Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor:

Dowiedz się więcej o: Donatan.

"To najdziwniejsza historia w moim życiu! Wyobraź sobie, że pracujemy nad materiałem a tu któregoś dnia dzwoni do mnie mój znajomy i mówi: "fajna płyta, naprawdę się wam udała" i zacytował fragment jednego z tekstów. (...) "wszyscy ją mają, cała Huta, cały Kraków, ludzie słuchają tego w domach, w samochodach, na imprezach" (...) Wyciek materiału, który na początku przekreślał sens dalszej pracy nad płytą teraz stał się dla mnie dowodem na to, że muszę ten projekt doprowadzić do końca... ludzie sami podjęli decyzję, że chcą tej płyty" - Zapraszamy na wywiad z Donatanem założycielem i właścicielem POKAZZ.

Niegdyś płyty z krakowskim rapem wydawała Zooteka, później na arenę wkroczyła Doperacja - ostatecznie jednak oba labele zrezygnowały. Na dzień dzisiejszy Pokazz to jedyna krakowska wytwórnia tego typu. Jak się czujesz, jako ten "last man standing"? Czujesz pewnego rodzaju presję, odpowiedzialność?
Donatan: Rzeczywiście okazało się, że Pokazz jest teraz jedyną krakowską wytwórnią. Na pewno jest to bardzo dziwne, bo Kraków małym miastem nie jest... Ja co do tej sytuacji mam mieszane uczucia - z jednej strony rzeczywiście czuję się w pewien sposób odpowiedzialny za kondycję krakowskiego Hip-Hopu. Z drugiej strony jestem tu monopolistą i nie odczuwam presji konkurencji. Na pewno świadomość faktu bycia tu jedynym wpływa na to, że staram się wspierać krakowskie projekty.

Z tego co pamiętam, Pokazz tworzyły na początku dwie osoby: Ty i Kamel. Dlaczego ostatecznie sam pozostałeś na placu boju? Sam ogarniasz wszystkie sprawy związane z wytwórnią, czy jednak masz jakieś wsparcie?
Donatan: Wiesz w uproszczeniu powiem tak: ja jestem człowiekiem, który bardzo poważnie podchodzi do tego, co robi, jestem pracoholikiem, który potrafi działać przez 12 godzin na dobę. Jestem też bardzo wymagający i osoby, które chcą ze mną współpracować muszą po prostu dotrzymywać mi kroku. Z Kamelem poróżnił mnie właśnie odmienny rytm pracy. Poza tym w praktyce łatwiej mi jest podejmować decyzje samodzielnie i samemu być za nie odpowiedzialny. Sam ogarniam większość spraw, a wszystkie inne ciągle monitoruję, współpracuję z wieloma ludźmi, którzy wytrzymali ze mną (śmiech). Pokazz działa na zasadzie symbiozy z wieloma ludźmi i firmami, to daje mi możliwość ogarnięcia wielu spraw. Pokazz nie zajmuje się jedynie wydawnictwem, ale również promocją, grafiką reklamową, stronami internetowymi i wzornictwem ubraniowym.

A czy istnieje w Polsce taka wytwórnia, którą obierasz jako wyznacznik? Czy jako ten początkujący masz wśród wytwórni wzór, do którego świadomie dążysz?
Donatan: Dobre pytanie... W Polsce jest kilka dużych dobrze prosperujących wytwórni, jednak żadna z nich w 100% nie jest dla mnie wyznacznikiem. Uniwersalny wzór prawdopodobnie nie istnieje, ja jestem skłonny powiedzieć, że z każdej wytwórni można zaczerpnąć coś godnego do naśladowania. Myślę, że na wzorach można się bardzo przejechać, każda z wytwórni powstawała w innych warunkach i sytuacjach, chyba nie jest możliwe odtworzenie całego hermetycznego środowiska ich powstania. Ja od początku kierowałem się swoim własnym biznes planem i weryfikowałem go w trakcie realizacji.

Powiedz mi, czemu tak się uwziąłeś na Kraków z tym wydawaniem płyt? (śmiech) Pokazz to bardzo młoda wytwórnia, a sam Kraków na rapowej mapie polski praktycznie nie istnieje. Nie łatwiej byłoby zacząć od "czegoś innego"?
Donatan: Tak jak już słusznie zauważyłeś, Pokazz jest jedynym wydawnictwem w Krakowie... - to jest najpełniejsza odpowiedź na Twoje pytanie (śmiech). Pomimo tego, że Kraków jest moim drugim na liście ulubionym miastem, jestem z nim bardzo związany...

A Twoje miasto numer jeden to...?
Donatan: Moim numerem jeden jest Taganrog, miasto nad morzem Azowskim na południu Rosji, w którym spędziłem mnóstwo czasu i do tej pory spędzam każde wakacje. To jest moje ulubione miejsce i drugie miasto po Krakowie, z którym się identyfikuję. Chciałbym w jakiś sposób zmienić sytuację naszego nieistnienia na rapowej mapie polski. To prawdopodobnie jakiś płytki wyraz lokalnego patriotyzmu z mojej strony (śmiech), chciałbym żeby Kraków był traktowany na równi z innymi miastami także pod względem muzyki.

W jednym z wywiadów otwarcie przyznałeś, że "Brudny Hu$tling" sprzedał się w nakładzie 1400 sztuk. Myślisz, że w polskim rap-biznesie jest jeszcze miejsce na taką szczerość? Jesteś zadowolony z takiego wyniku?
Donatan: Ja liczyłem na dużo większą sprzedaż (śmiech), ale nie wstydzę się tego, że sprzedało się 1400 sztuk. Myślę, że w Polskim rap biznesie taka szczerość jest potrzebna i przyszedł na nią czas. Sytuacja ze sprzedażą płyt jest bardzo kiepska, nie mam zamiaru narzekać, bo nie leży to w mojej naturze, jednak wiem, że liczba ściągnięć płyty Juree'ego na pewno przekroczyła 50 000... a liczba sprzedanych płyt to zaledwie 1400. Jest to trochę demotywująca dysproporcja (śmiech). Byłbym bardzo zadowolony, gdyby proporcja sprzedanych do ściągniętych płyt układała się raczej w stosunku 1:10 (śmiech).

To teraz powiedz, z jakimi opiniami spotykasz się najczęściej a propo "Brudnego Hu$stlingu"?
Donatan: Chyba z negatywnymi niestety... Ale zdarzają się i pozytywne. Nie będę już roztrząsał tej kwestii. To była pierwsza płyta, którą wydał Pokazz - ja nadałem jej statut "płyty zerowej", ponieważ był to swego rodzaju królik doświadczalny, dzięki któremu dziś wiem, czego nie należy robić (śmiech). Jestem zadowolony z warstwy muzycznej tej płyty, którą współtworzyłem, uważam, że promocja utrzymana była na dobrym poziomie, więc pozwala mi to na wyciagnięcie wniosków na przyszłość.

Mówiło się, że płytą Juree'ego Pokazz chce zmienić "hardkorowe" oblicze Krakowa, które stworzyły głównie Firma i Intoksynator. Teraz wydajesz 3Y, czyli dawne Yez Yez Yo. Więc jak to w końcu jest?
Donatan: Być może tak się mówiło... Ja jednak wydając płytę Juree'ego nie miałem tak rozbudowanej teorii na ten temat (śmiech). Nie chcę zmieniać oblicza Krakowa... Myślę, że nikt nie powinien ingerować w to, jaki charakter ma krakowski Hip-Hop. Wydawca jest od tego, żeby uwydatnić i dobrze rozpromować zespół lub wykonawcę i jeżeli decyduje się na wydanie to znaczy, że akceptuje oblicze, które ten zespół lub wykonawca posiada. Zdecydowałem się na współpracę z 3Y, ponieważ z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że dostałem od nich demo, które poddane mojej subiektywnej ocenie okazało się najlepsze w całym Krakowie.

Po usłyszeniu całego materiału zweryfikowałem swoją opinię i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych materiałów w Polsce. Jedyna moja ingerencja w charakter tej płyty (poza warstwa promocji oczywiście) to wrzucenie paru moich bitów.

"Brudny Hu$tling" był podwójnym debiutem: zarówno Juree'ego jak i samego Pokazzu jako wytwórni. Czy wiesz już, jakich błędów nie popełnisz wydając 3Y?
Donatan: Oczywiście, że wiem, jest ich cała masa i dotyczą prawie każdej warstwy przedsięwzięcia (śmiech). Zawsze jest tak, że jak się robi cos po raz pierwszy to uczysz się na swoich błędach... bo wydawanie płyt to taka materia, w której ciężko uczyć się na cudzych. Popełniłem wiele błędów przy wydaniu tej płyty zaczynając od ludzi, z którymi dochodziło do współpracy poprzez czas działania, aż po tytuł płyty. Najśmieszniejszym niedopatrzeniem, którym mogę się pochwalić jest to, że zapomniałem przy wydaniu płyty Juree'ego o 19-sto procentowym haraczu na rzecz państwa (śmiech). Ale na szczęście uświadomiłem to sobie w porę i komornik nie zabrał całego nakładu (śmiech).

Rozumiem (śmiech). Na czym więc będą polegały różnice w promowaniu płyty Juree'ego i 3Y?
Donatan: Na pewno promocja będzie lepiej przemyślana i zorganizowana, przy płycie 3Y powinno to wyglądać bardziej efektownie i efektywnie. Na pewno wiele rzeczy, które umknęły mi przy płycie Juree'ego teraz zostaną priorytetowo zrealizowane. Nowy też będzie sposób wydania i dystrybucji tej płyty. Z radością muszę przyznać, że materiał 3Y zaczął się bronić i promować sam już zanim powstał, koncert w Multikinie i zainteresowanie ludzi tą płytą na pewno ułatwi mi jej promowanie.

Uchyl rąbka tajemnicy i powiedz... - jaki będzie nowy materiał 3Y? Z tego, co widziałem po klipach, zapowiada się mała powtórka z rozrywki - kultywowanie stylu z pierwszej płyty. Mylę się? Będą jakieś niespodzianki?
Donatan: Cała ta płyta jest jedna wielką niespodzianką. Płyta nie będzie podobna do poprzedniej, jednak weźmie z niej to, co było najlepsze. Myślę, że za wcześnie na zdradzanie szczegółów odnośnie niespodzianek. Na dzień dzisiejszy wiem, że płyta ukaże się z małym poślizgiem, jest to spowodowane jak zawsze tym, że nie wszystko da się przewidzieć jak i perfekcjonizmem ze strony 3Y... - oni cały czas doszlifowują ten materiał. Mogę powiedzieć, jaka będzie ta płyta... Na pewno nie plastikowa wbrew temu, co się ostatnio pojawia. Nie oznacza to też, że będzie jakimś anachronizmem w porównaniu do dzisiejszych produkcji. Jeżeli miałbym w stu procentach jednym słowem nazwać tą płytę, użyłbym określenia "klasyka", bo uważam, że ta płyta będzie klasykiem gatunku. Materiał na nią gromadzony jest na tyle wszechstronny, że z pewnością zainteresuje większość odbiorców.

Muszę Cię zapytać w tym miejscu o pewną kwestię. Słyszałem plotkę, że chciałeś wycofać się z wydania płyty 3Y na legalu z powodu wycieków materiału do netu. Jak to się stało i jak to w końcu będzie z tym nowym materiałem 3Y?
Donatan: To najdziwniejsza historia w moim życiu! Wyobraź sobie, że pracujemy nad materiałem, a tu któregoś dnia dzwoni do mnie mój znajomy i mówi: "fajna płyta, naprawdę się wam udała" i zacytował fragment jednego z tekstów. Ja zgłupiałem i pytam się go skąd to ma, a on mi powiedział coś, po czym musiałem sobie usiąść: "wszyscy ją mają, cała Huta, cały Kraków, ludzie słuchają tego w domach, w samochodach, na imprezach". Wiesz, to była najgorsza wiadomość związana z ta płytą, jaka mogła do mnie trafić. Tego samego dnia spotkałem się z 3Y i stwierdziliśmy, że wyciekło parę nowych kawałków, byliśmy w takim szoku, że nawet nic nie postanowiliśmy, a ja chciałem wycofać się z wydania tego projektu jako legala.

Następnego dnia byłem w jeszcze większym szoku... Telefon non stop rozładowany, dzwoniło do mnie masę ludzi oferując pomoc przy płycie, dostawałem informacje, że w krakowskich klubach w rynku grają kawałki 3Y... Kraków oszalał na punkcie tych kawałków. Ale największe szaleństwo zaczęło się w Internecie - ludzie umieszczali te kawałki montując do nich jakieś klipy ze zdjęć i nadając im swoje nazwy. Wyciek materiału, który na początku przekreślał sens dalszej pracy nad płytą teraz stał się dla mnie dowodem na to, że muszę ten projekt doprowadzić do końca... Ludzie sami podjęli decyzję, że chcą tej płyty. Co się tyczy kawałków - nie boje się o to. Chłopaki z 3Y maja tyle materiału, że można z tego uzbierać materiał na 2 CD.

To chyba tak, jak z klipami. Wiem, że sfinalizowaliście już pięć klipów promujących płytę a szósty jest już w drodze... Nie przesadzacie? (śmiech)
Donatan: Właśnie zdradziłeś tą tajemnicę, o której nie chciałem na razie mówić... Nie ma szans, żebyś nie zadał tego pytania, prawda? (śmiech)

Nie ma takiej opcji (śmiech).
Donatan: Powiem Ci, że jest to inicjatywa chłopaków z 3Y i te klipy są czymś, co dopełnia materiał muzyczny. Wszystkie są spójne i wszystkie obrazowo przedstawiają charakter tej płyty. Są to kompozycje szczere i konkretne, zresztą tak samo jak chłopaki z 3Y.

Myślisz już powoli o tym, kogo wydasz po 3Y? Masz już kogoś na oku? I najważniejsze - czy również będzie to ktoś z Krakowa?
Donatan: Wiele osób wysyła do mnie swoje dema i tak naprawdę jedyną barierą uniemożliwiającą wydanie niektórych projektów jest prozaiczny brak funduszy (śmiech). Mam już plany na przyszłość, bardzo dobrze współpracuje mi się z Masseyem, materiał na jego nową płytę zapowiada się bardzo ciekawie. Myślę, że kolejna płyta, która wyjdzie w Pokazz, będzie płyta Masseya i wreszcie nie będziesz mnie pytał, czemu wydaję tylko ludzi z Krakowa (śmiech).

No ok. A kogo z Krakowa mógłbyś poleciłbyś na dzień dzisiejszy użytkownikom Hip-Hop.pl?
Donatan: Tak się szczęśliwie składa, że polecam składankę Krkrap.com vol. 2, bo zawiera ona szeroki przekrój tego, co dzieje się w Krakowie. Nie mówię, że są na niej wszyscy, ale uważam, że materiał został dobrze wyselekcjonowany.

To zabawne, że o tym wspominasz, bo z tego co zauważyłem, ta składanka zbiera raczej negatywne recenzje. Co Ty sam sądzisz o tym projekcie jako mieszkaniec Krakowa, producent i przede wszystkim jako wydawca? Twoim zdaniem wydawanie składanek tego typu na legalu miałoby w dzisiejszych czasach jakiś sens i rację bytu?
Donatan: Szczerze mówiąc składanka to dobry pomysł... A zarazem zły. Z tego co obserwuję składanki w Krakowie rodzą dużo niesmaków pomiędzy wykonawcami, dochodzi do odwiecznego: "czemu on tak a ja nie" i bez końca ktoś narzeka, że kogoś niema a ktoś jest. Jest to trochę zasługa Polskiej mentalności... - zawsze będzie źle, nawet dlatego, że jest dobrze.

No cóż, to chyba tyle z mojej strony. Dzięki za wywiad, ostatnie słowa, jakieś pozdrowienia dla forumowych hejterów? (śmiech)
Donatan: (śmiech) Dziękuje również. A co do forumowych hejtersów mogę przytoczyć stare dobre rosyjskie powiedzenie: "Pies szczeka a deszcz mu dalej na mordę leje". Tak samo jest z internetowym hejtingiem - mnie to tak naprawdę nie zniechęca i dalej będę robił to, co mam w planach. Myślę, że kiedyś ludzie na forach dojrzeją do tego, żeby pisać konstruktywne opinie, wtedy być może artyści i wydawcy będą te opinie czytali i może okazać się, że forum będzie formą dialogu między twórcą a odbiorcą. Oby jak najszybciej a na razie pozdrawiam hejtersow i zachęcam do kreatywnego komentowania tego wywiadu (śmiech).

Sprawdźcie też:
Juree:
- "We Krwi/Dawaj Hajs II" - teledysk
- "Chciałbym nie za dużo... (feat. Lady Mocca)" - teledysk
- "Położenie / Ha Ha styka (mix, feat. Aura)" - teledysk
- "Polski luz" - teledysk
- "We krwi" - mp3
- "Brudny Hu$tling" - mp3

3Y:
-
"Siema" - teledysk
- "Rachunek sumienia" - teledysk

Dowiedz się więcej o: Donatan.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-02-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Filip Rauczy..., 37 lat
mężczyzna, Warszawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Wszystko jest kwestią inspiracji i klimatu naszego miasta - Oxon
Szad - Liryczny Akrobata
Muzyka jest naszym atutem - Honeys
Tede - Król Jest Tylko Jeden - wywiad
Dwa plus jeden- wywiad z Dwie Twarze i Jajos'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: PPP:)   Link do posta
17:53:20, 05-02-08
Sprawdżcie sobie płytke PROTOTYP jak chcecie posluchać dobrego rapu z Krakowa!!!

anonim
Autor: weezyF   Link do posta
18:05:37, 05-02-08
kto to wogóle jest kurwa mać?

bjay
Autor: bjay   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:13:55, 05-02-08
(śmiech) (śmiech) - co mnie to? :/ dajcie jeszcze (ziewam), (pierdzę), (dłubie palcem w dupie), (drapię się po jajach), (właśnie leci M jak Miłość).................................. ......

anonim
Autor: ssr   Link do posta
18:27:59, 05-02-08
 dlamnie najelepszy hip hop wydawała zooteka i najlepiej to wszystko ogarniała...teraz nic Ciekawego w Kraku nie wychodzi....a jesli chodzi o wytwórnie nieznam ludzi to sie nie wypowiadam ,oby mile mnie zaskoczyli...Pozdro KraK

anonim
Autor: ssr   Link do posta
18:28:01, 05-02-08
 dlamnie najelepszy hip hop wydawała zooteka i najlepiej to wszystko ogarniała...teraz nic Ciekawego w Kraku nie wychodzi....a jesli chodzi o wytwórnie nieznam ludzi to sie nie wypowiadam ,oby mile mnie zaskoczyli...Pozdro KraK

anonim
Autor: ytuytuytu   Link do posta
18:47:32, 05-02-08
chcesz posłuchać KRK rapu ? myspace.com/prokru !

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:09:37, 05-02-08
pokazz - kojarzy mi sie z juree, a to chuj, wiec nawet tego nie bede czytac. wypierdalaj.

taki kurwa gangsta, hustler jebany. mam twoja plyte od sierpnia i do tej pory lezy w folii, kutasie.

(wygralem w rapgrze - dla jasnosci)

anonim
Autor: kasams   Link do posta
19:13:49, 05-02-08
"Pies szczeka a deszcz mu dalej na mordę leje" to jest mocna fraza.zgadzam się na 100%.

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:16:46, 05-02-08
nie no kurwa. musialem.

""Brudny Hu$tling" sprzedał się w nakładzie 1400 sztuk"

hahahahahaha!

ŻAL!


i jeszcze jedno

"liczba ściągnięć płyty Juree'ego na pewno przekroczyła 50 000"

pierdolisz glupoty. jesli plyta byla dostepna na najwazniejszych warezach w polsce to ta liczba byla o 3 razy wieksza. wiem z praktyki.Bandzior
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:21:55, 05-02-08
ja nie wiem czy tylu ludziom chcialo sie sciagac hujowe rapy gruzinskiego  podrabianego murzyno madafakera

Street Education
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:44:44, 05-02-08
Ja to nawet myślę że mniej niż 50 000

szymciok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:44:17, 05-02-08
co to za raper ? ja tego gościa nie znam..;(

anonim
Autor: Drag`on   Link do posta
20:51:47, 05-02-08
JA czekam na ta plyte 3Y.  Jaram sie tymi kawalkami


eeiiipaaa

mC_naPleT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:52:53, 05-02-08
Autor: ytuytuytu
Dodany: 2008-02-05 18:47:32 Host: ---.chello.plchcesz posłuchać KRK rapu ?

Nie chcemy, spierdalaj.

Z okolic krakowa jest PeeRZet. Mogliby to wydać a nie jakieś gówna.

anonim
Autor: hehahi   Link do posta
21:13:37, 05-02-08
dobry wywiad.prawdziwy.płyta Yez Yez Yo będzie dobra.pozdro.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:17:09, 05-02-08
DOBRY WYWIAD i DOBRA WYTWÓRNIA

YEZ YEZ YO PŁYTKA TEŻ DOBRZE SIĘ SPRZEDA JAK JUREEGO

anonim
Autor: rapsypapsy   Link do posta
21:19:05, 05-02-08
wywiad średni, ale widze że pies szczeka.

DobreZiomy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:43:01, 05-02-08
kurwa pierwszy raz o kolesiu slysze pzdr

anonim
Autor: 1 2 3   Link do posta
22:19:10, 05-02-08
przynajmniej glupot nie opowiada. pzdr krk i 3 y


anonim
Autor: ehrgweb   Link do posta
22:42:19, 05-02-08
dobry wywiad.czekam na płytę 3Y dobrze gosc rozkminia.pzdr

anonim
Autor: *********   Link do posta
22:51:13, 05-02-08
dla mnie to scierwo jest. Na Allegro Juree nie sprzedaje sie nawet za 15 zl z darmowa wysylką .....

aRt_
Autor: aRt_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:14:56, 05-02-08
Zapraszam na Wspaniałe Forum HipHopowe www.hhpolski.pl

KargyKrk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:33:38, 05-02-08
Taaaaaaaaaaaaaa....hejterzy...wydajcie cos na własny koszt to pogadamy......otwórzcie wytwórnie to pogadamy....współpracujcie z artystami z górnej półki to pogadamy...a jak narazie kłapiecie swoimi sztucznymi dzibami..a sami nawet nie nagrywacie kawałków...


Skurwysyny boją się na żywo Cisną w sieci...........

Donatan pozdrawiam i rób to co robisz bo wiem ze robisz to zajebiscie...!!

Samuel Asphalt Jackson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:36:36, 06-02-08
KOMUCH?

anonim
Autor: pickitup   Link do posta
01:46:12, 06-02-08
sie kokietuj

anonim
Autor: krkkrk   Link do posta
07:52:30, 06-02-08
donatan dobrze dziala. jest w krk jedyny któremu chce się cos robic za to szacunek.

anonim
Autor: JaniKRK   Link do posta
11:06:28, 06-02-08
Donatan Dobry człowiek, i dobrze że płyta Brudny Hustling to płyta zero i królik doświadczalny, bo nawet nie miałem ochoty jej ściągać..:D ale jeśli Donatan weźmie się za promocje bardzo dobrych zespołów, to myśle żę KRAKÓW W KOŃCU BĘDZIE NA MAPIE! Dlatego 3mam kciuki.

anonim
Autor: janika   Link do posta
11:09:02, 06-02-08
Pozdo Donatan! działaj dalej bo zajebiście ogarniasz temat.

anonim
Autor: ygujhgy   Link do posta
14:16:54, 06-02-08
"Kraków jest dużym miastem" hehhehh 700 tyś to dla Ciebie duże miasto ehhehehhehhehehehe

bambosze_babuni
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:48:17, 06-02-08
nie znam tego pana.

anonim
Autor: chronic   Link do posta
20:26:48, 06-02-08
z nowej plyty 3y wypuscili teledyski do rap na ulicach i siema wg mojej wiedzy, gdzie moge znalezc pozostale 3 ?

anonim
Autor: NORMAND   Link do posta
21:25:02, 06-02-08
to jest ten typ od bitów na składance krkrap pierwszy bit jest jego.

anonim
Autor: manieczkii   Link do posta
00:22:53, 07-02-08
najchujowszy

anonim
Autor: weqrwe   Link do posta
13:06:26, 07-02-08
Dobry wywiad.oby to była prawda.

anonim
Autor: Sla   Link do posta
13:31:09, 09-02-08
Wywiad taki sobie ale na plyte 3Y czekam!

anonim
Autor: aaaaaaaa zal   Link do posta
01:05:09, 10-02-08
Debile nie moge Tego czytac Pokaz 5! mi płyta siadła

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:42:22, 10-02-08
Ciekawe jak by Karrambe wydał :D

anonim
Autor: teoria___spisku   Link do posta
18:15:39, 10-02-08
http://myspace.com/teoriaspisku       SPRAWDZCIE DOBRE GOWNO Z PODZIEMIA!

beka
Autor: beka   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:39:03, 13-02-08
szkoda  ze plyta sie  tak chujowo sprzedala bo jest naprawde dobra ale szacunek sluchaczy ktory Juree nia zdobyl nie da sie kupic za zaden hajs

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-159-130.compute-1.amazonaws.com (3.236.159.130). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.