Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: dzierzuch

Dowiedz się więcej o: .
Duża liczba projektów, w które jestem zaangażowany, nie powala mi popaść w rutynę. Daje mi to też sporą swobodę, bo jeśli mam np. dosyć Hip-Hop'u to mogę odpuścić na rok czy dwa związane z nim projekty i zmarginalizować ich rolę, a jednocześnie cały czas działać artystycznie, bawić się muzyką i się z niej utrzymywać.

Marcin 'Duże Pe' Matuszewski Utalentowany MC związany z zespołami Cisza & Spokój, Cinq G i Masala. Żywa legenda polskiego freestyle'u. DJ trzymający rękę na pulsie nowych trendów i grający alternatywno-klubowe imprezy w popularnych stołecznych klubach. Współzałożyciel, właściciel i manager agencji artystycznej / wydawnictwa muzycznego ToSieWytnie Records. Dziennikarz muzyczny (i nie tylko), felietonista. Radiowiec znany z prowadzenia legendarnej Radio Bis: Tej Audycji. Prywatnie - student Wydziału Nauk EkonomiIţ

Cześć Marcin. Przeglądając materiały na twój temat zdziwiłem się niezmiernie ilością projektów, jakimi się zajmujesz, biorąc przede wszystkim pod uwagę to, że w zasadzie po płycie "Sinus" i dwóch singlach promujących inne wydawnictwa, słuch o Tobie zaginął. Przynajmniej w mediach. Na potwierdzenie słów mogę dodać, że ludzie kojarzą Cię niestety tylko z "Pary zielonej herbaty", która była niewątpliwym hitem... Jak myślisz, dlaczego tak się stało?
Duże Pe: Obecność w 'szklanym pudełku' faktycznie nie jest moją najmocniejszą stroną. Może mam za małe 'parcie na szkło'? Tylko nie wiem, czy to wada, czy zaleta (śmiech) - jak dla mnie raczej to drugie. W ogóle, nie sądzę żeby kiedykolwiek było o mnie naprawdę głośno w mediach. Tym bardziej nie wydaje mi się żeby zbyt wiele osób kojarzyło mnie z 'Pary z Zielonej Herbaty' niefortunny klip, do której właściwie w ogóle nie przebił się do telewizji.

Moim zdaniem, klip świecił tryumfy dzięki umieszczeniu go na jednej z hip-hopowych płyt czasopisma "Bravo". Zresztą dobra piosenka obroni się sama nawet z fatalnym teledyskiem, a przesłanie "Pary z zielonej herbaty" zdecydowanie utkwiło w głowie niejednemu słuchaczowi...
Duże Pe: OK, miło mi, że tak myślisz o tym kawałku. Wróćmy jednak do sedna sprawy. Absolutnie bym się jednak nie zgodził z tym, że zaginął po mnie słuch. Solowo, w ramach grup Cisza & Spokój, Masala i Senk Że (wcześniej znane jako Cinq G a jeszcze wcześniej jako 5G) oraz przy innych okazjach od dobrych kilku lat zaliczam średnio około 150 koncertów, imprez i innych występów rocznie. W ciągu ostatnich 4 lat ukazało się osiem płyt, na których byłem wiodącym MC. Przez długi czas ogarnialiśmy ze Spox'em jedyną audycję w konwencji Live Mix w publicznym, ogólnopolskim radiu. Od 2007 roku gram też dość regularnie jako DJ imprezy z cyklu DIGITAL BALLET!, zazwyczaj wspólnie ze Spox'em i Barto. Jestem też ich wiodącym organizatorem - oczywiście pod szyldem ToSieWytnie Records. W ramach cyklu ściągnęliśmy do kraju legendy Bastard Pop'u (Party Ben, Loo & Placido, Cartel Communique, Soundhog) i kilku z czołowych światowych DJ'ów alternatywno-klubowej sceny (Kid Fresh, Pirate Soundsystem, Tittsworth, Egyptrixx, Baobinga). Zorganizowaliśmy w zeszłym roku jako ToSieWytnie Records jedną z większych, bardziej 'budżetowych' i lepiej ogarniętych bitew freestyle'owych w kraju. Ogarniam działanie firmy o dość szerokim zakresie działania - od managementu, bookingu i wydawania płyt przez różnego rodzaju kreację powiązaną z reklamą po setkę innych rzeczy... A przy okazji staram się prowadzić w miarę normalne życie i skończyć wreszcie studia. Mam co robić! Może gdyby 'bycie artystą' stanowiło sól mojego istnienia, miałbym większe ciśnienie na obecność w mediach i poświęcałbym dążeniu do tego więcej czasu. Mam jednak mnóstwo zajęć, więc moja uwaga rozdziela się w miarę równomiernie między nie. Może to dobrze, może źle - nie wiem. Wolę się nie zastanawiać.

Hip-Hop, ragga czy dancehall, który z tych gatunków jest Ci najbliższy i dlaczego? Co pchnęło Cię w ten czarny nurt? Czemu nie zdecydowałeś się na jakiś inny gatunek?
Duże Pe: Nie wiem, co w okolicach 1996 roku mnie pchnęło w 'czarny nurt' - podejrzewam, że prozaiczna odpowiedź brzmi 'moda na rap plus gówniarska fascynacja'. Sęk w tym, że na tym się nie skończyło. Nie minęły dwa miesiące, a zacząłem coraz mocniej się wkręcać, coraz głębiej wsiąkać w kulturę Hip-Hop, szukać jej korzeni, zapoznawać się ze starą szkołą z początku lat 80'tych, szukać płyt, etc. I tak mi już zostało. Przypomnę przy tym, że była to epoka PRZED gigantycznym wzrostem popularności internetu, kiedy albumy można było zamówić z zagranicy, kupić w sklepie, kupić na stadionie lub przegrać od kolegi i zdobycie ich wymagało często nie lada zachodu. Ale mnie to nie zniechęcało. Równolegle zacząłem skrobać pierwsze niezgrabne teksty i w jeszcze bardziej niezgrabny sposób próbowałem je rymować. Stopniowo się rozwijałem, parłem do przodu... No i działam tak dalej - w sumie będzie już trzynaście lat od napisania na nudnej lekcji pierwszych wersów na ostatnich stronach jednego z zeszytów... W tej chwili z wymienionych przez Ciebie gatunków najbliższy jest mi klasyczny Hip-Hop ze 'Złotej Ery'. Reggae i Dancehall jako 'muzyka do słuchania' czy pod względem kulturowym nigdy jakoś mocno mnie nie kręciły, wolałem je robić (śmiech). Obecnie poruszam się jednak w tak różnych muzycznych stylach, że wymieniona trójka zdecydowanie nie jest na prowadzeniu. Nie mam zbyt dużej styczności z krajowym Hip-Hop'owym środowiskiem. O dystansie do Reggae już wspomniałem. Z kolei na imprezach gram rzeczy przeróżne, od klasycznego Hip-Hop'u po Indie Rock, od Baltimore Club Music po Dubstep, od Dance-Punk'u po Bassline... W sumie nigdy nie siedziałem w jednym muzycznym gatunku, jakbyś wygrzebał z zakurzonej półki stary Ślizg, w którym wypełniałem ankietę 'za trzy' to zobaczyłbyś, że w okresie najmocniejszego zaangażowania w Hip-Hop moim ulubionym albumem był akurat 'October Rust' Type-O-Negative, który z Hip-Hop'em nie ma nic wspólnego. Nie ma reguły - moje domowe playlisty przyprawiłyby pewnie gatunkowych purystów o zawał serca (śmiech).

Rapowałeś: "prosto z warszawskich blokowisk, człowiek, który nie wie, co tam robi i chyba nie będzie wiedział... nigdy". Skąd takie przemyślenia? Nie czujesz się typowym ziomem okupującym warszawskie ławki z browarem w ręku? Pewnie to tylko moje błędne wyobrażenie na temat tego "półświatka"...
Duże Pe: To stare czasy, ale jeśli chcesz - mogę do nich wrócić. Okupowanie ławki z browarem w ręku raczej nigdy nie było moim sposobem na życie. Zawsze starałem się mieć co robić i miałem jakieś wewnętrzne ciśnienie, żeby nie tracić czasu. Jednocześnie nigdy nie miałem jakichś mega rozwiniętych więzi z podwórkiem czy osiedlem, zawsze byłem gdzieś z boku tego wszystkiego. Nie wiem natomiast, co masz na myśli używając słowa 'półświatek'...

"Półświatka" użyłem w celu wyodrębnienia z ogólnej kreacji polskiego narodu. Można to odebrać faktycznie w dwojaki sposób, jednak nie uważasz, że nasz naród jest dość mocno podzielony właśnie na takie "(pół)światki", które często traktują się z pewną pogardą?
Duże Pe: Pewnie jest... Aczkolwiek zupełnie nie wiem, do czego zmierzasz...

W tym momencie już do niczego. Otrzymałem odpowiedź na swoje pytanie i utwierdziłeś mnie w moim poglądzie. Zmieniając troszkę temat - w 2004 wygrałeś freestyle'ową Wielką Bitwę Warszawską, czy to był twój pierwszy poważniejszy sukces, a może chciałbyś się pochwalić naszym czytelnikom jakimś innym zwycięstwem?
Duże Pe: Wygrałem jeszcze kilka bitew, ale w porównaniu do WBW 2004 raczej nie ma się co nimi chwalić. W 2004 roku była to właściwie jedyna bitwa freestyle'owa w Polsce, na którą zjeżdżali się najlepsi bitewni MC's z całego kraju.

Obecnie pojawiasz się czasami na WBW w roli jurora. Co Cię do tego skłoniło? Czy jest to trudne zadanie?
Duże Pe: Nie no, raczej nie ma w tym nic trudnego. Siedzisz, słuchasz, mówisz, kto Twoim zdaniem był lepszy. Sęk w tym, że mając doświadczenie i kulturową świadomość wyrobione dawnymi startami w bitwach oraz ciągłym związkom z muzyką, możesz wyłapać więcej linijek wartych docenienia niż statystyczny Kowalski. A co mnie do tego skłoniło? Organizator zadzwonił, miałem wolny termin, zgodziłem się i tyle - żadnej głębszej filozofii.

bsolutnie bym się jednak nie zgodził z tym, że zaginął po mnie słuch. Solowo, w ramach grup Cisza n Spokój, Masala i Senk Że (wcześniej znane jako Cinq G a jeszcze wcześniej jako 5G) oraz przy innych okazjach od dobrych kilku lat zaliczam średnio około 150 koncertów, imprez i innych występów rocznie.

Wspólny improwizowany występ z Grzegorzem Turnauem, wzięcie udziału w koncercie upamiętniającym rocznicę stanu wojennego, konfrontacja z wierszami Adama Zagajewskiego na festiwalu Karuzela Kultury - nie każdy z hip-hopowych artystów jest aż otwarty do udziału w takich projektach. Z czego wynika twoje zaangażowanie? Robisz to z szacunku dla innych artystów, czy kierujesz się jakimiś innymi wartościami?
Duże Pe: O otwartej głowie mówiłem już kilka pytań wcześniej. Co do wspólnych działań z w/w artystami - nie wiem czy można mówić o moim zaangażowaniu. Podobnie jak w wypadku sędziowania na WBW, nie goniłem za tymi występami. Ich organizator usłyszał gdzieś od kogoś dobre słowo na mój temat. Potem pewnie posłuchał moich kawałków. Spodobały mu się, więc zadzwonił, że ma taki i taki pomysł. Spotkaliśmy się, zobaczył, że jestem ogarniętym typem, który przy tym coś potrafi, poszło...

Patrząc na terminarz twoich najbliższych koncertów [na dzień 11 kwietnia] można stwierdzić, że jesteś bardzo zapracowany. Nie czujesz już lekkiej rutyny, występując prawie, co drugi dzień? Przygotowujesz się jakoś specjalnie przed każdym występem?
Duże Pe: Duża liczba projektów, w które jestem zaangażowany, nie powala mi popaść w rutynę. Daje mi to też sporą swobodę, bo jeśli mam np. dosyć Hip-Hop'u to mogę odpuścić na rok czy dwa związane z nim projekty i zmarginalizować ich rolę, a jednocześnie cały czas działać artystycznie, bawić się muzyką i się z niej utrzymywać.

Co do przygotowań - wiadomo, że raz na jakiś czas trzeba zrobić jakąś próbę, ale nie spędzam każdorazowo pięciu godzin medytując przed wyjściem na scenę żeby nie zjadła mnie trema. Powiedzmy, że ten etap mam już dawno za sobą, a np.: występ z Masalą przed blisko stutysięczną publiką na Przystanku Woodstock albo jej koncerty na dwóch edycjach Open'era sprawiły, że zawsze mogę sobie powiedzieć 'staaaary, dałeś radę tam, to dasz radę i dzisiaj, wyluzuj' (śmiech).

Czy są według Ciebie takie tematy, na które nie powinno się rozmawiać? Czujesz pewną cenzurę, chociażby obyczajową, gdy piszesz swoje teksty?
Duże Pe: Nie. Krótko i konkretnie.

W wielu utworach odwołujesz się do klasyki literackiej - uważasz się za osobę oczytaną?
Duże Pe: Nie wiem, ciężko mi się ocenić czy porównać, bo nie wiem na czyim tle powinienem to zrobić. Wstyd się przyznać, ale o tyle o ile do niedawna pochłaniałem książkę za książką, to obecnie częściej czytam e-maile w sprawach przeróżnych interesów oraz wszelkie inne 'słowa pisane' w sieci. Permanentny brak czasu i nawał kwestii na głowie też nie pomaga w skupieniu się na książce, ale... Walczę ze sobą i z napiętymi terminarzami żeby wrócić do starych nawyków, trzymajcie kciuki.

Jesteś już autorem tylu tekstów. Nie miałeś nigdy ochoty na wydanie tomiku własnej poezji, bądź napisania czegoś prozą? Kręci Cię to, choć trochę?
Duże Pe: Powiem Ci tak - do prozy nigdy mnie nie ciągnęło, nie jestem w stanie skupić się na dłuższej formie na tyle, żeby skutecznie utrzymać ją w ryzach. Mam za to napisane kilkadziesiąt wierszy w różnej formie, które z upływem czasu albo przeradzają się w teksty piosenek, które trafiają na płyty różnych artystów, albo leżą, 'dojrzewają' i cierpliwie czekają na swoją kolej. Jakby ktoś przyszedł i powiedział 'Pe, chciałbym wydać tomik z Twoją poezją' to z chęcią bym o tym podyskutował. Nie mam jednak dość zacięcia żeby wydać czegoś takiego samemu. Przynajmniej póki co - w przyszłości, kto wie...

Na zakończenie chciałbym zapytać o moją miejscowość. Czy mówi Ci coś nazwa - Teresin?
Duże Pe: Niestety tylko tyle, że z Teresina pochodzi całkiem uzdolniony MC o ksywce Białas. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wywiadu jakiś lokalny organizator koncertów postanowi to zmienić (śmiech) Pozdrawiam!

Wywiad przeprowadził: Mateusz Dzierżyński
Fotki: Karolina Zięba

Dowiedz się więcej o: .


Informacje o artykule
Data dodania:2009-05-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:4.60 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
dzierzuch, 28 lat

sztuk-puk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:20:46, 12-05-09
KURWA W ARAFACIE AHAHAHAHHAHHA.

Maciiass
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:41:09, 12-05-09
HAHAHAHHAHAHHHA POZDRÓW ODE MNIE SWÓJ SŁÓJ NA SPERME

Miszza
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:45:24, 12-05-09
PeIHa cię zjadł! Jesteś skończony na scenie dlatego możesz sobie to tłumaczyć "przerwą" :]
A tak przy okazji o jakich projektach mowisz, o nawijkach z mezem ?:>
PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFF!

Skowronpolska
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:48:18, 12-05-09
dzi-dzi-dzi-dziwko daj spokój

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:50:28, 12-05-09
pihuj ty kurwo

ale z ciebie pe też beka, tylko mniejsza

CHRZANEK PROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:50:38, 12-05-09
cici ci cipa i konussssto juz nie ten pe co keidys przed hiphopem jak powstal ale troche propsuje za zakola na glowie

wavy
Autor: wavy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:59:22, 12-05-09
WYPIERDALAJ Z TA KURWO BO JEBNE

barnej7ewenenent na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:59:29, 12-05-09
CZEKAM NA NOWĄ CISZE I SPOKÓJ, NA PEWNO BEDZIE KOZAK JAK 2 OSTATNIE PŁYTY
YOŁ

barnej7ewenenent na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:09:56, 12-05-09
CZEKAM NA NOWĄ CISZE I SPOKÓJ, NA PEWNO BEDZIE KOZAK JAK 2 OSTATNIE PŁYTY

CZEMU W WYWIADZIE NIE MA ZADNYCH KONKRETOW CZYLI PLANY WYDAWNICZE?

K0NDR4TT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:24:04, 12-05-09
propsy dla tego typa
dzięki takim jak on jeszcze istnieje w polsce kultura

hejting.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:43:28, 12-05-09
[*]

SuchyRadomFree
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:48:34, 12-05-09
propsy, ale dlaczego nic o nowej płycie? a co do Piha to "christmas rappin to dla piha było szokiem, straszył chujem na twarzy skończył z pizdą pod okiem" i tyle ;)

ramonawielun
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:48:58, 12-05-09

NAJLEPSZY KLASYK DOBRY RAPOWY JESTEM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:59:17, 12-05-09

Duże Pe spoko ziom Mistrzowskie kawałki z MEZO ma zawsze


Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:28, 12-05-09
Za bardzo jesteście zapatrzeni w Piha dzieci... Pe też nieźle nawija, ma dobre punche i flow...
A poza tym  ogarnięty koleś, który daje radę utrzymać to wszystko na głowie.

Oscar Thomas vel Cappuccino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:16:45, 12-05-09
juz ci pokazali gdzie twoje miejsce Pe... ..

w kurniku!

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:36:03, 12-05-09
CI CI CI CIPA I KONUS

raven6pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:05:34, 12-05-09
ej pe pedrylku..

Say Nothin'
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:07:51, 12-05-09
^^ De De De debil na forum ^^ ja pierdole jak można sądzić że beef wygrał ten osmarkany półmózg Pih... w ogóle jak można peirdolić o tym ciągle przy kazdym newsie o Duże Pe? Oni obaj już pewnie maja wyjebane na ta sytuacje a wy sie kurwa zachowujecie jakby teraz osiagal temperature wrzenia. Ogarnijcie się i może wypowiadajcie się na temat wywiadu... prościej by było gdybyście go chcoiaz przeczytali niestety 80% baranów nawet nie próbuje skoro można w nim wyczytac trudne słowa co dla niektórych ....

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:12:34, 12-05-09
JAK TAM URYNOTERAPIA?

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:25:03, 12-05-09
ja chce pogratulować autorowi "Mateusz Dzierżyński"

normalnie mnie rozjebałeś:D

"Duże Pe: Pewnie jest... Aczkolwiek zupełnie nie wiem, do czego zmierzasz..."


"W tym momencie już do niczego.
"

a tak w ogóle to żadnych ciekawych pytań mu nie zadałeś także PROPSY  jak to mówi CHRZANEK :P

K0NDR4TT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:50:43, 12-05-09
w tym roku ma być płyta ze spoxem podobno ale kto to wie

sirage
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:05:59, 13-05-09
wypierdalaj pedrylku

kolarz_zip
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:36:11, 13-05-09
Pan duży PEdał

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
04:04:27, 13-05-09
Po co ta spina PIH`a rozjebał jak chciał

AmadeurzMocard
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
06:53:23, 13-05-09
Duże Pe
freestyle---tak
kawałki w studio---NIE!!!!!!!!!!!!

olgiert olgiertowicz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:23:53, 13-05-09
a dla mnie to jest pizda, pracowałem kiedyś w pewnym miejscu w którym codziennie widywałem tego leszcza i co............ faktycznie na ławkach nie przesiadywał bo chyba nikt by przy nim nie usiedział heheh no żal żal żal , większej gruchy z warszawskich typów kurwa nie ma i nie będzie.
puenta: PAŁA TO PAŁA, RACZEJ

kleryk16
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:02:43, 13-05-09
Słaby jest. Jak można tego typa dać na main-newsa? Bez kitu, taki news jeżeli coś to powinien znajdować się po prawej stronie witryny : ]

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:25:29, 13-05-09
say nothing --> props.

idiotyzm w nie których wypowiedziach mnie przeraża.

Pe dobry rap i wolne.

Wasabi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:58, 13-05-09
PE PE PE PEDAŁ!!!

emerem
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:44:49, 13-05-09
Marcin, kto Cię z rapem osfatał??? wcześniej znany jako...:)


.Sabat.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:15, 13-05-09
...marta z pigalaka. duze pe przegral beef

dzierzuch
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:05:56, 13-05-09
Fakt. muszę przyznać, że to jedno zdani było niefortunne, ale nie chciałem wycinać niczego z wypowiedzi Dużego Pe, więc mea culpa. Czy ja wiem, czy w tym wywiadzie nie ma konkretów? Ukazał się on pierwotnie w dwóch miejscach [publikacja tutaj stała się powiedzmy przypadkiem] i miał rolę przypomnienia, że on wciąż coś robi i pracuje, a nie zmarł śmiercią artystyczną...

To mój pierwszy wywiad z jakimś hip-hopowcem, więc mogę zrozumieć, że nie spełniłem waszych oczekiwań, ale cóż wszystko przede mną. Oby ;)

Co do planów płytowych wysłałem do niego e-mail. Jeśli tylko się zgodzi niedługo coś o tym napiszę.

Ewieron
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:15, 13-05-09
Już inni go podsumowali, więc nie będę dobijać. Nawet nie czytałem wywiadu, bo to nie ma sensu. Dziwię się ludziom, którzy jeszcze go bronią.

sepmati
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:49:04, 13-05-09
huj mnie obchodzi ten marny hip-hopolowiec

K0NDR4TT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:15:09, 13-05-09
Autor: olgiert olgiertowicz Link do posta08:23:53, 13-05-09 a dla mnie to jest pizda, pracowałem kiedyś w pewnym miejscu w którym codziennie widywałem tego leszcza i co............ faktycznie na ławkach nie przesiadywał bo chyba nikt by przy nim nie usiedział heheh no żal żal żal , większej gruchy z warszawskich typów kurwa nie ma i nie będzie.
puenta: PAŁA TO PAŁA, RACZEJ

tak to zbrodnia niebywała nie spędzać całego dnia na ławce pod blokiem


Autor: Ewieron Link do posta13:17:15, 13-05-09 Już inni go podsumowali, więc nie będę dobijać. Nawet nie czytałem wywiadu, bo to nie ma sensu. Dziwię się ludziom, którzy jeszcze go bronią.

podsumowali argumenty typu: Pan duży PEdał, wypierdalaj pedrylku, ej pe pedrylku.., WYPIERDALAJ Z TA KURWO BO JEBNE

Tsk nie ma jak siła argumentu szczególnie gimnazjalnych półgłówków


Autor: sepmati Link do posta14:49:04, 13-05-09 huj mnie obchodzi ten marny hip-hopolowiec

słuchałeś ciszę i spokój? sądzę że on ma więcej wspólnego z hip-hopem niż niejeden polski prawilniak, chyba, że w definicji hip-hop umieszczasz weeziego i soulia boya to przepraszam


beef był cztery lata temu sądzę że pe nawet o nim nie pamięta, a co najwyżej pih jara się ilu to on dziesięciolatkom zaimponował

się spiołem

invisible
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:40:58, 13-05-09

Lucek997
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:05:24, 13-05-09
propsuje ze cos robi dla świata freestyle'owego i sram na piha i jebie hejtów i najpierw słodzę herbatę a potem ją zalewam dziwki!

AdrianKJK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:22:39, 13-05-09

oooooo łyyy jooo oooooooooooooooo, Pe Ty kur woooooooooooooooooooooooooooooooooooo.

W koncu szmaciarzu wylazłes z kanałów pierwszy raz po przejebanym beefie z pihem.

 


hard core shop
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:39:17, 13-05-09
WYPRZEDAŻ CIUCHÓW PROSTO !!
ZAMYKAMY SKLEP ! CENY NIŻSZE NIŻ HURTOWE !!
SKORZYSTAJ Z OKAZJI !! WIĘCEJ SIĘ NIE POWTÓRZY !!


NASZE AUKCJE : allegro.pl(...)26799

JUTRO DOJDĄ :
BUTY
ELEMENT
SUPRA
FALLEN


CIUCHY
PIH
DIIL


WSZYSTKO DUŻO TANIEJ NIŻ W SKLEPACH ! TANIEJ NIŻ W HURCIE !!
SPRAWDŹ - allegro.pl(...)26799

mcbobibobi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:48:28, 13-05-09
Jak go dzieciak spotkasz PLUJ TEJ KURWIE PROSTO W TWARZ!

magnes
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:02:28, 13-05-09
www.hees.mybrute.com

K0NDR4TT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:23:28, 13-05-09
Autor: AdrianKJK Link do posta17:22:39, 13-05-09

oooooo łyyy jooo oooooooooooooooo, Pe Ty kur woooooooooooooooooooooooooooooooooooo.

W koncu szmaciarzu wylazłes z kanałów pierwszy raz po przejebanym beefie z pihem.

 

a nie czasem pih chciał pokazać jakim jest chartkorem

 

Autor: mcbobibobi Link do posta17:48:28, 13-05-09 Jak go dzieciak spotkasz PLUJ TEJ KURWIE PROSTO W TWARZ!


takie nawiązanie do wieku słuchaczy piha

Skowronpolska
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:01:05, 13-05-09
K0NDR4TT -cześc Pe, kumam, że ci smutno
a i wsadź w dupę czopki niewidki

din82
Autor: din82   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:46:23, 14-05-09
on jest porażką. Czy on nie widzi jak wygląda? stary koń a ubrany jak gimnazjum emo a do tego te rapsy o dupie maryni. To jakis kabaret

PWR & Jani
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:36:59, 14-05-09
Duże Pe dobry nieceniony raper. ktoś tam pisał że ludzie zapatrują się w PIHa a to prawda, też kiedyś byłem. a tak ponadto - Panowie nie szata człowieka zdobi, to że wygląda jak EMO nie znaczy że jest EMO tym bardziej idioci emo to nie raperzy, a to że chustę na szyi to COOL że tak powiem. Grubson też taką nosi, Miuosh też taką nosi i wielu innych wasze siostry które też nie są Emo taką noszą. Nie jestem jego fanem ani troche nie słyszałem prawie żadnego jego kawałka, ale wiem i słysze o tym że PE jest dobry od wielu wielu ludzi i ja w to nie wątpie. a PIH a PIH jest jeszcze lepszy;)

K0NDR4TT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:44:48, 14-05-09
inni w chustkach
kajman
miodu
sido

Riposter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:44:03, 14-05-09
wiem wiem że jak człowiek w wywiadzie mówi mądrze i z sensem to 3/4 tych zakichanych użytkowników portalu hh nie klei zupełnie o czym mówi artysta, wiem też że pih jest marionetką którą PE sterował sobie jak chciał i wiem też że jest ziomem z który można by było pogadać "o czymś" a nie "o niczym"... pozdro dla ogarniętych

hejting.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:35:31, 15-05-09
[*]

RysiekZKlanu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:23, 15-05-09
"ej Peeeeee ! Pedrylkuuuuuuuuuu !"

Say Nothin'
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:34:47, 15-05-09
manifest80.blogspot.com/

zapraszam do pobrania wywiadu z Ziołem w Radio Index z przed kilku dni a także pobrania tracku Answer'a!

magnes
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:38, 16-05-09

lukaszkoks
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:15, 17-05-09

pe jestes chujowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

kto cie wogule bedzie sluchal?? jak jeszcze nagrasz coz z mezem buhahaha obydwoje jestescie chujowi!!!!!!!!!!!!!!!!!


lukaszkoks
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:25:47, 17-05-09


Dj Rudzik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:23:15, 17-05-09

ESC
Autor: ESC   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:24:19, 17-05-09
zajebisty poziom wypowiedzi gimnazjalistów. chuj z tego, ze przegrał beef, dalej jest dobrym raperem. oj dzieci. wywiad spoko. wystepem u manna i materny mnie ostatnio rozjebał.

BiTeK
Autor: BiTeK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:27:19, 19-05-09
PEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedalku Pozdrow Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeezaaaaaaaaaaaaaaa...

zuku125
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:45:35, 20-05-09

"zajebisty poziom wypowiedzi gimnazjalistów. chuj z tego, ze przegrał beef, dalej jest dobrym raperem. oj dzieci. wywiad spoko. wystepem u manna i materny mnie ostatnio rozjebał."

zgadzam się, większość osób na tym forum nie dorosło żeby rapu słuchać. Chuj z tym że przegrał beef z pihem. Ciekaw jestem jaki byłby wynik jakby na freestyle wystartowali? Wiadomo że Pe by rozjebał Piha. Szacunek dla Pe i Piha za to co zrobili dla Hip-Hop'u w Polsce.


dyfuzor
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:21:24, 06-06-10
Czemu niby Pe przegrał beefa? No nie wiem, ale ja nie zauważyłem, żeby pih odpowiedział na kawałki "jutro" i "errata do ps", a za przeproszeniem "chuj w serce, nóż w plecy" to jakieś żarty na niskim poziomie.
Nie wiem po co ludzie tu cytują piha. Gdybym chciał przywołałbym ze 100 wersów Dużego Pe i po co? Przecież każdy, kto ma trochę inteligencji widzi różnicę.

Pozdro dla funów Pe. Tyle.
-----------
Ostatnia edycja: 2010-06-06 11:22:33

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-159-130.compute-1.amazonaws.com (3.236.159.130). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.