bazując na jego niepowodzeniu" - kurwa a gdzie tak nie jest? mogliby sie jescze rozpłakac , dosc juz ma tego jebanego narzekania, jak sie nie zrobi czegos samemu to inni napeweno tego za ciebie nie zrobia , ja zawsze wszystkie przeciwonosci losu bije kutasem po ryju ,a trenuje na aixxx i Fancie...


 Autor: -KRIS-
Dodany: 2007-07-23 20:31:54 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

YO!
fajnie, że to czytacie!Nie macie co robić w wakacje cipki?????Kris jak idzie do sklepu po leki dla mamy to chyba kompa na placy zabiera...

doncorleoneee
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:03:28, 23-07-07
Po chuj sie fotografują przy amerykańskiej furze niech se zdjęcie pierdolną przy dużym fiacie. Po chuj takie zdjęcia niech pokażą siebie na co dzień a nie  pozują  w  darmowych ciuchach. To jest polska wyżej chuja nie podskoczysz. Płyty nie słuchałem ale skoro widzą sie dwa razy w miesiącu nie jest na pewno rewelacyjna

truskawkowy chwast
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:22:41, 24-07-07
Bo to jebane pozery.

A ty Truskawka po raz setny udowadniasz swoją głupotę. I jak tu nie powiedzieć ci ssij?

anonim
Autor: USofA gtw-chgo   Link do posta
00:27:06, 24-07-07
hp- BURAKI Z KOLCHOZU UE

anonim
Autor: fajnatyk_truskawy_brudasa   Link do posta
00:36:41, 24-07-07
wez truskawa paplaj sie w kale bo niesmaczysz z deczka

anonim
Autor: 78654   Link do posta
02:27:45, 24-07-07
na huj robic sobie zdjecia w furze ktorej ci ludzie nie rozumieja i tylko widza ze amerykanie tak robia i stad to lubia?


kalerowy!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:02:03, 24-07-07
ok

internetowyhejter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:09:19, 24-07-07
"Jestem rozsądnym typem, który jest otwarty na różne oceny, sugestie, czy krytykę moich działań, ale nie ukrywam, że ograniczam ją do osób, które reprezentują poziom minimum podobny nam. To tak jakbyś krytykował Kubicę, że jest ciągle czwarty, samemu nie potrafiąc ruszyć takim bolidem nawet z miejsca."

Jednym słowem trzeba nagrać numer z Afu-Ra by móc ich krytkować i być na swoim kawałku zjedzonym przez zaproszonych gości. Jak ktoś nie nagrywa rapu to się nie zna.

To tak samo jakby jakiś reżyser się obraził na krytyka filmowego, tylko w hip hopowym świecie jest możliwe chyba takie podejśce do krytyki :)

McMike
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:26:01, 24-07-07
wywiad jest spoko tylko jest rochę błędów do poprawki bo aż wstyd

anonim
Autor: M.E.G.A. Von   Link do posta
20:33:06, 24-07-07
Z kwiecistej Holandi Pozdrawiam Ziomow 

anonim
Autor: Fan HIp Hopu   Link do posta
01:34:49, 26-07-07
Panowie nie znam określenia które pasowałoby do tej produkcji hańba dla hh!!!! wypierdalac do do roboty !!!!wypierdalać od koryta lamusy z tymi hujowymi tekstami bitami afu i miód niczego nie zmienią ktoś dał wam hajs na promocję tego gówna nadal i tak jesteście słabi tak jak byliście słabi kilka lat temu!!!
Odłużcie mikrofony zacznijcie dziergać na drutach

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:21:53, 12-01-15
STARE......

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.