Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Uwolnij chomika - wywiad z MilMnóstwo

Uwolnij chomika - wywiad z MilMnóstwo

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Milmnóstwo.
Bez odpowiednich środków ciężko zrobić coś na odpowiednio wysokim poziomie, a klip "dla zasady" mija się z celem.

Nowy album Milmnóstwo pt. "Uwolnij Chomika" doczekał się w końcu premiery! Kalisko-łódzki duet Ceka oraz Łukasz Górski przygotował dla Was 12 traków, tworzących przemyślaną całość, opartą na ich charakterystycznym, wciągającym pomyśle. Z okazji premiery rozmawialiśmy z autorami płyty. Zapraszamy zatem na wywiad z Milmnóstwo.

Jesteśmy świe9Ó

Twarzą Milmnóstwo jest chomik. Nigdzie nie zamieszczacie swoich zdjęć. Czemu ukrywacie się pod maską gryzonia?
Łukasz Górski: Zawsze się pcha przed szereg, skubany, my nie mamy nic do gadania. Powiedział, że albo on będzie rządził, albo nas załatwi! I najgorsze, że nie ma żadnej organizacji, która zajęłaby się łamaniem prawa przez zwierzęta względem człowieka! Jesteśmy bezsilni.
Ceka: Chomik to frontman, ale nasze zdjęcia też można zobaczyć póki co na naszym myspace (www.myspace.com/mmnostwo), jeśli komuś bardzo na tym zależy. Nie ma mowy o żadnych maskach - bardziej chodzi o to, że do tej pory nie było czasu ani ochoty, by ustawić jakąś konkretniejszą sesję z pomysłem. Jeśli o mnie chodzi, to nie miałem ochoty na dawanie do sieci byle jakich fotek ze studia czy melanżu albo pozowanych ujęć na tle ulic - opcje nie dla mnie. Będziemy dalej myśleć nad ciekawymi sesjami, i być może niedługo, wszyscy spragnieni widoku naszych twarzy będą wiedzieć, jak wyglądają ci, których słuchają - lub których hejtują (śmiech).

"Nie znajdziesz tej płyty w sklepie, ona leży w sieci/ ściągnij, wypal na cd, a kasę idź lepiej przepij" - zdajecie sobie sprawę, że tym wersem naraziliście się wszystkim wykonawcom, którzy od lat próbują nawrócić polskiego słuchacza, żeby za kasę na piwo lub trawę kupował oryginalne płyty w sklepie...
Łukasz Górski: Ten cytat dotyczył tylko naszego materiału i odnosił się jedynie do założeń "wydawniczych", jakie sobie nakreśliliśmy z Ceką. Chcieliśmy, żeby "Uwolnij Chomika" dotarło do jak największej liczby osób, ale żeby każdy miał wybór. Jedni ściągną z sieci, inni, jeśli oczekują lepszej jakości i wydania - kupią Digipack. Ten materiał daje po prostu taki wybór. Nie powiedziałem: "Ej ty, nie idź do sklepu po nowego Ostrego czy 2cztery7, bo i tak będzie na torrentach." W pewnym stopniu sprzedaż Digipacka może wyrobić u nabywcy pewien nawyk. Może uzna, że nie wszystko kręci się wokół mp3 i okładek w JPG i następnym razem kupi kolejną płytę? Wiesz, problemem tkwi tu głównie w mentalności. Nasza jest w necie i w Digipackach. Najważniejsze, żebyś Uwolnił Chomika!
Ceka: Epka była tylko w sieci - przy LP masz już dowolność. W tekście wyraźnie zaznaczamy, że nie mówimy ogólnie o albumach rapowych, a tylko i wyłącznie o płycie "Uwolnij Chomika", której promocja została tak właśnie pomyślana. Jesteśmy świadomi tego, że ludzie lubią wyrywać wypowiedzi z kontekstu - zwłaszcza, gdy mogą tym usprawiedliwić swoje nie fair postępowanie. Ściąganie legalnych pozycji to kradzież, ale nasza płyta nie była sklepowym legalem, więc rozpatrywanie tego cytatu w tym kontekście to błąd.

Co właściwie znaczy "Uwolnij Chomika"? Czy naprawdę, chodzi tylko o dystrybucję Waszej płyty?
Ceka
: Wersy na płycie sugerują kilka możliwości np. "uwolnij chomika, to przecież tylko pretekst, byś od słuchania gówna uwolnił sam siebie". Nie dopatrywałbym się jednak jakichś konkretnych rozwiązań. Tytuł Epki był abstrakcją i kolejne najpewniej też będą. Różnica jest taka, że tym razem można podpiąć pod to szereg ideologii np. jakoby Uwolnienie Chomika miało symbolizować powrót do korzeni rapu... (śmiech)
Łukasz Górski: ...albo, że to zwykła czynność fizjologiczna (śmiech).

Uwolnij chomika, to przecież tylko pretekst, byś od słuchania gówna uwolnił sam siebie.

"Co debiut to krach/ więc nie ma po co się pchać" - w czym zatem upatrujecie przyczynę takich "porażek"?
Łukasz Górski: A może zapytać tych, którym nie wyszło: zarówno samych artystów, jak i wytwórnie, które to promowały? Pewnie udzielą lepszej odpowiedzi.
Ceka: Chociaż pewnie nawet oni tego nie wiedzą... Za to podziemie często przejawia się bardzo dobrymi debiutami - wnioski każdy sam może wysnuć.

Jednym z zauważalnych elementów płyty jest jej oprawa graficzna. Powiedzcie o pomyśle na okładkę i to kto się tym zajął, bo zdaje się, że nie jest to ta sama osoba, co przy okazji poprzedniego krążka.
Łukasz Górski: W przypadku wcześniejszego materiału, czyli "Chomika wypchanego papierkami od gum do żucia" oprawą zajął się Michał Nowak, ale w pewnym momencie zaczął ogarniać wiele innych spraw, więc nie mógł poświęcić tyle uwagi na nasz projekt, ile powinien, dlatego poszukaliśmy kogoś innego. Natrafiliśmy na Alka "Liskule" Morawskiego, którego prace (www.al.art.pl) i styl zrobiły na nas ogromne wrażenie. Naprawdę niesamowity typ, z ogromnym potencjałem i niezwykle cierpliwy, bo jesteśmy z reguły bardzo wybredni. Liskula zrobił wszystkie rysunki, a szczegóły graficzne dopięli na ostatni guzik 16W z Tymonem (Rebeliarts) na czele. Nie należy również zapomnieć o stronie flashowej (www.uwolnijchomika.16wersow.pl) autorstwa Kreta (Kret Design). Oprawa "Uwolnij Chomika" to efekt pracy naprawdę sporego grona osób i o tym trzeba pamiętać. A wracając jeszcze do Michała Nowaka to cały czas wspiera nas swoją pozytywną energią. Ostatnio mieliśmy banie na to, żeby naklejać na tył samochodu napis: "Uwolnij Chomika - jest w bagażniku" (śmiech).

"Swój wyścig raczył zacząć skubany od falstartu" - na czym polegał ten falstart? Nie jesteście zadowoleni z tamtego materiału, a może to słuchacze nie byli na niego gotowi?
Ceka:
Ten wers rozpoczyna podróż przez tytuły płyty - żadna wielka filozofia. Nie chodziło tam o Epkę. Choć, chcąc odpowiedzieć na drugą część Twojego pytania - faktycznie, czas robi swoje i a my go nie marnowaliśmy, więc siłą rzeczy dużo byśmy w "Wypchanym" zmienili. Osobiście uważam, że gdyby decyzja miała zostać podjęta w tej chwili - może wcale bym go nie wypuścił - ale wtedy było wtedy. Wówczas materiał mi się podobał, a teraz nie ma co go nawet porównywać z obecnym, to mnie cieszy, bo taka tendencja dobrze rokuje na kolejne pozycje!

Na poprzedniej płycie znalazł się utwór "Waletynki". Łukasz - powiedziałeś wtedy, że po tym kawałku do tej pory masz wyrzuty sumienia ;). Co skłoniło Was do napisania kontynuacji tego utworu?
Łukasz Górski:
"Ej spoko, ale co z tą twoją siostrą?" Deeem, zawsze są inspiracje, ale w "Waletynkach" nie dotyczą one wyłącznie kobiet. Niektóre moje eks po przeczytaniu tracklisty wysyłały mi sms w stylu: "Jak tym razem będzie o mnie, to ci nie daruję!" Planowałem kontynuację, wpadł bit od Feelantropa i nie mogło być inaczej. Swoją robotę rewelacyjnie wykonał też Dj Qmak, który "za pięć dwunasta" wyrobił się z cutami. Po odzewie ze strony ludzi widzę, że udało się zmienić występującą czasem tendencję, że druga część jest z reguły gorsza od pierwszej. Nie będzie raczej Waletynek3 , chociaż kto wie...

Zanim ukazała się płyta, do sieci trafił video trailer z jej zapowiedzią? Czy możemy liczyć na jakiś klip promujący "Uwolnij chomika"?
Łukasz Górski: To był zwykły spontan robiony cyfrówką, więc nie ma co się przyczepiać do ujęć czy kwestii technicznych. Dorwaliśmy lampę z zepsutym kablem, Chomika, sos do pizzy, zrobiliśmy zdjęcia i te materiały puściliśmy 16W, a oni dalej je obrobili. Klip planowany był już od dawna, ale problem stanowił tutaj budżet, a raczej jego brak. Bez odpowiednich środków ciężko zrobić coś na odpowiednio wysokim poziomie, a klip "dla zasady" mija się z celem. Zresztą, w stacjach telewizyjnych śmigają albo "Mieszko, masz i bierz go" albo programy w stylu "Prześpij się z jej ciotką".

W pewnym stopniu sprzedaż Digipacka może wyrobić u nabywcy pewien nawyk. Może uzna, że nie wszystko kręci się wokół mp3 i okładek w JPG i następnym razem kupi kolejną płytę.

Jednym z kolejnych elementów promocyjnych albumu jest komiks. Powiedzcie kilka słów na jego temat.
Łukasz Górski: Komiks powstał z inicjatywy wydawnictwa i jest wizją inspirowaną hasłem "Uwolnij Chomika". Autorami są związani z 16W: Paulina Gosk oraz Piotr Bednarczyk. My się, oczywiście, nie sprzeciwialiśmy, bo również chcieliśmy realizować nasz pomysł w takiej formie. Wyszło naprawdę świetnie. Praca została wydrukowana w zinie "Hardkorporacja". Dodatkowo 12 marca w warszawskim "Punkcie" Label organizuje nasz koncert połączony właśnie z promocją komiksu Pauliny i Piotra.
Ceka: Oprócz komiksu ze strony, jest jeszcze jeden, autorstwa Grzegorza Kusia i Anny Linkowskiej, zrobiony wg naszego scenariusza. Można było go zobaczyć przy okazji przedpremierowej reklamy płyty na Waszym portalu. Hasło "Uwolnij Chomika" okazało się być bardzo ciekawe, a każdy może tu mieć swoją własną wizję, dlatego postanowiliśmy zbierać od ludzi wszelkie prace z nim związane. Powstał blog (www.uwolnijchomika.mylog.pl), na którym, póki co, jest tego jeszcze niewiele, ale cały czas czekamy na różne pomysły - komiksy lub wszelkiego rodzaju grafiki, loga, nagrania, amatorskie filmiki itp. Wszyscy zarażeni jazdą "Uwolnij Chomika" niech walą śmiało na nasze maile.

W nagrywaniu materiału wzięło udział wiele osób. Korzystacie ponadto z żywych instrumentów. Powiedzcie na koniec jak wyglądają koncerty MM, czy zawsze gracie w "pełnym składzie"?
Ceka: Teraz wszystko zależy od postawy organizatorów koncertów i od naszego Labelu, w którym pokładamy duże nadzieje. Nie mamy bandu - choć bardzo byśmy chcieli, ale typowo rapowe koncerty ciągle nas interesują i chętnie gramy jeszcze do bitów z płyt. Jednak gdy tylko nadarzy się okazja - zagramy z żywymi instrumentami. A po takim doświadczeniu pewnie rzadko jest się zadowolonym z powrotu do poprzedniego stanu rzeczy...
Łukasz Górski: Ten tzw. "pełny skład" to wyłącznie my dwaj, ale chcemy go poszerzyć. Póki co, z żywych instrumentów korzystaliśmy tylko przy nagraniach studyjnych.

Pobierz: MilMnóstwo - "Uwolnij Chomika"

Sprawdź też:
- "Uwolnij Chomika" - trailer
- "Uwolnij Chomika" - jingiel

Dowiedz się więcej o: Milmnóstwo.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-02-18
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
CENTER/Białystok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:29:20, 18-02-08
nie poowiem ze jestem pierwszy

siaratapafakmen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:33:32, 18-02-08
dobre ziomy [_*-*_]

prohomalikomuk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:13:37, 18-02-08
a szpak ma wpizdzie lok

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
16:51:29, 18-02-08
UWOLNIĆ CHOMIKAAAAAAAAAAA!;)

anonim
Autor: właśnie!   Link do posta
16:52:33, 18-02-08
http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453,4937 929.html

17.Zjedz skręta (ft. Żary)
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:24:10, 18-02-08
Mój chomik mnie wkurwia, bo hałasuje w nocy. I go kurwa nie uwolnie.

anonim
Autor: GmbX   Link do posta
18:15:53, 18-02-08
DZISIAJ PRZYSZEDŁ CHOMIK W KOZACKIM DIGIPAKU !!!
UWOLNIŁEM LUJA I TERZ SZALEJE W CD ROMIE :)))

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:18:11, 18-02-08
DOBRY WYWIAD

MrówaKalisz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:26:31, 18-02-08
szacunek za płytke, jest naprawde dobra :)
Uwolnic Chomika

anonim
Autor: PUBLIC ENEMY NUMBER ONE   Link do posta
20:19:44, 18-02-08
o chuj ale gówno...jeszcze że taką chujowizne sie promuje na największym polskim portalu - masakra

raven6pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:22:59, 18-02-08
tak jak batman ma swoj batmobil tak ten ziom ma rowerek.. stary daleko nim niezajedziesz..

anonim
Autor: pedalstwosieszerzy   Link do posta
20:35:02, 18-02-08
bity z dupy wysrane na tej plycie. pseudo funk

anonim
Autor: sixa   Link do posta
20:48:38, 18-02-08
A ja jeszcze miesiac i ruszam ze swoim gównem .....ludzie zalezy mi na krytyce wiec zachecam do przesłuchania częsci materiału www.fch.mp3.wp.pl jestem jeszce w trakcie mixowania paru kawałków wiec reszte powinienem za jakis czas wrzucic

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:49:50, 18-02-08
A ja jeszcze miesiac i ruszam ze swoim gównem .....ludzie zalezy mi na krytyce wiec zachecam do przesłuchania częsci materiału www.fch.mp3.wp.pl jestem jeszce w trakcie mixowania paru kawałków wiec reszte powinienem za jakis czas wrzucic

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:55:24, 18-02-08
nie chodzi mi o to by poprawic frekwencje scigania kawałków bo naprawde nie jest zle chodzi mi o to zebyscie ocenili obiektywnie szczerze bez chamstawa prace moja i moich ziomków ze sqadu dzieki ALLELUJA!!!

anonim
Autor: CZA   Link do posta
21:09:40, 18-02-08
Moim zdaniem to wy ich wypierdalacie, propsy dla FCH, naprawde lepsze niz powyższy syf...no i zajebiscie duzy plus za to ze śląsk:]

anonim
Autor: fgfgfgfg   Link do posta
21:30:41, 18-02-08
http://tnij.org/2cztery7spaleni

anonim
Autor: sixa   Link do posta
21:32:45, 18-02-08
dzieki stary !!!!! dobre słowo jak dobry kop w dupe na rozpęd;]

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
22:06:45, 18-02-08
sixa - gówno jakich malo ;/ co ty sie tu promujesz z tym leszczyńskim ulicznym rapem hehhe

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:05, 18-02-08
RicciRucker - possaj mi klocka neoganksterze;]

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
22:46:38, 18-02-08
Neogangsterem jestes ty leszczu... masz 22 lata a twoj żałosny poziom jest na wysokości gimnazjalisty... i na dodatek chodziłeś do gimnazjum... wprawdzie pierwszy rocznik, doświadczalny, ale zawsze moge nazwać cie słabym gimbusem...czego ty o Mnie powiedziec nie mozesz... bez pozdrowień...

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:52:43, 18-02-08
ksienciunio to huj

anonim
Autor: sixa   Link do posta
22:53:23, 18-02-08
buahahahaha ale kurwa frajer jakos gimnazjum mnie ominelo kało żerco;]

anonim
Autor: sixa   Link do posta
23:18:59, 18-02-08
słuchaj stary pierdole nie upodlam sie do twojego poziomu głupimi kurwa komentarzykami... prosiłem stary bez chamwsta ..ty to olałes ...mozesz muwic ze mój materiał jest gównem spoko stary ....no ale jak widze posty na stronie hip-hop.pl słuza do obrazania innych dla takich matołów jak ty ktorzy maja problemy ze swoja osobowoscia....widzisz problem polega na tym ze wymieniami zdania w postaci wirtualnej ....ciekaw jestem kurwa czy powiedział bys mi to samo w twarz ....bo wydaje mi sie ze huja bys powiedział stary ...

anonim
Autor: hehehehe   Link do posta
23:25:46, 18-02-08
MÓWIĆ przez o kreskowane
Chuj prze cecha
ja mam 19 i to wiem.
Co z tego wynika?

anonim
Autor: sixa   Link do posta
23:26:26, 18-02-08
wogole zastanawia mnie ten cały fenomen internetowych ganksterow.....

anonim
Autor: hehehehe   Link do posta
23:28:45, 18-02-08
i winno się pisać W OGÓLE <rozłącznie>

anonim
Autor: sixa   Link do posta
23:28:46, 18-02-08
chłopaki tylko czekaja aby pojechac zaraz kogos na forum albo sprawdzic poprawnosc ortograficzna i gramatyczna czuja sie wtedy spełnieni ze dosraja i maja 5 minut sławy na forum CUDNIE KURWA

anonim
Autor: sixa   Link do posta
23:30:31, 18-02-08
napisz lepiej do profesora miodka bo HUJ kogo obchodzi ze napisze HUJ przez samo HA !!!!!!!;] błazenada

anonim
Autor: hehehehe   Link do posta
23:33:16, 18-02-08
Poprawianie, to nie 'dosrywanie' ani nie gangsterka, czy też <cojeszczetamwymyślisz>. Masz problem. 'Zdrowy' 22-latek nie odpowiada na posty głupich szczeniaków, bo wie! że tylko doda im to zapału do wypisywania coraz to mocniejszych słów krytyki. Wiesz... trzeba mieć wyjebane na niektóre rzeczy. Tj. pierdolić je po całości. Z góry na dół. elo!

anonim
Autor: sixa   Link do posta
23:37:25, 18-02-08
ale nie uznasz ze to jest smieszne stary !!!!!!! mozemy pogadac o hip hopie a nie dosrywac lub jak uwazasz poprawiac ...nie siedze ze słownikiem w rece przed komputerem pisze co mysle i tyle a ze robie whuj błedów to juz trudno taki jestem szkoła nie była moja mocna strona

Junion
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:38:40, 18-02-08
Zapraszam na moją ustawkę oceńcie kawałki ( na razie jest ich mało ale jak podkańczam pozostałe to wrzucę ) ...liczę na komentarze pozdro

anonim
Autor: 3+2=5 YEAH !!!!!!   Link do posta
07:52:20, 19-02-08
Sixa, z całym szacunkiem, ale jeśli prosisz o konstruktywną krytykę, to nie mów, że "szkoła nie była Twoją mocną stroną" i nie olewaj tak uwag o styl i formę słowa, bo przecież "raper" nigdy nie będzie dobrym raperem jeśli w dziedzinie słowa nie osiągnie wysokiego poziomu.Wiedza i umiejętności gwarantują dużo szybszy rozwój i lepszą jakość tego co mówisz i piszesz, a robienie prostych błędów ort. i jeszcze traktowanie ich jakby nie miały znaczenia mija się z celem, nawet pisząc zwykłe posty na forum trzeba dbać o to co i jak się pisze, bo jeśli się pod tym podpisujesz, to ten tekst reprezentuje Ciebie i Twoje umiejętności. I jeśli chcesz być dla kogoś "dawcą słowa" to najpierw zadbaj porządnie o to słowo!! Jeśli masz zaległości w szkole, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na naukę i słownik Cię nie ugryzie, a może przy tym jednocześnie dać Ci dużo szersze słownictwo w dużo lepszej jakości.

Powodzenia na przyszłość

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
15:06:32, 19-02-08
Sixa dokładnie... albo powinieneś zacząć terapię u psychoanalityka - będąc raperem i pisząc "GANKSTER" przez "k" albo porządnie wziąć się za siebie... Skoro tak bardzo chcesz porozmawiać o tym rapie to proszę bardzo... może zaprezentujesz swoje TOP 5 płyt rapowych... wtedy będę w stanie wyciągnąć jakieś wnioski jakim jesteś słuchaczem... bo to jakim jesteś raperem już wiem... przeciętna gimnazjalna rap-klika zjada cię na śniadanie hehe

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
15:08:43, 19-02-08
Jak wrócisz ze szkoły to odpisz....

anonim
Autor: damnit   Link do posta
15:48:52, 19-02-08
hip-hop.pl zatrudni w trybie natychmiastowym moderatora forum. wymagania: dyspozycyjnosc - 24h przed komputerem i wypierdalanie postow nie na temat, spamow, i debilnych wypowiedzi. tel kontaktowy 0700-JEBNIJCIE-SIE-W-LEB!

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:37:21, 19-02-08
chłopaczyno wróciłem ale z pracy ;] do gimnazjum nigdy nie chodziłem jestem ostatnim rocznikiem podstawówki chłopcze muwiac do kogos gankster mówie do ciebie tak jak bym powiedział ze jestes chip chopowcem czyli zlewam cie totalnie i nie biore cie powaznie na miejscu twoich starych dał bym ci bana na conajmniej miesiac internetu jak dla mnie jestes jakims pierdolonym lamusikiem w okularkach przed kompem wiec kurwa koncze ten temat !!!!!!! co do kwesti mojej poprawnosci ,,,,i podejscia do postów jestem przekonany na 100% ze nawet nie raczyłes przesłuchac jednego kawałka a kurwa srasz sie huj wie czym i jedziesz ludzi ..jednym słowem WYPIERDALAJ DZIWKO i zmien kurwa strone bo o twoim kochanym liberze nikt juz tu nie napisze ...bez odbioru  

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
20:27:38, 19-02-08
HAHA co się chłopak spiąąąąąął buahahhahahaha.... a w kwestii rapu dalej cichaczem próbuje ominąć temat.... YOU'RE BIG LOOSER... hahah

anonim
Autor: RicciRucker   Link do posta
20:34:02, 19-02-08
Pogódź się z tym, że jesteś typowym rapowym nieudacznikiem... nic na to nie poradzisz... a próbując promować sie w komentarzach u kogoś w wywiadzie jeszcze bardziej pogrążasz się w swojej nieudolności... Ostatni rocznik ośmioklasowej podstawówki? to żeś teraz zabłysnął haha... no tak, czyli na studia iść się nie chciało tylko do pracy.... hehhe .... i cicha nadzieja, że może z tym rapem-ochłapem coś wyjdzie... marne szanse...

anonim
Autor: damnit   Link do posta
10:06:27, 20-02-08
hip-hop.pl zatrudni w trybie natychmiastowym moderatora forum. wymagania: dyspozycyjnosc - 24h przed komputerem i wypierdalanie postow nie na temat, spamow, i debilnych wypowiedzi. tel kontaktowy 0700-JEBNIJCIE-SIE-W-LEB!

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:09:44, 22-02-08
uwolnij świstaka lepiej by brzmiało :D

anonim
Autor: rozmowa z milmnóstwo   Link do posta
02:41:10, 30-04-08
http://mobilizacja.pl/index.php?akcja=tek sty&id_nr=78

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.