Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Klasyczny duet Rete & Kosaaa - wywiad

Klasyczny duet Rete & Kosaaa - wywiad

Autor: se3a

Numer powstał żeby opisać chorą sytuacje, na którą cierpni niejedno forum. Wydaje mi się, że 99% osób, które są hejterami to dzieci mające problemy w szkole lub w domu. Ich jedynym oknem na świat jest Internet, przez który mają okazję się wyżyć.

Pod koniec 2007 roku ukazał się najnowszy, wspólny materiał dobrzechowskiego MC: Retego i wołomińskiego producenta: Kosy pt. "Unikat EP". Z tej okazji rozmawialiśmy z chłopakami o ich współpracy, nowej płycie, planach wydawniczych CP Records, scenie podkarpackiej oraz o forumowych hejterach. Zapraszamy na wywiad z Rete & Kosaaa.

Niedawno ukazała się Wasza wspólna płyta "Unikat Ep". Macie już na koncie w sumie pięć płyt, trzy Rete i dwie Kosy. Czemu zdecydowaliście się teraz na połączenie sił? Skąd pomysł na wspólne nagranie całej płyty?

Rete: Siemana. Unikat to właściwie już piąty materiał, który nagrałem. Zacząłem od dwóch albumów na kradzionych bitach, które nie zostały opublikowane w Internecie z uwagi na poziom. Następnym etapem był nielegal Retoryka, później mixtape noszący tytuł "Na nowo", który zrealizowałem na ogromnej zajawce w dwa tygodnie. Czemu nagraliśmy to razem.. hmm.. mi podobały się bity Kamila, Kamilowi moje zwrotki, więc czemu nie?
Kosaaa:
Chcieliśmy spróbować sił we wspólnym projekcie, nigdy wcześniej nie miałem okazji zrobić płyty z jedną osobą więc traktuje tą epkę jako kolejny etap w mojej twórczości.

Album to jedenaście kawałków plus remix. Czy to aby na pewno jest tylko epka? Przecież to wystarczający materiał na pełne LP.
Kosaaa:
Tak to jest na 100% ep , na początku współpracy z Łukaszem ustaliliśmy, że ma być to właśnie EP a nie LP i tak zostało. Ilość kawałów pokazuje że współpraca układała się świetnie. Wszystko.
Rete:
Czas trwania to jak dla mnie coś pomiędzy EP, a LP, więc zostało tak jak zostało. Nie oszukujemy słuchacza, nie mówimy mu, że to płyta długogrająca, bo tak nie jest, zaskakujemy go dając mu więcej niż się spodziewał.

Reklamujecie swoją płytę jako materiał "klasycznego duetu mc + producent". Dlaczego klasycznego? Co jest takiego istotnego w nagrywaniu płyty z jednym producentem i z jednym raperem?
Rete:
Dla mnie projekt producent plus mc to coś porównywalnego do szesnastki, czy tego, że rapowi towarzyszą skrecze. Ktoś to kiedyś zrobił i się spodobało. Ma to swój klimat i to coś czego nie da się wyrazić słowami. I to właśnie definiuję jako "klasyczny duet".
Kosaaa:
A dla mnie jak samplowany bit z dobrego funku, ponieważ jest to klasyczne i ma swoje korzenie. W taki sposób mogę opisać nasz duet.

Poza tym Rete masz "pędzący" styl i jako solista bez hypemana na koncercie łatwo złapiesz zadyszkę... ;)
Rete:
Na żywo nawijam trochę inaczej niż studyjnie. Przy nagrywce trochę się spinam, żeby osiągnąć efekt chrypienia, normalnie tego nie robię, więc spokojnie radzę sobie sam.

Skąd pomysł na to aby nagrać "Lirycal King" po angielsku?
Rete: Geneza tego numeru wygląda tak, że chciałem sprawdzić, czy będę potrafił nawinąć w innym języku. Lirycal King początkowo składał się z dwóch zwrotek i refrenu w całości po angielsku, ale potem stwierdziłem, że wyszło średnio i skondensowałem tekst do jednej szesnastki anglojęzycznej, a następnie dopisałem dwie po polsku, co dało zadowalające mnie efekty.

Na żywo nawijam trochę inaczej niż studyjnie. Przy nagrywce trochę się spinam, żeby osiągnąć efekt chrypienia, normalnie tego nie robię.

Rete - reprezentant Dobrzechowa, Kosaaa - reprezentant Wołomina. To prawie 300 kilometrów od siebie. Jak przebiegały sesje nagraniowe?
Rete: Materiał był prawie w całości nagrywany, mixowany i masterowany u mnie w pokoju. Kosa dostarczał mi bity, a po otrzymaniu wstępnych wokali aranże, więc odległość nie sprawiała nam większych kłopotów.
Kosaaa: Dokładnie tak, dla mnie odległość to też żaden problem, wszystko było zaplanowane wcześniej, nie mogło się nie udać.

Swoją drogą, to w jakiej kondycji jest obecnie podkarpacka scena? Możesz wyróżnić kogoś konkretnego?
Rete:
Jeśli chodzi o poczynania podkarpacia to cały czas coś się dzieje. Co chwilę słychać o nowych albumach z naszego rejonu i to jest ważne i daje nadzieje na przyszłość. Jeśli chodzi o stan sceny to niestety muszę stwierdzić że przesiąkła hipokryzją. Strasznie dużo jest akcji typu: koledzy do mikrofonu, wrogowie w rzeczywistości. Jeśli mam wymienić najlepszych mc to są to: Eskaubei, PeeRZet, Paragraf, Crail, Skoczek i Kaiteu. Skoro wspomniałem o Kaiteu to czekajcie na jego materiał "Hejterzymy mixtape", który pojawi się już za jakiś miesiąc, warto sprawdzić. Najlepsi producenci z rejonu to dla mnie Pietz, WDK i DeF.

Hip-Hop.pl znane jest z wielu "krytycznych forumowiczów". Czemu zdecydowaliście się rozpocząć płytę właśnie kawałkiem "Oda do forum"?
Rete: Bo wiemy że pierwszy numer z płyty jest przesłuchiwany przez największą liczbę osób na waszym portalu, a nie ukrywam, że był to track inspirowany właśnie poczynaniami niektórych użytkowników Hip-Hop.pl. Kawałek mówi o bardzo ciekawym zjawisku, dlatego chciałem aby dotarł do dużego grona odbiorców i być może coś zmienił.
Kosaaa:
Numer powstał żeby opisać chorą sytuacje, na którą cierpni niejedno forum. Wydaje mi się, że 99% osób, które są hejterami to dzieci mające problemy w szkole lub w domu. Ich jedynym oknem na świat jest Internet, przez który mają okazję się wyżyć.

Czy macie jakieś niemiłe doświadczenia właśnie w tej kwestii? Kierujecie to nagranie do kogoś konkretnego?
Rete:
Raczej nie. Numer powstał bardziej z obserwacji, niż autopsji.
Kosaaa:
Zgodzę się, track to opisanie tej chorej sytuacji

Kosa masz już na koncie dwa albumy producenckie, teraz kolejny materiał w całości przez Ciebie przygotowany. Powiedz jak gromadzisz gości, skąd czerpiesz pomysły, co Cię inspiruje?
Kosaaa
: Gości zapraszam z całej polski, nie obchodzi mnie to, czy ktoś jest ze Szczecina, czy z Zakopanego. Ważne żeby jego rap mi się podobał. Nie mam pomysłów na bity wszystko to spontan. Jak mam wenę to siadam i tworzę, nie mogę tego prościej opisać. Inspiruje mnie Jazz Funk i Soul z lat 70-90. Jeśli jakiś kawałek mi się spodoba to go sampluję, dokładam bębny i bas, tak powstają moje bity.

Nigdy wcześniej nie miałem okazji zrobić płyty z jedną osobą więc traktuje tą epkę jako kolejny etap w mojej twórczości.

W kilku opiniach na temat płyty pojawiły się zarzuty co do poprawności mixu i masteringu. Czy jest coś co chcielibyście teraz poprawić, a co umknęło Wam wcześniej?
Kosaaa: Zawsze można coś poprawić, niestety nie posiadamy jakichś super warunków do nagrywania i tworzenia bitów. Jakość dla mnie osobiście jest dobra ale nie zaprzeczam, że mogła być dużo lepsza. To tyle w tej kwestii.
Rete:
Tak to jest, że jak się robi mastering samemu sobie, to jest się przekonanym, że jest dobrze, a może tak nie być. Nadal myślę, że nie popełniłem jakichś większych uchybień. Aczkolwiek w tej kwestii jestem samoukiem, a nie specjalistą. Następną płytę pozostawię chyba do realizacji komuś kto ma w tej dziedzinie umiejętności większe niż ja.

Będą kolejne nagrania Rete & Kosaaa?
Rete:
Kwestii następnej epki, czy płyty jeszcze nie rozkminialiśmy, natomiast nie wykluczam takiej możliwości. Na pewno będzie można natomiast usłyszeć jakieś jointy zrealizowane wspólnie czy to na następnych moich, czy Kosy płytach.
Kosaaa: Jestem gotowy do dalszej współpracy, ale dopiero w drugiej połowie tego roku, ponieważ robie właśnie producencką Epke, oraz w najbliższym czasie epke z BeJotem - pozdrawiam stary.

Obaj jesteście członkami CP Records. Czy moglibyście na koniec powiedzieć jakie są plany wydawnicze tego labelu?
Rete:
Jako, że prowadzę CP mogę powiedzieć dość dużo. W najbliższym czasie pojawi się epka Małego znanego m.in. z Unikatu, będzie również Wd-oS EP vol.2, a także solowy materiał Skibaza pt. "Nic nie idzie EP". Pracujemy również nad wspólną składanką, nad którą pieczę sprawuje Paragraf. W lutym udostępnimy również wersję blendową Unikatu, którą pomaga nam zrealizować typ o ksywie Mucha, materiał będzie również zawierał acapelle niektórych utworów. Niestety z przyczyn finansowych wszystko będzie dostępne tylko w mp3, może kiedyś w przyszłości uda nam się wydawać również fizyczne krążki CD. Mimo wszystko czekajcie i odwiedzajcie naszą stronę www.cp.org.pl bo warto!
Kosaaa:
No i jeszcze moja nowa epka Pt. "W Dobrą Stronę" ma wyjść na przełomie lutego i marca.

Posłuchaj: Rete & Kosaaa - Unikat EPInformacje o artykule
Data dodania:2008-01-17
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Brraa
Autor: Brraa   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:28:28, 17-01-08
"Przy nagrywce trochę się spinam, żeby osiągnąć efekt chrypienia"


HAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHA

anonim
Autor: Szrek   Link do posta
11:34:15, 17-01-08
więcej aaaa sie nie dało?

rozkmin
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:35:28, 17-01-08
tez sie usmialem:)

DonDe
Autor: DonDe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:37:36, 17-01-08
"Przy nagrywce trochę się spinam, żeby osiągnąć efekt chrypienia"   :)


"W Dobrą Stronę"  Hahahahahhahaha

Sie nagadał Kossaaaaaaaaaaaaaaaa......


anonim
Autor: KOSA BYDGOSZCZ   Link do posta
12:55:44, 17-01-08
zmien ksywe bo kosa juz istnieje od dawna w bydgoszczy

,dobry producent polecam BISZU & KOSA

KLAWISZ SUKO !!!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:12, 17-01-08
Kurwa jaki żal was chłopaki . Ten Rete ma ryj .[*]
Nie jestes Hejterem ...

anonim
Autor: Promas   Link do posta
14:25:29, 17-01-08
Materiał bardzo dobry, czekam na dalsze produkcje !!! a tak to Rete wygląda jak burak ze wsi ... DonDe nie rozumiem cię, śmiejesz się ze Kosaaa robią nową Ep a sam jakoś nic nie wydaleś ostatnio, więc poprostu mogłbyś zamknac mordę.

sharmancky
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:28:50, 17-01-08
"Numer powstał żeby opisać chorą sytuacje, na którą cierpni niejedno forum. Wydaje mi się, że 99% osób, które są hejterami to dzieci mające problemy w szkole lub w domu. Ich jedynym oknem na świat jest Internet, przez który mają okazję się wyżyć."AHAHHAHA NIE STETY KURWO WYGLADA NA TO ZE TY CIERPISZ ZE WAS JADA NA KAZDYM FORUM AHAHA A CO  DO INTERNETU TO TY JESTES INTERNETOWYM RAPEREM I PRODUCENTEM BO TYLKO W  NECIE WAS SLYSZE
STRASZNIE WAS TO BOLI ZE WAS JADA WIEC WY CIERPICIE HAHA BO CO DOMNIE TO SIE MYLISZ ZYJE NA LUZIE WALE DZIWKI I PALE JOINTY
(*) DLA WAS SPINACZE INTERNETOWI AHAHAHHA

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:21:23, 17-01-08
POZDRO DLA NICH PROPSOWALI MNIE TEŻ

KIEDYŚ NA MYSPACE

anonim
Autor: Turysta919470192474210971247124   Link do posta
15:24:40, 17-01-08
Definicja słowa Donde-Człowiek wszechwiedzący,przesiąknięty wiedzą,chodzący ideał.Alfa i omega na raz,piaty element hip-hopu.Zachowanie Dondego nazywam czyms Dondonormalnym.

Myśle stary ze masz nieźle zjechaną psyche.


Moim zdaniem ep dobre(nie chce mi sie rozpisywac)

DoNde pozdrawiam Cię trzymaj sie Panie "eska reprezentant"
Kiedy jakas kawalina z mazo?
Elo.

anonim
Autor: perooooo   Link do posta
15:47:02, 17-01-08
ogolnie rete... sory ale jestes hejterem pelna geba nagrywasz freestyle na czacie , zyjesz interetem i pozatym nawijasz tak jakby cie ktos popychal w kabzdziore a to jest typowo antyhejterski text

anonim
Autor: nieznasz mnie   Link do posta
16:16:50, 17-01-08
słabe

DonDe
Autor: DonDe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:18:22, 17-01-08
Nie czepiam sie tego ze on wydaje epke, tylko poprostu smieszy mnie ten tytul....

Nie wydaje nic nowego? Aktualnie pracuje nad plytami 2 raperow, ostatnio wyszedl teledysk do kawalka mojej produkcji (Satyr) , zaczynam robić plyte z ziomkami z ZG, i na tym sie nie skonczy, sprawdźie sobie moj beat mix, i niech ktos teraz powie mi ze nic nie robie?
Wole wydac cos raz kiedys, vos dobrego, niz niedopracowane "cos" co chwila.

Nagonka CP Records na DonDe?....Tak to wyglada ;] i nie oszukujmy sie.... zjadam tego Kose jak chce. I nie tylko ja tak sadze....

Mam prawo do własnego zdania i będe nadal tak uważał.

Ktoś tu miał rację pisząc wcześniej o internetowych producentach i raperach.

Spianjcie sie dalej.

Nie dziwne że po moim zdaniu poszła lawina jakiś głupich postów na mój temat?
TAK! Masz racje, to ekipa CP;) (Pomijajac Paragrafa, pozdro)

Kossaaa - od dluuugiieeeego czasu zero  progresu. Te sam sposób cięcia i używania sampli, co i tak nie jest u ciebie jakieś swietne, a perkusji to ty nie masz żadnej. I teraz zacznie sie gadka jaki to ja jestem najlepszy i wszechwiedzacy;) Poprostu trzeba takim ludziom mówić jaka jest prawda bo zaczną mysleć że sa najlepszymi producentami. I to Rete nie jest krytyka moja wobec Ciebie, tylko Kosy.


sie rozpisalem....
Teraz to bedzie dopiero lawina postow że ja to i tamto. Wbiajm was, w ten wasz raperski initernetowy swiat. 

Skibaz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:07:49, 17-01-08
hej ho tralala

anonim
Autor: jakis ktos   Link do posta
19:14:38, 17-01-08
pedały wypierdalać!!!! na chuj sie wypowiadacie jak nie wiecie jak jest naprawde kurwa hejterkii, a ty Donde pedale zamknij morde bo jesteś chujowy do łez i jeszcze do tego byłeś w CP więc stul morde lamusie, bo sam sie zapadasz... elo menelo

anonim
Autor: PanKosaaa   Link do posta
19:14:53, 17-01-08
...zjadam tego Kose jak chce...   brawo kurwa władco, jesteś najlepszy


...Kossaaa - od dluuugiieeeego czasu zero  progresu...  DonDeklu to po co mnie słuchasz jak wiesz ze robie gówno

...Poprostu trzeba takim ludziom mówić jaka jest prawda bo zaczną mysleć że sa najlepszymi producentami... jesteś idiotą Daniel

...Wbiajm was, w ten wasz raperski initernetowy swiat ... jakoś całkiem niedawno nic do nie go nie miałeś, a że teraz jesteś najlepszy to już coś nie pasuje ps. To wbijasz w naprawde w dużą ilosc osob, bo jest wiele osob co mogą tylko tak robic jakieś tracki pajacu.  Nie słuchaj więcej mojej muzyki bo twoja samoocena znowu wzrośnie.
Pozdrowienia dla wszystkich oprocz Daniela.

DonDe
Autor: DonDe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:36:03, 17-01-08
Fajnie jest pisac jako "ktoś";)  hahahahhahahahhahahah

Nawet Kosa nie potrafisz sie obronić, żadnego argumentu oprócz tego że twoim zdaniem jestem idiotą.

Nie rozumiesz niektórych rzeczy i nie zrozumiesz.

Nie pisze już nic więcej bo to nie ma sensu.....


ps. słucham bo miałem nadzieje że moze kiedys mnie czyms zaskoczysz... niestety rozczarowałem sie.

A to że byłem w CP to nic nie znaczy, liczy sie to co jest teraz.

Elo

Licze na to że wkońcu wypowie sie tu ktoś obiektywny. ( bo jak narazie to tylko pisza tutaj ludzie zwizani z CP)
Ale wbijam teraz w to. Piszcie coc hcecie, na mnie to wrażenia nie zrobi;)

anonim
Autor: GraversGdansk   Link do posta
22:11:27, 17-01-08
Moim zdaniem DonDe przydalaby ci sie jakas pomoc specjalisty typu psychiatra. Naprawde musisz sie leczyc. Chociaz wątpie zeby bylo jakies lekarsto jezeli ktos jest idiotą

anonim
Autor: :)   Link do posta
22:11:46, 17-01-08
zal mi was chlopcy...

anonim
Autor: Ernie   Link do posta
22:50:37, 17-01-08
ekhem.. DonDe, sam nie jestes jakims dobyrm producentem wiec troche rozluznij poslady :]


Masseł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:02:15, 17-01-08
jebac tych pseudo wykonawcow kurwa zywi sie znalezli kurwa wogole ich nie slyszalem tylko jak odpalam neta to ich widze sami sa internetowymi pionkami i starsznie ich to boli ze hejtuje sie ich wlasnie cih to boli hehehehehe nie dosc ze hujowi to sie maja huj wie za jakich kurwa wykonawcow a co najlepsze co doczego by pierdolły serwery to zadnego rapera i producenta z CP by nie bylo hehhehe

anonim
Autor: ^^^^^^^^   Link do posta
23:45:46, 17-01-08
amatorzy

AMATORZY

POZERZY

SPINAJ SIE DALEJ PRZY NAGRYWCE


Shoor
Autor: Shoor   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:57:06, 17-01-08
Skąd pomysł na to aby nagrać "Lirycal King" po angielsku?
Rete: Geneza tego numeru wygląda tak, że chciałem sprawdzić, czy będę potrafił nawinąć w innym języku. Lirycal King początkowo składał się z dwóch zwrotek i refrenu w całości po angielsku, ale potem stwierdziłem, że wyszło średnio i skondensowałem tekst do jednej szesnastki anglojęzycznej, a następnie dopisałem dwie po polsku, co dało zadowalające mnie efekty.

no tylko, że mistrz Rete niestety nie zna gramatyki angielskiego i jakby mu ktoś nie poprawiał tekstu to nie byłoby nawet jednej szestnastki.... sorry

anonim
Autor: bo$$$ki toma$$$zz   Link do posta
00:08:45, 18-01-08
kosa jest tylko 1- w Opolu:), POLECAM MATERIAŁ KTÓRY TO ZJADA 1 KAWAŁKIEM. miejskie demo kosadzonson opole 2007- BITY: KOSA/SNOBE/ DJ BRK/ MEJDEJ (DINAL) yo www.myspace.com/kosadzonson

anonim
Autor: hahahehehehe   Link do posta
10:26:32, 18-01-08
mówcie co chcecie unikat to dobra płyta, a wy się napinacie o tym że są internetowi w internecie, śmieszne co? oda do forum mówi wszystko...

anonim
Autor: adasdadddasdaaaaa   Link do posta
10:34:06, 18-01-08
kosa z opola, kosa z wolomina, kosa z bydgoszczy. ilu jeszcze kosow jest? :)

sharmancky
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:25:33, 18-01-08
jak nagram kawalek internetowy raper i producent to tez ebdzie sie zgadzalo z nimi prawda?
wiec wypierdalajz  takim kawaleczkiem jak Oda do forum eheheh

anonim
Autor: ostrzeeee   Link do posta
18:16:01, 18-01-08
kosy laczcie sie hahaah

anonim
Autor: mario123   Link do posta
19:09:20, 18-01-08
hahahaha nalepsze jest "zdjecie" nr1. photoshop załosne, chlopaki pewnie na oczy grafitti nie widziały a robia z siebie truskulowcow haha dajcie spokoj panowie

anonim
Autor: śom jezd on   Link do posta
20:55:49, 18-01-08
BEZKITU ZDJENCIE WYMIATA PEWNIE GADALI TYLKO NA GG I NA OCZY SIE NIE WIDZIELI BEKA

anonim
Autor: <RN>   Link do posta
09:43:17, 19-01-08
HAHAHA ALE Z WAS POZERY PRZECIEŻ RETE I KOSA NAPIERDALAJĄ LEPIEJ NIZ TE WASZE MOLESTY I ZIPY HAHAHA ALE POZERY NO JAAA KURWA MAC

anonim
Autor: <RN>   Link do posta
09:45:36, 19-01-08
TO JEST NAGRANIE RETEGO KTÓRE WAM WSZYSTKIM DYDYKUJE http://rete.wrzuta.pl/audio/hupAgY0YCM/re te_kosaaa-_oda_do_forum

anonim
Autor: Twój Wróg   Link do posta
13:22:10, 19-01-08
Tematy i teksty w miarę, ale kurwa jak ten debil sie drze, kurwa jak stare prześcieradło... Do chuja masz najgorsze flow Rete jakie słyszałem. Wołaj dalej, może ktoś usłyszy. PORAŻKA!!

Bitów nie słuchałem. :)

anonim
Autor: Ernie   Link do posta
14:35:51, 19-01-08
plyty nie sluchalem, ale co jak co, kawalek Wd-oS "Ostatni Strzał" na Kosy bicie jest zajebisty :)

anonim
Autor: Do Ernie   Link do posta
15:27:54, 19-01-08
"plyty nie sluchalem, ale co jak co, kawalek Wd-oS "Ostatni Strzał" na Kosy bicie jest zajebisty :)"


Hahahahhaa ten bit zrobił Even z Wd-os!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jak wogóle  jak ktoś mogl pomyslec ze to bit Kosy? buehehe  nie ta klasa!yOOOLL

anonim
Autor: Saaaaaaaaaaaa   Link do posta
20:15:54, 19-01-08
Rete,masz niezly styl,niezle fow chujowy glos,ale ty chyba jeszcze dzieciak jestes,teksty powinienes dluzej pisac,bo czasem wychodzi beznadziejnie glupie jak say you love me!!

anonim
Autor: Rim' Ka   Link do posta
00:16:37, 20-01-08
Żeby w tym kraju mieć szacunek w rap grze trzeba byc na pewnym szczeblu finansnowym i kulturalnym.Wy chlopaki z Podkarpacia jestescie tzn. borowikami, nie slyszalem Waszych kawalkow, ale taka jest prawda jesli chcecie cos reprezentowac musicie zmienic swoj design.Poki co jestescie wiesniakami!


a kawalek na dzis to Pogo-Lepiej cos spal!!!

anonim
Autor: gfdsgfdsb   Link do posta
16:25:36, 20-01-08
Ale rete ma ryja

anonim
Autor: pan kosa to ciota   Link do posta
01:32:38, 21-01-08
www.szczepan231.chlamy.pl - > kliknij dla mnie, postaw piwo albo 1 litra, z góry wielkie dzieki
www.szczepan231.chlamy.pl - > kliknij dla mnie, postaw piwo albo 1 litra, z góry wielkie dzieki

anonim
Autor: ANTYCP!   Link do posta
07:38:53, 23-01-08
LIPA JAK STO CHUJI !

anonim
Autor: PSB   Link do posta
23:16:43, 31-01-08
DonDe oszedłeś z CP. .Idź porób tracki.. bo za rok znowu będzie okazja dostac sie na Rap Eskadre.. xD

anonim
Autor: PSB   Link do posta
23:16:48, 31-01-08
DonDe oszedłeś z CP. .Idź porób tracki.. bo za rok znowu będzie okazja dostac sie na Rap Eskadre.. xD

anonim
Autor: PSB   Link do posta
23:21:15, 31-01-08
A I ZAPOMNIAŁBYM DONDECZKU.. ZJADAC TO PĄCZKI MOGLES DZISIAJ... Z CAŁEGO CP TO WD-OS ZJADA CIEBIE JAK CHCE.. WIĘC "ZAMKNIJ PYSK I JEDŹ SWOJĄ MATKE" xD PEACE..

r.b.n (rubin)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:40:36, 20-03-08
to pierwsze zdjecie przy grafie jak z sierocinca :/

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.