Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Styl V.iP. wychodzi na prostą - wywiad

Styl V.iP. wychodzi na prostą - wywiad

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Styl V.I P..
"Wyjść na prostą" jest naszą pierwszą, legalną płytą, którą w całości ogarnialiśmy sami, od tłoczni poprzez dystrybutora (Fonografikę) po ZAIKS i ZPAV. Uczyliśmy się dopiero "co i jak?", do których drzwi zapukać, z kim się skontaktować.

Po kilkukrotnym przekładaniu premiery płyty "Wyjście na prostą" album duetu Styl ViP trafił w końcu w ręce fanów. Zapraszamy na wywiad przeprowadzony właśnie z tej okazji. Sprawdźcie co powiedzieli Viruz i Paweł m.in. na temat tego jak wydać samodzielnie legalną płytę.

Niedawno odbyła się premiera Waszej nowej płyty. Ale pierwszy singiel trafił do słuchaczy już w lipcu. Co spowodowało, że płyta wyszła z takim opóźnieniem, bo zapowiadana była na październik?
St

Macie już na koncie kilka klipów m. in. "Smak zwycięstwa" i "Nic mi tego nie zastąpi". Czy "Wyjście na prostą" też będzie promowane za pomocą teledysku? Jeśli tak, to do jakiego kawałka i kiedy będziemy mogli go obejrzeć
Styl V. i P.: Tak, to prawda, poprzednie klipy, o których wspomniałeś, zostały zrealizowane do nielegala "Bez odwrotu", spotkały się one z dużym zainteresowaniem w mediach, zwłaszcza 'Smak zwycięstwa". Była to dla nas motywacja, zmobilizowało nas to do intensywniejszej pracy. Jeżeli chodzi o album "Wyjść na prostą", to oczywiście, że będziemy promować go wideoklipami. Pierwszy, który się pojawił to "Nowy klub", z gościnnym udziałem Championa z TEWU, w planie są jeszcze przynajmniej dwa teledyski, do utworu "Nic mi tego nie zastąpi 2" oraz "Kolejny exces" ; są plany, są pomysły na ich realizację, wszystko jeszcze "rozbija się" o sferę finansową, ale sprawy te powinny wyjaśnić się w najbliższym czasie...

Jednym z najczęstszych tematów na płycie jest Wasze pochodzenie. Śląska jest naprawdę dużo. Dlaczego tak to podkreślacie?
Styl V. i P.: Co tu wiele mówić, jesteśmy z Gliwic, jesteśmy częścią Śląska. Tutaj jest olbrzymi potencjał, to ok. 5 mln. ludzi, a przede wszystkim jest to miejsce, gdzie są nasze korzenie, rodzina, tu mamy znajomych, przyjaciół. Mamy olbrzymi szacunek do Śląska, do mieszkańców, do ich ciężkiej pracy. Śląsk to nie jest monolit, ma bardzo zróżnicowany charakter, to nie tylko przemysł ciężki, szyby kopalń, kominy i hałdy, region zmienia swoje oblicze, staje sie coraz bardziej nowoczesny-odzyskuje swoje siły. Pochodzenie jest jedną z najistotniejszych spraw w naszym życiu, dlatego tak to podkreślamy na tej płycie, wiesz skąd pochodzisz-wiesz kim jesteś, jest to związane z uświadamianiem własnej tożsamości, szczególnie ważne teraz, w czasie masowej emigracji młodych ludzi za pracą.

Jeden z Waszych kawałków "Nie zaprzeczysz faktom" znalazł się na składance "Silesia na śląskich bitach". Idea jest zacna, ale podobnych, mam na myśli śląskich, składanek było już kilka. Czy z perspektywy czasu możecie powiedzieć, że taka promocja młodych składów przynosi wymierne efekty?
Styl V. i P.: Tutaj należy się wielki szacunek i podziękowania dla ludzi z Golkanda Records, którzy podjęli się wprowadzenia w życie tego projektu, jakim są kompilacje "Silesia na ...bitach". Cieszymy się, ze znaleźliśmy się w gronie tych wszystkich składów, które zaprezentowały się na tych płytach. Składanki te są jednymi z ważniejszych pozycji jakie wyszły na Śląsku w ostatnich 2-3 latach. Charakteryzują się one różnorodnością i wszechstronnością, tak jak cały Śląsk, zaprezentowały się na nich składy reprezentujące różne style, od Częstochowy po Bielsko-Białą, od Gliwic przez Katowice po Sosnowiec. Jeżeli chodzi o korzyści płynące z tych projektów, to wg. nas bardzo ważna jest tu możliwość samego zaistnienia na płycie, pokazania się szerszej publiczności, projekty te mają bardzo dobrą promocję, cały temat jest bardzo dobrze "rozbujany". Produkcje te są potrzebne, jesteśmy zwolennikami tego typu akcji, zawsze, kiedy zostanie niemy zaproszeni, będziemy wspierać takie projekty, wiesz "uwielbiamy te gościnki". Jeszcze raz wielki szacunek dla wszystkich, którzy biorą udział w tworzeniu "Silesia na... bitach". 5!!!Oby tak dalej!!!

My wydaliśmy legala po długim czasie istnienia Styl V. i P. i okres podziemia dobrze nas zahartował i oswoił z przeciwnościami i warunkami rynku.

Skąd pomysł na nagranie, na album"Wyjść na prostą", kontynuacji kawałka singlowego "Nic mi tego nie zastąpi"?
Styl V. i P.: Jeżeli chodzi o sam temat "Nic mi tego nie zastąpi", to można napisać na ten temat wiele tekstów, ale dla nas jest to przede wszystkim hołd dla naszych ludzi, dla najbliższych, tych, których szanujemy, z którymi się bawimy, z którymi przeżywamy dobre i złe chwile, również dla tych, którzy wyjechali oraz tych, którzy od nas odeszli. Tych osób, jak i sytuacji nic nie jest w stanie nam zastąpić, im dedykowane są te utwory. Pewnie jeszcze pojawią się kolejne części 'nic mi tego nie zastąpi".

Płyta nie ma oficjalnego wydawcy. Rozumiem, że postanowiliście wydać ją na własną rękę. Czemu zdecydowaliście się na takie rozwiązanie?
Styl V. i P.: Tak, album "Wyjść na prostą" zdecydowaliśmy się wydać na własną rękę, pod szyldem 77Rec. Głównie dlatego, że poznaliśmy sytuację na polskim rynku fonograficznym, zaczerpnęliśmy wiedzy u rożnych ludzi, podsumowaliśmy wszystkie "za i przeciw", wyszło, że w naszej sytuacji jest to optymalne rozwiązanie. Wiesz, kiedy sam płacisz za studio, bity, mix, master, masz w ręku cd "matkę" oraz znalazłeś sponsora na jeden czy dwa klipy, żadna wytwórnia nie odda Ci poniesionych kosztów. Dało nam to również niezależność i swobodę działania, podejmowania decyzji, dzięki temu zyskaliśmy nową wiedzę, doświadczenia, które z pewnością przydadzą się w przyszłości. Poza tym jest to bardzo sprawiedliwe podejście do tematu, na ile się starasz taki będzie efekt, do nikogo nie możesz mieć pretensji, jak tylko do siebie, brak niepotrzebnych zgrzytów z wydawcą i wzajemnych oskarżeń.

Wielu młodych raperów dąży do wydania legala, bo cały czas istnieje przeświadczenie, że tylko z oficjalnym krążkiem na koncie jest się kimś na scenie. Nawet jak ktoś wydaje album legalnie, ale w formie mp3, to zawsze stara się o jakiś niewielki chociaż nakład na cd dla kolekcjonerów... ale czy aby tylko po to? Czemu w dobie mp3 i Internetu wciąż tak istotne są płyty cd?
Styl V. i P.: Mimo ery internetu oraz coraz to nowszych nośników płyta cd ma już swoje miejsce i utrzyma je bez dwóch zdań. Wydanie płyty w postaci krążka cd jest to zmaterializowany, namacalny dowód na istnienie danego wykonawcy, jest do tego oprawa graficzna która jest częścią spójną danej płyty i nie ma milszego momentu jak odfoliowanie nowo kupionego cd. My wydaliśmy legala po długim czasie istnienia Styl V. i P. i okres podziemia dobrze nas zahartował i oswoił z przeciwnościami i warunkami rynku. Dobrze że młodzi raperzy dążą do wydawania legalnych płyt, tylko szkoda że się szybko zniechęcają gdy płyta nie odniosła oczekiwanego sukcesu i rezygnują z dalszego działania.

Czy z oficjalnym krążkiem na koncie jest się kimś? Na pewno jest to pewny sukces pojawić się na półce wśród bardziej znanych wykonawców z branży i wiem że po legalnej produkcji człowiek jest bardziej zauważalny ale są osoby które mają na koncie jedną lub kilka płyt i ''palma" im nie odbiła. Wiadomo trzeba iść z postępem i nie bać się netu bo on ma i swoje dobre strony ale powinno się dążyć do wydawania płyt, których cena nie jest już takim dużym obciążeniem dla kieszeni.

Czy gdy ktoś zaproponował Wam dystrybucję albumu w płatnych plikach mp3, to czy zdecydowalibyście się na to? A może nikt nie będzie chciał płacić za coś co ma "za darmo"?
Styl V. i P.: Oprócz zwykłej dystrybucji, dystrybucja albumu w płatnych plikach mp3 to bardzo dobry pomysł i chętnie z takiej propozycji byśmy skorzystali. Jest tu możliwość selekcji tracków dla słuchacza (może komuś nie spodobać się przecież cały album a tylko kilka numerów). Również jest to dobre dla ludzi którzy nie mają dostępu do cd, nie mogą go fizycznie zakupić a chcieliby zakupując mp3 docenić pracę wykonawcy którego często słuchają. Internet to teraz jeden z największych sklepów, gdzie wszystko można kupić prawie z każdego miejsca na ziemii ale także skarbnica dla wielbicieli darmowych rzeczy. Tu są dwie strony medalu i narazie nie ma nad tym kontroli. Nagrywasz płytę przez dwa lata a ona po 2 dniach siedzi na p2p i sciągalność jej przekracza kilkakrotnie sprzedaż. Na dzień dzisiejszy takie są realia i zostawiamy indywidualnej ocenie każdego potencjalnego nabywcy z której formy skorzysta aby zdobyć album.

Mamy olbrzymi szacunek do Śląska, do mieszkańców, do ich ciężkiej pracy. Śląsk to nie jest monolit, ma bardzo zróżnicowany charakter, to nie tylko przemysł ciężki, szyby kopalń, kominy i hałdy, region zmienia swoje oblicze, staje sie coraz bardziej nowoczesny-odzyskuje swoje siły.

Czy poczuliście się zaszczyceni, kiedy doszła do Was wiadomość, że skrecze na waszą płytę zrobił Mistrz Świata DJ IDA 2007? ;) Ogólnie patrząc, to w ponad połowie tracków na płycie pojawiają się skrecze. Jaka jest rola DJ w Waszej muzyce i w ogóle w Hip-Hopie?
Styl V. i P.: Rola DJ'a w Hip-Hopie jest nieodzowna i niepodważalna. DJ jest jednym z fundamentów tej kultury i nie ma płyty czy koncertu rapowego bez tej osoby. Pamiętajmy że na początku Hip-Hopu DJ grał rolę pierwszoplanowa, dopiero w późniejszych latach przeszedł w cień MC. Tak jak zauważyłeś w ponad połowie tracków u nas pojawia się DJ także przykładamy dużą wagę do tego aby urozmaicić numer skreczami. To jest podstawowy element tej muzyki i poprostu nie wyobrażamy sobie rapowej płyty bez skreczy czy cut'ów.

Z Epromem znamy się już od kilku dobrych lat, naszą współpracę można zauważyć na płycie "Bez odwrotu" z 2004 r. , już wtedy wiedzieliśmy co potrafi i na co go stać, kilka razy odwiedziliśmy go jeszcze w Jastrzębiu gdzie miał swój "ołtarz" DJ'a. Wiadomość o zdobyciu przez niego tytułu Mistrza Świata mile nas zaskoczyła i ucieszyła i tak jak mówisz to dla nas zaszczyt że pojawiał się na naszej płycie, szczególnie że udzielił się w utworze "Mój Śląsk" na czym bardzo nam zależało gdyż mieszka teraz w W-wie, ale wychował się i nadal jest reprezentantem Śląska. Musimy tutaj dodać że oprócz Eproma na płytę swoje skrecze i cut'y dodał DJ Tactik, który także jest z Jastrzębia i można powiedzieć ze to ta sama szkoła.

Rozpoczęliśmy nowy rok. Powiedzcie na koniec o swoich planach na przyszłość.
Styl V. i P. : Jeżeli chodzi o plany to szykujemy Bootleg "Ten czas i miejsce 2" na którym pojawią się remixy niektórych utworów z płyty "Wyjść na prostą", oraz całkiem nowe nigdzie nie publikowane numery, który ukaże się prawdopodobnie kwiecień/maj 2008. Szykujemy również solowe projekty oraz nowa płytę Styl V. i P. Zachęcam wszystkich do sprawdzania naszych tracków i zapraszam na nasza stronkę www. stylvip. com. pl oraz www. myspace. com/stylvip.

Sprawź też teledysk Styl V.I.P. - "Nowy klub"

Dowiedz się więcej o: Styl V.I P..


Informacje o artykule
Data dodania:2008-03-06
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Cnn z polski from debile on da forum
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:45:36, 06-03-08
Propsy dla chlopakow, widac ze spoko ziomki bez wożenia sie - pelni szacunku i pokory. "Poczuj co jest triumfem jak wu tang"

anonim
Autor: lolek kolega truskawy   Link do posta
15:46:54, 06-03-08
krotki ten wywiad

klemzi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:03:42, 06-03-08
3 , NUDNE

sixa/www.fch.mp3.wp.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:42:43, 06-03-08
ejoł chłopaki moze wy wiecie????????.....leciał dzisaj na vivie jakis francuski kawałek i sampelek był taki sam jak miał Fu w kawałku paradoks..niezdarzyłem przyczaic nazwy bo wychodziłem z jebanego magdonalda

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:47:37, 06-03-08
DOBRY WYWIAD POZDRO DLA NICH

anonim
Autor: KDrgegwqaegadg   Link do posta
20:10:27, 06-03-08
Słaba płytka na maksa, znakomici goscie HST Jajonasz czy Pih. Dziwie sie jak mozna wydac na legalu takie gówno

Kiras
Autor: Kiras   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:35:11, 06-03-08
KOLEJNY LEGALOWIEC NA SLASKU W OSTATNIM CZASIE JEST ICH JUZ SPORO
POKAHONTAZ,PROJEKTOR,TEWU,BEZIMIENNI,ABRA DAB,AES,CEHA,STYL V.I.P.---CIAGLE CZEKAM NA CZARNE ZLOTO SLYSZAL KTOS COS OSTATNIO???

SILESIA ŻONDZI!!

nEMIKEy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:52:22, 06-03-08
pozdro chłopaki...tak dalej 3 majcie :D

demokryt
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:14:13, 06-03-08
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008
http://tnij.org/popek_mixtape_2008

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:38:08, 06-03-08
hardcore zamułka
1000 razy to samo

fabio9
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:54:31, 06-03-08
jak wydac samemu legala? dlaczego? po co? troche dziecinne pytania mniej o muzyce i owej płycie aczkolwiek po tym wywiadze chce sprawdzic ich płytę.!wiec trochę na+ :)

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:07:57, 07-03-08
HST dobrze wypadł u nich na płycie

anonim
Autor: rhtwrwrjyrhtrgerwertsdyuiyutryetfgfhy   Link do posta
08:06:12, 07-03-08
stracilem tylko 20 zł na t ą płyte

kindziol
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:07:31, 08-03-08
hehe szkoda że chłopacy w tracku o Gliwicach zapomnieli o pięcie achillesowej Gliwic czyli sośnicy :)

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:15:12, 09-03-08
NIEKTÓRZY NIE WIEDZĄ ŻE TA PŁYTKA TO LEGAL JEST

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.