Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Multinarodowość jako motyw przewodni - wywiadz z J-Ice

Multinarodowość jako motyw przewodni - wywiadz z J-Ice

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: J-Ice (Jarzyn&Icerz).
Dzięki nagrywaniu z obcojęzycznymi artystami dużo ludzi z za granicy zainteresowało się sprawdzeniem naszej płytki. To bardzo miłe z ich strony i dzięki temu wysłaliśmy całkiem sporo płytek właśnie do Anglii, Francji, Niemiec, USA i Belgii.

J-Ice to duet producencki, który tworzą Mateusz "Jarzyn" Jarzyński oraz Krzysztof "Icerz" Parszewski. Na początku wakacji pojawiła się ich debiutancka płyta producencka pt. "The first episode". Album na tyle oryginalny, jeśli chodzi o polski rynek, że pojawili się na nim goście z USA, UK, Kanady, Niemcy, Francja i Polski. Zapraszamy na wywiad z zespołem, w którym m.in. o nowym sposobie wydaw‰8

Czy współpracujecie także z polskimi wykonawcami. Jeśli tak to na jakich polskich płytach można usłyszeć Wasze bity.
J-Ice: Do czasu wydania naszej płytki robiliśmy bity głównie do użytku własnego bądź zaprzyjaźnionych osób które coś tam sobie swojego również tworzyły. Teraz po wydaniu płyty dostaliśmy sporo bardzo ciekawych propozycji współpracy które na pewno podejmiemy.

Jak dobieraliście gości na album. Bo trzeba przyznać, że mamy tu niezły rozrzut: USA, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Francja?
J-Ice: Jednych wybieraliśmy sami na podstawie odsłuchiwania ich twórczości, innych rekomendowali nam już tworzący z nami artyści a jeszcze innych podpowiadali nam znajomi którzy słuchali ich twórczości. Po prostu dużo słuchaliśmy i wybieraliśmy tych, którzy najbardziej nam odpowiadali. Jednak motywem przewodnim była zdecydowanie multinarodowość. Chcieliśmy aby goście reprezentowali różne kraje oraz języki.

Jesteście duetem producenckim. Jak zatem przebiega praca nad poszczególnymi kawałkami. Czy za wszystkie kawałki odpowiadacie wspólnie, czy części robi jeden, a część drugi z Was?
J-Ice: Z tym jest bardzo różnie - zależy od dyspozycji czasowej. Raz jest tak , że siadamy razem i coś kminimy , raz jeden zrobi jedną część a drugi następną a jeszcze czasem bywa tak, że jeden z nas zrobi całość jak wpadnie nagle na jakiś pomysł z którym nie może zwlekać, hehe.

Płytę można zamówić tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Skąd taki pomysł, czy chodziło tylko o obniżenie ceny przez redukcję kosztów dystrybucji?
J-Ice: Taki pomysł ma swoje dobre i złe strony, jednak zdecydowanie dużym plusem jest tak jak mówisz właśnie, obniżenie kosztów płytki - dzięki temu nie kosztuje ona 30 albo 40 zł tylko 15. Jesteśmy na razie skromnym debiutem - zdajemy sobie w pełni sprawę że nikt nie sięgnąłby po naszą płytkę gdyby kosztowała ok. 30 zł. Chcieliśmy aby była ona jak najbardziej przystępna dla odbiorców, dlatego też rozdaliśmy naprawdę dużą ilości płytek za darmo za pośrednictwem konkursów w radio, prasie i telewizji. Chcieliśmy aby każdy kto tylko ma ochotę sprawdzić nasz materiał mógł to bez problemowo zrobić i zdobyć płytkę w taki lub inny, przystępny sposób.

Chcieliśmy aby każdy kto tylko ma ochotę sprawdzić nasz materiał mógł to bez problemowo zrobić i zdobyć płytkę w taki lub inny, przystępny sposób.

To ostatnio coraz częstsza praktyka, jednak wielu wykonawców daje dodatkowo możliwość kupowania poszczególnych traków w formie elektronicznej. Co myślicie o takim sposobie sprzedaży?
J-Ice: Jest to ostatnio coraz częstsza metoda sprzedaży kawałków z tego co zauważamy. Nie myśleliśmy o tym jednak póki co. Wydaje nam się jednak, że w dobie tak rozwiniętego piractwa jakie ogarnęło cały wirtualny świat, ta forma nie może liczyć na powodzenie. Traki można kupić, ale równie łatwo można je ściągnąć za freeko. Wydaje nam się, że większość jeśli już ma ochotę nabyć materiał legalnie, wybierze płytkę.

Jak już wspominaliśmy płyta nagrana jest w 'obcym' języku. Czy zatem promocja albumu obejmuje także rynki zagraniczne?
J-Ice: Dzięki nagrywaniu z obcojęzycznymi artystami dużo ludzi z za granicy zainteresowało się sprawdzeniem naszej płytki. To bardzo miłe z ich strony i dzięki temu wysłaliśmy całkiem sporo płytek właśnie do Anglii, Francji, Niemiec, USA i Belgii.

Czy planujecie nakręcić jeszcze jakiś klip promujący album?
J-Ice: Były plany na klip do kawałka International Hustler z udziałem Eddro , czekaliśmy na materiały video od niego. Ostatnio urodziło mu się jednak dziecko, więc siłą rzeczy musiał odstawać mikrofon na bok i zająć się pieluchami, hehe. Póki co musimy niestety odpuścić nasze plany co do klipu.

Jak w Waszym przypadku wygląda promocja takiej (producenckiej) płyty jeśli chodzi o koncerty?
J-Ice: Ostatnio czytaliśmy u was wywiad z Wavesem (Pozdrawiamy) który dostał podobne pytanie. W naszym przypadku odpowiedź jest taka sama. Ciężko z koncertami jako producenci plus do tego ściągnięcie np. wszystkich gości z za granicy z rożnych państw też nie byłoby łatwe więc póki co żadne koncerty niestety nie wchodzą w grę.

Płyta firmowana jest logo J-Ice StudiozZz. Powiedzcie czy planujecie wydawać także innych wykonawców?
J-Ice: J-Ice StudiozZz to póki co nasz skromny dwu osobowy projekt. Wiemy jak to jest być w sytuacji debiutantów bo sami przez to przechodzimy, wszędzie słyszy się tylko , że ''nie ma czasu i pieniędzy na debiutantów''. Dlatego właśnie postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, wydaliśmy tą płytkę własnymi siłami próbując załatwić jej taką promocję jaką byliśmy w stanie bez żadnych układów ani tego typu rzeczy jednocześnie godząc muzykę ze studiami. Wiadomo, że nie jest łatwo ale mozolną pracą można sprawę pchnąć do przodu i to właśnie polecamy każdemu. Dzięki temu nie ma się do nikogo pretensji jak coś pójdzie nie tak oraz nikt poza tobą samym nie ma ingerencji w materiał i w to jak on ma wyglądać. Uczymy się na błędach. Jeśli jednak kiedyś w przyszłości będziemy mieli środki i szanse pomóc innym debiutującym artystom to zdecydowanie to zrobimy. Póki co jednak, sami jeszcze musimy się wiele nauczyć.

Dużo słuchaliśmy i wybieraliśmy tych, którzy najbardziej nam odpowiadali.

Przy wydawaniu płyty "The first episode" wspomagani byliście przez wytwórnię RAP-IN. Jak przebiegała współpraca? Czy był to tylko jednorazowy projekt, czy macie w planach kolejne płyty?
J-Ice: K-Det i Bojar z Rap-Inu to naprawdę świetni kolesie. Cały czas mieliśmy kontakt i pieczę nad tym co się dzieje z materiałem w fazie mixu, masteringu i realizacji. Albo wpadaliśmy osobiście albo przez tel albo gg. Mamy nadzieję że jeszcze nie jeden projekt przed nami. Pozdrawiamy ich serdecznie.

Od premiery minęły już dwa miesiące. Powiedzcie na koniec jaki jest odzew słuchaczy na ten dość oryginalny projekt?
J-Ice: Wiadomo , że jednym taki projekt się spodoba a innym wręcz przeciwnie. Staramy się być na bieżąco z opiniami zarówno z kraju jak i z za granicy. Jednak póki co dostaliśmy dużo przychylnych opinii i sporo ciekawych propozycji współpracy więc na pewno jeszcze trochę z obcojęzycznymi artystami ponagrywamy. Dzięki za wywiad i pozdrawiamy wszystkich użytkowników portalu.

Zdjęcia: Rafał Nowakowski (www.nowakowski.art.pl)

Sprawdź też:
- For the gusto (ft Errelevent)
- International Hustler (feat Eddro)
- Live Wire (feat Da Abbott)
- The first episode - Promomix

Dowiedz się więcej o: J-Ice (Jarzyn&Icerz).


Informacje o artykule
Data dodania:2007-08-28
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: neto   Link do posta
17:01:46, 28-08-07
pierwszy!! LUBISZ TO SUKO!!!!!!!

The Devil Himself.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:03:50, 28-08-07
Pjona Jazyn end Asez!;)

Popchastey 'N' Hennesey
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:24, 28-08-07
ten ich materiał jest chujowy, żałuje, że wydałem na ten szit 15 pln.

Fresh
Autor: Fresh   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:54:33, 28-08-07
"wielu wykonawców daje dodatkowo możliwość kupowania poszczególnych traków w formie elektronicznej"

"Wydaje nam się jednak, że w dobie tak rozwiniętego piractwa jakie ogarnęło cały wirtualny świat, ta forma nie może liczyć na powodzenie. Wydaje nam się, że większość jeśli już ma ochotę nabyć materiał legalnie, wybierze płytkę"

Tyle, że jest dokładnie odwrotnie. To właśnie pojedyńcze tracki (single) stanowią motor napędowy sprzedaży digital a całe albumy (co w praktyce oznacza zakup wszystkich tracków, w tym również intra, outra, skitów, interludów itp.) cieszą się mniejszym powodzeniem.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO - HUDY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:37:48, 28-08-07
dobry wywiad

anonim
Autor: cieladzanin   Link do posta
22:03:35, 28-08-07
Bardzo dobra płyta, zwłaszcza jak na debiut! Kurczę, co ja pisze...? Zajebista płyta, w kosmos!!! Same superlatywy!!! Wielka przyszłość przed chłopakami.. Okazuje się, że i w Polsce można zrobić coś dobrego, trzeba tylko chcieć..

anonim
Autor: SCHAP   Link do posta
09:08:52, 29-08-07
ZA DLUGIE

anonim
Autor: Czizzzzzz   Link do posta
11:13:38, 29-08-07
Ich hybrydy rap rockowe sa wg mnie zajebiste bo malo tego ostatnio u nas jest ! Czekam na ich nowe raprockowe mixy i na nowy bakflip , to moze byc cos dobrego ! Dobry wywiad , spoko skromne wywazone odpowiedzi , nie zgrywaja nie wiadomo kogo , o to chodzi ! 5

www.NOKAUT.org
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:35, 29-08-07
http://www.myspace.com/twapl 

anonim
Autor: jian4iaaa   Link do posta
19:11:24, 31-08-07
jebać TWA :) bez kitu

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.